Skocz do zawartości

82 Rocznica napaści Niemiec na Polskę


Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, DOHC napisał:

Ale jedna rzecz którą zauważyłem już 3 maja: 0 flag polskich. 

 

U mnie w mieście jeszcze flagi wiszą na rocznice, święta ba sam wywieszam u siebie.

Oczywiście też zauważam flagi UE i Ukrów co jest hańbą.

 

22 minuty temu, DOHC napisał:

Szok. Udało się im, obrzydzili ludziom własny naród. Kontrola umysłów i programowanie w pełni, kiedyś, wątpliwe że za naszego życia będą o tym nauczać co głupie społeczeństwo robiło.

 

Dzisiaj w szkołach uczy się głupot, o Pileckim podobno są dwie strony w podręczniku od historii a teraz władza od 1 września wprowadzi przedmiot i podręcznik historia i teraźniejszość

gdzie jest opisane to co władza chce przekazać i programować młodych ludzi na głupoty mijające się z prawdą.

 

 Historia i teraźniejszość zamiast wiedzy o społeczeństwie w zakresie podstawowym – nowy przedmiot w szkołach ponadpodstawowych od 1 września 2022 r. - Ministerstwo Edukacji i Nauki - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My robimy jeden podstawowy błąd od setek lat. Zamiast szukać sojuszników blisko, wśród sąsiadów którzy tez są zagrożeni zakusami mocarstw typu Niemcy, czy Rosja to kurna dajemy się dymać Anglii, Francji, a teraz USA. Wiecznie na kolanach, a kiedyś dowódcy wojskowi podobnie jak wojsko polskie to byli ludzie którzy mieli świadomość tego że należą do najlepszego wojska na świecie. Gdzie rozwijały się idee wojskowe, gdzie dowódcy byli świadomi tego że są lepsi i mają lepsze wojsko niż przeciwnik. Dlaczego wygrywano ze Szwedami, Moskwą, Turcją mając często nawet połowę tego co wystawiał przeciwnik? 

 

To Polska byłą światowym prekursorem taktyki i waleczności a już na pewno topką w Europie. Dzisiaj to my jesteśmy dnem. Szorujemy gołą dupą po dnie z twarzą w mule i wodorostach a to wszystko przez to że nadal nie mamy własnego kraju bo to co jest teraz to nie jest Polska. Tak moim zdaniem. 

 

Nasi rządzący jawią mi się jak taki Xerxes co batogiem pogania niewolników do przodu jak w filmie 300. 

 

Zdumiewają mnie ludzie którzy w przypływie patriotycznego uniesienia zaciągają się do WOT. Nie sa swiadomi nawet jakim mięsem armatnim się stają. Żeby jeszcze było solidne nasycenie środkami ppanc, plot, ale w WOT przypada jeden nowoczesny granatnik ppanc NA BATALION. To jest po prostu sabotaż. My jesteśmy przewodzeni przez sabotażystów, a pokusiłbym się nawet o określenie debili. 

 

Szkoda strzępić ryja. Na prawdę. Bajki o potędze. Teraz nakupią sprzętu z Korei a potem to bedzie wszystko rdzewieć (chyba że wywołają wojnę) bo bez sprawnej gospodarki to można kupić i milion mysliwców i tysiące czołgów a i tak to gówno zrobi.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Iceman84PL napisał:

Oczywiście też zauważam flagi UE i Ukrów co jest hańbą.

Tak, hańbą jest że Polacy na profilowych dawali flagi ukr bo wojna, a sami 3 maja mieli w dupie flagę własnego kraju. 

40 minut temu, Iceman84PL napisał:

Dzisiaj w szkołach uczy się głupot, o Pileckim podobno są dwie strony w podręczniku od historii a teraz władza od 1 września wprowadzi przedmiot i podręcznik historia i teraźniejszość

gdzie jest opisane to co władza chce przekazać i programować młodych ludzi na głupoty mijające się z prawdą.

To był święty człowiek. Dziś jadąc na nawigacji powinniśmy mieć komunikaty: "na ulicy Pileckiego skręć w lewo przy skwerze Pileckiego, dalej mostem im. Pileckiego na plac Pileckiego".

 

Pis = holokaust Polaków. 

 

17 minut temu, Trevor napisał:

My jesteśmy przewodzeni przez sabotażystów, a pokusiłbym się nawet o określenie debili. 

Nie. To jest zaplanowane. To nie nieporadność a celowe działanie, gojów skłócić między sobą i okraść w biały dzień, co się dzieje przy tych gojów aprobacie. 

 

Polin węglem płynie, a zamykają kopanie i węgla nie ma! 

Władzę powinien przejąć silny wódz, który wykona kary najwyższe na władzach od góry do dołu. Humanitarnie, proces, ostani posiłek, kulka i następny. Inaczej nic się nie zmieni. 

Kara śmierci bądź na ciężkie prace. 

20 minut temu, Trevor napisał:

dumiewają mnie ludzie którzy w przypływie patriotycznego uniesienia zaciągają się do WOT.

Jak pamiętasz chciałem iść do WOT jeszcze przed plandemią, aby służyć lokalnie swoim braciom i siostrom w swoim regionie. A bym się przydał bo zjeździłem offroadowo wiele kilometrów, pływam dobrze, strzelać umię i sam chciałem kupić broni za 10-15 000zł. 

 

Ale plandemia obdarła mnie z resztek nadziei. 

Patrz. Ludzie aparatu zaufania jak lekarze i policjanci okazali się najgorszymi kanaliami. Propagowanie eksperymentu medycznego, państwowo teleporady ale prywatnie ten sam lekarz przyjmował bez maski. 

 

Milicja wraz z towarzyszami z SSanepodu wręczali jak gestapo kary po 30 tysięcy ludziom, którzy mieli zobowiązania, pracowników, rodziny. 

Te kurwy miały stałe pensje i prowizje od wystawianych mandatów, a prawo mówi wyraźnie: funkcjonariusz publiczny ma OBOWIĄZEK odmówić nie konstytucyjnego rozkazu. 

 

Ktoś jeszcze ma jakieś wątpliwości, komu służą lekarze i milicjanci (nie wszyscy, ale ileż jest tych wyjątków?)?

 

W tym roku miałem incydent z dzikim zwierzęciem (jechałem 60-70 na 90 dozwolone), trochę obiłem auto i nawet tych kurew nie wzywałem, bo bym dostał 1500 za kolizję (interpretacja wg milicjanta, mógłby tyle dać) plus laweta (pęknięty zderzak i obie nadkole, brak ostrych krawędzi, elementy optyczne całe). Jak ich widzę czuję niepokój, nie bezpieczeństwo. 

 

Poza tym wystarczy poczytać co pisze struś prawa, jeden z Braci na PW sugerował że on jest tu służbowo aby destabilizować, i może być to prawdą bo jest cały czas aktywny i ciągle kręci hucpę.

 

I właśnie dlatego zrezygnowałem z WOT, bo zamiast nas wysyłać do skutków wichur i wypadków, to by mi kazali pałować obywateli.

  • Like 6
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minutes ago, DOHC said:

to by mi kazali pałować obywateli.

 

Podczas plandemii spotkałem kolegę w markecie. Obecnie oficer podporucznik w WOT. Gadałem z nim o tym i stwierdził że no jak padnie rozkaz to sie będize pałować, ale strzelać chyba nie każą. Cóż mam podobne przemyslenia. Ostatnio po głowie krąży mi zmiana obywatelstwa na jakiś mały kraik który w razie czego najadą w 5 minut i będzie po zabawie. Mógłbym walczyć za wolny kraj a nie za to badziewie co jest teraz i te sprzedajne k... u władzy. 

 

Zgadzam się z tym co piszesz tez w sprawie milicji i lekarzy. Ty to wiesz, ja to wiem a miliony ludzi w tym kraju jak te lemingi poszły sie zaszczepić. Jasne - niektórzy nie mieli wyjścia, albo sytuacja ich zmusiła do tego, ale byli tacy którzy ochoczo instalowali sobie na telefonach aplikacje "bo to takie wygodne". No to teraz będize wygodnie siedzieć w mrozie a potem w okopie. 

 

Uważam że całą ta pandemia to był jeden wielki test a sam wirus pewnie chińczycy wypuścili jako bio atak na kraje zachodu. Tak przynajmniej podejrzewam. Nasi się za późno zorientowali i cięcie surowców energetycznych, wytwórstwa wynika właśnei z tego że odpadły moce produkcyjne z chin. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2021 o 11:00, zychu napisał:

I to jest coraz bardziel odczuwalne, tak w budowanych narracjach historycznych, jak i w kulturze popularnej.

I widzicie kochani: odczuwalne jest to również na naszym forum przy różnego rodzaju dyskusjach. Jest wiele tematów gdzie jest tworzona jakaś dziwna narracja czy totalnie indywidualne interpretacje wydarzeń historycznych na które nie było miejsca jeszcze 10 czy 20 lat temu, gdy głos świadków tamtych wydarzeń był wyraźny i silny choćby poprzez liczbę i jeszcze dość dobrą kondycję, świadków tamtych wydarzeń.

Najbardziej znamienny dla mnie przypadek to jak jeden z użytkowników tego forum (w dyskusji o sytuacji na Ukrainie) przywoływał wydarzenia historyczne z okresu poprzedzającego drugą wojnę światową które nie miały miejsca (wydarzenia fikcyjne) z równie fikcyjnymi liczbami i danymi.

 

Inny przykład bezpośrednio z tego tematu? @Libertyn na pierwszej stronie pisze coś takiego:
"Nie było też żadnych ustaleń z WMG. WMG z marszu włączono do Polski. WMG ma rząd na uchodźstwie." - to są takie półprawdy i wyrwane slogany. @Libertyn np nie wie lub nie zauważa, że Wolne Miasto Gdańsk uległo rozwiązaniu już 1 września 1939 roku na mocy niemieckiej ustawy o zjednoczeniu Wolnego Miasta Gdańska z Rzeszą Niemiecką - ustawy przyjętej przez Niemcy jak i Wolne Miasto Gdańsk a to, że dziś istnieje jakaś tam organizacja mieniąca się "rządem Gdańska na uchodźstwie" jest niczym jak organizacją rewizjonistyczną dla której jej polityka jest: a) ich sposobem na życie (jak większości różnych stowarzyszeń czy fundacji), narzędziem polityki niemieckich rewizjonistów którzy we współczesnych Niemczech są zdecydowaną mniejszością. Ale co gorsze - przywołując właśnie takie półprawdy powielamy (w tym wypadku @Libertyn powiela) ich politykę dowolnie sobie interpretując i wyrywając z kontekstu wydarzenia. Historia Wolnego Miasta Gdańsk kończy się zatem już 2.09.1939 a to co było i jest później jest tylko polityką rewizjonistyczną jakiegoś marginalnego niemieckiego środowiska wywodzącego się z dawnych Kaszub, które można porównać do niesławnego np. Związku Wypędzonych. Jest takim odgrzaniem kotleta by ew kiedyś w przyszłości mieć sposobność do powrotu do Gdańska a do tego czasu by mieć po prostu łatwy sposób na życie. By nie być gołosłownym: ustawa o jakiej piszę-

Deutsches_Reichsgesetzblatt_39T1_155_154

 

Nawet w późniejszym podziale administracyjnym Niemiec na próżno szukać pozostałości po Wolnym Mieście - powstał za to land "Gdańsk i Prusy Zachodnie". Czemu? Bo Niemcy sami nie byli przychylni przez cały okres miedzywojenny co do istnienia tego wersalskiego tworu jakim było Wolne Miasto Gdańsk i jeszcze w czasach Republiki Weimarskiej dążyli do rozwiązania kwestii tego tworu (najlepiej poprzez aneksję - czyli likwidację). Więc jakich dalszych ustaleń @Libertyn oczekuje jeśli dany twór został zlikwidowany? I ustaleń z kim? Rolą pokonanych jest przyjąć warunki pokoju a jednym z nich było przyjęcie postanowień terytorialnych mocarstw zwycięskich.

 

Albo @Iceman84PL wrzuca zdjęcie, jakoby rzekomo Hitler był na pogrzebie Piłsudskiego i siedział przy jego trumnie - kolejny fikołek i jakaś indywidualna interpretacja tym razem zdjęcia. A no zdjęcie przez Ciebie wrzucone @Iceman84PL pochodzi z katedry św. Jadwigi w Berlinie i mszy żałobnej za Piłsudskiego a nie bezpośrednio z jego pogrzebu. Jednak mimo wszystko to różnica choć oczywiście świadczy o szacunku AH do Piłsudskiego.

 

A to tylko pierwsza strona tego tematu. W temacie, o którym wspominam na początku gdzie jeden z użytkowników forum posługiwał się zmyślonymi wydarzeniami historycznymi tylko po to by uargumentować swoje stanowisko w danym temacie, napisałem, że zazdroszczę osobom o umyśle ścisłym. Tam nie ma miejsca do takich fikołków i jakiś własnych interpretacji. W matematyce jest działanie, jest wynik - jeśli jesteś w stanie swój wynik dowieść to kończy to dyskusję. Tu? Ludzie który nie opierają wiedzy na analizie źródeł historycznych a jakieś mniej lub bardziej ambitnej publicystyce przekrzykuja się na swoje przeinaczane i dowolnie interpretowane wydarzenia. Jeszcze fajnie jeśli dane wydarzenia miały miejsce ale zdarza się, że są to wydarzenia zmyślone co miało już tu na forum miejsce.

 

Niejednokrotnie nasi dziadkowie za takie jakieś fikołkowe interpretacje dali by nam po prostu z liścia za głoszenie jakiś swoich dyrdymałów. Dlatego kochani, bądźcie dociekliwi, czytajcie źródła historyczne jeśli chcecie historią się pałać i dyskutować a nie powielacie czyjeś opinie z różnego rodzaju publikacji. Albo co gorsza sami tworzycie swoje teorie w oparciu o publicystykę.


 
Edytowane przez Dassler89
  • Like 3
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2021 o 11:50, zychu napisał:

Bo władze PRL zrzekły się roszczeń do odszkodowań?

To był rząd przywieziony na bagnetach z Moskwy. Nie wybrany przez Polaków.

6 godzin temu, Ace of Spades napisał:

Niemcy zawsze w awangardzie światowego postępu

Nord Stream 2 uzależnienie swojego kraju , również UE od dostaw wyłącznie od jednego dostawcy, doprowadzenie poprzez sponsoring Putina do wojny z Ukrainy z Rosją, Niemcy są za to współodpowiedzialne. Ich dyplomacja polityka sięgnęła dna. Nawarzyli piwa, które teraz muszą wypić, mam nadzieję, że USA wbije im za to odpowiednią szpilę.

Akurat dobra okazja reparacje wojenne.

8 godzin temu, Trevor napisał:

Szkoda strzępić ryja. Na prawdę. Bajki o potędze. Teraz nakupią sprzętu z Korei a potem to bedzie wszystko rdzewieć

Jaki my mapy sprzęt wojskowy ?  Postsowieckie konstrukcje, które nie ma nawet części zamiennych ? Kraba składaka, gdzie podzespoły sprowadza się z kilku krajów ? Jak jeden zawiedzie, to ten krab jest bezużyteczny. Koreańce chcą, żebyśmy produkowali, mieli produkować w miarę nowoczesnego sprzętu od małej śrubki a skończywszy na układzie scalonym w Polsce. Mądre posunięcie, wiadomo, nie ma nic za darmo

Leopardy ? Gdzie na niemieckiej licencji, jakby doszło do czegoś, to Niemcy będą nam wysyłać części zamienne, amunicje do Leopardów ?

W dniu 1.09.2021 o 18:34, Iceman84PL napisał:

Wychodzi na to, że był to jego pogrzeb a po lewej stronie na samej szpicy Adolf ze swoja świtą.

Socjalista socjalistę wielbi.

 

Edytowane przez Druid
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Trevor napisał:

Podczas plandemii spotkałem kolegę w markecie. Obecnie oficer podporucznik w WOT. Gadałem z nim o tym i stwierdził że no jak padnie rozkaz to sie będize pałować, ale strzelać chyba nie każą.

 

Widzę że weekendowy wojownik po przy zakładówce już zdążył obrosnąć w piórka :). Jak słyszę takie trepowskie pier.dolenie to od razu przypomina mi się ten dialog :).

 

-Wie pan, że nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które mogłyby dostatecznie obelżywie określić pańskie postępowanie?
-Panie kapitanie!!!
-Radzę panu nie podnosić głosu, panie oberleutnant.
-Oficerski sąd honorowy przekona pana kapitana, że to wszystko, co pan przed chwilą powiedział, jest wystarczające do żądania przeze mnie satysfakcji!!!
-Pan się nie kwalifikuje nawet do sądu dla ludożerców, buszmenie! W moich oczach jest pan nędznym gadem omyłkowo tylko nazywanym człowiekiem, panie oberleutnant von Nogay... niech pan stąd wyjdzie, bo ja nie mogę na pana patrzeć, bydlaku.
-Panie Wagner!!!
-Precz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dassler89 Temat był z przed roku i zamiast odnieść się do niego czy dodać coś od siebie to ty uczepiłeś się tego zdjecia z Adolfem😆 Z resztą wiedziałem, że tak będzie. 

Każdy może się pomylić a uczę się każdego dnia na błędach i już dzisiaj wiem więcej. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Druid napisał:

Niemcy są za to współodpowiedzialne. Ich dyplomacja polityka sięgnęła dna. Nawarzyli piwa, które teraz muszą wypić, mam nadzieję, że USA wbije im za to odpowiednią szpilę.

Niestety mam dla Ciebie złą informację - nadzieja jest matką głupich - nie bierz tego do siebie - jeżeli ktoś będzie musiał wypić tego nawarzonego piwa to na pewno będzie to tradycyjnie Polska, Ukraina już pije, Niemcy jak zwykle wylądują na cztery łapy w końcu Kennedy też był Berlińczykiem :) .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutne jest to,że mieliśmy w 1939 roku największa armię w naszej historii Ok 1 mln żołnierzy i ponieśliśmy największą chyba klęske w naszych dziejach. Bilans jest tragiczny do tego skutki są namacalne to nie jest jakaś historia ze średniowiecza. Żołnierz bił się dzielnie,ale dyplomacja i dowodzenia plus wyposażenie to była porażka. 
 

Szkoda,że jednak naczelnym wodzem nie został Sosnkowski można było wyciągnąć więcej z tej wojny ale dyplomatycznie też daliśmy dupy już od samego Monachium. 
 

Niestety tak opiewana 2 RP i naczelnik marszałek okazała się państwem sezonowym. Stworzony system sanacyjny opierał się na kolesiostwie i braku kompetencji czego efektem był 1 września. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Druid said:

Jaki my mapy sprzęt wojskowy ?  Postsowieckie konstrukcje, które nie ma nawet części zamiennych ? Kraba składaka, gdzie podzespoły sprowadza się z kilku krajów ? Jak jeden zawiedzie, to ten krab jest bezużyteczny. Koreańce chcą, żebyśmy produkowali, mieli produkować w miarę nowoczesnego sprzętu od małej śrubki a skończywszy na układzie scalonym w Polsce. Mądre posunięcie, wiadomo, nie ma nic za darmo

Leopardy ? Gdzie na niemieckiej licencji, jakby doszło do czegoś, to Niemcy będą nam wysyłać części zamienne, amunicje do Leopardów ?

 

Źle mnie zrozumiałeś. Żeby mieć nowoczesną armię trzeba miec za co ja utrzymać, dlatego gospodarka jest ważniejsza. Za kilkanaście lat te zakupy będą mocno ciążyć na budżecie Polski. 

8 hours ago, Baca1980 said:

Widzę że weekendowy wojownik po przy zakładówce już zdążył obrosnąć w piórka :). Jak słyszę takie trepowskie pier.dolenie to od razu przypomina mi się ten dialog :).

 

Bycie chamem to w armii działa to na korzyść tak naprawdę. Co tu dużo gadać, jak padnie rozkaz to będą pałowac i tyle w temacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ManOfGod napisał:

Niestety tak opiewana 2 RP i naczelnik marszałek okazała się państwem sezonowym. Stworzony system sanacyjny opierał się na kolesiostwie i braku kompetencji czego efektem był 1 września. 

 

Coś mi to przypomina:). Czyżby pewną grupę rekonstrukcyjną sanacji z Żoliborza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Iceman84PL napisał:

Temat był z przed roku i zamiast odnieść się do niego czy dodać coś od siebie to ty uczepiłeś się tego zdjecia z Adolfem😆

Ej, ale po pierwsze z tego co widzę to Ty ten temat w tym roku odkopałeś, po drugie temu zdjęciu poświęciłem 20% całości posta który napisałem a mówisz, że nie odniosłem się do niczego, po trzecie moje tego typu wywody mają zazwyczaj wstęp, rozwinięcie i zakończenie więc do czegoś się odniosłem. Jeśli nie zrozumiałeś co chciałem przekazać w tym temacie to przepraszam, że może moich intencji nie napisałem jaśniej. 

Edytowane przez Dassler89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Baca1980 napisał:

 

Coś mi to przypomina:). Czyżby pewną grupę rekonstrukcyjną sanacji z Żoliborza?

Nie wiem o czym piszesz. Dodam jeszcze,że niektórzy twierdzą tak jak Jan Piński,że tę wojnę można było wygrać. Mi się tak nie wydaje, nawet gdyby nie zaatakowali Ruscy. Jak to ktoś napisał, nasz plan załamał się drugiego czy trzeciego dnia. Reszta była wielką improwizacją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.09.2022 o 16:01, Trevor napisał:

Za kilkanaście lat te zakupy będą mocno ciążyć na budżecie Polski. 

z tym to się zgodzę trzeba było kupić 1 dywizje abramsów i i drugą dywizje K2, tylko jest problem czy USA, Korea chciałaby się zgodzić, w sumie 500 czołgów, wystarczyłoby.

W dniu 2.09.2022 o 10:07, Ace of Spades napisał:

Niemcy jak zwykle wylądują na cztery łapy w końcu Kennedy też był Berlińczykiem :) .

Ale jak zostaną przyciśnięci do muru prze USA już nie.

Edytowane przez Druid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Druid napisał:

Niemcy Polskę tak, teraz sytuacja geopolityczna jest z goła inna.

Polska dla USA zawsze będzie niżej notowana niż Niemcy i Rosja, Polska na geopolitycznej szachownicy jest jedynie pionkiem, Rosja i Niemcy są figurami, wyobraź sobie sytuację kiedy w Rosji zmienia się władza na bardziej "demokratyczną", nowa rosyjska władza składa pokłon Wielkiemu Szatanowi ;) i pozycjonuje się przeciwko Chinom - gwarantuję Ci, że z dnia na dzień a nawet z godziny na godzinę Polska i Ukraina znajdą w Ciemnej Dupie Otchłani.

Edytowane przez Ace of Spades
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Ace of Spades napisał:

Ci, że z dnia na dzień a nawet z godziny na godzinę Polska i Ukraina znajdą w Ciemnej Dupie Otchłani.

To nie podlega dyskusji, tak będzie, wątpię, żeby w przeciągu kilku lat, dekad zaszły aż tak wielke zmiany polityczne w Rosji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dziś, 1 września 2023 roku,.kolejna rocznica. 1 września 1939 roku był piątkiem, podobnie jak w tym roku.

Jaki nieskończenie piękniejszy i bardziej rozwinięty, kulturalny byłby to kraj, gdyby nie ta wojna (i w dodatku z takim dla Polski przebiegiem).

Jutro jadę z dziećmi na inscenizację starć nad Wartą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Casus Secundus napisał(a):

Dziś, 1 września 2023 roku,.kolejna rocznica. 1 września 1939 roku był piątkiem, podobnie jak w tym roku.

Jaki nieskończenie piękniejszy i bardziej rozwinięty, kulturalny byłby to kraj, gdyby nie ta wojna (i w dodatku z takim dla Polski przebiegiem).

Jutro jadę z dziećmi na inscenizację starć nad Wartą.

W tym zgadzamy się w stu procentach. Sam dziś wrzucałem i oglądałem materiały na Plusujemy. Będąc na obczyźnie złapała mnie nostalgia, to są konsekwencje 39r. A inscenizacje sam lubię.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.