Skocz do zawartości

Szczwana próba oszustwa - ku przestrodze


Rekomendowane odpowiedzi

W związku z moim tematem: 

 

 

Zamieściłem ogłoszenie na jednym z popularnych serwisów ogłoszeniowych. Po 15 minutach zgłosiła się pani z Zakopanego zainteresowana kupnem monet bulionowych. Zaproponowała jednak wysyłkę inpost, że ona wszystko załatwi i zapłaci z góry, a kurier przyjdzie odebrać paczkę w ciągu 3 dni. Ja miałbym odebrać płatność z góry bezpośrednio na konto. Nie widziałem, że wgl istnienie taka opcja w inpost bo w tym nie siedzę, ale okazało się, że jednak nie istnieje. 

 

Pani podesłała link do strony, żebym nie musiał się wysilać, strona krzak postawiona na domenie inpost-order.pl która wydała mi się podejrzana, po sprawdzeniu danych właściciela tej domeny okazało się, że nie jest zarejestrowana na inpost, w dodatku zarejestrowana dwa tygodnie temu. 

 

Po przejściu na stronę był adres do wysyłki po sprawdzeniu kodu pocztowego i ulicy okazało się, że w Zakopanem taki kod nie występuje, a ulica nie istnieje. Na stronie miałem kliknąć odbierz płatność i zalogować się na swoje konto bankowe. 

 

Po logowaniu dane logowania do konta bankowego trafiły by do oszusta. 

 

Kurwa jak to się trzeba pilnować na każdym kroku, żeby nie dać się w chuja zrobić to szok. 

 

Ja mam spore doświadczenie w transakcjach przez neta, ale nieobyta osoba założę się, że nabrałaby się, strona wygląda dość wiarygodnie. I konto wyczyszczone. 

 

Także pozdrawiam panią Monikę z Zakopanego. 

  • Like 13
  • Dzięki 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Jorgen Svensson napisał:

Po logowaniu dane logowania do konta bankowego trafiły by do oszusta. 

 

 

Tym bardziej można się nabrać, że strona rzekomego banku wygląda jak prawdziwa.

 

Jest nawet kanał na Youtube, gdzie pokazywane są różne metody oszustw internetowych:

 

https://www.youtube.com/channel/UCzzvJDZThwv06dR4xmzrZBw

 

 

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się nieźle pilnować - takie chore czasy. Ja miesiąc temu wystawiłem na OLX 2 przedmioty. W obu przypadkach już na drugi dzień odezwała się osoba zainteresowana, w obu przypadkach sama zaproponowała wysyłkę inpostem z ta niby płatnością. W obu przypadkach napisałem że chętnie wyślę pocztą polską za pobraniem, i w obu przypadkach...cisza :D

Bądźcie czujni bracia. Jak to powiedział aktor Zbigniew Buczkowski w jednym filmie: "na świecie jest tylu frajerów, że nie starczy cwaniaków żeby ich obrobić". Także tego...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście już niedługo będziemy zapierdalać za miskę ryżu i nie będzie czego kraść, naturalną koleją rzeczy jest wyginięcie złodziei. Ten Morawiecki to ma łeb.

 

A tak serio odkąd słyszę o tym usunięciu pieniądza fizycznego, to wolę mieć gotówkę schowaną w znanym mi miejscu. A to coś odwalą i kasy w bankomatach zabraknie jak na początku plandemii, a sieć bankowa będzie niedostępna i tyle z przelewu. Jedyna metoda przed tym chroniąca to kasa przy dupie.

 

Edytowane przez Imiennik
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Imiennik napisał:

Na szczęście już niedługo będziemy zapierdalać za miskę ryżu i nie będzie czego kraść, naturalną koleją rzeczy jest wyginięcie złodziei. Ten Morawiecki to ma łeb.

 

A tak serio odkąd słyszę o tym usunięciu pieniądza fizycznego, to wolę mieć gotówkę schowaną w znanym mi miejscu. A to coś odwalą i kasy w bankomatach zabraknie jak na początku plandemii, a sieć bankowa będzie niedostępna i tyle z przelewu. Jedyna metoda przed tym chroniąca to kasa przy dupie.

 

 

Jestem prawie, że pewien, że gotówka nie zniknie, pomimo tego, że wielu wróży jej powolny koniec. Zapytasz dlaczego? A no dlatego, że nasi wielmożni rządzący też będą musieli być transparentni. Czy wyobrażasz sobie sytuację gdzie na np. blockchain znasz adresy portfeli naszych rządzących i możesz sprawdzić ile i z jakich portfeli środków zostało do nich przesłanych? 

 

To byłaby afera na skalę światową. Nigdy nie zlikwidują gotówki bo sami nie mogliby wałów kręcić. Na ich miejscu nie waliłbym w kolano. 

 

2 godziny temu, Trevor napisał:

 

Nie pozdrawiam tylko pociągnij sprawę do końca i zgłoś na policję ;)

 

Przemyślę, może się wybiorę faktycznie. Pewnie oleją ciepłym moczem, więc nie wiem czy to nie strata czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Jorgen Svensson napisał:

Nigdy nie zlikwidują gotówki bo sami nie mogliby wałów kręcić.

 

Właśnie brak gotówki daje możliwość kręcenia jeszcze większych wałów. A jak będziesz niepokorny to zablokują tobie środki i koniec.  Nauki społeczne nie po to od dekad badają ludzkie zachowania i testowały je na różnych przewrotach, kryzysach i wojnach by w ostatecznym Nowym ładzie dać sobie możliwość błędu. Inżynierowie myślą o wiele kroków naprzód.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie elektroniczne kanały płatności są z definicji dużo bardziej niebezpieczne, niż fizyczne. Im więcej "fintechów", tym więcej potencjalnych exploitów i oczy trzeba mieć dookoła głowy i w dupie.

 

To jest cena postępu i wygody. Dodatkowo nie ma się zupełnie wpływu na przewały typu "man-in-the-middle" i trzeba ufać, że zabezpieczenia są wystarczające. 

 

Oczywiście bank powie ci co innego - miałem ostatnio rozmowę z siksą z banku, która przekonywała mnie, że bankowość z telefonu jest 100% bezpieczna. 🤔

 

Kiedyś żeby zrobić wał trzeba było ukraść lub porobić dowód i WIEDZIEĆ, gdzie ofiara trzyma kasę. Dziś wystarczy lewa strona, duplikat sim, itp. Jest nieporównywalnie ŁATWIEJ oszukiwać. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jorgen Svensson napisał:

A no dlatego, że nasi wielmożni rządzący też będą musieli być transparentni.

Transparentni dla kogo? Dla ludu? Cyk ustawa na kolanie i koniec zaglądania w kieszeń politykom. Z resztą kto by się przy globalnych zmianach przejmował marionetkami, politycznych płotek są całe oceany. My nawet do końca nie wiemy kto rządzi ;)

Godzinę temu, Jorgen Svensson napisał:

Nigdy nie zlikwidują gotówki bo sami nie mogliby wałów kręcić.

Akurat te wały to tylko podrygi najniższej warstwy władzy. W dużej polityce nie chodzi o pieniądze, tylko o władzę.

Edytowane przez Imiennik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Imiennik said:

 

Akurat te wały to tylko podrygi najniższej warstwy władzy. W dużej polityce nie chodzi o pieniądze, tylko o władzę.

Może i tak. Tylko władza, to krucha rzecz, zwłaszcza, gdy wzbudza niepokoje społeczne na wielką skalę. 

 

Ciekaw jestem jak by wyglądał brak gotówki w branży budowlano-instalacyjnej. 🤔 Przyjeżdża Koparkowy wykopać dołek i wyciąga kasę fiskalną? 😁 Oczywiście, technicznie się da, tylko ceny od razu 200% w górę. 

 

Za pojebane pomysły "władzy" zawsze płaci lud. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maroon napisał:

Tylko władza, to krucha rzecz, zwłaszcza, gdy wzbudza niepokoje społeczne na wielką skalę. 

 

Jest władza pozorna, kukiełkowa- dla ludu, do odstrzału gdy taka zapadnie decyzja  i jest władza będąca w cieniu mająca realny wpływ na otaczająca nas rzeczywistość. 

 

Władza nad pieniędzmi, kreacją i innymi szamańsko-ekomicznymi działaniami to jest już władza absolutna. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam tą próbę oszustwa ostatnio kupowałem coś przez OLX, odbieram tam już tylko osobiście.
Pani która sprzedawała opowiedziała mi że przed urlopem podała tak dane bankowe na jakiejś stronie, wyczyścili jej ok 10 tyś z użyciem tabletu, kupowała coś zza 400 zł. Policja bezradna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.