Skocz do zawartości

Jak często oddajecie mocz w ciągu dnia?


Cień

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie, 

 

Jak często oddajecie mocz w ciągu dnia? 

 

Otóż ostatnio zacząłem pić zalecane ilości wody czyli około 2,5 l dziennie i zauważyłem że praktycznie co 45 min muszę iść się odlać,gdzie wcześniej było to co 2-3 h. 

 

Dodam że piję zwykła wodę, może w tym tkwi problem częstego lania? 

 

Czy jest coś co można dodać do wody aby "dłużej siedziała" w organizmie. 

A może to dobrze że organizm tak reaguje? 

 

Mocz koloru bezbarwnego. 

 

 Z góry dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwy mężczyzna nie sika wcale. 

 

Zalecane dawki są raczej zalecane ogólnie bo każdy z nas ma inny trochę organizm. Jak oddajesz mocz do analizy co godzinę, to pijesz raczej za dużo.

 

Jak nie zapomnę, to jutro policzę i dam znać.

Edytowane przez SzatanKrieger
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Cień napisał:

Próbowałeś może dodawać coś do wody żeby nie musieć tak często lać? 

Nie, nie przyszło mi to do głowy. To faktycznie bywa męczące, ale odkąd stosuję okno żywieniowe między 12 a 17 to 3 litry wody schodzą mi bez problemu. Po prostu pić mi się chce. Stoi butelka na stole i sączę co chwila. Może spróbuję mniej pić po prostu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Johnny Z napisał:

Nie, nie przyszło mi to do głowy. To faktycznie bywa męczące, ale odkąd stosuję okno żywieniowe między 12 a 17 to 3 litry wody schodzą mi bez problemu. Po prostu pić mi się chce. Stoi butelka na stole i sączę co chwila. Może spróbuję mniej pić po prostu :)

Dlaczego chcesz mniej pić? 3 l to bardzo zdrowy wynik i nie powinno się na siłę mniej pić, a raczej powinno się więcej pić.

 

Myślę czy jakby nie dodać czegoś do wody ( cytryna, jakąś Wit c, cokolwiek) to może wtedy organizm będzie jakoś dłużej przetwarzał ten napój przez co będziemy dłużej nawodnieni? 

 

Bo gdy pijemy wodę to ta woda przelatuje przez nas i h*ja z niej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sól lepiej trzyma wodę, można dodać. Ja też pije około dwóch litrów dziennie i chodzę często do kibla, nie liczę ale tak z 8 razy na pewno. Lepiej też pić małymi łykami, jak wypijesz szklankę na raz to przeleci przez Ciebie szybko i zaraz pójdziesz do kibla.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od pory roku, jaką pracę wykonujesz, czy to jest sama woda czy z jakimś dodatkiem.

Jak robiłem na zewnątrz w zimę i napiłem się gorącej herbaty to organizm potrzebował ciepła a to co dla niego było nie potrzebne w tym czasie to wydalałem. Organizm wie czego chce. A w lecie odwrotnie, jak gorąco to dużo piłem bo organizm domagał się. 

Dobrze nie jest chodząc spać i napić  się za dużo  bo cię zbudzi pełny pęcherz. A nie jest dobre przerywanie snu nocnego. 

Może być tak, że nawet pijąc dużo wody można nie nawodnić organizmu. Podobno powinno się do szklanki  wody dodawać solidną szczyptę soli kopalnianej. Można pić wodę z cytryną, z miętą itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Mosze Black napisał:

Biały mocz to oznaka zbyt dużej ilości wody w organizmie. 

Żółty z kolei oznacza, że jest się odwodnionym. To już chyba lepiej jak jest tej wody więcej niż za mało. Podobno prawidłowy kolor moczu powinien być słomkowy tylko kurwa jaki to jest kolor? Ja nie wiem trzeba zapytać jakiejś samicy one się znają lepiej na kolorach 😃

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częstomocz może być spowodowany dużą ilością wody w organizmie, ale także jest sygnałem, że może być coś nie tak jak stan zapalny czy zaczynająca się choroba.

Na pewno kilka razy na dzień powinno się oddać mocz lecz co 45 minut to zbyt często? Co 2-3 godziny to chyba taka norma jest.

Oczywiście kolor moczu, zapach czy wydzieliny podczas sikania mają znaczenie.

Biały kolor duża ilość wody, słomkowy idealna , żółty optymalna ilość, brązowawy zbyt mała ilość, zielony stan zapalny czy choroby, czerwony, pomarańczowy zazwyczaj 

po burakach, marchewce.

Co do zapachu kwaskowego czy szczypania podczas sikania lub zaraz po to stan zapalny, pienienie się moczu w muszli klozetowej za dużo wapnia.

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.