Skocz do zawartości

Przewlekłe zapalenie migdałków


xander99

Rekomendowane odpowiedzi

Czy może z was miał ktoś  takie schorzenie. Rok temu przez pandemię  i teleporade dostałem antybiotyk nie pomógł później drugi a potem trzeci. I tak zacząłem przygodę  z laryngologiem i wydałem  z 1500 na tego laryngologa  bo na kasę chorych to nawet skierowanie nie dostałem. Teraz zaczęły mnie boleć stawy i tak się zastanawiam czy to nie jest skutek tych migdałów. Czy ktoś miał  taki przypadek zaczynam się bać  o przyszłość  i zdrowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie notorycznie podrażnione gardło, migdałki lekko powiększone. Diagnoza reflux. 

Może warto skonsultować z innym laryngologiem?

 

"Uważam, że należy ponownie udać się do laryngologa – może za nawracające infekcje w gardle odpowiedzialne jest przewlekłe zapalenie migdałków podniebiennych lub zatok obocznych nosa. Nie musi to być zakażenie paciorkowcem. Takie „utajone ogniska” zakażenia mogą być przyczyną bólu, a nawet zapalenia stawów."

https://www.mp.pl/pacjent/reumatologia/lista/88222,czy-nawracajace-infekcje-gardla-moga-byc-przyczyna-bolu-stawow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 10 lat mam przewlekle zapalenie migdałków, które nie dają angin itd, czyli że niby ok, i nie warto usuwać, ale co laryngolog to inna opinia... 

 

Jeżeli bolą Cię stawy, to coś tam z nerkami chyba nie tak przez to gardło. Coś mi kiedyś sprawdzali ale wynik był w normie także uznali, że migdałki mogą zostać. Tylko nie pamiętam co to dokładnie było. 

 

U mnie jest paciorkowiec, leczenie antybiotykiem chuja daje i może jak zaraz się wkurwię to je wytnę i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radeq no nwm przewlekłe zapalenie migdałków z tego co kiedyś czytałem może mieć wpływ na nerki serce i stawy. Teraz zacząłem mieć problemy z zatokami których nigdy wcześniej nie miałem. Ja mam jedną nerke. U mnie Aso w normie więc to nie paciorkowce. Ile masz lat? Może to być gronkowiec. Niby wyniki kreatyniny i mocznika mam w normie to nwm chyba nie nerka. Ostatnio na zatoki dostałem nimesil to dostałem nareszcie zapalenia żołądka. Już mam dosyć teraz drugi laryngolog też nie chce usuwać mi migdałków. Ostatnio się  szczepilem to se myślałem że może mam zakrzepice. Ja mam przewlekłe od roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, xander99 napisał:

Już mam dosyć teraz drugi laryngolog też nie chce usuwać mi migdałków.

 

Co to znaczy że nie chcę? Idź do prywatnej kliniki zapłać i wytną.

 

 

Obecnie stosuje się następujące wymogi konieczne do przeprowadzenia zabiegu wycięcia migdałków:

  1. przebycie co najmniej trzech angin w ostatnim roku lub pięciu przez dwa lata;
  2. powikłania po anginowe, np. ropień okołomigdałkowy;
  3. przerost migdałków, który powoduje bezdech;
  4. zaburzenia w przełykaniu i mowie;
  5. przewlekłe zapalenie lub stan zapalny migdałków;
  6. nieprzyjemny zapach z ust po wykluczeniu innych przyczyn;
  7. podejrzenie nowotworu.

 

Edytowane przez Baca1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak bo lepiej leczyć niż wyleczyć, Dzisiaj zarobi laryngolog po jutrze internista a potem cała reszta jak siądzie zdrowie. Odkładaj lub pożycz kasę na zabieg. 

 

W dniu 13.08.2021 o 19:56, xander99 napisał:

I tak zacząłem przygodę  z laryngologiem i wydałem  z 1500 na tego laryngologa  bo na kasę chorych to nawet skierowanie nie dostałem

 

Połowę kasy na zabieg już wydałeś. A efektów brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, radeq said:

A jak wygląda Twoja dieta?

Standardowo trzy posiłki, staram się nie jeść po 20.

14 minutes ago, radeq said:

jak wielkie są posiłki?

Śniadanie małe (serek), obiad średni, kolacja duża.

 

14 minutes ago, radeq said:

pijesz wodę do posiłku?

Zazwyczaj.

 

14 minutes ago, radeq said:

pijesz przed snem?

Tak.

 

14 minutes ago, radeq said:

 

na którym boku śpisz?

Lewym.

14 minutes ago, radeq said:

Pijesz mocne alkohole? 

Nie, prawie zero alkoholu ale jest kawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrób 5 posiłków, kolacja raczej najmniejsza. Nie pij wody do posiłku i na godzinę przed snem. Z kawy zrezygnuj na miesiąc, jakieś rumianki, hibiskusy itd wrzuć. Można też mocno rozwodniony ocet jabłkowy z rosmanna dorzucić na godzinę przed posiłkiem. 

 

Lewy bok ok, najlepiej sporo poduszek pod głowę dać, żeby spać pod kątem. 

 

Kup sobie Gaviscon, tylko nie bierzesz go zgodnie z ulotką, ale robisz malutki łyczek, tak by przełyk zwilżyło, ale nie dostawało się do żołądka. Kilka razy dziennie, szczególnie jak czujesz palenie. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2021 o 18:56, xander99 napisał:

Czy może z was miał ktoś  takie schorzenie. Rok temu przez pandemię  i teleporade dostałem antybiotyk nie pomógł później drugi a potem trzeci.

Tak panie. Po usunięciu ósemki baba dała mi 3 tabletki antybiotyku i potem się zaczęło. Chory -> Antybiotyk -> Tydzień przerwy i znowu chory i tak w kółko SIEDEM RAZY. 7 antybiotyków zżarłem!

Pomogła mi szczepionka doustna ISMIGEN brana w 3 seriach po 10 dni. To są tabletki podjęzykowe. Do tego brałem probiotyk Solgar Advanced 40 plus acidophilus chyba przez 4-5 miesięcy zgodnie z dawkowaniem na opakowaniu.
Pomogło mi. Byłem w takiej desperacji jak i ty. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i unikanie pozycji gdzie zgniatasz brzuch, czyli jak np leżysz na plecach i pochylasz się do przodu, często tak się filmy na kanapie ogląda. 

 

Unikanie słodyczy/cukrów/owoców po posiłkach, bo zaczyna to gazy produkować w żołądku. Jak już chcesz deser to najlepiej 1-2h przed posiłkiem, a nie jak ludzie mają w zwyczaju po posiłku zaraz. 

 

IPP raczej bym odstawił. 

 

Zrzucenie tłuszczu z brzucha i wnętrzności też polecam, co by nam flaków fat nie uciskał. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, radeq said:

IPP raczej bym odstawił. 

 

Zrzucenie tłuszczu z brzucha i wnętrzności też polecam, co by nam flaków fat nie uciskał.

Dokończę 60mg, mam jeszcze 30mg na miesiąc, ale odpuszczę i wezmę się bardziej za tryb życia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, radeq napisał:

No i unikanie pozycji gdzie zgniatasz brzuch, czyli jak np leżysz na plecach i pochylasz się do przodu, często tak się filmy na kanapie ogląda. 

 

Unikanie słodyczy/cukrów/owoców po posiłkach, bo zaczyna to gazy produkować w żołądku. Jak już chcesz deser to najlepiej 1-2h przed posiłkiem, a nie jak ludzie mają w zwyczaju po posiłku zaraz. 

 

IPP raczej bym odstawił. 

 

Zrzucenie tłuszczu z brzucha i wnętrzności też polecam, co by nam flaków fat nie uciskał. 

 

5 godzin temu, Orybazy napisał:

Dokończę 60mg, mam jeszcze 30mg na miesiąc, ale odpuszczę i wezmę się bardziej za tryb życia. 

Panowie vhyba wiem co mi dolega chyba zapadłem na gorączkę reumatyczna. Jest to powikłanie po anginie. Zaczęło mi teraz stukać serce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orybazy @wrotycz @Iceman84PL @radeq dziekuje ze moglem z wami pogadać. Bola mnie rece i nogi i powstal chyba jakis zakrzep na nodze. Bardzo się boję w poniedzialek ide do szpitala. Pewnie to zakrzepica po szczepionce nwm czy przeżyje. Nawet nie wiem czy warto chociaż takimi słowami grzeszę. Ale jestem po malu świadom że to koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, xander99 napisał:

Ale jestem po malu świadom że to koniec

 

Będzie dobrze głowa do góry.

Przy zakrzepach trzeba rozrzedzić krew dlatego pij dużo wody, zioła np. z kwiatu głogu oraz produkty z potasem, magnezem, B6, B12, D, E, C, A.

Przy zaburzeniach rytmu odstaw kawę, używki, uprawiaj sport i przede wszystkim ruch, który serce uwielbia.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Iceman84PL już  trochę żyje bo 22 lata. Niektórzy umierali wcześniej jedynie czego żałuję to to się zaszczepiłem. Może to i lepiej że fikne bo nie wyobrażam sobie życia w takim niepewnym ciele w jakim jestem obecnie. Cały czas rozglądam się czy jakiejś kosy nie widać u mnie w pokoju. Pomału się zastanawiam co wpiszą w akt zgonu. Chociaż z drugiej jak się dowiem że mam jakąś trudną chorobę niewyleczalna np stwardnienie rozsiane albo bolerioza endometrioza to pomału wariuje.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, xander99 napisał:

@Iceman84PL już  trochę żyje bo 22 lata. Niektórzy umierali wcześniej jedynie czego żałuję to to się zaszczepiłem. Może to i lepiej że fikne bo nie wyobrażam sobie życia w takim niepewnym ciele w jakim jestem obecnie. Cały czas rozglądam się czy jakiejś kosy nie widać u mnie w pokoju. Pomału się zastanawiam co wpiszą w akt zgonu. Chociaż z drugiej jak się dowiem że mam jakąś trudną chorobę niewyleczalna np stwardnienie rozsiane albo bolerioza endometrioza to pomału wariuje.

A jesteś z kimś czy sam na kwadracie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.