Skocz do zawartości

Ile czasu utrzymanie dobrej sylwetki?


Cień

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, elogejter napisał:

Wróciłem na silownie od poczatku pazdziernika, ( jestem po operacji na przepukline pepkowa, w lipcu mialem operacje, a ogolnie od maja jakos nie cwiczylem silowo w ogole.)

Ok, mam nadzieję, że możesz się forsować bez ograniczeń.

2 minuty temu, elogejter napisał:

staram sie dokladac ciezar z treningu na trening. a jak nie ciezar to chociaz powtorzenia.

Ja sam nigdy nie stosuję progresji ilością powtórzeń - przy ćwiczeniach z wolnymi ciężarami. Tylko dokładam ciężaru.

Miałem długą stagnację na klacie w systemie 5 x 5 na 92,5 kg. Wczoraj dołożyłem 2,5 kg i też poszło. Oczywiście, dużo zależy od dnia, wyspania się, nastroju, mnóstwa czynników. 

Myślę (na swoim przykładzie) że tylko progresja ciężarem ma sens przy budowaniu masy i siły, bo tylko to daje impuls, w tym hormonalny. 

Ilością powtórzeń mogę progresować w kwestii wytrzymałościowej z masą ciała, na przykład w podciąganiu, dipach, pompkach. Ale to robię obok (naprzemiennie) z treningiem z wolnymi ciężarami.

Ja bym robił cały czas pięć serii po pięć powtórzeń tym samym ciężarem, a nie taką przypadkową piramidę jak u Ciebie. Ale to moja metoda, nie musi być uniwersalna i najlepsza. 

Ciśnij i chwal się wynikami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Casus Secundus napisał:

Ok, mam nadzieję, że możesz się forsować bez ograniczeń.

10 minut temu, elogejter napisał:

Lekarz pozwolil na lekkie treningi po 3 miesiacach niby, ale juz na wysokich obciazeniach robie, uwazam na technike, jedynie nie robie narazie w ogole przysiadów, wioslowania, i martwego ciągu, (przy mc mi wlasnie poszla przepuklina pepkowa) te ćwiczenia wielostawowe wlasnie najbardziej obciazaja brzuch i powoduja wzrost cisnienia w jamie brzusznej, zaczne je robić za jakiś czas, moze 3 miesiace/pol roku, jak wzmocnie miesnie brzucha...

 

Tzn ja stosuje zasade, ze robie pierwsza serie x8 do drugiej dokladam obciazenie i robie x5 ( jak jest sila cisne do x8, czyli na nastepnym treningu mozna dolozyc np 2.5/5kg i zrobic ta druga serie x5) narazie progres jest w sile ogromny jak dla mnie takze taki trening działa na mnie.

 

jesli chodzi o miesnie dwuglowe i trojglowe ramienia to robie np bicka sztanga i od razu ide na porecze wale dipy 3s x10 i tak na przemian, nie robie zbyt dlugich przerw przy takich cwiczeniach, a miesnie ramion palą, oj kurwa palą!

 

ile ważysz? stosowales jakis doping?

 

co suplementujesz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, elogejter napisał:

ile ważysz? stosowales jakis doping?

 

co suplementujesz?

 

Nie będę dublował - zajrzyj na mój dziennik treningowy na tym forum, tam jest conieco o mnie. 

Dopingu w życiu nie stosowałem i nie mam zamiaru. 

 

1 minutę temu, elogejter napisał:

ćwiczenia wielostawowe wlasnie najbardziej obciazaja brzuch i powoduja wzrost cisnienia w jamie brzusznej,

Ja największe czuję przy przysiadach z ciężarem trzymanym z przodu. 

 

3 minuty temu, elogejter napisał:

narazie progres jest w sile ogromny jak dla mnie takze taki trening działa na mnie.

No to działa i git! Jak mówią Hamerykanie: if it works, don't fix it. Więc rób swoje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Akadyjczyk napisał:
W dniu 29.08.2021 o 20:49, PoProstuMarek napisał:

https://zapodaj.net/bb7efecf3c87b.jpg.html

 

Z przed roku, dzisiaj o wiele mniejszy bf myślę że koło 8. 10 lat na siłce. 

Na chwilę obecną trening 5xtydzien (2x siła góra/dół, 3xhipertrofia klatka, ramiona/plecy, barki/nogi) 

Jesteś prze ogromny... takie mięśnie da się zrobic naturalnie?? nie wydaje mi się

Ode mnie też wyrazy uznania. @PoProstuMarek i @LiderMen - przekozackie formy. Gratki, chłopy! Serce roście -  jak pisał poeta. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/29/2021 at 12:41 PM, Akadyjczyk said:

Jesteś prze ogromny... takie mięśnie da się zrobic naturalnie?? nie wydaje mi się

 

   Nawet nie wiesz jak często słyszę podobne komentarze. Najczęściej są to osoby, które mają nikłe pojęcie o siłowni, nie mówiąc już o diecie. Nie będę Ciebie przekonywał.

   Tak, jak najbardziej można zbudować taką formę, żeby nie było tak kolorowo to klatkę mam dość słabą. Barki i plecy genetycznie najlepsze. Tam siedzi coś koło 100kg przy 184cm, czyli nie dużo. I to jest moja granica, od dłuższego czasu nie jestem w stanie przebić się przez pewien pułap, jasne poprawiam jakieś detale ale są to szczegóły, które tylko ja widzę. 

 

Jestem przekonany, że jeśli nie jesteś chory, nie masz jakiś szczególnych problemów na głowie to można naprawdę dużo osiągnąć w każdej materii. Jest tylko jedne pytanie: Jak dużo jesteś w stanie poświęcić, zeby osiągnąć to co sobie zamierzyłeś? - bo ja, poświęciłem dużo. 

Ćwiczę regularnie 10 lat. 10 lat ciężkich treningów, trzymania regorystycznej diety, odpowiednich nawyków. I jest jak jest. Może w tym roku, z powodu pandemii, miałem pierwszy raz tak długą przerwę (1msc). Mam znajomych, którzy wyglądają lepiej i są naturalami. 

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PoProstuMarekco sądzisz o stwierdzeniu że około 90 % efektów ( genetycznie zaprogramowanych przyrostów jakie możemy osiągnąć naturalnie) przychodzi już po 3 latach?

 

Czyli że późniejsze chodzenie na siłownie daje efekty niewielkie okupione wielkim trudem? 

 

Po 10 latach siłowni sądzę że jesteś mega doświadczony. 

 

Pozdrawiam 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, PoProstuMarek napisał:

Jestem przekonany, że jeśli nie jesteś chory, nie masz jakiś szczególnych problemów na głowie to można naprawdę dużo osiągnąć w każdej materii. Jest tylko jedne pytanie: Jak dużo jesteś w stanie poświęcić, zeby osiągnąć to co sobie zamierzyłeś? - bo ja, poświęciłem dużo. 

W przypadku siłki nawet nie trzeba poświęcać niewiadomo ile by być ponad przeciętnym, 2-3 krótkie treningi tygodniowo (uczciwe z progresowaniem) i wyglądasz lepiej niż 90% społeczeństwa, a ludzie celują w sylwetkę wyjebanego modela, chuj wie po co. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Cień napisał:

co sądzisz o stwierdzeniu że około 90 % efektów ( genetycznie zaprogramowanych przyrostów jakie możemy osiągnąć naturalnie) przychodzi już po 3 latach?

Nie jestem @PoProstuMarek ;D ale:

Już o tym kiedyś pisałem, zasada malejących zysków marginalnych. Stosunek uzyskany_zysk : włożony_zasób(np.czas/energia) maleje wraz z pożądanym uzyskanym zyskiem. Czyli z tej matematyki wynika że trzeba zwiększać mianownik ułamka czyli wkładać coraz więcej energii i czasu, żeby jeszcze progresować.

Tak, po 2-3 latach masz 80-85% swojego siłownianego maksa. Potem oczywiście można poprawiać detale, np. poprawić łydki jeśli się parę lat zaniedbywało, mięśnie zębate, wyćwiczyć vacuum itd.

 

5 godzin temu, radeq napisał:

W przypadku siłki nawet nie trzeba poświęcać niewiadomo ile by być ponad przeciętnym, 2-3 krótkie treningi tygodniowo (uczciwe z progresowaniem) i wyglądasz lepiej niż 90% społeczeństwa, a ludzie celują w sylwetkę wyjebanego modela, chuj wie po co. 

 

dokładnie - wystarczy że ktoś kupi drążek i poręcze do pompek. Będzie ćwiczył dwa razy w tygodniu: pompki na poręczach w superserii z podciąganie na drążku, 3 takie superserie, potem przysiad bułgarski 3 serie. Będzie z treningu na trening dodawać powtórzenia lub obciążenie. To poświęcając w skali tygodnia 20 minut (mało ćwiczeń bo wielostawowe, brak dojazdów na siłkę) będzie lepszy niż 90% Polaków.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cień nie mógłbym ująć tego lepiej niż brat @krzy_siek. Tak po pewnym czasie jest dużo trudniej i relacja koszt-efekt nie musi być wcale korzystna. Z tym doświadczeniem bym nie przesadzał. Ja niestety nie trafiłem na nikogo kto by mnie wprowadził, i to co mi zajęło kilka lat innej osobie może zająć rok. Wszystkiego musiałem nauczyć się na własnych błędach i porażkach, ale to w tym sporcie mnie najbardziej cieszy - droga, nie cel sam w sobie. Cały czas uczę się siebie i swojego ciała. 

 

10 hours ago, radeq said:

W przypadku siłki nawet nie trzeba poświęcać niewiadomo ile by być ponad przeciętnym, 2-3 krótkie treningi tygodniowo (uczciwe z progresowaniem) i wyglądasz lepiej niż 90% społeczeństwa, a ludzie celują w sylwetkę wyjebanego modela, chuj wie po co

 

Całkowita zgoda, dodał bym tylko trzymanie michy i zabawa z podażą kcal i sylwetkowo lepiej wyglądasz niż 90% Januszy. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PoProstuMarek napisał:

Ja niestety nie trafiłem na nikogo kto by mnie wprowadził, i to co mi zajęło kilka lat innej osobie może zająć rok.

Hehe pamiętam jak jako nastolatek, 12 lat temu zaczynałem treningi, jadło się na kolację twaróg z oliwą. Kreatyna dopiero po roku ćcwiczeń broń boże wcześniej bo mniejsze efekty. Posiłek jak najszybciej po treningu bo katabolizm. Trening tylko w wydaniu kazda partia raz w tygodniu. Różne cuda wyprawiałem, ówczesny stan wiedzy i dostęp do niej był słaby, głównie wtedy forum SFD i tamtejszy Atlas ćwiczeń, do tego gazetki kulturystyczne. Wtedy na polskim youtube nie było nikogo kto omawiałby tematy treningowo-dietetyczne.

Teraz dostęp do wiedzy jest ogromny, czasem za duży, bo można się pogubić i nie wiadomo kogo słuchać, milion badań naukowych, jedno przeczy drugiemu, bo można tak dobrać grupy ludzi do badania i manipulować jego przebiegiem i późniejszą obróbką wyników/statystyką, że wyjdzie dokładnie to, co badający chce/opłaca mu się wykazać :)

 

1 godzinę temu, PoProstuMarek napisał:

Całkowita zgoda, dodał bym tylko trzymanie michy i zabawa z podażą kcal i sylwetkowo lepiej wyglądasz niż 90% Januszy. 

Dodam też że dużo łatwiej zrzucić tłuszcz niż zbudować masę mięśniową, także jeśli ktoś jest naturalnie dobrze zbudowany i np. pracuje fizycznie, ale jest ulany, to wystarczy że ograniczy kalorykę bez treningu, i będzie wyglądać znacznie lepiej

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.