Skocz do zawartości

By żyło się wszystkim lepiej, czyli 900+ i 1000+ już w 2022 roku


Messer

Rekomendowane odpowiedzi

Miłościwie panujący nam (nie)rząd zaproponował ostatnio pomoc, aby nasze słowiańskie geny dalej podbijały i zaludniały ten bajeczny świat. 

 

Wiadomo, że w naszym kraju nieszczególnie się przelewa, więc w sukurs przyszła klasa pracująca, która sfinansuje potrzeby wszystkich własną pracą, którzy tego potrzebują - i też nie.


900 plus i 1000 plus zamiast 500 plus.

https://next.gazeta.pl/next/7,151003,27444828,900-i-1000-plus-zamiast-500-plus-dla-kogo-podwyzki-kto-dostanie.html

 


morawiecki-drukuje-pieniadze-drukarka-ro

 

 

Cieszmy się obecnymi cenami i możliwościami. Tak szybko odchodzą.

 

Odechciewa się robić wszystkiego. To będzie finansowy koszmar i jesteśmy na równi pochyłej w kierunku przepaści, a lepiej już było. Ale jak to mówi klasyk, bynajmniej na dzieci dali.

  • Like 4
  • Haha 6
  • Smutny 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobie tak siedzę i sobie tak myślę, że to jest robione celowo. No bo sam ten idiota przyznał, że 500 plus nie miało wpływu na demografię, a teraz podnosi do 1000 plus. Jestem zniesmaczony tą sytuacją, a sytuacja na lokalnym rynku pracy jest taka, że zasadniczo już nie opłaca się pracować, bo po co to robić jak nic z tego nie odłożysz tylko, aby do pierwszego. Jako inżynier z dwoma fakultetami stwierdzam, że powinno się dołączyć do rolników i zaorać ten kram. 

 

Biada singlom oj biada, będą sponsorować całe to barachło nie mając nic do powiedzenia. 

 

A za jak to stwierdził Pan premier podwójnie do inflacji rosnące podwyżki będzie można żyć jak król. Ciekaw jestem tylko kto te podwyżki dostaje, bo ja jakbym się nie upomniał i naturalnie z powiększającym się doświadczeniem i zakresem obowiązków nie dostał jakiejś to dalej bym miał 1800 na rękę. 

 

Ciężki czas idzie oj ciężki, ceny jebną w kosmos, a już są bardzo wysokie. 

 

Przykładowo byłem w tym roku ok. 7 dni nad Polskim morzem, a znajoma w Portugalii też ok. 7 dni, a ceny tych pobytów są bardzo zbliżone, ciekawe czy zarobki też. Czuć skutek 500 plus i bonów. 

 

Szkoda strzępić ryja. Nikt chyba nie nadąży z zarabianiem więcej, aby normalnie żyć w stosunku do galopujących cen podwyżek. 

 

Ja osobiście rezygnuję z pracy na etacie, do końca roku mam zamiar to zakończyć póki co dalej chorobowe ze względy na chorobę. Wysiłek jaki wkładam w pracę jest niewspółmierny do wynagrodzenia które pozwala na życie od pierwszego do pierwszego. 

 

Jeszcze wyjdzie pajac jeden z drugim i mówi, że klasa średnia to 4k brutto, za które wynajmiesz mieszkanie i woda przez resztę miesiąca, jak trafisz na promocję to może uda się kupić nawet gazowaną. Samemu natomiast dając sobie podwyżki o 40-50%. 

 

Plucie w twarz i to bezczelne. 

  • Like 19
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Messer said:

Odechciewa się robić wszystkiego. To będzie finansowy koszmar i jesteśmy na równi pochyłej w kierunku przepaści, a lepiej już było. Ale jak to mówi klasyk, bynajmniej na dzieci dali.

Im szybciej to splajtuje tym lepiej. 

40 minutes ago, Jorgen Svensson said:

No bo sam ten idiota przyznał, że 500 plus nie miało wpływu na demografię, a teraz podnosi do 1000 plus.

Żaden idiota, kto by wierzył że miliony Polaków to margines, który dla 500 PLN będzie płodził dzieci? Ci którzy by tak robili i tak to robią dla kasy z MOPSu.

Te pompowane miliardy wracają częściowo w podatkach a po drodze pasą się z tego urzędnicy. Przykład kolegi z pracy 500+ idzie na kredyt na nowe auto. VAT, akcyza ściągnięta, przyjaciele VATeusza z banku też zarabiają.

Do tego jeszcze poparcie bo "wszyscy kradną ale ci się dzielą".  

Edytowane przez Orybazy
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500+ nie pomogło znacząco na poprawę demografii. Trzeba dać więcej, by więcej hołoty robiło bachory ,,na siłę", żeby ludzie się odpierdolili, że są bezdzietni. Najgorsze geny będą się rozmnażać, te co najmniej myślą i nie dadzą wiele społeczeństwu. Prosty plan ,, żondu", który wykorzystuje nastroje, panujące w społeczeństwie. Wzmaga presję na posiadanie dzieciaka, po to, żeby być bardziej uzależniony od systemu. Dosyć z indywidualnością, masz myśleć tak, jak reszta stada. Nadchodzą ciężkie czasy dla singli ( w tym i mnie). Bykowe wejdzie prędzej czy później, gdy środki będą na wyczerpaniu. Na razie trzeba ,, promować politykę prorodzinną", a potem zająć się osobami, żyjącymi w pojedynkę.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem brutalnie. Pierdolić bomblarzy co ich nie stać na dzieci i tylko dej i dej. Podatków nie płacić albo jakieś grosze, a najlepiej nie tutaj. Kupować na targu za gotówkę, bez paragonów, zakupy w amazonie albo gdziekolwiek za granicą. Nie paść biurwokracji na ile tylko się da. Jak ktoś może i ma gdzie i chęci to niech wyjeżdża, byle dalej od pierdolonego komunizmu. 

  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Orybazy napisał:

Im szybciej to splajtuje tym lepiej. 


Nie splajtuje tak szybko. Co to, to nie. Jakość życia będzie stopniowo się pogarszała i o to chodzi.
 

Jedwabnik ma pracować na tyle ciężko i długo, żeby nie umrzeć, ale jednocześnie nie mieć nic, bo jemu to nie jest do niczego potrzebne. Zgodnie z agendą: nie będziesz miał nic i będziesz szczęśliwy.

 

Takie programy wymierzone są w patolę i ekonomicznych debili, czyli jakieś 80% naszego kraju - strzelam. Ci tzw. "ludzie" zobaczą, że dostali podwyżkę, a 900zł > 500zł, więc dobra władza rozdaje. Karyny jak to zobaczyły to pewnie piszczą już z radości. A to, że za rok, dwa, obecne 900zł może będzie równe wartością tego 500zł, to oni tego nie zrozumieją. Nie maja do tego możliwości.

 

A władza poda w mediach, że to pewnie jest wina opozycji, bo to oni do tego doprowadzili.

 

Jak to przeczytałem, to naprawdę od dzisiaj nic nie zrobiłem, bo straciłem całą energię do jakiegokolwiek działania. Po prostu jak mam świadomość, że za niedługo moja praca może okazać się bezużyteczna i trzeba wchodzić koniecznie na rynek zachodni, to od samego rana jest mi po prostu fizycznie niedobrze i mnie mdli.

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Gowin niedawno odsunięty od partii rządzącej ostatnio w radiu mówił ciekawe rzeczy. Mianowicie o długu publicznym, dodrukowaniu pieniądza, kolejnych kredytach i pomysłach rzadzacych. Jego zdaniem kulminacja i krach w Polsce nastąpi max w 2023 roku dlatego Jarkowi i spółce tak spieszno do przedwczesnych wyborów gdzie są dwa terminy wiosna lub jesień 2022 roku. Teraz chcą zatrzymać swój elektorat i poprawić notowania w ich oczach dlatego szykują się podwyżki socjala dodatkowo przekonać naiwnych ludzi, którzy są jeszcze niezdecydowani, że nasz kraj to kraina mlekiem i miodem płynąca😆

Ludzie sobie nie dają sprawy, że grozi nam w przyszłości druga Wenezuela z inflacja na poziomie ponad 1 mln%. 

Kolejna sprawa żeby komuś coś dać wpierw trzeba komuś zabrać i jak zwykle za to wszystko płacą uczciwi obywatele i spora część singli, dla których nie przewiduje się żadnych świadczeń czy udogodnień.

Nowe podatki i daniny to kwestia czasu, co do sławnego bykowego nie wiem czy przejdzie bo samotne kobiety też by musiały płacić a na to sobie władza nie może pozwolić bo kobietki zagłosują na opozycję i kolejnych wyborów nie wygrają. 

Tak czy inaczej socjalizm to katastrofa uczenie postaw bierności, bezczynności, roszczeniowosci. 

Obecnie płodzi się w większości pokolenie najsłabszych Polaków i w historii tego kraju nigdy wcześniej nie było tak miernego społeczeństwa. 

Upadek jest bliski i tylko czekać jak to wszystko jebnie. 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bracia,

 

Należy dodać, że jeżeli zdecydujecie się zaufać temu (tfu) nie-rządowi i mieć tu dzieci, to zrobią z Was, m.in.:
- bezdomnych, bo wyrzucą Was bez sądu z mieszkania w imię ustawy pomówieniowej (nowość)
- dłużników, oficjalnie nieświadomych dzieci, w praktyce szurniętych madek
    - alimenty dostaniecie od razu bez jakiejkolwiek rozprawy
    - do alimentów nie wliczają 500+ (macie pokryć 100%+ kosztów), a więc jest to premia dla szurniętych madek
    - komornik wyczyści Wam całe konto do zera (nie ma kwoty na życie) od razu (nie ma terminu na odwołanie)
- przestępców, jeżeli nie zdołacie zapłacić na czas kosmicznych alimentów (nowość od 2017)
- bezrobotnych, bo z komornikiem najpewniej stracicie pracę, gdyż atakowany jest pracodawca
- ofiary, bo psychiczne terrorystki będą Wam biegać po sąsiadach, znajomych, szkołach dzieci, i pomawiać o przemoc
- dzieci będą alienowane, żeby nie dowiedziały się o tym całym kurestwie

  • Like 7
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedł rejestr umów o dzieło (docelowo ozusowanie), będzie blokada dorabiania na umowach zlecenie od następnego roku, duży ZUS nie do opłacenia już praktycznie, to jakiś ewenement niewolniczy w skali świata + składka zdrowotna od dochodu xD. Decyzje rządzących zmierzają do klina 60-70%. Alternatywny obieg pracy to już będzie mus, żeby się utrzymać i przeżyć. Gorzej niż mafia. Nie wiem, jak ludzie żyją i nie wiem, jak sam żyję czasami. Zostanie w portfelu 40 groszy z każdej złotówki każdemu. A premier powie, że jak w takich warunkach nie umiesz działać to nie nadajesz się i utylizacja xD Odpowiedź prosta. Mafia ma narzędzia ucisku i zostaje tylko uciekać. Albo się pogodzić, jeżeli nie zakładacie rodziny i jebać na czarno, albo minimalnie na koszty utrzymania tylko. Prawdopodobnie mój przypadek od następnego roku. Zejdę na minimalne wydatki i chuj. Szkoda życia. Na klinie 40-50% się nikt nie dorobi już. Taka prawda. Jak pracujesz na takim klinie to absolutna niegospodarność, nawet dla pracodawcy. Wydajność pracy nie dowozi już w stosunku do spierdolenia systemu podatkowego. To się skończy tragedią dla zwykłych ludzi. Jak zwykle.

 

Tak na marginesie to Polska dostała ostrzeżenie w raporcie od Międzynarodowego Funduszu Walutowego. W 2019 MFW prognozował najwyższą inflację i najwyższy deficyt w regionie, co się sprawdziło. Niemcy nas uratują transformacją na euro w zamian za 90% oszczędności, żeby długi spłacić w krytycznym momencie xD Jesteśmy dla nich kolonią, upośledzonym kuzynem, któremu dajesz 2 złote, a ten mordę cieszy i idzie do sklepu kupić lizaka, ale lizak kosztuje 3 zł xD

 

Teraz mamy wojnę zwykłego obywatela pracującego z aparatem zamordyzmu. Podatki mafijne mamy i nikt świadomy, który widzi koszty brutto-brutto chyba nie powie inaczej.

Edytowane przez mac
  • Like 21
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie będzie jak już nie jest kraj dla singli.

 

 

Co do demografii, to jaka władza by tu nie była i tak by był zerowy lub ujemny przyrost naturalny.

 

Odpowiedź ma na imię feminizm, hipergamia i całkowita zmiana myślenia ludzi w XXI wieku.

 

A jak dodacie do tego nasz kochany Meksyk Europy(Polskę) gdzie czeka cię życie od pierwszego do pierwszego to UWAGA zaskoczenie dzietność jeszcze bardziej spadnie.

 

Niech da i 1500 zł a nawet i 2000 zł dzietność chwilowo podskoczy a potem jeszcze niżej spadnie bo warunki w kraju cały czas spadają.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maroon napisał:

Powiem brutalnie. Pierdolić bomblarzy co ich nie stać na dzieci i tylko dej i dej. Podatków nie płacić albo jakieś grosze, a najlepiej nie tutaj. Kupować na targu za gotówkę, bez paragonów, zakupy w amazonie albo gdziekolwiek za granicą. Nie paść biurwokracji na ile tylko się da. Jak ktoś może i ma gdzie i chęci to niech wyjeżdża, byle dalej od pierdolonego komunizmu. 

 

Kiedyś też tak sądziłem, ale właśnie tym durniom o to chodzi. Zawsze najeżdżany naród bronił swojego kraju, może czas chwycić za "miecz"? A nie uciekać wiecznie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomości o śmierci są mocno przesadzone!

A tak serio to uważam, że kasa w takim pseudo państwie jak Polska zawsze była, jest i będzie marnotrawiona dlatego myślę, że lepiej tą kasę dać ludzikom niż przejabać ją na jakieś przekręty.

W gruncie rzeczy dylemat polega tylko na tym kto tą zmarnowaną kasę zgarnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Brat Jan napisał:

Panika i załamania nerwowe na tym forum to już tradycja.:D:D

A zarobki w milionach wieszczą już od dwóch lat. Tą inflację 1500% za dwa, trzy lata.

Przesuniem termin będzie git

I tak do usranej...

 

Aby się tylko nakręcić emocjonalnie... bracia samcy...

Edytowane przez Furby
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według Gowina, to taktyka PiS żeby wygrać przedterminowe wybory w 2022. W 2023 ma się nie zepnąć budżet i będzie nacisk ze strony Brukseli. Wtedy trzeba będzie wprowadzać podwyżki itp. i przegrali by wybory, jeśli te odbyłyby się w terminie. 

 

Poza tym, gdyby koalicja obywatelska wygrała, to by nic w Polsce się nie zmieniło. Podczas 8 letnich rządów platformy, co roku były jakieś grube afery. Zmiana parti u władzy nic nie zmieni. To trzeba liczyć  tylko na siebie i sobie podobnych. 

Edytowane przez manygguh
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.