Skocz do zawartości

Smartwatch Withings nie sparuje się z telefonem xiaomi, czemu?


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Moja przyjaciółka kupiła telefon xiaomi redmi note 10 pro, a ja jej kupiłem smartwatch withings (scan watch) z EKG  innymi bajerami. 

 

Kilkadziesiąt razy próbowałem zesparować ze sobą te dwa urządzenia i nic. Wczoraj spróbowałem to zrobić na swoim szajsungu i od razu wszystko proste jak drut.

 

Xiaomi miał wszystko włączone czyli bluetooth, lokalizację itd. Wykrywa zegarek ale nic więcej nie da się zrobić. 

 

Pewnie jakąś opcję ma włączoną bądź wyłączoną, pytanie tylko jaką?

 

Pomożecie Bracia? Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pierwszej próbie parowania, zapewne aplikacja w telefonie zapytała o różne dostępy do plików, pamięci, lokalizacji - jak tam coś było przestawione w złą stronę, to telefon zapamiętać mógł zakaz dostępu. Zresetować ustawienia aplikacji (permissions) służącej do obsługi zegarka, następnym razem zezwolić na dostęp do wszystkiego (szczególnie - lokalizację). Jeśli na zakładce systemowych ustawień Bluetooth jest już zapamiętany zegarek - usunąć go (zapomnieć) przed kolejną próbą parowania.

Z ogólnych rzeczy do wypróbowania - wyłączyć oszczędzanie energii w telefonie, włączyć lokalizację (tylko na czas parowania), włączyć "optymalizację interfejsu" MIUI (alternatywnie jeśli była włączona - to wyłączyć).

Ostatnia rzecz - włączyć tryb samolotowy na minimum 30 sekund, wyłączyć, spróbować sparować ponownie - aha, żadne inne urządzenie nie może się wtedy łączyć z telefonem przez BL automatycznie, a więc słuchawki itd. (to taki mały reset zasilania chipu komunikacji BL).

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie używam opaski i smartwatch Huawei.

Przy parowaniu urządzenia wykrywa dostępne modele w pobliżu i twoja przyjaciółka musi wybrać ten, który ona posiada.

Czyli będzie to nazwa withings i pewnie ciąg cyfr.

Przy parowaniu w urządzeniu musi być włączony bluetooth, lokalizacja i wi-fi bo może chcieć pobrać dane i zrobić aktualizacje.

Jeżeli jest to kompatybilny model z telefonem Xiaomi to powinien działać.

W razie czego możesz udać się do pobliskiego sklepu z telefonami i poprosić o pomoc w sprawdzeniu urządzenia.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.09.2021 o 22:23, Marek Kotoński napisał:

Pewnie jakąś opcję ma włączoną bądź wyłączoną, pytanie tylko jaką?

A próbowałeś użyć tej aplikacji?

 

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://play.google.com/store/apps/details%3Fid%3Dcom.withings.wiscale2%26hl%3Dpl%26gl%3DUS%26referrer%3Dutm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dwithings%2Bscanwatch%2Baplikacja%26pcampaignid%3DAPPU_1_2ZI1YbS4Jsb4sAfLvoiwBw&ved=2ahUKEwj0iIXAu-nyAhVGPOwKHUsfAnYQ5YQBMAB6BAgDEAI&usg=AOvVaw3Bnl7nn4MdnwJVIRzGuuhh

 

6 godzin temu, Marek Kotoński napisał:

nie wiem już co robić.

Może na forum xda developers ktoś będzie potrafił pomóc. 

 

https://forum.xda-developers.com/c/xiaomi-mi-10-pro.10293/

 

Lub tutaj. 

 

https://forum.android.com.pl/

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zaniosłem zegarek do speca, był zdziwiony tym, chciał połączyć ze swoim xiaomi - podłączył moment. Do mojego? Podłączył. 

 

Do xiaomi E. - wyszło jak zwykle, migający krzyżyk ze znacznkiem bluetootha.

 

Gość próbował wszystkiego co umiał, i nic z tego. Nigdy sie z tym nie spotkał.

 

Zaproponował całkowity format xiaomi i smartwatcha (ten też był formatowanny masę razy) i wtedy spróbować, jak nie zadziała działać z firmą, która nie odbiera meili :(

 

I żeby zrobić format, trzeba wszystkie zapisy danych, wszelkie zdjęcia, wszystko co ma dla nas jakąś wartość, jakimś softem przerzucić na komputer czy inny smartfon. 

 

Jaki to soft? Najlepiej żeby był tani i bezpieczeny, żeby to wszystko wróciło później na xiaomi E.

 

Wtedy może zadziała a może nie. 

 

Proszę o wskazanie mi takiego softu, oczywiście darmowego. Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.