Skocz do zawartości

Ile czasu utrzymanie dobrej sylwetki?


Cień

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, radeq napisał:

na masie? 5kg warzyw wciągniesz? :D 

 

3500 kcal to 10 kg gotowanych brokułów 🤢 z czego 300 gramów to sam błonnik :D

Nie chodziło o tylko warzywa i nic więcej.

 

Chodziło że węgle tylko z warzyw i owoców.

Reszta bez zmian.xd

1 godzinę temu, Ceranthir napisał:

budowałeś masę na ketozie? Jakie założenia, proporcje makro, suplementacja elektrolitów? 

Podbijam pytanie do @krzy_siek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ceranthir napisał:

budowałeś masę na ketozie? Jakie założenia, proporcje makro, suplementacja elektrolitów? 

 

Tak, da się. Dokładnych nazw procesów chemicznych nie znam, ale bodajże jest tak że jeden proces związany z hipertrofią nie zachodzi bo nie ma insuliny (jest mało), ale zachodzi inny, który gra większą rolę. Trzeba też pamiętać, że mięśnie buduje białko a nie węglowodany. Na upartego można 20-70 gramów przed treningiem spożywać węgli i być w ketozie, bo podczas treningu te węgle pójdą w glikogen mięśniowy / spalą sie. 

Białka dziennie miałem około 140 gramów, węgli te max 30 gramów a tłuszczy reszta, tak by dobić do danej puli kalorii (jakieś 3200 kcal). Obecnie redukcję robię, też na keto.

Elektrolitów (magnez sód potas wapń) jako tako nie suplementowałem inaczej ze względu na keto. Czasem biorę magnez, potas. Jest taka opinia dość powszechnie panująca, że jak keto to musisz pić wodę z solą i brać magnez/potas. Nie wydaje mi się żeby to było rozsądne, JEDYNIE poza początkiem keto, gdzie wytracasz dużo wody, przez co tracisz te elektrolity. A z supli to tylko kreatyna, czasem witaminy, ashwagandha, tran.

 

Godzinę temu, BlacKnight napisał:

Chodziło że węgle tylko z warzyw i owoców.

Na upartego to by pewnie dało radę zebrać dość pokaźną ilość węgli z warzyw i owoców, jakbyś np. jadł rzeczy typu ziemniaki, bataty, mango, ananas, awokado. Tylko pytanie po co działać w ten sposób. Bardzo dużo czasu by zajęło siedzenie przed talerzem. I brzuch mega wypchany.

Edytowane przez krzy_siek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzy_siek cóż, różne słyszałem rzeczy na temat założeń na keto... a to, że białko max 2g/kg, optymalnie 1,5g, sód i potas jako właściwie druga najważniejsza rzecz zaraz po białku, potas najlepiej 3-5g, sód nawet 2-3 razy tyle, bo dużo tego tracimy z wodą a jej nie gromadzimy bo glikogenu nie ma... a co do tych hormonów to jest IGF-1, jest glukagon w większej ilości czyli hormon przeciwny do insuliny, lepsza "optymalizacja" leptyny czyli dlatego nie czujemy tego wilczego głodu nawet jak jesteśmy głodni... 

jak się je odpowiednią dawkę białka to się ma odpowiednią ilość leucyny a to ona właściwie jest najważniejsza, z kolei jak masz niedobory potasu/sodu to komórki nie otworzą się na te aminokwasy i jest lipa :c

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Ceranthir napisał:

cóż, różne słyszałem rzeczy na temat założeń na keto..

Też nasłuchałem i naoglądałem się różnych rzeczy.

Ludzie na youtube, jacyś influenserzy często robią doświadczenia gdzie przechodzą na keto. I często przechodzą na 3 dni i dają wniosek ostateczny że keto chujowe bo źle się czuł - a on się jeszcze nie zdążył zaadaptować do ketozy więc był w stanie gdzie nie ma już paliwa z którego potrafi korzystac (glukoza) a ma paliwo z którego jeszcze mózg korzystac nie potrafi (ketony-produkty rozkładu tłuszczy).

Albo robią tak że mają dłuższe okresy testowania keto, ale produkty mają głównie białkowe, i mają pod 300 g białka a tłuszczy z 80 gramów. Co jest bez sensu. Mają mało energii bo mało tłuszczy, do tego utylizacja nadmiernej ilości białka powoduje utratę energii, bo musisz wyprodukować z białka amoniak który ma 3 atomy wodoru. więc zabierasz sobie wodór który wykorzystałbyś na energię. Dlatego też na jakiejśtam wojnie gdzie żołnierze mieli dostęp tylko do zajęcy, nie pozwalano im ich jeść bo mają prawie samo białko.

Niektórzy też jedzą w tych testach za dużo węgli, a tu jakieś serniczki z laktozą, bakłażany, awokado które ma duzo węgli itd.

Mało kto je tłuszcze nasycone na keto w tych filmach co jest złe.

Przykładowe filmy na końcu posta, pierwszy to test keto źlee zrobiony, drugi babka tłumaczy błedy w audycji o keto.

 

Także różne informacje się napotka.

Ja ważę teraz 77 kg i max białka obecnie jem 120 g.

Wody najwięcej tracisz na początku - wody z organizmu - przez co tracisz elektrolity z organizmu. Potem tracisz wodę z pożywienia, normalnie trawisz i tracisz strawioną wodę, więc elektrolitów aż tak nie wydalasz - przynajmniej tak mi się wydaje.

Ja sobie robiłem testy poziomu elektrolitów we krwi i miałem OK, aczkolwiek tego NIE DA się sprawdzić jako tako. Bo na przykład w organiźmie 99% magnezu zawiera się poza krwią (większośćc w kościach, potem mięśnie).

 

Tak, głodu się mocno nie odczuwa nawet jak długo nie jesz, przez co łatwiej chudnąć, można pracować jednocześnie nie myśląc o jedzeniu. No i nie ma senności po posiłku, ja byłem zawsze bardzo senny po węglowodanach. Mięśnie są często wypłaszczone przez utratę wody i glikogenu, ale to głównie na początku, potem to się trochę normuje, no ale i tak są mniej nabite. Między innymi dlatego ludzie ładują węgle na keto.

 

 

 

 

Edytowane przez krzy_siek
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No taka sylwetka będąc ektomorfikiem to spore wyzwanie. Tak niski poziom otluszczenia jest ciężko utrzymać. Wielu posiadaczy takich sylwetek ładuje w siebie testosteron. Będąc na cyklu mniej musisz pilnować jedzenia, szybsza regeneracja, wzrost siły. Poza tym  ładnie pompują się barki co na sucho ciężko uzyskać. Mam kumpli co biorą z przerwami i widzę jak się zmienia sylwetka jak odstawiają. Sterydy kojarzą się z wielkimi koksami a prawda jest taka że cała masa trenerów się szczepi w szatni po treningu 😂😂😂

Edytowane przez Gixer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gixer napisał:

No taka sylwetka będąc ektomorfikiem to spore wyzwanie. Tak niski poziom otluszczenia jest ciężko utrzymać. Wielu posiadaczy takich sylwetek ładuje w siebie testosteron. Będąc na cyklu mniej musisz pilnować jedzenia, szybsza regeneracja, wzrost siły. Poza tym  ładnie pompują się barki co na sucho ciężko uzyskać. Mam kumpli co biorą z przerwami i widzę jak się zmienia sylwetka jak odstawiają. Sterydy kojarzą się z wielkimi koksami a prawda jest taka że cała masa trenerów się szczepi w szatni po treningu 😂😂😂

Dokładnie tak.

Czasami nawet taki chudy gość z 35 cm w bicu, mocno wyżyłowany jedzie na towarze, bo po prostu wtedy banalnie jest utrzymać te 8-12% BFa przez kilka miesięcy, żeby robić foty docięcia i się reklamować.

Są specjalne rozpiski soku na "redukcję", inne na "masę", inne dawki, inne rodzaje do różnych celów. Jak ktoś chce się wiecej dowiedzieć o dopingu w kulturystyce polecam wyszukać gościa na instagramie cayek_saa. Guru kulturystyki to on może nie jest, ale gościowi nie można ująć jednej rzeczy - gada naprawdę szczerze o tym jak wygląda robienie formy na witaminie T. Nie trzyma gęby na kłódkę tak jak wielkie gwiazdy fitness, nie udaje świętoszka naturala, tylko mówi jak jest

Edytowane przez Zbychu
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Zbychu napisał:

polecam wyszukać gościa na instagramie cayek_saa.

Ja oglądam czasem na Youtube MorePlatesMoreDates

W niektórych badaniach zostało ukazane że osoby które nie ćwiczyły i brały teścia zbudowały w ciągu 2 miesięcy więcej mięśnia niż osoby ćwiczące bez sterydów

 

Kusi, jednak nigdy ich nie wezmę, za bardzo się obawiam. Do tego dochodzi fakt że najczęściej kupuje się "z podziemia" a nie apteczny towar, i nigdy nie jesteś pewien co kłujesz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2021 o 21:51, Brat Jan napisał:

?

Pewnie, jeżeli nie jestem bezpośrednio po treningu pleców.

 

W dniu 29.08.2021 o 21:15, Cień napisał:

Czy zauważyliście takie zjawiska odkąd macie zajebiste sylwetki? 

Nagle się to nie stało więc albo niezauważam albo za mało wśród ludzi przebywam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Godzinę temu, alphachad napisał:

Jak tam panowie postępy?

2 tygodnie przerwy całkowitej od siłowni/diety (pozwoliłem sobie, bo wcześniej calutki rok non stop dieta i trening) i siła poszła o 30-40kg w dół, 5kg masy w dół, bo robiłem 20k kroków dziennie z nudów. Takie życie naturala.

Ale jestem już po kilku treningach i siła/masa szybko wraca. Wcześniej i tak miałem kilkutygodniowy zastój, więc jak dobrze pójdzie to za jakiś miesiąc wrócę do starych maxów, a potem nawet uda się dodać kolejne 5-10kg

Edytowane przez Zbychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zbychu napisał:

tygodnie przerwy całkowitej od siłowni/diety (pozwoliłem sobie, bo wcześniej calutki rok non stop dieta i trening) i siła poszła o 30-40kg w dół, 5kg masy w dół, bo robiłem 20k kroków dziennie z nudów.

Przypomniał mi się program K. Wojewódzkiego w którym Pudzian miał go podnieść za kostki głową w dół.

Nie podołał, tłumaczył się, że trochę odpuścił i nie jest w formie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam Panowie, 

 

Mały update. 

 

Za mną równy miesiąc ćwiczeń 3 razy w tygodniu co daje mi odbytych 12 treningów. 

 

Wrażenia - bardzo fajne, z przyjemnością ćwiczę, nie mam myśli typu że idę z wymuszeniem na trening. 

 

Jeżeli cjodzi o progres to przytyłem 3 kg ( masa) plus polepszył się ogólny zarys sylwetki. 

 

Podziękowania dla @alphachad @krzy_siek

@LiderMen

@PoProstuMarek

 

Pomogliście mi zrobić ten najtrudniejszy 1 krok 😛

  • Like 4
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2021 o 18:12, Zbychu napisał:

2 tygodnie przerwy całkowitej od siłowni/diety (pozwoliłem sobie, bo wcześniej calutki rok non stop dieta i trening) i siła poszła o 30-40kg w dół, 5kg masy w dół, bo robiłem 20k kroków dziennie z nudów. Takie życie naturala.

Aż mi się wierzyć nie chce, no chyba, że te wyniki to takie blisko rekordów świata,

nawet będą na rejsie statkiem 3 tygodnie praktycznie nic z masy nie straciłem. 

 

albo coś źle robisz albo nie wiem, po tygodniu przerwy w treningach i diety, powinieneś być mega nabity glikogenem więc masa powinna iść w górę wręcz. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja redukuje wlasnie, od poczatku pazdziernika z 70, dzisna czczo 67,1 siła na plus na redukcji pas bylo 86 dzis 81

 

(wrocilem do treningow po kontuzji, przepuklinie)

 

wiec narazie przysiady, mc, wioslowania odpadaja.

 

wczoraj na klate ostatnia seria 80kg x3 powtorzenia, takze nie narzekam. 3 tyg chce jeszcze redukcje pocisnac, aktualnie 1900kcal. potem swieta z rodzinka, ale bede jadl zgłową, na zero moze wejde, po sylwestrze zdecyduje czy cisne redukcje jeszcze z 2-6tyg czy od razu na mase wejde.

i po kazdym treningu oczywiscie cardio, wczesniej orbitrek 30-45min teraz interwały bieżnia 25min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, elogejter napisał:

wczoraj na klate ostatnia seria 80kg x3 powtorzenia

 

11 minut temu, elogejter napisał:

Duzo osob mowi ze na niska osobe łatwiej narzucic mase

 

47 minut temu, elogejter napisał:

173,

 

Mam 172 cm i jestem o kilkanaście lat starszy od ciebie - więc owszem, potwierdzam, że można.

Zwrócił moją uwagę wynik.... który mógłby być według mnie lepszy.

Jak wyciskasz? Jaka technika?

Czy z odbiciem od klatki piersiowej?

Jak wygląd progresja z ciężarem? Co ile czasu i ile dokładasz?

W jakim systemie ćwiczysz - ile powtórzeń, ile serii?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Casus Secundus napisał:

 

 

 

Mam 172 cm i jestem o kilkanaście lat starszy od ciebie - więc owszem, potwierdzam, że można.

Zwrócił moją uwagę wynik.... który mógłby być według mnie lepszy.

Jak wyciskasz? Jaka technika?

Czy z odbiciem od klatki piersiowej?

Jak wygląd progresja z ciężarem? Co ile czasu i ile dokładasz?

W jakim systemie ćwiczysz - ile powtórzeń, ile serii?

 

Wróciłem na silownie od poczatku pazdziernika, ( jestem po operacji na przepukline pepkowa, w lipcu mialem operacje, a ogolnie od maja jakos nie cwiczylem silowo w ogole.)

 

Ćwicze fbw co drugi dzien, plan A/B wiekszosc cwiczen wielostawowych, typu WL, OHP podciaganie szeroko nachyt, wasko podchwyt,dipy, odwrotne rozpietki na skosie, wycisk hantli skos, brzuch plank, hollow body

 

wielostawy robie 4-5 seri po 5 powtorzen, typu WL leci pierwsza rozgrzewkowa, druga rozgrzewkowa np 40kg i serie normalne 60kg x8 65kg x8 70x 5 80x3 ostatnio poszlo.

 

Lapy na szerokosc barkow przy wl, i nie odbijam od klaty, lekkie przytrzymanie na dole moze pol sekundy i gora. staram sie dokladac ciezar z treningu na trening. a jak nie ciezar to chociaz powtorzenia.

w pazdzierniku pierwsze serie na WL brałem 50kg pamietam, potem 55 i tak w góre ide powolutku.

no i na deficycie jestem, aktualnie 1900kcal 67.1kg dziś z rana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2021 o 20:49, PoProstuMarek napisał:

https://zapodaj.net/bb7efecf3c87b.jpg.html

 

Z przed roku, dzisiaj o wiele mniejszy bf myślę że koło 8. 10 lat na siłce. 

Na chwilę obecną trening 5xtydzien (2x siła góra/dół, 3xhipertrofia klatka, ramiona/plecy, barki/nogi) 

Jesteś prze ogromny... takie mięśnie da się zrobic naturalnie?? nie wydaje mi się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.