Skocz do zawartości

Praca zdalna bez doświadczenia


Brat Jan

Rekomendowane odpowiedzi

Natknąłem się na sporo tego typu ogłoszeń. Nie potrzeba żadnych kwalifikacji jedynie umiejętność ogarniania kompa i netu.

 

"Obsługa e-maila", "Menadżer reklamy", "Menadżer Instagram", "pracownik czatu na Facebook"-pisz z klientami największych polskich firm, itp

 

Oferty zarówno na pełny etat  (5-12k pln) jak i dorywczo (1-3k pln)

 

Ciekawi mnie na czym to polega i gdzie jest haczyk że brakuje im chętnych.

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy z terminowością głównie. Ludzie nie wywiązują się z obowiązków. Ostatnio złapałem dobrego klienta, a kilka osób mu się nie wywiązało, bo zatrudniał kilku ludzi, żeby sprawdzić. Zostałem ja i ktoś jeszcze. Do mnie poszły priorytety praktycznie od razu. Ludzie są, ale mało odpowiedzialni, albo zwyczajnie debile. To takie proste.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mac masz doświadczenie z takimi pracami? Ja bym na jakiś czas chciał coś ogarnąć jako pracę dodatkową do zakończenia rozwodu, bo wtedy gdy już majątek zostanie podzielony to bez obaw mogę otwierać działalność. Też nie ukrywam, że takie dodatkowe doświadczenie by mnie się przydało, gdyż lubię uczyć się nowych rzeczy, zwłaszcza gdy jestem teraz trochę rozbity emocjonalnie i praca pozwala mi się ogarniać. Mógłbyś coś poradzić? Powiedzieć gdzie najlepiej szukać, czego szukać, a co od razu sobie odrzucić. Pracuję na 3 zmiany, więc ten czas mam też taki trochę elastyczny. Czasem rano, czasem popołudniu, a czasem dzień i w nocy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mac Możesz dokładniej opisać, na czym taka praca polega? Jakieś przeszkolenie/ wdrożenie na początku? 

2 godziny temu, Brat Jan napisał:

Oferty zarówno na pełny etat  (5-12k pln) jak i dorywczo (1-3k pln)

Brzmi ciekawie ;)

 

@mac Czy jako osoba zupełnie nie ogarniająca programowania, itp., mam jakieś szanse, żeby sobie poradzić/ ogarnąć to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Brat Jan

Takie ogłoszenia o pracę zdalną gdzie znajdujesz? Ja jestem na fb na jakiś grupach praca home office, ale tam głównie np. składanie długopisów, Oriflame, Avon.

@Kiroviets

Trzeba poćwiczyć programowanie na samym początku. Załapać podstawy, zrobić jakieś swoje projkety. Następnie wysyłać CV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, nowy00 napisał:

Trzeba poćwiczyć programowanie na samym początku

 

Ma sens zajęcie się tym, jak jestem "zielony" w IT zupełnie?

 

Godzinę temu, nowy00 napisał:

Załapać podstawy, zrobić jakieś swoje projkety.

 

Chodzi Ci o jakąś apkę/ stronę internetową?

 

 

Bo tak się zastanawiam, czy jak w ogóle nie ogarniam programowania, to czy jest sens się pchać w to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Pisałem już o tym w innych tematach, a nie chce mi się powtarzać. Ostatnio jeden klient mi odpadł. Wkurwiałem się, bo coś ściemniał. Znalazłem innego w 2 dni, jeszcze lepszego, a z poprzedniego zrezygnowałem. Śledzę cały internet, w tym media społecznościowe. Ogarniam wszystkie formy rozliczeń i szybko robię, co trzeba. I mam robotę z dnia na dzień. To realne oferty i realne propozycje, ale większość ludzi narzeka na stawki, albo się nie specjalizuje. Ja nie robię w programowaniu tylko marketing internetowy, e-commerce, marketing szeptany w dużym stopniu, pomoc w ucieczce od czarnego PR i różne inne rzeczy. Tylko trzeba pracować, bo pracy jest od zajebania. A nie, że porobię 2 godzinki, a później za 3 dni znowu porobię. Nie tędy droga xD Praca zdalna to też full etat, raportowanie, stały kontakt mailowy praktycznie.

 

Mnóstwo zleceń odjebałem z FB. Ktoś coś wrzucał, tam ludzie pod postami się kłócili o zaniżone stawki, a ja pisałem bezpośrednio do gościa i realizowałem temat, a ogłoszenie usuwał. Ludzie myślą, że usunięte, bo poszedł po rozum do głowy, a to skurwiel w mojej postaci ogarnia za negocjowaną bezpośrednio stawkę, albo daje jeszcze lepszą, dzięki specjalizacji. Pomyślcie trochę i poszukajcie moich wpisów z innych wątków. Wyjaśniałem podstawy. Nie wiem, co wy umiecie i czy fakturę macie. Ja mam fakturę i robota z dnia na dzień wpada. Mało komu z umowami chce się pierdolić. Od razu do roboty.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde czemu wszyscy myślą o programowaniu? To nie o to chodzi. IT czy w ogóle praca zdalna to nie tylko programowanie. 

 

@mac moja jeszcze żona bawi się w copywritera. Na początku stawki były słabe, ale teraz ma stałe zlecenia z fajnych, poważnych stron. Ona ma wykształcenie medyczne, więc w to poszła. Ja takiego wykształcenia nie mam i też "pióro" nie to. Mógłbyś tak tylko napisać tematy którymi warto się zająć, a czego w ogóle nie warto nawet zaczynać? Ktoś tam wyżej napisał że nie warto testować. Z tego co ja czytałem, to jest to do ogarnięcia i idzie zarobić. Nie wiem czy mnie rozumiesz. Kurde jesteś autorytetem na forum, wiem że czasem Ci się nie chce odpisywać po raz kolejny na ten temat. Dlatego takie pytanie wprost. Gdybyś miał zaczynać od zera, to w co byś poszedł?

 

To tak jak Trumpowi, w którymś wywiadzie zadano pytanie od czego by zaczął. On mówił że od (No tu mam problem z fachową nazwą, chodzi o takie oriflame, gdzie buduje się swoją strukturę, coś ala piramida finansowa). Autor powiedział, że to syf i nie da się zarobić. Trump odpowiedział klasykiem - dlatego ja jestem miliarderem, a nie Ty... 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Matthew88 nie jestem autorytetem i nie chcę być xD To zacznij od przejrzenia wszystkich ogłoszeń o pracy zdalnej, najszybciej na useme.eu lub oferia. Zobacz kategorie, ale nie bierz udziału w zamówieniach i nie patrz na stawki, tylko ogarniaj, co cię kręci i co możesz zrobić. Wyselekcjonuj również ogłoszenia z propozycją przeszkolenia, bo takie się od czasu do czasu pojawiają. Następnie na ulubione działy ustaw alerty google pod wszystkie słowa kluczowe, na oddzielnej skrzynce. Oddzielna skrzynka również do kontaktu z klientami. Na useme. eu możesz się rozliczyć na fakturze, bez firmy, chyba też na zlecenie się da (do potwierdzenia). Jeżeli nie znajdziesz dzisiaj to przeglądasz 2 razy w tygodniu, wystarczająca częstotliwość. FB, fora branżowe, useme, oferia, freelancer.com, portale ogłoszeniowe, portale miejskie z działami ogłoszeń i tak dalej. Od kurwy tego jest, nawet nie będę wymieniał, bo nie mam na to czasu.

 

Po odkryciu, co mniej więcej ci się podoba i co możesz ogarnąć z poziomu debila wysyłasz zapytania i kreujesz chociaż jedną przewagę konkurencyjną dla siebie + bezpłatną próbkę, żeby cię przetestowano, bo chcesz uczciwie podejść do sprawy.

 

Teraz wszedłbym w tworzenie i promocję sklepów internetowych, w tworzenie poradników anglojęzycznych na amazonie (myślę o tym w przyszłości), w montaż filmików (kiedyś się tym hobbystycznie zajmowałem i szkoda, że zaniedbałem, też dla kogoś), może w jakieś kręcenie krótkich form reklamowych, w animacje, w sprzedaż rękodzieła przez własny sklep online, w dropshipping, jakbym znalazł dobrego producenta/hurtownię, która dowiezie i przejmie na siebie wysyłkę, a ja zorganizuję chętnych na zakup przez marketing, automatyzacja marketingu, marketing internetowy, szkolenia zdalne, korepetycje online, to tak na oko, tworzenie stron internetowych na wordpress bez dziwactw, jakieś klasyczne + przetłumaczony szablon. Przy odrobinie wprawy stronę wizytówkę można pierdolnąć w jeden dzień z kilkoma prostymi tekstami i niezbędnymi wtyczkami, administracja stron, obsługa klienta, zdalny asystent + usługi concierge w ramach rezerwacji biletów, samochodów i innych usług dodatkowych, podsyłanie grafiku dla klienta i tak dalej, ułatwienie organizacji xD Klasyka pracy zdalnej dla każdego to tworzenie baz danych firm, klientów, wystawianie aukcji, wprowadzenie produktów do sklepów internetowych, administracja sklepem internetowym, wsparcie SEO, publikowanie artykułów, zdobywanie i raportowanie linków z blogów, for. Własny blog, który później sprzedasz agencji interaktywnej to też nie jest głupi pomysł. Odpowiadanie na czatach firmowych, czyli też taka zdalna obsługa klienta. No sporo rzeczy można zrobić ogólnie.

 

No i bezpośredni przegląd ofert z agencji interaktywnych, a może praca hybrydowa, raz w biurze, raz w domu. Ja szukałem i robiłem, aż do skutku. No i przyda się własna strona internetowa, podstawowa wizytówka, własny mail na własnej domenie, a nie gmail lub inne zewnętrzne.

 

I jeszcze raz, nie jestem żadnym autorytetem, tylko zwykłym januszem xD Bierz poprawkę.

 

Współpracowałem z babką może ze 2 lata temu, która ściągała gówniane dywany i błyskotki z Indii, bez żadnych kontaktów. Po prostu tam jeździła, wybierała, kazała sobie zapakować w jakiś kurwa kontener, czy coś. We własnym gówno sklepie to wystawiała jako produkty premium. Za matę do jogi brała i bierze dalej po 300-400 zł xD Dla klientek doceniających egzotyczne produkty, nietypowe wzornictwo i tak dalej. Odpowiadałem za to, żeby jej językiem korzyści całą ofertę pod grupę docelową obrobić i ogólnie nieco udoskonalić budowę tego biznesu + trochę szeptanki na forach o zdrowym stylu życia. Baba naprawdę nie narzeka na klientów xD

 

Miałem też zlecenia od hodowców ślimaków, czy od ludzi robiących spotkania RPG, że się przebierają i napierdalają po lasach. I wszyscy chcą dobrze zorganizowanych stronek, redakcji materiałów, ogarnięcia tego wszystkiego xD Broniłem PR typa, co miał konflikt medialny. Ogólnie to historii zawodowych mam od chuja. Ludzie kurwa wszystko robią. Dropshipping zdecydowanie najpopularniejszy, bo dostajesz od producenta gotowca marketingowego + szkolenia i na małym zusie można pojechać. Opisy produktów trzeba pisać oddzielnie w tysiącach, milionach wręcz bym powiedział, bo duplicate content + kreacja wizerunku, opisy kategorii, no też cała struktura copywritingu. Nie wspominam nawet o budowaniu list do e-mail marketingu, bo tutaj to można potężne pieniądze zarobić samą wiarygodną listą kontaktów, np. pozyskanych z własnego bloga. Pytanie, po chuj to mówię i dlaczego jeszcze nie napierdalacie xD

Edytowane przez mac
  • Like 4
  • Dzięki 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Matthew88 zobacz również, czym się zajmują agencje interaktywne. Każda usługa praktycznie = praca zdalna, no i proste tłumaczenia jeszcze.

 

Oczywiście wisisz mi VIP-a z Biedronki, jak ogarniesz robotę w przedstawiony sposób xD

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, mac napisał:

@Matthew88 zobacz również, czym się zajmują agencje interaktywne. Każda usługa praktycznie = praca zdalna, no i proste tłumaczenia jeszcze.

 

Oczywiście wisisz mi VIP-a z Biedronki, jak ogarniesz robotę w przedstawiony sposób xD

Nie polecam alkoholu więc możesz dostać futrzaka z biedronki 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.