Skocz do zawartości

Kia Stinger opinie użytkowników - recenzja


Morfeusz

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę na temat auta Kia Stinger Gt line 2.0 benz. 225KM. Szkoda, że poza fajnym wyglądem zewnętrznym, jakościowo nadal Koreańczycy są lata świetlne za niemieckimi markami. 

  • Silnik po 39 tys. km się zatarł. ASO się wypięło i wyceniło naprawę na 20 - 22 tys. zł.
  • Fotel, który nie ma trzymania bocznego. 
  • Szybko niszcząca się skóra na fotelach.
  • Trzeszczący dach.
  • Brak elastyczności silnika.
  • Spalanie 18-20 litrów w mieście. 
  • Zimą ciężko wyjechać z zaśnieżonych parkingów, przez tylny napęd. 
  • Regulowane zawieszenie wywalało błąd.
  • Padły wtryski.
  • Ładowarka indukcyjna nagrzewała się masakrycznie. 
  • Bagażnik dużo mniejszy niż w Audi A5 i BMW 4.
  • Asystent pasa ruchu co chwilę gubi pasy na części tras.

Na plus:

  • Komfortowe zawieszenie i dobre wyważenie.
  • Udawanie z daleka Maseratti. 
  • Cena w stosunku do wyglądu i wyposażenia.
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Morfeusz napisał:

Silnik po 39 tys. km się zatarł. ASO się wypięło i wyceniło naprawę na 20 - 22 tys. zł.

... z winy użytkownika. Zaniedbania serwisowe (tzw. oszczędności. "Jestem sprytny, nie dam chujom zarobić!")
Co jasno zostało stwierdzone w filmie.

 

Odnośnie Stingera jako takiego - miałem parę razy okazję i moim nieskromnym zdaniem:

 

1. CRDi 1,7 to zupełna pomyłka w tego typu aucie.

2. 2,0 benzyna... jest to jakiś_tam półśrodek.

3. V6 jest... Ojezu... No pod względem miodności jazdy i takiego fajnego, oldschoolowego, BRUTALNEGO feelingu auta to jest to absolutny mistrz świata i okolic. Jedynie słuszne źródło napędu tego auta. Szalenie... Męskie. Tak to bym określił.

Miałem okazję takim polatać po torze Kielce, no... No dał się zapamiętać, a miałem okazję sporo aut tam poupalać i to takich... niepoślednich rzekłbym 🙂, a pamiętam w sumie trzy, w tym Stingera. Nawet i30N (żeby zostać przy tym samym koncernie) był przy tym cienki jak dupa węża (aczkolwiek sam w sobie wymiata).

 

 

12 minut temu, Morfeusz napisał:

Spalanie 18-20 litrów w mieście. 

Bzdura.

Optima GT (nie mylić z GT Line) z tym silnikiem nie przekracza 12-14. W ciężkim mieście (dojazd/powrót wiecznie zawaloną wylotówką, relatywnie krótkie przeloty).
Jasne, jak ktoś dojeżdża po 2-3 km zimą, to można i 20+ wyklepać, ale to już zupełne ekstrema.

 

Przez 5 lat - zero problemów.

Jedyna upierdliwość, to - jak na współczesne czasy - uber częsty serwis: co 10 kkm serwis olejowy i przegląd. Jak w FSO1500 😄

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.