Skocz do zawartości

Dlaczego gorzej traktujecie brzydkie kobiety?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja ostatnio miałem taką akcje. Koleżanka z pracy zaproponowała wyjście na wystawę na, którą oboje chcieliśmy pójść. Potem skoczyliśmy na drinka. Ogólnie mega spoko dziewczyna,ale nieatrakcyjna. No i czułem trochę dysonans. Obserwowałem siebie i swoje reakcje i potrafiłem nad tym zapanować.

  • Like 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładni ludzie mają przyjemniejszą naturę bo przez to, że są ładni ludzie ich lepiej traktują, a brzydcy kojarzą się z nieszczęściem, smutkiem i do tego są chamscy i odbiera się ich jako chamskich, a ładne sztunie nawet jak są chamskie to traktuję się to jako dobrą cechę, albo przynajmniej pada takie skojarzenie.

 

A Ty deomi jak jesteś traktowana tak co lepij przez brzydkich czy przez ładniejdzych?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PyrMen napisał:

Nikogo nie traktuję lepiej czy gorzej bo ładniejszy brzydszy czy to sprząta, toalety, ulice czy jest prawnikiem. 

Wszystkich traktuję tak samo. 

 

Jakie ma to kur.. znaczenie? 

Olbrzymie, jest naukowo dowiedzione że ładne osoby szybciej zyskują zaufanie czy sympatie. Łatwiej im zdobyć pracę. Podświadomie obdarzamy je lepszymi cechami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Iceman84PL napisał:

Grubaski na portalach społecznościowych czy w realu mają zaburzony obraz własnej osoby

Jest to prawda z którą się spotkałem i tu rzucę przykład. A w zasadzie ulaną bułą a czemu tak brzydko to rozwinę niżej. Ubrała worki po kartoflach by zamaskować swoje niedoskonałości. Co prawda miła osoba ale ma maskę, szukała już męża bo sama powiedziała, że czas ją goni. Problem był taki, że jak wiadomo na zdjęciach inna osoba po prostu chudsza. Chwile pogadaliśmy i tyle zmyłem się kulturalnie. Później w domu wysłała mi zdjęcie buzi. Ja coś napisałem w stylu „miła Pączuszka” japierdole... i się zaczęło co uważasz, że jestem GRUBA i cała feministyczna narracja do tego. No kurwa... nie wchodziłem już w dyskusje ale ona myślała, że jest co chuda? Kurwa nie wiem... Ale zaraz wiedziała by się ubrać w worki by nie było widać... ale gdy leciuchno zarzuciłem żartem bez wyzwisk coś luźnego  wyszła jej prawdziwa twarz po prostu Grubej Karyny. 

Edytowane przez CzarnyR
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku ludzi takie generalizacje można stosować tylko w stosunku do kilku procent ludzi z jakimiś defektami. Cała reszta zależy od samooceny i percepcji danego osobnika/osobniczki przez drugą osobę. Dla jednego dana kobieta jest ładna, dla drugiego brzydka, a ona sama może być w swojej ocenie paskudna z wyglądu. Ja traktuje wszystkie kobiety tak samo. Jak ktoś ma fajny charakter to jest mile widziany, jak ma wredny to jest spuszczany w kiblu i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, CzarnyR napisał:

Później w domu wysłała mi zdjęcie buzi. Ja coś napisałem w stylu „miła Pączuszka” japierdole... i się zaczęło co uważasz, że jestem GRUBA

 

Tak mi się przypomniało😆

 

 

  • Haha 5
  • Zdziwiony 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzydkich ludzi nie traktuje się gorzej, to tylko tych ładnych traktuje się lepiej. :)Ludzie z urodą są dobrze odbierani przez otoczenie i przez to mają pozytywny obraz siebie . Mniej urodziwi są bardziej narażeni na krytykę i pozostają im dwa wyjścia. Sami muszą zabiegac o pozytywny obraz siebie i dlatego mają wredny charakter , tak prewencyjnie gdyby ktoś chciał coś im odebrać. Albo budują swoją pozycję na zasadzie komfortu jaki są w stanie zapewnić otoczeniu a wzamian obdarzani są akceptacją. Jakoś tym wrednym bardziej kibicuję.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2021 o 01:07, deomi napisał:

A lepiej ładne? XD Różnica jest tak ogromna, że to jest kur*wa jakieś kuriozum.

Czy nie panujecie nad tym i dzieje się to podświadomie? 

Dlaczego traktujecie biedniejszych facetów gorzej? Różnnica jest tak ogromna, że to jest kurwa jakieś kuriozum.

Czy nie panujecie nad tym i dzieje się to podświadomie? 

 

Widzisz, w ten sposób można również drugą płeć opisać 😜 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/29/2021 at 1:07 AM, deomi said:

Czy nie panujecie nad tym i dzieje się to podświadomie? 

Świadomie, od ładnych czegoś się chce, od brzydkich nie. 

On 8/29/2021 at 8:40 AM, MarkoBe said:

gorzej traktują brzydkich mężczyzn, co wiele eksperymentów publicznych wykazało,

Wygląd auta jest też ważny u faceta .... .

On 8/29/2021 at 10:23 AM, bad intentions said:

Brzydkie kobiety mają najczęściej wredny charakter, ponieważ tak samo jak nie chce im się pracować nad wysportowaną sylwetką, nad odpowiednią postawą ciała, nad mimiką twarzy, tak samo nie chce im się pracować nad osobowością.

To jest dla mnie nielogiczne. Brak urody można kompensować miłym charakterem, ciepłem itd. Obserwowałem coś odwrotnego na jednym wyjeździe służbowym. Dwie dziewczyny około 25 lat, podobny status zawodowy. Jedna zgrabna, wysoka, niebieskooka blondynka pewna siebie ale w normie, bez partnera. Druga gruba, niespecjalnie ładna, impertynencka z tatuażami i narzeczonym.

Tak mi coś na stykach nie grało, czemu ładna nie jest impertynencka a brzydka miła i łagodna. 

Może faktycznie ładna ma łatwe życie i pozytywne podejście a brzydka jest skłócona ze światem.  

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@nowy00 dzięki za tę wstawkę. Widzę, że to grupa TVN - czyli zwyczajowy poziom gnojownika i hipokryzji.

 

 

BTW

W dniu 1.09.2021 o 16:50, deomi napisał:

Jakbyś chciał opisać, zbieram macierzyńskie i tacierzyńskie opinie.

 

OJCOWSKIE ignorantko.

 

Edytowane przez Exar
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2021 o 22:02, Tadamichi Kuribayashi napisał:

Połowa kobiet poza wyglądem nic sobą nie reprezentuje 

Kiedyś @ViolentDesires pisała że z wyglądu jest 9/10, a ktoś kto widział jej zdjęcie, napisał że jest bodajże 7.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.