Skocz do zawartości

Wentylacja huczy jak odkurzacz


Carl93m

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Panowie,

Kurde, mieszkam na parterze w nowym bloku i rano się budzę, coś huczy, myślę sobie, olać to ktoś odkurza pewnie. Idę do kuchni a tam.... ciągnie wentylacja z siłą odkurzacza praktycznie i robi taki hałas, że się siedzieć normalnie nie da. To jest parter. 

O co chodzi i dlaczego dopiero teraz? :o 

Trzeba się będzie udać do kogoś, żeby to ogarniał, ale na razie nie mam czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o uszkodzoną sprężynę bulbulatora w systemie wyciągu stąd ten dźwięk. 

A tak na serio to czy ty jesteś jakimś dzieckiem specjalnej troski, że takie pytania zadajesz? Skąd my mamy to wiedzieć co tam wyje? 

Jak zauważasz jakieś nieprawidłowości w funkcjonowaniu budynku to dzwoń do administratora/konserwatora itd ewentualnie przez właściciela. 

I ty to mieszkanie sam wynajmowałeś czy ludzie z forum pomagali a może mama? 🤦

A potem kobiety piszą, że facet gamoń nieporadny 🤷

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na drabinę i sprawdź. Zobacz posłuchaj. Możliwe że to na prąd wentylacja. Jak przeszkadza zdarzają się takie sytuacje,  że spać się nie da. Możliwe że w skrzynce elektrycznej jest yyy powinien być bezpiecznik od tego, to wyłącz go. Powinien być opis w skrzynce który jest do czego. Gdzie on jest w kuchni? czy łazience ten wentylator? Jak w łazience powinien się włączać włącznikiem osobnym albo z oświetleniem w łazience.  Jeżeli wyłączysz go w skrzynce elektrycznej  może on nie działać samoistnie yyyy to znaczy grawitacyjnie, bo tam w środku jest taka zapadka yyyy tak działa jak zawór zwrotny, że jak jest ciąg to ta klapka się  otwiera i powietrze na zew. wylatuje, a jak nie ciągnie wentylator to ta klapka opada i niema ciągu i niema wymiany powietrza. Noo tak to jest. Popierdolone too. Często się z tym spotykałem i to jest jednej firmy yyyyy jak to się nazywaaa umknęło mi z głowy , niezły ktoś deel zrobił. Bo taki wentylator dość drogi jest. Ooooo przypomniało mi się HELIOS. Ładna cena ponad 500stów. Ładnie ktoś kasy natrzepie jak ulęgałek.

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.