Skocz do zawartości

Co zrobiłaś dobrego dla obcego mężczyzny?


Rekomendowane odpowiedzi

Czy sięgacie pamięcią takiego momentu gdzie musiałaś zrobić coś dla obcego mężczyzny, który potrzebował pomocy?  Co to takiego było. Opowiec mi o tym jeśli możesz.

 

Jakby co to ja włączyłem pewnej pani bieżnie na siłowni, co by się nie plątała po ciasnej sali i mi nie przyszkadzała.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś widziałam siedząc w samochodzie na parkingu jak jakieś auto uderzyło w inne, zapewniając solidną wgniotkę, po czym sprawca zwiał. Szybko zapisałam numery rejestracyjne i poczekałam na właściciela. Pół roku później ding dong do drzwi, a tam pan policjant przyszedł w celu przesłuchania mnie jako świadka w tej aferze motoryzacyjnej. Do sądu mnie już nie wzywali, więc najpewniej sprawca się przyznał, poszkodowany dostał odszkodowanie i dzięki @sol wszyscy żyli długo i szczęsliwie ;)

The End

  • Like 8
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, LiderMen napisał:

 

Jakby co to ja włączyłem pewnej pani bieżnie na siłowni, co by się nie plątała po ciasnej sali i mi nie przyszkadzała.

Takie drobne rzeczy robię prawie codziennie. A to drzwi przytrzymać, przepuścić w kolejce, jak mam pełny koszyk A ktoś tylko dwa produkty, ustąpić miejsca w komunikacji...to są tak codzienne rzeczy, że już ich nie zapamietuję. Staram się ułatwiać ludziom życie, także tym obcym.

Coś, co dokładnie pamiętam, to ostatnio starszy pan przewrócił się schodząc że schodów. Akurat w podłożu byłam ja i jeszcze jakąś Pani koło lat 40 i od razu podbieglysmy i pomogliśmy wstać. 

Przecież to powinno być oczywistą oczywistością.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdza się to co w innym temacie czyli co dobrego dla ciebie mężczyzno zrobiły kobiety. 

Wychodzi, że nic nieznaczące drobne gesty grzecznościowe czy proste sprawy wynikające z obowiązku obywatelskiego. 

Zakup pizzy, ustępowanie miejsca w komunikacji miejskiej czy spisanie numerów sprawcy wypadku😆😂🤣

Naprawdę dziewczyny tylko na tyle was stać? Bratu w temacie raczej chodziło o coś konkretnego co zrobiłyście dla mężczyzn i jak widać niczego takiego nie było. 

Bo przecież dla was kobiety bezinteresowność się nie opłaca, wszystko kalkulujecie, no chyba, że na waszej drodze stanął by Alfa Chad to inna sprawa😁

A później rezerwatki zakładają tematy i zdziwione, że mężczyźni ich nie chcą, nie szanują czy wykorzystują. 

Tyle ile dajecie od siebie na tyle możecie co najwyżej liczyć. 

  • Like 12
  • Dzięki 3
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Iceman84PL Ale tam temat nie był o obcych kobietach. Ja kiedyś obcego mężczyznę zawiozłam autem do przychodni, bo się źle poczuł - to mąż mnie ochrzanił, że jestem nieodpowiedzialna i zabieram facetów do auta jeżdżąc samej. Może temat powinien dot. mężczyzn bliskich, a nie obcych. Przecież nie polecę do Kabulu, żeby walczyć za obcych mężczyzn - chociaż taka odpowiedź pewnie robiłaby wrażenie :D

  • Like 7
  • Dzięki 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uratowałam życie mężczyźnie z zawałem dzwoniąc na pogotowie i uspokajając go. Pierwszej pomocy bałam się udzielać (wtedy jeszcze nie potrafiłam za bardzo; generalnie uważam, że to powinna być wiedza obowiązkowa sprawdzana co jakiś czas u pełnoletnich obywateli). Mały gest, ale wystarczyło. 

 

Ogólnie nie mam zbyt wielkiej styczności z obcymi, którym mogłabym pomóc. Udzielałam się w wolontariatach na rzecz chorych/starszych/dzieci/zwierzątek, ale to nie jest bezpośrednie wsparcie. Na codzień po prostu staram się zachowywać pewną kulturę. Szczerze mówiąc też nie przypominam sobie sytuacji kiedy obcy facet naprawdę mi pomógł, nie licząc zwyczajnych ludzkich gestów. Co innego bliscy lub znajomi, ale to też działa w obie strony.

Edytowane przez Hatmehit
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Iceman84PL napisał:

Potwierdza się to co w innym temacie czyli co dobrego dla ciebie mężczyzno zrobiły kobiety. 

Wychodzi, że nic nieznaczące drobne gesty grzecznościowe czy proste sprawy wynikające z obowiązku obywatelskiego. 

Zakup pizzy, ustępowanie miejsca w komunikacji miejskiej czy spisanie numerów sprawcy wypadku😆😂🤣

Naprawdę dziewczyny tylko na tyle was stać?

 

Nie no w pupach już od tych wszystkich redpillów się poprzewracało. Niektórzy by chyba chcieli żeby kobiety podchodziły do smutno wyglądających na ulicy obcych chłoptasiów czy tam starych dziadów i proponowały zrobienie laski na pocieszenie xD

Edytowane przez sol
  • Like 1
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sol Potwierdzasz naturę kobiet.

Czyli smutni mężczyźni czy stare dziady na nic nie zasługują? 

Nikt tutaj nie pisał o robieniu laski to ty sobie resztę dopowiedziałaś. 

Co ma redpill z tym wszystkim wspólnego😁

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, sol napisał:

Niektórzy by chyba chcieli żeby kobiety podchodziły do smutno wyglądających na ulicy obcych chłoptasiów czy tam starych dziadów i proponowały zrobienie laski na pocieszenie xD

Zapraszam, pewnie masz duże doświadczenie. Pozdrawiam. Smutny chłoptaś😘

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Iceman84PL napisał:

Zakup pizzy, ustępowanie miejsca w komunikacji miejskiej czy spisanie numerów sprawcy wypadku😆😂🤣

W 2012 roku Pokojową Nagrodę Nobla dostała UE, w 2020 Światowy Program Żywnościowy. W tym roku laureatem nagrody zostaną zapewnie Rezerwatki z forum BS😂

  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, sol napisał:

Niektórzy by chyba chcieli żeby kobiety podchodziły do smutno wyglądających na ulicy obcych [...] i proponowały zrobienie laski na pocieszenie xD

To akurat jest racja, odpieprzcie się od niej.

 

 

Ps. Wspominałem już, że mam wesołe usposobienie?;)

Edytowane przez Yolo
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Iceman84PL napisał:

Potwierdzasz naturę kobiet.

Gdybym potwierdzała naturę mężczyzn zaczęłabym się martwić :D

Jaja (nomen omen) sobie robię przecież, a Ty przyznaj że nie doczytałeś, że chodzi o OBCYCH i teraz brniesz w zaparte, no chyba że sam prowadzisz dom pomocy bezdomnym kobietom, to wtedy możemy pogadać :)

 

6 minut temu, MarkoBe napisał:

Zapraszam, pewnie masz duże doświadczenie. Pozdrawiam. Smutny chłoptaś😘

Ja niestety z tych bezdusznych które co najwyżej pomogą odnaleźć klienta co Ci rozwalił furę, ale na pewno znajdziesz swoją pocieszycielkę 😘

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, MarkoBe napisał:

W 2012 roku Pokojową Nagrodę Nobla dostała UE, w 2020 Światowy Program Żywnościowy. W tym roku laureatem nagrody zostaną zapewnie Rezerwatki z forum BS😂

Skoro Tokarczuk dostaje nagrodę Nobla za oczernianie Polski i Polaków to tym bardziej rezerwatki mają szansę za swoje drobne gesty przecież to takie wyjątkowe😁

@sol Do twojej wiadomości, osobiście nie mam problemu z pomaganiem obcym kobietom nawet jak są nieurodziwe bo tak po ludzku jak ktoś potrzebuje pomocy to należało by pomóc. Ty jako kobieta masz z tym problem i usprawiedliwiasz to tym klasyfikując ze względu na wygląd czy samopoczucie. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, może jestem bezduszna i ślepa (fakt, muszę wymienić szkła w okularach), ale ja nie zauważam wielkich ilości obcych mężczyzn potrzebujących pomocy. W większości ciężko się domyślić, o ile nie widać realnie złego stanu. Kobietom trochę prościej jest pomóc w codziennych sytuacjach, gdyż zwyczajnie częściej o to poproszą lub wyraźnie pokażą, iż sobie z czymś nie radzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat to takie robienie dobrej miny do złej gry.

 

Kobiety to najbardziej przebiegłe i zaborcze istoty na świecie i dla nich gra toczy się jedynie o własne korzyści, bez żadnych zasad, i to nie dotyczy tylko kontaktów z mężczyznami.

 

Tak jak mężczyźni potrafią współpracować, aby osiągnąć jakiś cel, tak każda kobieta pracująca z kobietami powie, że tam jest ciągła walka o dominację, ciągłe dramy, obgadywanie, jedno wielkie bagno.

  • Like 3
  • Dzięki 3
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, bad intentions napisał:

każda kobieta pracująca z kobietami powie, że tam jest ciągła walka o dominację, ciągłe dramy, obgadywanie, jedno wielkie bagno.

Pracowałam, pracuję i pewnie będę pracować z kobietami, choć w zależności od etapu w życiu na różnych stanowiskach i w różnych warunkach. I co? I nie przyznam, że takie są realia. Bardzo wiele zależy od środowiska, dogadywania się i samemu bycia fajną jednostką. Nie daję sobie wchodzić na głowę, ale też staram się utrzymywać przyjazną atmosferę. Po cholerę się męczyć w pracy? Im dłużej będziemy powtarzać ten mit, tym gorzej kobiety będą współpracować. Jeśli któraś ma spieprzony charakter, to owszem- robota może się zamienić w koszmarek, ale na szczęście większość ludzi to nie głupie pindy. Choć zależy jakimi się otaczasz i jakich indywidualnie przyciągasz:) Ja mam raczej dobre doświadczenia, ale to może dlatego, że postanowiłam nad sobą pracować, a nie pozostawać w bańce mego raczej chłodnego nastawiania do ludzi. Polecam kolego;) 

Edytowane przez Hatmehit
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.