Skocz do zawartości

Profesor Vetulani o biologii seksu


krzy_siek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zachęcam do obejrzenia. W filmie podejście naukowe tłumaczy motywację do seksu, cele i płciowość

 

Zaciekawiło mnie to, że gdy lew odbije partnerkę innemu, to zabija jego młode. U ludzi to wygląda inaczej, mężczyźni podejmują się czasem umyślnie wychowania nieswoich genów

 

 

Edytowane przez krzy_siek
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, krzy_siek napisał:

U ludzi to wygląda inaczej, mężczyźni podejmują się czasem umyślnie wychowania nieswoich genów

Bo działa coś takiego jak czynnik ludzki, rozum. 

Jednak podświadomie gdy spotykałem sie z kobietą z dzieckiem to mnie odrzucało. Nie wytrzymałem długo. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, krzy_siek napisał:

 

 

Zaciekawiło mnie to, że gdy lew odbije partnerkę innemu, to zabija jego młode. U ludzi to wygląda inaczej, mężczyźni podejmują się czasem umyślnie wychowania nieswoich genów

 

 

Kiedyś zdarzało się że zabijali gdy odkrywali że dziecko jest ze zdrady. Pewnie u jakichś dzikich ludów może być podobnie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, krzy_siek napisał:

U ludzi to wygląda inaczej, mężczyźni podejmują się czasem umyślnie wychowania nieswoich genów

Kwestie moralne i presja otoczenia.

Żaden facet, na poziomie podświadomym nie jest szczęśliwy, że wychowuje nieswoje geny. 

Tylko społeczeństwo powstrzymuje go od pozbycia się miotu obcego partnera

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możliwym jest kochanie obcych dzieci. Nie mogę sobie nawet tego wyobrazić. Jakaś luźna wieź ok. 

 

Swoje choćby były z "nieszczęśliwego" związku niosą jednak Twój bagaż genów. 

 

W pełni rozumiem facetów którzy nie chcą się wiązać z samotnymi matkami, albo jak one wolą o sobie mówić :

samodzielnymi matkami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.