Skocz do zawartości

Nieświeży zapach z ust


Druid

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, xander99 napisał:

bo zle dziala na erekcje teraz pobiorę i odstawie.

Skonsultuj to z lekarzem, z sercem nie ma żartów.  Ból pewnie minie jak wyleczysz się z helicobacter, znikną afty i to bardzo lekkie zapalenie. Ddimery podwyższone mocno masz, badałeś się w kierunku zakrzepicy?

Tak z ciekawości, te problemy były przed czy po szczepionce? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem może być kilka chorób jak próchnica, choroby przyzębia, grzybica jamy ustnej, choroby nerek, cukrzyca, refluks żołądkowo-przełykowy. 

Co do zapadki by nie wydostawał się przykry zapach to prawda z wiekiem się wyrabia i czasami może dochodzić do niepełnego domykania wtedy temat trzeba załatwić operacyjnie. 

Jest jeszcze jedna teza, której boją się ludzie słyszeć mianowicie wszelkiej maści pasożyty znajdujące się w ciele. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pyrkosz napisał:

Skonsultuj to z lekarzem, z sercem nie ma żartów.  Ból pewnie minie jak wyleczysz się z helicobacter, znikną afty i to bardzo lekkie zapalenie. Ddimery podwyższone mocno masz, badałeś się w kierunku zakrzepicy?

Tak z ciekawości, te problemy były przed czy po szczepionce? 

Badałem dopplera kończyn dolnych. W czasie brania szczepionki brzuch mnie aby bolal. A bylem u kardiologa w kwietniu bylo ok. A teraz wyszła jakas arytmia. Nogi mnie zaczely bolec dwa tygodnie po szczepieniu w połowie sierpnia. Ale teraz robilem dopplera i ok. Podejrzewam ze arytmia byc moze przez szczepionke albo hp i brak zelaza. A ddimery podwyzszone moze przez hemoroidy. Wszystko zczelo sie po nimesilu ten brzuch. Wczesniej nie mialem dolegliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płucz zwyczajną wodą utlenioną (3%), taką w małej butelce. Jest to już rozcieńczony roztwór, gotowy do użycia. Tylko nie połykaj, bo cię weźmie na wymioty. Przez moment będziesz miał trochę piany w ustach. Przepłucz wodą i po sprawie. Prosty i tani sposób na zdrowe dziąsła i brak przykrego zapachu. Zabijesz wszelkie bakterie w jamie ustnej. 

Preparaty na bazie alkoholu (Listerine i tym podobne) działają gorzej od zwyczajnej wody utlenionej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Pyrkosz napisał:

@xander99 hp raczej nie powoduje arytmii serca ;) ustrojstwo żyje sobie w układzie pokarmowym.

Nimesil mógł wywołać osłabienie jakieś i bakterie się namnożyły. Nie ma tragedii, po terapii ból zapewne minie jeżeli to tylko żołądek.

ostatnimi czasy to nawet żoładek mnie nie bolał ale jednak jak wziałem przeciwbolowa to cos jest nie tak i poszedłem do szpitala. I jednak mało sie witamin wchłąnia. Mam nadzieje ze antybiotyk pomoże. A ty znasz osoby z ph co brały kilka antybiotyków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pyrkosz napisał:

Przeciwbolowe nie są wskazane przy problemach z żołądkiem bo go podrażniają. Tak z ciekawości po co je bierzesz? 
Przy leczeniu HP stosuje się mix antybiotyków, tak mi gadał doktor zanim wyszło, że u mnie to nie wina HP.

Bo mnie kosci zaczsly bolec to wzialem apap. A np w przyszłości przy temeperaturze co mam brac. Ja biore te antybiotyki i dexilant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Pyrkosz napisał:

Przeciwbolowe nie są wskazane przy problemach z żołądkiem bo go podrażniają. Tak z ciekawości po co je bierzesz? 
Przy leczeniu HP stosuje się mix antybiotyków, tak mi gadał doktor zanim wyszło, że u mnie to nie wina HP.

Masz rade w jakis sposob suplementowac witamine b12. Czy jakies kapsułki czy donosowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, xander99 napisał:

Bo mnie kosci zaczsly bolec to wzialem apap. A np w przyszłości przy temeperaturze co mam brac

Nic, ja nigdy nie brałem przeciwbólowych jak miałem gorączkę. Natomiast nie wiem jak mocno zaczęły Cię boleć te kości, w każdym razie paracetamol (np. apap) jest dość bezpieczny ale zawsze coś jednak podrażni i potem się czuje człowiek gorzej. Także ja nie biorę nic dopóki nie boli mnie naprawdę tak, że nie mogę już tego znieść np. leczenie kanałowe u dentysty robiłem dwa razy i po jednym na żywca stwierdziłem, że jednak trzeba jakiś środek miejscowo podać bo do żołądka nie trafi ;)  

 

Natomiast B12 ja brałem normalne tabletki, słyszałem, że są też zastrzyki ewentualnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieświeży zapach z ust może być spowodowany:

a/ nieprawidłowa higiena jamy ustnej

b/ problemy żołądkowe (refluks, nadkwasota, niedokwasota, upośledzenie zwieracza przełyku)

 

Porady:

1. Ssanie oleju naturalnego tłoczonego na zimno -> kokosowy i inne. Ja stosuje olej rzepakowy na zimno i jest w pytę. Ssanie oleju zabija bakterie w jamie ustnej, których pasta do zębów nie zabije a szczoteczka wszędzie nie dojdzie. Ssanie olejów związuje toksyny zawarte w organizmie, i dlatego należy ssany olej wypluć. Wszelkie choroby biorą się z bakterii przełykowych.
2. Ograniczenie cukrów. Zapobiega namnażaniu się bakterii. Cukier jest niezdrowy, chemiczny cukier.

3. Częste picie wody naturalnej, strukturyzowanej, tzn nie z butelek plastikowych, tam jest plastik w tej wodzie :D Najlepiej pić przegotowaną, najlepiej rozmrożoną, ale to zabawa na całego.

4. Częste picie ziół (pokrzywa, skrzyp polny i wiele innych- mają właściwości bakteriobójcze, antyseptyczne).

5. Picie wody z kardamonem, cytryną, imbirem czy z miętą, ma właściwości jak w pkt. 4.

 

Nieprzyjemny zapach z ust, jest znakiem, że z naszym zdrowiem dzieje się coś złego i tym samym organizm wysyła sygnały na zewnątrz :D

Dlatego mimo w.w rad należy przebadać się pod kątem chorób układu pokarmowego (gastroskopia i kolonoskopia). Większość chorób jest skutkiem złego odżywiania, a nie chorób per se.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.09.2021 o 11:42, Pyrkosz napisał:

Nic, ja nigdy nie brałem przeciwbólowych jak miałem gorączkę. Natomiast nie wiem jak mocno zaczęły Cię boleć te kości, w każdym razie paracetamol (np. apap) jest dość bezpieczny ale zawsze coś jednak podrażni i potem się czuje człowiek gorzej. Także ja nie biorę nic dopóki nie boli mnie naprawdę tak, że nie mogę już tego znieść np. leczenie kanałowe u dentysty robiłem dwa razy i po jednym na żywca stwierdziłem, że jednak trzeba jakiś środek miejscowo podać bo do żołądka nie trafi ;)  

 

Natomiast B12 ja brałem normalne tabletki, słyszałem, że są też zastrzyki ewentualnie. 

Ja tez mam przewlekle ropne zapalenie migdalkow i moze mnie stawy dlatego bola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 12.09.2021 o 11:42, Pyrkosz napisał:

Nic, ja nigdy nie brałem przeciwbólowych jak miałem gorączkę. Natomiast nie wiem jak mocno zaczęły Cię boleć te kości, w każdym razie paracetamol (np. apap) jest dość bezpieczny ale zawsze coś jednak podrażni i potem się czuje człowiek gorzej. Także ja nie biorę nic dopóki nie boli mnie naprawdę tak, że nie mogę już tego znieść np. leczenie kanałowe u dentysty robiłem dwa razy i po jednym na żywca stwierdziłem, że jednak trzeba jakiś środek miejscowo podać bo do żołądka nie trafi ;)  

 

Natomiast B12 ja brałem normalne tabletki, słyszałem, że są też zastrzyki ewentualnie. 

Siemka bylem u dentysty i kuzwa bol brzucha powrocil. Boje sie ze znowu ta bakteria. Myślę nad pójściem do znachora 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, xander99 napisał:

Siemka bylem u dentysty i kuzwa bol brzucha powrocil. Boje sie ze znowu ta bakteria

Może to od stresu po prostu. Wytępienie tej bakterii jest trudne a i zdecydowana większość ludzi jest zarażona i nie ma żadnych objawów. 
Przyczyną bólu może być stres a helicobacter  pomimo, że jest w naszym organiźmie wcale nie musi być jego przyczyną. 
Jest też opcja, że bakteria przetrwała miksturę antybiotykową, jednak zwróciłbym uwagę na stres. Czy to stres przed dentystą czy stres aby znowu nie bolało.

Sam podszedłem do problemu może mało profesjonalnie ale pomogło, energetyki, whisky i piwa porter. Oczywiście w rozsądnych ilościach. Ile w tym placebo a ile po prostu zmniejszenia stresu to już kwestia nie do ustalenia. 
W każdym razie cała zabawa od stopnia bólu, że gwałtowne wypicie szklanki wody powodowało nieprzyjemny ból do praktycznie braku lub znikomego bólu po wychlaniu 0,5 gorzały i zeżarciu ostrego kebsa na mieście zajęło mi ok. 12-18 mieś o ile dobrze pamiętam. 
Pisałeś, że nie pijesz. W czasie leczenia farmakologicznego w celu zmniejszenia stresu (człowiek sobie dobiera do głowy, że boli tak długo nic nie pomaga, to rak i zaraz zemrę) pomogły mi tabletki z chmielem takie nasenne, naturalne. Na czas łykania tabletek (mesprazol czy tam polprazol) zarzuciłem całkowicie picie na okres leczenia i ostatecznie rzuciłem kurzenie cygarów. 
Po pracy miałem rytuał po prostu odcięcia się od tego, książka, film, cokolwiek aby nie myśleć o bólu i pracy. Z dnia na dzień było lepiej.

Niestety minusem była rezygnacja z sportu dającego po flakach, czyli bieganie, maratony rowerowe. Obecnie lekkie ćwiczenia i przejażdżki rowerem po okolicy a nie po 200 km wyrypy po górach na batonach energetycznych ;) 

Ze znachorami bym uważał, zioła wbrew pozorom są bardzo mocnymi środkami a w jakieś historyjki o mistycznych seansach leczniczych to nie ma co za bardzo wierzyć.

Musisz to sam przepracować przy pomocy lekarza. Jak nie działa polprazol to zmienisz na np. mesprazol etc. Nie wiadomo na co Twój organizm reaguje najlepiej. Choroby flaków są trudne w leczeniu, bo afty, nadżerki mają skłonności do nawrotów. 
Kurde, sam już nie wiem jak by Ci doradzić. 
Przede wszystkim polecam pogodzić się z tym, że niestety ma się taką przypadłość i trzeba się regularnie badać i leczyć. 
U mnie stres + cygary były kluczowe. O ile to drugie można pierdyknąć z dnia na dzień to walka ze stresem jest już trudniejsza.

Edit: Tak mi się przypomniało, należy unikać przeciągów i paradowania po polu w zimie z rozpiętą kurtką. Nienawidzę ciepła i w gruncie rzeczy potrafiłem na -20 chodzić w rozpiętej wiatrôwce bo mi nie jest zimno. Teraz ubieram się może nie tyle cieplej co zasuwam kurtkę żeby nie wystawiać brzucha na powiewy zimna. 

Edytowane przez Pyrkosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

@Pyrkosz nwm czy cie to interesuje ale pozbyłem się bakterii ale jeszcze miejscami jest zaczerwienienie na deunastnicy i w części przedodzwiernikowej zoladka bylem u gastrologa dal mi cintox czy jakoś tak 20 mg teraz na 2 miesiace ale czytając na necie to te leki to niezla trucizna. Sam juz nwm zauwazylem ze jednak pijac siemie lniane moze samo sie zagoi. Jeszcze jak pilem te siemie to jakos nogi przestały bolec

A taki lek jak dexilant slyszales

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xander99 czyli idzie w dobrym kierunku, powoli do przodu. Cintox? Ni mi nie mówi ta nazwa musiałeś cos przekręcić. 
Dexilant znam, brałem to chwilę zamiennie ze swoim lekiem jak zaczynało bardziej rwać ;) 

Te leki nie są może super zdrowe ale nie są też najgorsze. Siemię lniane można pić, to pomaga :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.