Skocz do zawartości

Dziołszka z pracy podnosi mi ciśnienie


Rekomendowane odpowiedzi

Dziolszka zaczela burzyć na mnie szefa kuchni. Prosto z mostu znów wygarnęłam wszystko, podsumowalam ją i tyle. Zaczęła marudzić, że miała wolne wziąć bo ją wykańczam psychicznie. Kiedy ten cyrk się skończy? 

Szefu się jedynie śmieje ze mnie, że jestem szczera do bólu. 

No tak, wygarniam ludziom wszystko nie zostawiając pola do dyskusji jak mi ktoś chce umniejszyć. 

W Pn zaś ją pojadę jak będzie się do mnie coś odzywać. 

Wieczna walka z nią xD. Kiedy jej się znudzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Lalka napisał:

Prosto z mostu znów wygarnęłam wszystko, podsumowalam ją i tyle.

Powiem Ci , że to szybciej zadziała , ale na mężczyzn. Dałaś jej kolejną energię do życia , jakkolwiek by to zabrzmiało , dostała zastrzyk emocji , którego kobiety bardziej potrzebują niż mężczyźni. Wydawało by się to abstrakcją , ale zastosuj inne techniki , a zobaczysz co będzie się tam działo.

 

 

Po wielokrotnych bojach w bloku z samymi kobietami , już powoli opracowuje system zarządzania kryzysowego, czyli oficjalnie opublikowanego przez Turopa poradnika jak się kłócić z nie swoją kobitą.

 

 

Z moich obserwacji wynika , że wydzieranie , zastraszanie , podnoszenie głosu , działa chwilowo jako uspokajacz chwilowej sytuacji , ale programuje je do kolejnych prób takich kłótni , które same będą wywoływać (często mniej świadomie niż świadomie). 

 

 

Wydawało mi się , że wygarnianie czy logiczne przekrzyczenie coś da , nic z tych rzeczy , najlepiej nagrywać co mówi ,bo zaraz się wypieraja , jak coś ustalisz to z jej podpisem (podpisane ustawy w bloku , które same później twierdziły , że na oczy nie widziały), a jak rozmawiasz to najlepiej z świadkami , jeszcze w razie w żeby każdy potwierdził , że z tą osobą nie masz zwyczaju rozmawiać bez jakiejkolwiek publiczności.

 

 

A co działa ? Jak się nie trudno domyślić podobne techniki jakie bracia stosują jak się coś pieprzy na chacie . Najlepszy sposób to OLEWANIE , po półtora rocznej obserwacji zauważyłem , że najbardziej chuj strzela kłótliwe osoby wygarniecie (jako chwilowe zasygnalizowanie przewagi) i w dalszej perspektywie traktowanie drugiej osoby jako powietrze , mniejsze zaczepki zbywanie inteligentnym sarkazmem , do większych nie dojdzie jak nie wplatasz się w małe dyskusje. Jak dojdzie już do dyskusji , która czasami jest nieunikniona , wiadomo praca , czy jak u mnie sprawy związane z wspólnotą , to przygotuj się na wywlekanie wszystkich spraw i kłótni , które wcześniej przegrała (czyli stosowanie wygarniecia i przekrzyczenia jak wyżej napisałem na chwilowy skutek), w ten czas należy się zachować jak najbardziej asertywnie (trzeba to wypracować , czasami podnieś głos , ale wszystko z kulturą) czyli znowu schemat starej szkoły asertywności:

 

Stwierdzasz stan faktyczny czyli np 

Koleżanko droga , wywlekasz prywatne sprawy  kiedy rozmawiamy o pracy w pracy 

Dodajesz swoje odczucia 

Ogromnie mi to przeszkadza i się z tym źle czuje kiedy nie mogę pracować w normalnej atmosferze

Mówisz czego oczekujesz 

Nie rób tego , bo sobie tego nie życzę , rozmawiaj ze mną tylko o pracy 

 

 

 

Nie straszysz , że co zrobisz jak coś tam coś tam , sygnalizujesz , gdzie są twoje granicę , teraz jest ruch tamtej osoby nie dostosuje się to robisz kurwa blitzkrieg , idziesz do kierowania/szefa, po pomoc prawną , czy inny wymyślony sposób.

 

 

 

Stosuje te techniki od niedawna i dużo lepiej sprawdza się z konfliktowymi osobami , niektórzy tacy poprostu są , jak nie zostaje nic innego jak cwaniackie rozmowy to wchodzę na drogę postępowania cywilnego , karnego , czy inne łagodniejsze środki , ale już pośrednie nie bezpośrednie.

 

 

 

Przemysl zobacz , atmosfera w pracy potrafi wykończyć najmocniejsza psychikę , szef tak reaguje bo zapewne widzi dwie zemocjowane kobiety , a nie realny konflikt pracownik pracownik .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.