Skocz do zawartości

Zapraszam na nowy kanał historyczny, na którym stawiam pierwsze kroki - hihistoria.pl


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam do wysłuchania pierwszego odcinka -  https://www.youtube.com/watch?v=7qLUPNrT47g

 

Proszę pamiętać, że byłem bardzo zestresowany. Moim zdaniem spaliłem tę audycję dokumentnie, przegadałem ją, parę razy zająknąłem - ale to wy oceńcie. Ja się dostosuję, ponieważ chcę tworzyć dobry "kontent".

 

Napiszcie proszę co było dobre, co było złe i co było między dobre a złe do zastanowienia się co by zmienić ewentualnie.

 

Proszę - nie bądźcie dla początkującego histe(o)rycznego youtubera zbyt okrutni :)

  • Like 7
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam z niecierpliwością co będzie dalej. 

 

Współczynniki o których mówisz to nic innego jak teoria gier (z ciekawostek wykorzystali ją Japończycy by zdecydować o uderzeniu na USA). 

 

Popracuj nad ciągłością narracji, dla mnie irytujący był moment kiedy powiedziałeś pracowała u niego Ewa Braun. I ucinasz zaczynasz nowy wątek, a tam zbudowałeś napięcie i aż chciało się puenty, jako kto pracowała.  

 

Edytowane przez Piter_1982
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brachu świetna audycja dzięki za nowy kanał😉👊

Dobrze Ci poszło ja tam nie odczułem byś się stresował a ile ciekawych informacji się dowiedziałem.

Nawet nie wiedziałem, że doktorek faszerował Adolfa tyloma środkami?

Jak on po tych dawkach jeszcze żył jest niepojęte bo nie jeden by się już przekręcił po takim arsenale chemii.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Legionista - dziękuję, to bardzo mało znany temat, co mnie zawsze mocno dziwiło. To że wódz imperium jest ćpunem podejmującym decyzje na haju, jest o wiele ważniejsze i straszniejsze niż parametry czołgów czy samolotów, a jest poruszane bardzo rzadko.

 

@Piter_1982 - dziękuję, ktoś w komentarzach zaproponował dużo lepsze słowo niż te nieszczęsne "współczynniki", czyli słowo "parametry". Temat Ewki uciąłem, bo wypadałoby podać szczegóły a ich nie pamiętałem i w tamtym momencie zdałem sobie z tego sprawę, nieprofesjonalnie wyszło, niestety :( Była z tego co pamiętam sprzedawczynią w jego zakładzie fotograficznym, miała chyba 17 lat gdy poznał ją "Wolf", jak nazywano młodego Adolfa.

 

@Iceman84PL - dziękuję Bracie, wbrew pozorom wykończenie zdrowego człowieka narkotykami, może trochę potrwać. Znany w Polsce muzyk i piosenkarz, latami ćpał i nawet "dawał w kanał" heroinę i żyje, działa, ma chyba ponad 60 lat. Była jego książka kiedyś w biedronce.

 

Jeśli założymy że znał Hitlera od 1936 roku i od tego roku dawał mu narkotyki, to mamy ok. 8 lat faszerowania zdrowego człowieka różnymi substancjami, z których nie każda była przecież zła dla zdrowia. W 1936 roku Hitler był pełen sił, w 1945 roku był kompletnym wrakiem. Na początku też pewnie dostawał lżejsze narkotyki i nie za często, dopiero później prawdopodobnie poszli na całość.

 

Dziwne jest że Morell był jak piszą ohydny, ponoć jadł jak "świnia", był śmierdzący (rzadko się mył), brzydki, niski i po studiach jako raczej biedny lekarz ożenił się z aktorką z bogatej rodziny, co oznacza że miał charyzmę, wpływ na ludzi - podobnie jak Goring. Szukałem zdjęcia tej Pani i niestety nie znalazłem, ciekawe jak wyglądała. 

 

To że ktoś znalazł się u boku jednego z najpotężniejszych ludzi (i złych) tej planety, nigdy nie jest przypadkiem, zawsze coś musi za tym stać.

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek Kotoński Zastanawia mnie czy ten Morell nie był podstawionym agentem Aliantow bądź Himmlera, który jak wiemy sam chciał być Fuhrerem i specjalnie go faszerował by podejmował złe decyzję i wojna szybciej się zakończyła?

Z jednej strony historia drugiej wojny jest przerażająca z milionami ofiar, zniszczonych miast, państw z drugiej dzięki niej technologia poszła do przodu, wynaleziono więcej leków na różne schorzenia dodatkowo niewyjaśnione historie jak chociażby wyprawy po artefakty do Tybetu, Himalaje, wykopaliska w Egipcie czy wyprawy do Ameryki Południowej. 

Olkutyzm, nekromantyzm i fascynacja mitologia nordycka w poszukiwaniu wejścia do wnętrza ziemi i odnalezienie drzewa życia Yggdrasil, na którym miały znajdować się światy Asgard, Nidgard, Udgard czy Helmhein. Wyprawy polarne admirała Byrda gdzie do dzisiaj nie wiadomo co tam się stało na biegunie południowym? 

Może o tym by warto robić kolejne odcinki bo na ten temat jest bardzo mało informacji podawanych przez historyków😉 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.