Skocz do zawartości

Pytanie dotyczące suplementacji witaminy d3


Wolverine1993

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio wspomniałem że zacząłem względnie zdrowe odżywianie, czyli jedzenie śniadań, warzyw, szykuje sobie jedzenie do pracy zamiast kupować śmieci. 

 

Za namową kolegi postanowilem dorzucić suplementację witamina D3 + K2, omega 3, oraz co kilka dni Witamin i Mineral Pack wszystko z KFD. 

 

Jakie macie doświadczenia z dawkowaniem tej o to witaminy d3? Dawka w jednej tabletce to 50 ug D3 oraz tyle samo K2. Ważę 100 kilo przy 180.

Jaka dawka będzie dla mnie odpowiednia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Baca1980 napisał:

 50 µg (2000 j.m.)

Czyli wychodzi że 4-5 tabletek dziennie dziennie 

 

40 minut temu, ManOfGod napisał:

Zazwyczaj dawkowanie jest mocno zaniżone. Norma jest chyba z badania krwi 30/100,ale aby poczuć różnice trzeba mieć bliżej 100 także nie żałuj i lepiej nie w tabletkach tylko kroplach. Lepsze wchłanianie.

Jem razem z tłustym posiłkiem, ew tabletki omega 3 lub jakies masło orzechowe 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wolverine1993 napisał:

Jaka dawka będzie dla mnie odpowiednia? 

Nikt nie wie. Suplementacje najlepiej zrobić na podstawie badania d3. Ja będziesz miał poziom np. 20 to można suplementować dłużej i większe dawki niż gdybyś miał np. 70. 

I najlepiej się nie ścigać kto ma większy wynik, optymalnie jest utrzymywać wynik 80-120. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ManOfGod napisał:

Norma jest chyba z badania krwi 30/100,ale aby

To jest normą na chorobę Hainegomedyny, która jest 'dziwnie' uznana za dolną wartość progową.

 

Dorosły osobnik powinień utrzymywać pomiędzy 80-100.

 

Trzeba pamiętać, że 'farmacęęętyczna' 'd' rozpuszcza się w tłuszczach zwierzęcych.

Polecane: smalec gęsi, smalec, masło.

....najlepiej piguuue wcisnąć w mini kawałek masła i połknąć jak 'dropsa'.

 

Solarium tyż pomaga, gdyż wytwarza się 'd' w organizmie wodorozpuszczalna. Najlepiej opalać tors/klata piersiowa.....spawanie łukowe to forma gdzie jest 'dużo' ultrafioletu.....ktoś widział spawacza z depresją?

Edytowane przez Tornado
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy względnie zdrowe odżywianie? Liczenie kcal, spożywanie mniej tłuszczów trans, cukru itp?

 

Pierwsza kwestia to najpierw zrobiłbym badanie jeśli chodzi o witaminę D. Bardzo mała szansa jest na to, że masz jej za dużo a bardzo spora, że masz za mało. Gdy się okazuję, że masz mało to możesz zrobić to na kilka sposobów. Ładujesz spore dawki witaminy D a potem robisz sobie takie ,,podtrzymanie" tego poziomu lub bierzesz średnie dawki - nawet nie przy kosmicznych dawkach, poziom jej wzrośnie, tylko dłużej to zajmie. 

Najlepiej ją spożywać z tłuszczami - ja ładuje z olejem lnianym, btw świetne źródło omega 3. Co do kwestii firmy, kfd jest ok, ale nie takie bardzo dobre. Według mnie np z Now foods są lepsze, ale kfd w Pl po prostu lepiej reklamowane. 

 

Kolejna kwestia to branie witamin i minerałów. Minimum 1.5 litra dziennie Muszyny, Muszynianki itd itd... Wody wysokozmineralizowane. Jeśli dieta będzie odpowiednie UŁOŻONA to żadne witaminy nie będą ci potrzebne, zresztą w takich multiwitaminkach to mało ich trochę jest. Szejk z jarmużu, selera naciowego, banana + jakiś superfoods i masz w nim wszystkie witaminy ponad zapotrzebowanie... Oczywiście, jeśli chcesz zacząć pić szejki, to zaczyna się od bardzo małych porcji. Gdy wypijesz dużo na raz a krótko pijesz albo wgl to będzie się to wiązało np z zielonym kałem, sraką, czarnym kałem itd itd.. 

 

Omega 3 też suplementować nie trzeba. 3 łyżki stołowe oleju lnianego i już masz ponad norme zapotrzebowania. Można dodać też orzechy co 2 -3 dni, najlepiej garść, czyli jakieś 30 gram. Pamiętać należy, że fajnie byłoby je zostawić w wodzie na kilkanaście godziny nawet, by zminimalizować kwas fitynowy - szkodzący na organizm.

 

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.