Skocz do zawartości

Dlaczego menele w lecie chodzą w kurtkach, swetrach etc.?


cst9191

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem to już dawno. Jest lato, prawie 30 stopni w cieniu, a panowie spod budki z piwem chodzą ubrani jakby była późna jesień. O co chodzi?

 

Wczoraj jadąc autem spotkałem dwóch takich ziomeczków. Pierwszy w kurtce łoił wino w parku, drugi wychodził ze sklepu odziany w gruby wełniany sweter, a trzeci (z miesiąc temu), znowu w grubym swetrze szedł jezdnią w szczerym polu...

 

Do tego miał na łbie czapkę. To wraz z bujną brodą sprawiło, że myślałem że to jakiś skrzat spierdolił z lasu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Matthew88 napisał:

Dlatego, że to ich chłodzi. Spójrzcie na beduinów, Arabów itd na pustyni. Czy oni są odkryci jak my? Ubrani od stóp po głowę. Myślę, że Ci menele na ulicy po prostu się do tego przystosowali. 

 

Tylko, że ,,Arab na pustyni" jest ubrany od stóp do głów w cienkie szaty, które mają za zadanie chronić ciało przed zabójczymi promieniami słonecznymi.

Nie noszą kurtek zimowych tylko w miarę przewiewne ubrania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz gdzie zostawić to w najlepszych ciuchach chodzisz cały czas. Sam bym tak robił prawdopodobnie. Gdzie zostawi sweter, jeżeli ma coś ciepłego? Musi to nałożyć, żeby mieć ręce wolne i więcej załadować na siebie ewentualnie jakiegoś badziewia. Umyć się łatwiej później niż odzyskać jakieś dobro, szczególnie żyjąc w bezdomności. Według mnie tutaj jest rozwiązanie problemu. Jak nie masz domu, przechowalni to zmieniasz myślenie. Nie wrócisz nigdzie, tylko masz to, co na sobie. Łatwiej pod swetrem mieć koszulkę + sweter na sobie, bo to więcej "majątku", a nie to nosić w torbie, czy gdzieś. No i sweter musi przetrwać do sezonu jesienno-zimowego. Masz jeden outfit to pilnujesz xD Proste.

  • Like 4
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mac napisał:

Nie wrócisz nigdzie, tylko masz to, co na sobie. Łatwiej pod swetrem mieć koszulkę + sweter na sobie, bo to więcej "majątku"

 

Przykitrać gdzieś pod jakimś drzewem, murkiem, etc. Wątpię, żeby na takie bogactwa ktoś się połasił ;) .

 

44 minuty temu, Matthew88 napisał:

Spójrzcie na beduinów, Arabów itd na pustyni. Czy oni są odkryci jak my? Ubrani od stóp po głowę.

 

A Arabki  w UK czy innych zachodnich krajach? Ta sama przyczyna? :) :) 

Godzinę temu, cst9191 napisał:

a panowie spod budki z piwem chodzą ubrani jakby była późna jesień. O co chodzi?

 

Może jeszcze obawiają się raka skóry - czerniaka czy jak to się nazywa. ;) Nasłuchali się o dziurze ozonowej, promieniach UV.

 

 

Abstrahując, nie zauważyłem czegoś takiego wśród przedstawicieli tej klasy społecznej w swojej okolicy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam Was Panowie, że w tych konkretnych (ze zdjęć) przypadkach nie mamy do czynienia z ludźmi bezdomnymi. Mowa o osobnikach, którzy od rana żłopią piwsko pod sklepem spożywczym/w parku/na przystanku. Nie wiem, może przychodzą w swetrze/kurtce i później już świadomość się urywa.

 

AaG1QpS.jpg

JsEmYcO.jpg

 

Ten pierwszy kompletnie najebany od samego rana, ale przynajmniej pije za swoje.

 

Ten drugi - w stanie wskazującym odpoczywa w parku. Żeby nie było - sprawdziłem co z nim.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Libertyn said:

Zauważyłem że dotyczy to też wielu starców

 

Zgadza się. Zarówno jedni i drudzy mają zaburzoną termoregulację w wyniku niewydolnego układu krążenia krwi. Przy czym starcy z wieku a menele przez alkohol. Alko bardzo mocno wpływa na ciśnienie krwi, serce. Jak walą alko przez lata to mają trwałe uszkodzenia. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na odrobinę poezji. Ale to jest jakiś dramat, kurwa, jak jadąc autem przed szóstą rano widzę najebanego kolesia co niesie dwa Żubry, robotnicy w godzinach pracy przychodzą po małpkę, a pod sklepikiem jeszcze przed otwarciem kolejka spragnionych (6.30).

 

Polska tonie w promilach.

 

Znów menele śpią na słońcu.
Taki urok mamy lata,
Gdzie woń wina jabłkowego,
Razem z potem się przeplata.

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Libertyn napisał

Zauważyłem że dotyczy to też wielu starców.

Tu  akurat wytłumaczenie jest proste i jest  natury fizjologicznej - osoby stare mają słabe ciśnienie krwi i  dużo  mniejszą wydolność układu krążenia. co powoduje wzmożone odczuwanie uczucia zimna i chłodu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozgraniczmy : patolusy do pewnego momentu to nawet w listopadzie łaża w krótkich gaciach ( drugi powód to tatuaż tygrysa na łydce fi 16). A od chwili przejścia na "wynalazki" to zaczyna im być zimno. Uszkodzenia ukl.nerowego.

A propos alkoholu. Dziś znalazlem nową definicję wolności. Oglądam rano, przy śniadaniu, program "Drwale i przyjaciele".Opowiada o życiu w Bieszczadach. W dzisiejszym odcinku młoda samiczka wyjaśniała, że ma czasem z partnerem takie dni, że konno objeżdżają knajpy "szlakiem piwnym". Qrw...wolność. bez spotkań, spiny, maili, tel., problemów, interpretacji, wykładni i całego gówna związanego z życiem i pracą zawodową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest w okolicy sporo sklepów no a przy okazji menelów. W sumie oni są ubrani niezbyt stosowanie do temperatury często, ale nie zawsze. 

Jest u nas taki zawodnik po 65 roku życia. Ma rower, takiego składaka. Dzień w dzień jeździ nim do sklepu 7 km i wraca 7km. Oczywiście jedzie do niego pijany i wraca też pijany - chodź nie zawsze wraca. Jak jest bardzo pijany, to po prostu wylatuje najczęściej za drogę, robi sobie nockę w rowie i rano od nowa. I tak ma już od x lat. Te drogi nie są ruchliwe, więc chociaż tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie wiedzą kiedy się upiją w trupa, a jak się upiją w trupa to będą spać-czesto na dworze, a na dworze zimno od ziemi i dlatego profilaktycznie nakładają kurtę aby się nie przeziębić na zgonie :D

3 godziny temu, Matthew88 napisał:

Dlatego, że to ich chłodzi. Spójrzcie na beduinów, Arabów itd na pustyni. Czy oni są odkryci jak my? Ubrani od stóp po głowę. Myślę, że Ci menele na ulicy po prostu się do tego przystosowali. 

Ale oni są ubrani w zwiewne materiały a nie lycra lub wełna. 

Oni mają długie lniane ubrania ale cienkie i przewiewne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, $Szarak$ napisał:

Jest u nas taki zawodnik po 65 roku życia. Ma rower, takiego składaka. Dzień w dzień jeździ nim do sklepu 7 km i wraca 7km. Oczywiście jedzie do niego pijany i wraca też pijany - chodź nie zawsze wraca.

Jakiś czas temu przejeżdżałem przez wieś i z jednego z podwórek wytoczył się na drogę taki kolega. Jechałem za nim, gość dojeżdża do skrzyżowania na drogę krajową i bez zatrzymywania się wjeżdża na nią. Ja jebię.

 

Swoją wyprawę zakończył pod sklepem spożywczym... Tylko jak mając, stawiam że z 3 promile zejść z roweru? Facet zaliczył solidną glebę, w dodatku z rowerem na sobie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.