Skocz do zawartości

Tworzenie stron w Wordpress


Arthur Morgan

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli jesteś w miarę świadomym użytkownikiem komputera/internetu to jak najbardziej idzie to ogarnąć. Strony w WP oczywiście są różne ale instalacja podstawowych jest w miarę zautomatyzowana i ciężko coś zepsuć. Upraszczając wybierasz szablon jaki Ci pasuje, instaluje się i finalnie trzeba go ustawić pod siebie - utworzyć podstrony jakie chcesz mieć, kolory, logosy itp. itd :). Trochę wiedzy trzeba mieć również z zakresu hostingu, domen itp. no bo jednak projekt musi istnieć w necie :)
 

Sam nie mając o tym wcześniej żadnej wiedzy postawiłem sobie 2 strony i dałem rade je skonfigurować. Co nie byłem pewny to posiłkowałem się początkowo różnymi poradnikami, filmam itp. których w sieci pełno.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Gościu napisał:

Musiałbyś doprecyzować co masz na myśli :D

 

Odnośnie stron, to konkurencja jest duża, ale jeżeli będziesz solidny to da się z tego żyć.

Dzięki za info. Ogólnie chodzi o to że nigdy tym się nie zajmowałem i czy idzie to ogarnąć 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nienawidze WP, ostatnio bylem zmuszony wykonac strone dla mojego wieloletniego klienta na WP.

 

No i facet dostal zawalu... doslownie - strony jeszcze nie widzial, ale mam potwierdzenie ze WP to zlo wcielone ).

 

Z mojej perspektywy to przesycony rynek, pelen mini firm z dofinansowaniem i studentow, lepiej zrobic jakis kurs na CNC itp i zarabiac jak czlowiek )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez zmysłu estetyki to bym nie zaczynał. Technicznie nie trudne ale co innego zrobić stronę dla siebie i znajomego a co innego z tego żyć i robić kilka w miesiącu. 

 

Z IT to bym szedł w cybersecurity, bazy danych, administracja serwerami w tym Linux, administracja usługami w chmurze (Azure, AWS), wirtualizacja. Wszystko to dla pasjonatów IT. Trudno mi sobie wyobrazić przyswojenie całej tej wiedzy jak ktoś się nie interesuje tym na codzień. 

 

IT to nie jest wcale łatwy pieniądz jak mówią to na bootcampach, zwłaszcza w Polsce gdzie mamy wysoki poziom IT i konkurencję solidną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukujmy się. Większość jedzie na wp. Mam na koncie kilka projektów i ogólnie z płatnymi szablonami i minimalnymi umiejętnościami technicznymi można zrobić dosłownie wszystko. Nawet nie chce mi się zaczynać, ile możliwości masz ze strony.

 

Założyłem własną witrynę na wp, dodałem około 120 artykułów i miałem zyski z tego w zamówieniach ok. 6000 zł na czysto rocznie. Praktycznie bez zaangażowania. Bardziej zrobiłem stronę wizytówkę, żeby się szybciej przedstawiać do zleceń. Nawet sobie postawić i mieć. Początki trudne, później się ogarnia, trzeba być na bieżąco w tej branży, bo się aktualizuje wp, nowe funkcje dochodzą, niektóre wtyczki trzeba wymienić i tak dalej.

 

Na wp można zrobić wszystko z rozszerzeniami i przez optymalizację szablonów. Warto się tego uczyć generalnie. Nawet pod obsługę zamówień w wordpressie, bo wielu klientów wymaga, czy to wrzucenia artykułów, czy dodania opisów produktów, właśnie przez panel wp. Powiedziałbym, że podstawowa wiedza o tym jest niezbędna, żeby mówić o wejściu na ten rynek w czymkolwiek.

58 minut temu, Garrett napisał:

Dokładnie, masa firm i firemek działa w tej branży. Może być ciężko złapać klienta.

Firemki łapią zlecenia, a jak masz fakturkę to podłapujesz od nich i nie ma konkurencji, tylko jest robota non stop. On nie musi nawet samodzielnie zdobywać klientów, tylko będzie realizował projekty większych wykonawców, albo uzupełniał na początku o coś. Często wystarczy dwóch zleceniodawców średnich i masz robotę od rana do nocy. Praca to jest i to dużo, natomiast wydajność pracy to już inna bajka. Trzeba się uczyć i specjalizować, szybciej ogarniać i wtedy rośnie stawka godzinowa. Nie ma innego rozwiązania. Tak naprawdę to nie ma konkurencji stricte. To jest paradygmat rywalizacji, a jest też paradygmat współpracy, w którym sam funkcjonuję. Ja nie mam konkurencji, tylko robię swoje i nawet w wielu przypadkach ktoś brał właśnie więcej roboty i mi oddawał część. Tak to właśnie funkcjonuje w erze specjalizacji pracy.

 

Ucz się tego, dojdzie przy okazji php, java, trochę rzeczy graficznych. To się wszystko przeplata. Będziesz musiał trochę kodu samodzielnie pisać czasami prostego, albo coś w htmlu zmienić. Kwestia wprawy. To jest generalnie proste i działa w schemacie. Nie musisz być mistrzem. Ja mam poziom podstawowy i mi komercyjnie absolutnie wystarczy. Piszesz coś, albo zmieniasz, później testujesz, znowu zmieniasz, znowu testujesz. Na tym to polega xD Niestety na początku w chuj czasochłonne, ale całkiem przyjemna robota, której widzisz efekt i użyteczność końcową. Strona działa, można się czymś pochwalić. Nikt z moich znajomych nie ma stronki, tylko ja. Wielu nie ogarnia, co to jest za rynek i jakie daje możliwości.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Arthur Morgan napisał:

Dzięki za info. Ogólnie chodzi o to że nigdy tym się nie zajmowałem i czy idzie to ogarnąć 😀

Po odpowiedzi wnioskuję, że nie zajmowałeś się programowaniem ani technologiami webowymi.

 

Uruchomić stronę, wstawić grafikę, wprowadzić treść, itd. - tak.

Rozwijać funkcjonalność, rozwiązywać problemy techniczne, itp. - raczej nie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.