Skocz do zawartości

Klucz do sukcesu w życiu o którym wielu zapomina


Cień

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 20.08.2021 o 21:05, Ceranthir napisał:

@Wincenty jest witamina D2 pochodzenia roślinnego i witamina D3 pochodzenia zwierzęcego, suplementujemy tą drugą, najlepiej w dużych dawkach, NIEZALEŻNIE od pory roku, nawet w lecie choć być może nie w takich ilościach

 

 

@Cień

D3 możesz kupować na stronie podkowa.eu i nie bój się, że to dla koni, ja biorę od kilku lat i żyję, choć wielki koński pytong mi jeszcze nie wyrósł :( i do tego pasowałoby żebyś brał resztę witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, czyli K2MK7, A, E. ja teraz biorę 50k jednostek raz na 2 dni i jest spoko, jak miałem 20k to brałem codziennie, mimo tego, że niby lato i jest słońce.

 

 

Naprawdę bez obaw można brać suplementy dla koni? 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cień to jest to samo co dla ludzi, tylko dawki są większe i skład czystszy, bo konie są bardzo wrażliwe na jakieś wypełniacze i inne dziadostwa które są wpychane do tabletek, ja biorę już kilka lat i żyję, witaminy działają bo sprawdzałem 2 razy poziom D3 i raz miałem +180 i raz 144 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Ceranthir napisał:

@Cień to jest to samo co dla ludzi, tylko dawki są większe i skład czystszy, bo konie są bardzo wrażliwe na jakieś wypełniacze i inne dziadostwa które są wpychane do tabletek, ja biorę już kilka lat i żyję, witaminy działają bo sprawdzałem 2 razy poziom D3 i raz miałem +180 i raz 144 😜

Super brzmi 🤔

A czy czujesz jakąś różnice między posiadaniem 50 jednostek a np 144? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cień hmm, jak są takie dni jak dzisiaj to nawet mi wysoki poziom D3 nie pomaga, bo mam ogólnie niskie ciśnienie i taka pogoda to dla mnie depresja murowana, niemniej znacznie rzadziej choruje a jeśli już to szybciej się regeneruje, no wiesz ciężko mi stwierdzić, nawet nie wiem jaki mam teraz poziom bo nie mierzyłem pewnie ponad rok, tak czy inaczej D3 lepiej mieć więcej niż mniej, choć wiadomo bez przesady 😛

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cień jakbyś chciał szybko podnieść to 50k, ale nie ma co od razu z grubej rury - 20k będzie odpowiednio, do tego 30k wit A, k2mk7 z 700-800mcg, wit E jest pełne spektrum na podkowa, jedna kapsułka tej mocniejszej wersji jest wystarczająca :v i to się rozpuszcza w tłuszczu, więc warto to zjeść z takim posiłkiem lub popić np. śmietanką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ceranthirdzięki bardzo!

 

Nie wiem czy można wklejać linki? (jak nie to usunę) czy to wygląda sensownie? 

 

https://podkowa.eu/pl/p/Witamina-D3-K2-MK-7-10.000-IU-250mcg-100szt./1689

 

K2mk7 na 2 tabletki wyniosłoby wtedy 500mcg dziennie, czy to optymalnie czy poszukać większej ilości K2mk7? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cień

https://podkowa.eu/pl/p/Witamina-D3-K2-MK-7-20.000-IU-300mcg-80szt.-/1696

https://podkowa.eu/pl/p/Beta-karoten-Witamina-A-tabletki-30000-IU/1683

https://podkowa.eu/pl/p/Witamina-K2-MK-7-500-mcg-60szt./1737

https://podkowa.eu/pl/p/Kompleks-Witamina-E-kapsulki-500-mg.-60-szt.-Nowosc/1786

 

Po jednej tabsie bierzesz, w tym samym czasie, choć lepiej brać te witaminy do pewnej godziny, powiedzmy do 17, bo im później bierzesz tym jest możliwość, że sama D3 może Ci wpływać w jakiś sposób na melatoninę i będziesz miał kłopoty ze spaniem.

 

To są rady ode mnie, możesz poczytać inne tematy i innych braci na ten temat, ewentualnie poczytaj książkę "Kuracja wysokimi dawkami witaminą D3", tam będziesz miał wgląd w temat samej witaminy i być może sam zdecydujesz ile będziesz brać.

Edytowane przez Ceranthir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ceranthir Napisałem wcześniej że się z Tobą zgadzam odnośnie receptorów ale po tym co tu przeczytałem to aż mi wstyd. Suple ze sklepu dla koni ? A może jedzenie karmy dla psów ? No to już trzeba być bezmyślnym.

I to nie jest żaden atak na Ciebie, chcesz to sobie bierz ale nie mąć innym w głowach tymi głupotami. Zastanawiam się czy jakbyś zarabiał przyzwoicie też byś tak chętnie polecał suplementy dla zwierząt. Pewnie nie.

Miejcie standardy.

 

W żadnym wypadku nie powinno się brać dawek witaminy D większych niż 10000. Tym bardziej dużych dawek wit A - która to jest śmiertelna w dawkach przytoczonych powyżej. Po co piszecie mu farmazony ? Weźmie któryś z Was odpowiedzialność za jego zdrowie, jak sobie zrobi krzywdę ?

 

@Cień Wychodź na słońce, suplementuj ADEK, najlepiej 1 kapsułka ADEKa (zawartość wit D w takim suplemencie to zazwyczaj 2000) dodaj do tego 4000 czystej witaminy D. Nie słuchaj bajdurzenia o 20000 jm wit D bo nikt tu nie wie nic o Tobie, Twoich mutacjach w genach i możesz sobie zaszkodzić.

Dodatkowo nie ruszaj żadnych specyfików związanych z podnoszeniem teścia, masz niskie SHBG co oznacza że test wolny za bardzo i tak w góre nie pójdzie, za to co Cie może spotkać to wystrzelone LH i rozregulowanie osi HPG. Inne suple jakie możesz zarzucić to Kurkumina (Dr Best ma bardzo dobrą), Resveratrol im droższy tym lepszy, Cynk, jod, selen - te 3 nigdy razem. Marki supli jakie polecam to : Thorne, Holistic, DrBest, NOW.

 

@krzy_siek Poczytałem Twoje posty o podnoszeniu teścia i nie masz pojęcia o czym piszesz ani co robisz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sankti Magistri nie odbieram tego jak atak, skoro tak myślisz to spoko, od tego jest forum żeby się informacjami wymieniać :) tylko zastanawiam się co Ci w tych suplach nie odpowiada, oprócz tego, że to dla koni? dawka? bo jakby patrzeć na skład tabletki to jest to to samo co dla człowieka, jedynie dawka jest inna, poza tym nie ma zbędnych wypełniaczy typu dwutlenek tytanu czy jakieś stearyniany, konie mogłyby się po tym podobno przekręcić ;) biorę od kilku lat i nic mi się nie dzieję, a śmieszne dawki rzędu 2-5k w ogóle nie podniosą poziomu D3, albo tak marginalnie, że wręcz niezauważalnie... zresztą każdy przecież może zrobić eksperyment, zmierzyć przed poziom D3, brać 5k jednostek i za 2 miesiące zmierzyć znowu, ciekaw jestem o ile się zwiększy, a przecież o to chodzi :v

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

10 minut temu, Ceranthir napisał:

tylko zastanawiam się co Ci w tych suplach nie odpowiada

 

Ja obstawiam, że jedyne co nie odpowiada użytkownikowi @Sankti Magistri to fakt, że kto inny może mieć rację, a nie on:)

 

Jak zapytałem go:

 

W dniu 20.08.2021 o 22:32, krzy_siek napisał:
W dniu 20.08.2021 o 22:27, Sankti Magistri napisał:

wynik zaniedbań żarcia syfu, siedzenia na dupie, walenia konia i braku wygrywania. A z tego co widzę to wiele osób na forum zamiast zmienić wymienione czynniki to walą na chama witamine D, suple i inne ziółka, szukając czegoś co podniesie im teścia a on to już im zmieni złe nawyki budowane latami.

Nie wiem, nie wydaje mi się żeby wszyscy polecali na teścia walenie mega dużej ilości suplementów, zobacz sobie na moje wpisy w tym temacie, większość porad jakie opisałem, to jest naprawa złych nawyków o jakich mówisz. A jak ktoś sprawdził witaminę D i ma poniżej normy to nie widze nic złego (wręcz przeciwnie) w próbie jej podniesienia.

 

Aczkolwiek, ideę błędnego koła (niski teść -> brak podejmowania działania i realizacji -> niski teść -> ...) rozumiem. Poza siłą woli i samozaparciem jednak dobrze się wspomóc zmianą nawyków na lepsze by podnieść teścia.

 

To jedynie "uzasadnił":

 

34 minuty temu, Sankti Magistri napisał:

Poczytałem Twoje posty o podnoszeniu teścia i nie masz pojęcia o czym piszesz ani co robisz.

 

Taka dyskusja. Daje się wyczuć przemądrzały ton.

Był tu kiedyś podobny użytkownik: @arch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już m.in @Sankti Magistri wspomniał, nie ma sensu parcie na teścia. Ja robiłem podobne badanie, choć w bardziej okrojonej wersji wiosną tego roku. U mnie testosteron całkowity wyszedł na poziomie ponad 1000ng/dL, z normą zaznaczoną jako 240-870. Nie brałbym w żadnym wypadku tego jako wyrocznię, bo sam mam swoje problemy z organizmem, takie jak np. częste zmęczenie. Szczególnie przy małych ilościach snu. Mam też problem z łysieniem typu androgenowego. Działam z tym na swój sposób, ale wspominam, że wysoki teść naturalny nie jest czymś pozytywnym, jak mogłoby się to wydawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.