Skocz do zawartości

Nieświeży zapach z ust


Druid

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Ostatnio byłem u znajomego, miał nie świeży zapach ust, wiedząc, że ma białe zęby, dba o zdrowie, co może być spowodowane tym faktem ? Mi też zdarza się, jednak mam aparat na zębach, myje codziennie 3x razy, jednak zdarza się, ograniczyłem cukier, zmniejszył mi się biały nalot na języku drastycznie, czytałem, ze to może być spowodowane również problemem z żołądkiem, od góry jest jakaś klapaka, która zamyka żołądek, przez co zapach nie wydostaje się do ust.

 

proszę o rady, co w takim wypadku zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nieświeży zapach był 1 objawem przewlekłego zapalenia żołądka, nadżerek i refluksu. Polecam wizytę u gastrologa i gastroskopie. Im wcześniej się zdiagnozuje tym większe szanse na wyleczenie niemal całkowite. Sam niestety chodziłem po lekarzach i nic nie wybadali. Zdiagnozowałem się sam ale niestety już było za późno i muszę bardzo uważać co jem żeby nie dostać ostrej sraczki. W mojej diecie odpadają surowe warzywa, owoce, mleko, sery, ciemny chleb, strączkowce itp. itd. Ogólnie nie polecam bo choroba przewlekła, raczej nieuleczalna. 
 

A i zapomniałem, można pożegnać się ze sportem. Najwyżej spacery, brak przemęczania się, bóle mięśni brzucha, parastezje po lekach itp.

Edytowane przez Pyrkosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rnext zmienił(a) tytuł na Nieświeży zapach z ust
29 minut temu, Boromir napisał:

Wsadzanie rury z kamera przez usta ?

Dokładnie tak, dodatkowo są pobierane próbki gdy masz jakeś zmiany przy pomocy takich szczypiec na stalowej lince. Ochraniacza na zęby nigdy nie miałem jak w tym filmiku. 
Generalnie badanie jest nieprzyjemne psychicznie głównie. Fizycznie może wystąpić lekki ból w miejscach pobrania próbek i ew. ból krtani na następny dzień jak się trochę za bardzo zaczniesz miotać i zaczniesz mieć odruchy wymiotne.

Samo badanie trwa bardzo krótko, w razie czego możesz skorzystać z uśpienia.

Nie polecam „bezstresowej” metody przez nos. Jest o wiele gorsza przynajmniej dla mnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2021 o 00:56, Pyrkosz napisał:

U mnie nieświeży zapach był 1 objawem przewlekłego zapalenia żołądka, nadżerek i refluksu. Polecam wizytę u gastrologa i gastroskopie. Im wcześniej się zdiagnozuje tym większe szanse na wyleczenie niemal całkowite. Sam niestety chodziłem po lekarzach i nic nie wybadali. Zdiagnozowałem się sam ale niestety już było za późno i muszę bardzo uważać co jem żeby nie dostać ostrej sraczki. W mojej diecie odpadają surowe warzywa, owoce, mleko, sery, ciemny chleb, strączkowce itp. itd. Ogólnie nie polecam bo choroba przewlekła, raczej nieuleczalna. 
 

A i zapomniałem, można pożegnać się ze sportem. Najwyżej spacery, brak przemęczania się, bóle mięśni brzucha, parastezje po lekach itp.

Witaj mnie rozbolal brzuch po nimesilu i boli juz dwa miesiące. A ty jak leczysz swoją przypadłość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2021 o 00:41, Boromir napisał:

Ostatnio byłem u znajomego, miał nie świeży zapach ust, wiedząc, że ma białe zęby, dba o zdrowie

Dupa a nie prawda. Białe zęby może mieć nawet bezdomny jak zafundujesz mu wybielanie. Normalny dentysta odradzi Ci wybielanie. Teraz jest na to moda i ludziom się wydaje, że jak ktoś ma białe zęby to jest zdrowy, a w istocie cuchnie mu z paszczy jak Twojemu kumplowi (z różnych powodów), na stopach grzybica, na paznokciach syf (który można ukryć tipsami) a gacie noszone kilka dni z tzw. skidmarksami. Dajcie ludzie spokój...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, xander99 napisał:

Witaj mnie rozbolal brzuch po nimesilu i boli juz dwa miesiące. A ty jak leczysz swoją przypadłość?

Nimesil ma w ulotce żeby nie brać jak się ma problemy z krwawieniami z układu pokarmowego. Najprościej ujmując przeciwbólowe tyrają żołądek i podrażniają go. 
 

Obecnie nie biorę leków bo ból minął i jest prawie jak dawniej. Gdy czasem nażre się ostrego tajczyka to zażywam jedną dawkę.


Natomiast gdy boli brzuch tak długo to trzeba iść do lekarza. Leki które brałem mogą maskować raka żołądka do bardzo późnego stadium. Nie ma więc co ryzykować tylko odbębnić swoje w kolejce i potem spać spokojnie. Być może masz zapalenie jelit, być może żołądka, być może złapałeś helicobacter. Ciężko stwierdzić, najpierw upewnij się, że wszystko gra. 


Leczenia żołądka są różne i to musi być skonsultowane z lekarzem. Nawet jakbym Ci podał swoje leki to one mogą działać tylko na chwilę bo masz np helicobacter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xander99 no to zapisz się do gastrologa albo idź prywatnie, przepisze Ci leki, zleci USG brzucha na początek (bezbolesne, bezstresowe badanie). Jak nie pomoże to Ci da skierowanie na gastroskopię lub kolonoskopię. Jak się nie czujesz pewnie to Cię uśpią na chwilę i obudzisz się już po badaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 21.08.2021 o 14:59, Pyrkosz napisał:

Nie, ale widzę, że ciekawa sprawa. Pójdę do apteki i kupię. 

Przelyk bez zmian. Linia  z  na  górnej  granicy faldow zoladkowych. Dno zoladka bez zmian. Trzon zoladka z rumieniem na szczytach  faldow. Antrum bez zmian. Odzwiernik symetryczny drożny. Opuszka  dwunastnicy  z  licznymi  aftami. Czesc pozapuszkowa bez zmian. Zakazenie h.pylori. test urazowy dodatni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xander99 dostałeś antybiotyki na Helicobacter i jakiś polprazol? Dość ciężko się pozbyć tych bakterii i lubią wracać. 
Z opisu nie jest źle, być może te afty i lekkie zapalenie to wina tych bakterii i wyleczą Cię w dwa-trzy miesiące. Co lekarz powiedział? Sądzi, że te bóle od tego czy dalej będą szukać? 

Pytałeś wcześniej jak z piciem alkoholu, no na czas kuracji zapomnij o czymkolwiek. Ja przy kuracji nie piłem rok alkoholu. 
Po leczeniu to najlepiej pić piwo porter, dawniej tym leczono wrzody. Ogólnie ciemne piwa są lepsze na delikatne żołądki. Obecnie aby wystąpił ból na dzień po piciu to muszę naprawdę mocno dać w palnik czymś mocniejszym i niskiej jakości. Dlatego pije tylko whisky, a jak nie lubisz to naleweczka domowej roboty. Wszelkie komercyjne kolorowe wódki wyrzygam po wypiciu więcej niż 100 ml. 
 

Raz w tygodniu kupuje energy drinka, monster czy red bull. Może to niezbyt zdrowe, ale mi pomaga ta bomba witaminowo-toksyczna ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pyrkosz dostalem duomox i metronizodol i dexilant. Czytalem ze sulforafan pomaga naturalnie. Czy tobie pomogła 1 dawka antybiotykow. Ja nie pije alkoholu dostalem nimesil i od tego sie zaczelo. Mam brac 6 tygodni dexilant i potem musze iść na gastroskopie zobaczyc czy pozbyłem się tej hp. Bylem w szpitalu bo dostalem arytmii serca nwm czy od tej bakterii czy od braku zelaza czy od szczepionki. 3 miesiace chodzilem z bolem brzucha. Chociaz ostatni miesiąc bylo juz dobrze tylko gorzej sie czulem jak wzialem ibuprofen. A jak to jest bo teraz pije z tego samego kubka albo spie w tej samej pościeli to ta bakteria jest chyba tam obecna?

Jeszcze mnie jakos kosci bola i takie dziwne mroczki w oczach podejrzewam ze niski poziom zelaza i witaminy b12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, xander99 napisał:

Czy tobie pomogła 1 dawka antybiotykow.

Moja choroba nie ma niestety podloza bakteryjnego tylko lata stresu, żłopania kawy i kurzenia cygarów.

Dostałeś niezły mix antybiotyków, podobno 1 kuracja jest najważniejsza więc odstaw cygary jak kurzysz, dieta i będzie git :) 


Stwierdzono arytmie czy miałeś tylko podejrzenia? 

Nie mam pojęcia ale to chyba nie tyfus, że trzeba pościel zmieniać codziennie i pić z jednorazówek ;) 

 

Ból kości i mroczki też miałem, dodatkowo parastezje nawet. Żelazo i B12 suplementuj, jak się wyleczysz to energola pierdyknij czasem i jest dobrze :)  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Pyrkosz napisał:

Moja choroba nie ma niestety podloza bakteryjnego tylko lata stresu, żłopania kawy i kurzenia cygarów.

Dostałeś niezły mix antybiotyków, podobno 1 kuracja jest najważniejsza więc odstaw cygary jak kurzysz, dieta i będzie git :) 


Stwierdzono arytmie czy miałeś tylko podejrzenia? 

Nie mam pojęcia ale to chyba nie tyfus, że trzeba pościel zmieniać codziennie i pić z jednorazówek ;) 

 

Ból kości i mroczki też miałem, dodatkowo parastezje nawet. Żelazo i B12 suplementuj, jak się wyleczysz to energola pierdyknij czasem i jest dobrze :)  

 

Mam jakichs 25 odchylen zawsze mialem wysokie tetno 90 i dostalem bisocrd ale go nie bede bral bo zle dziala na erekcje teraz pobiorę i odstawie.  Ale jak bee bral zelazo i b12 to bol minie? Bo jeszcze ddimery nialem podwyzszone na 1300. Vhyba na drugie szczepienie nie ide?  Po kuracji antybiotykiem robiles badania na witaminy? Ja tam papierosów nie pale. Chcialem sie zapytać o diete bo ja jem 2 kanapki z maslem i szynka potem rosol i pulpety i banany a potem 4 kanapki z maslem i szynka?  Czy to dobra dieta. Jakos zyly mi zaczely wychodzić na wierzch ciała. Jestem jakby troche zmęczony. W kwietniu jak bylem u kardiologa to bylo ok.  Co to jest parestezja? Ja chodzilem 3 miesiace z bolem brzucha i chyba slabo sie witaminy wchłaniały.  Czytalem ze sulforafan niszczy helicobacter. A antybiotyki to w tamtym roku 4 zjadlem na angine moze dlatego mam helicobacter. Mam nadzieje ze sie wylecze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami męczył mnie ten problem mimo niejedzenia śmieci i mycia zębów.

 

Gdzie była przyczyna ?

 

Zęby mądrości.

 

Tak.

 

Osadzone nieco niżej często częściowo lub całkowicie przykryte przez fragmenty dziąseł lub wewnętrzna część policzków, trzeba się nagimnastykować aby dostać się tam szczoteczką ale warto bo żarcie potrafi tam leżeć wiele tygodni i śmierdzieć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Król Jarosław I napisał:

Czasami męczył mnie ten problem mimo niejedzenia śmieci i mycia zębów.

 

Gdzie była przyczyna ?

 

Zęby mądrości.

 

Tak.

 

Osadzone nieco niżej często częściowo lub całkowicie przykryte przez fragmenty dziąseł lub wewnętrzna część policzków, trzeba się nagimnastykować aby dostać się tam szczoteczką ale warto bo żarcie potrafi tam leżeć wiele tygodni i śmierdzieć.

Ja mam wszystkie 4 i co jakis czas trzeba antybiotyk wpuszczać w dziąsło. @Pyrkosz skad te dziadostwo sie wogole bierze i to w zoladku gdzie kwas solny powinien ja zniszczyc

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2021 o 07:43, EMKEJ napisał:

Być może trzeba będzie zakwasić lepiej żołądek octem jabłkowym i oczywiście odstawić śmieciowe jedzenie. 

 

Ocet jabłkowy ma działanie odkwaszające dlatego stosuje się go na min. na problemy żołądkowe.

 

W dniu 16.08.2021 o 14:16, Boromir napisał:

Pijesz ocet jabłkowy z gwinta, czy z innymi potrawami ?

 

Dwie łyżki stołowe na szklankę wody trzy razy dziennie. Można też stosować do potraw np. zimne nóżki mniam :).

W dniu 16.08.2021 o 00:41, Boromir napisał:

proszę o rady, co w takim wypadku zrobić ?

 

Jeśli czuć zgnilizną to zazwyczaj problem ze stanem jamy ustnej lub migdałki. Jeśli natomiast czuć siarkę to problem jest z żołądkiem(refluks).

3 godziny temu, Król Jarosław I napisał:

Zęby mądrości.

Rwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.