Skocz do zawartości

Osłabienie organizmu i ból pleców


Bimmer94

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Nie mam już pomysłów jak wyjść na prostą ze swoim zdrowiem które słabnie od dłuższego czasu. Jako że jest dział "zdrowie" postanowiłem założyć temat, może ktoś z was wyszedł z podobnych problemów. Mianowicie :

Od dłuższego czasu borykam się z chronicznym osłabieniem, bardzo szybko się męczę i ciągle coś mnie boli. Teraz gdy tak nagle skończyło się lato i zaczęły się pochmurne dni moje samopoczucie poleciało totalnie w dół, nie mam siły praktycznie na nic, ledwo wytrzymuje w pracy, nie jestem w stanie czasami nawet posiedzieć przed kompem i poczytać forum albo obejrzeć YT.  

1 września zrobiłem prywatnie badania krwi (wyniki obok) m.in. na 

Wit. B12 -456 

D3 - 20.7

Testosteron - 412.29

Żelazo i wapń - wyniki wskazują kilka jednostek ponad górną granice

 

Ewidentnie brakuje mi D3, 20 - 30 jednostek to poziom niewystarczający.  Suplementuje od paru dni D3 50µg (2000IU), aczkolwiek z tego co już się dowiedziałem okazuję się to za mało.

Nie konsultowałem tych badań z lekarzem. Warto to zrobić ? Lekarze nie są zbyt pomocni, zwłaszcza stare baby które pracują w mojej przychodni. 

W marcu robiłem ogólne badania krwi ze skierowania od lekarza i wszystko było OK, że mam dobre wyniki i że jestem zdrowy.

 

Mam problemy z plecami/kręgosłupem. Ciężko mi tutaj opisać okoliczności w jakich pojawia się ból ponieważ to są przeróżne sytuacje. Potrafie czuć nacisk na kręgosłup albo mieć zwyczajne bóle mięśniowe. W tej chwili wystarczy że coś porobie i pózniej mam problem żeby utrzymać się na nogach. Przy schylaniu muszę cholernie uważać, ledwo co jestem w stanie utrzymać pozycję. Momentalnie pojawia się ból na wskutek zimna (np. przeciąg)

Czy brak D3 może mieć wpływ na dolegliwości pleców ? 

Oczywiście ten problem konsultowałem z lekarzem. Miałem prześwietlenie i nic nie wykazało. Jedyna rada lekarki to przepisanie tabletek przeciwbólowych xd Genialne leczenie swoją drogą, na wszystko przeciwbólowce - które nie leczą przyczyny. 

Wiem że muszę wzmocnić mięśnie i dlatego m.in. chce zacząć chodzić na siłownie ale nie jestem w stanie przez brak sił. Błędne koło. Muszę od czegoś zacząć żeby się lepiej poczuć i potem stopniowo iść wyżej ale nie wiem jak mam to zrobić bo nic nie przynosi efektów. 

 

Staram się dobrze prowadzić :

- rzadko pije alkohol

- rzuciłem palenie ponad pół roku temu

- od paru dni biore suplementy

Niestety mam bardzo mierną dietę. Mało jem, nie różnorodnie, mało warzyw i owoców.

Mam nadzieje że to co napisałem jest w miarę czytelne. Starałem się szczegółowo opisać moją sytuacje

 

Bracia pomóżcie coś. Nie mogę normalnie funkcjonować ani oddawać się swoim zajęciom. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś przechodzić ostatnio Covida - ten wirus upośledza cały organizm. Wyobraź sobie, że u mnie ten wirus oprócz infekcji spowodował właśnie bóle kręgosłupa i przeczulicę mięśniową całego tułowia! Brałem tabletki przeciwbólowe i czekałem na stojąco aż zaczną działać, bo ból sprawiał nawet dotyk koszulki... Wiele osób się skarży, że po przebyciu tego wirusa organizm nie jest już ten sam.

 

Pomyśl nad suplementacją jakieś konkretne stacki witaminowe plus ruch na świeżym powietrzu np rower. Kup sobie owoce i warzywa i przegryzaj między posiłkami.

 

Na początek zamiast siłowni kup mate i rób ćwiczenia na wzmocnienie mięśni kręgosłupa masz tego pełno na ytube.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smerf To co mówisz o przeczulicy jest bardzo ciekawe. Czasami wystarczy że lekko się pochyle albo obróce i czuje dotkliwy ból - to chyba jest to o czym mówisz. W jaki sposób (gdzie) mogę zbadać czy przeszedłem covid ? 

 

Od paru dni biorę całą serie - wit. D, B12, C, Omega i Bor. 

9 minut temu, smerf napisał:

Na początek zamiast siłowni kup mate i rób ćwiczenia na wzmocnienie mięśni kręgosłupa masz tego pełno na ytube.

 Dzięki, tak zrobie. Właśnie chyba było mi potrzeba takich konkretnych wskazówek.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwyższone żelazo to może być jakiś stan zapalny, może jakieś pasożyty lub coś w ten deseń. Może anemia? Zrobiłbym jeszcze takie standardowe badania typu ferrytyna, homocysteina. D3 podnieść tak do 100 jest ok, powyżej tez ale 70-100 jest tak optymalnie. Jeśli chodzi o kręgosłup, kości i witaminy i minerały z nimi związane - d3, k2mk7, bor, magnez, witamina c, siarka. Oczywiście same witaminy tu nie pomogą i chyba lepiej pójść do kogoś kto Ci pokaże i powie co z tymi mięśniami czy kręgosłupem robić, jakiś fizjoterapeuta może. Dieta również musi być na odpowiednim poziomie kalorii, ważne, żeby makro się zgadzało. D3 śmiało możesz zwiększyć do 10k na dzień, nawet 20, ale to musiałbyś suple kupować na stronie dla koni xD 
 

Pocieszę Cie - jak rok temu przechodziłem covid to tez mnie bolały plecy, myślałem, ze to nerki, ale to bolało mnie tak podobnie jakbym się zawiał, ale ogólnie to już zdrowy jestem :D

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bimmer94 napisał:

Suplementuje od paru dni D3 50µg (2000IU)

Polecam książkę Michała Tombaka "Droga do zdrowia" i  "Uleczyć nieuleczalne".

Profesor wprost wskazywał, że suplementacja w formie sztucznej ma niski albo znikomy efekt dla organizmu; bo jest to wyrób sztuczny i nieznany organizmowi, ot filozofia.

Zrezygnuj z suplementacji sztucznej, nastaw się na naturalną.

Czyli- kiszonki, naturalny (własno robiony) sok z buraków, naturalne (wł. rob) soki z pomarańczy, grejfruty.

Czosnek, cebula, zero alko, orzechy włoskie, siemię lniane jedz, mało cukrów, 

Możesz mieć przy okazji pasożyty- badania rzadko wykazują, ciężko natrafić w badaniach :D 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bimmer94 napisał:

Zdaje sobie sprawę że prawdopodobnie większą wartość ma naturalna suplementacja i zdrowa dieta

Nie wyczerpię tego tematu, sam musisz pobawić się w poszukiwacza swojego zdrowia :D 

Człowiek musi żyć blisko natury, tego nikt i nic nie zmieni.

2 minuty temu, Bimmer94 napisał:

Okej, nastraszyłeś mnie tymi pasożytami 😅 Czyli co - badania kału ? 😅

Dla mnie zbyteczne, na pewno je masz, nie życzę oczywiście ;) 

Musisz zrobić terapię antypasożytową, znajdź w książkach prof. Tombaka albo w necie.

Najlepsza jest lewatywa - szczegóły w którejś książce profesora Tombaka ale to hardcor, nie próbowałem jeszcze xD Także nie pomogę :D 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie pomogła bardzo mata.

 

Po drugie pamiętaj z kręgosłupem to nie będzie poprawy z dnia na dzień. Od ponad 20 lat mam problemy. I powiem ci jedno systematyka, systematyka. Zwykle po miesiącu ćwiczeń (leżenie 20 minut dziennie na macie to też ćwiczenie!), ból ustępuje i czuję się bardzo dobrze. Jak sobie pomyślę, że jestem kozak i odpuszczam to po 3 tygodniach znowu zaczyna pobolewać, a po dwóch miesiącach robi się nie do zniesienia ból. W lato jest mniejszy więc zwykle wtedy pozwalam sobie na odpuszczanie. 

 

Marek ma jeszcze program poprawy postawy w 7 krokach i moim zdaniem to jedna z bardziej wartościowej wiedzy na YT. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7 godzin temu, Król Jarosław I napisał:

Skórą za często nie ruszamy ?

Nie właśnie. Semen retention od lipca.

Trochę poczytałem nt. zakwaszenia i faktycznie chyba mam ten problem. Gdy były upały bardzo mało jadłem a piłem dużo czarnej herbaty, może to było winą.

 

1 godzinę temu, Brat Jan napisał:

Nie za dużo czasu spędzasz na siedząco?

Raczej nie. W pracy bardzo dużo mam chodzenia i ruchu. 

 

23 minuty temu, Piter_1982 napisał:

Marek ma jeszcze program poprawy postawy w 7 krokach i moim zdaniem to jedna z bardziej wartościowej wiedzy na YT. 

Znam Marka i jego kanał. Zgadzam się w pełni, robi naprawdę wartościową robotę. 

Mam matę, wałek i piłkę do automasażu ale to wszystko to doraźne rozwiązania.

Spróbuje chyba na początek konsultacji u fizjoterapeuty i zobaczę co powie, co doradzi a potem zobaczymy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.