Skocz do zawartości

Co zrobiłaś dobrego dla obcego mężczyzny?


Rekomendowane odpowiedzi

Bezinteresowna pomoc nie istnieje. Nawet jak odbiorca uważa inaczej, do dawca na ogół pomaga dla lepszego samopoczucia.

To trochę jak z pomaganiem ludziom w trzecim świecie. Jedzie autokar z PL i każdy chce  pomóc dzieciakom cukierkami i  kredkami.
Chce pomóc by czuć ze pomaga. Jednak nie zaprząta sobie głowy tym czy prawidłowo pomaga, czy ta pomoc zaspokaja realne potrzeby.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Iceman84PL napisał:

Potwierdza się to co w innym temacie czyli co dobrego dla ciebie mężczyzno zrobiły kobiety. 

Wychodzi, że nic nieznaczące drobne gesty grzecznościowe czy proste sprawy wynikające z obowiązku obywatelskiego. 

Zakup pizzy, ustępowanie miejsca w komunikacji miejskiej czy spisanie numerów sprawcy wypadku😆😂🤣

Do pomocy obcym  są  mopsy, policja, wolontariat czy inne instytucje czy służby. Na pewno można z zachowaniem ostrożności być uprzejmym, udzielić rady, gdzieś pokierować, ale jeśli wymaga się od innych (w tym wypadku kobiet)  jakiejś wyjątkowej pomocy dla obcych facetów nie wiadomo w imię czego to wg. mnie mija się to z rozumem. A więc ten obowiązek obywatelski czy gest grzecznościowy z zachowaniem bezpieczeństwa przy pewnej dozie nieufności wystarczy. Ja  udzielałam się dla innych w wolontariacie czy np. dałam kiedyś bezdomnemu na fajki, bo mówił, że strasznie go męczy a nie ma za co kupić. Dałam za szczerość.

 

Poniżej przykłady kobiet, które udzieliły empatycznie pomocy obcemu mężczyźnie:

https://naforum.zapodaj.net/3f6fcf8b3288.jpg.html

3f6fcf8b3288.jpg

 

10 godzin temu, Yolo napisał:

Pisałem, że oddam 

Pisz, pisz, a procenty rosną😀

Edytowane przez Anna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KrólowaŁabędzi Chyba nie zrozumiałaś o co mi chodziło. 

A podryw nie ma z tym nic wspólnego😁

@Wielokropek Proponuje się cofnąć kilka postów wstecz i odszukać to co napisały siostry @Amperka i @Hatmehit, za które u nie mają szacun😉👊

@Anna Czyli jak ktoś prosi ciebie o pomoc bo ma kłopoty ze zdrowiem to odmawiasz, gdy jest głodny nie kupisz mu czy nie dasz pieniędzy na jedzenie, jak prosi o pomoc bo zgubił się w mieście, nie wie jak czegoś załatwić, znaleźć to go olewasz, wsparcie, wysłuchanie, załatwienie czegoś to też za dużo dla ciebie jako kobiety?

Skoro nie chcesz pomagać obcym mężczyznom co wielokrotnie zostało tu napisane przez inne rezerwatki to nie licz na to, że jakiś obcy mężczyzna Ci pomorze bo z jakiej racji ma to robić? Wszystko działa w dwie strony. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Iceman84PL napisał:

u nie mają szacun

To nie ma znaczenia. To samo zrobiłabym przy kobiecie, mężczyźnie, 30 latku i 80 latku. Moim zdaniem rozliczanie z ludzkich gestów jest bez sensu. Mi żaden obcy facet tak realnie życiowo nie pomógł, lecz czy uważam Was za interesowne i kalkulujące bestie? Nie. Po prostu nikt nie miał okazji lub nie miał obowiązku zauważyć, że coś jest nie tak. 
 

Czy z mojej strony zadzwonienie po karetkę było altruizmem lub oczekiwaniem nagrody? Też nie, zwyczajny kurde odruch jak napotkany człowiek przy Tobie dosłownie zdycha. Nie wiem, dla mnie większe znaczenie ma kulturalna codzienność i prosta dobroć wobec innych ludzi, nie przeszkadzanie im w egzystencji. Prześciganie się w uczynkach jest głupie. 

Edytowane przez Hatmehit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Iceman84PL napisał:

@Anna Czyli jak ktoś prosi ciebie o pomoc bo ma kłopoty ze zdrowiem to odmawiasz, gdy jest głodny nie kupisz mu czy nie dasz pieniędzy na jedzenie, jak prosi o pomoc bo zgubił się w mieście, nie wie jak czegoś załatwić, znaleźć to go olewasz, wsparcie, wysłuchanie, załatwienie czegoś to też za dużo dla ciebie jako kobiety?

Manipulujesz. Napisałeś wcześniej post w patetycznym tonie, że laski to tylko względem facetów obowiązek obywatelski lub gesty grzecznościowe. Teraz wszystko, co wymieniłeś  właśnie w takim zakresie się mieści. Zasady udzielania pierwszej pomocy znam, co do reszty to jest zwykła uprzejmość człowieka cywilizowanego a za takiego się uważam, więc w zasadzie wszystkie dziewczyny tu piszące łącznie ze mną wpisały się w ten schemat, bo np. wolontariat  to już coś więcej. W sumie nie wiadomo, o co Ci chodzi.

 

Edytowane przez Anna
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Libertyn napisał:

Ja jestem empatą i robię masę rzeczy bo mi inaczej sumienie nie da spokoju

Moim zdaniem to hasło, że "bezinteresowna pomoc nie istnieje" jest chwytliwe, ale nieprawdziwe. Nawet jeśli założymy, że ktoś dostanie trochę endorfin udzielając pomocy, to jeszcze nie znaczy, że robi to po to, żeby te endorfiny dostać. Poza tym ta chwila dobrego samopoczucia nie musi być cenniejsza od wysiłku/czasu/pieniędzy włożonych w pomoc.

 

Jeśli idzie o sumienie to podobnie, zależy od skali problemu oczywiście, ale zazwyczaj nasz wkład w pomoc w danej sytuacji jest również dużo wyższy, niż cena jaką zapłacilibyśmy za odczuwanie niepokoju sumienia, które zazwyczaj nietrudno od siebie odepchnąć.

 

Poza tym, można mieć zwyczajnie kogoś w dupie, a i tak mu pomóc i nawet się lepiej nie poczuć :)

Edytowane przez Johnny Z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anna Ojoj prawda zabolała😁

Zamiast drapać pazurkami pora zaakceptować fakt, że jako kobieta nie jesteś zdolna do bezinteresownej pomocy zwłaszcza obcym mężczyznom.

To tyle kończę z wami dysputy na ten temat szkoda mojego czasu i tłumaczenia oczywistych rzeczy.

 

  • Like 3
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2021 o 23:59, sol napisał:

Pół roku później ding dong do drzwi,

Karma wraca. Stop donosicielstwu. 

W dniu 5.09.2021 o 10:28, Templariusz napisał:

ja ostatnio oddałem do podobnego ośrodka swoje PS4 Pro i trochę gierek.

Mądrze, trzy dychy na karku, nie ma sensu spędzać życia na wirtualne zabawy :)

23 godziny temu, Hatmehit napisał:

Na codzień po prostu staram się zachowywać pewną kulturę.

Brawo, dając taką wizytówkę naszego forum, więcej osób będzie chciało tu dołączyć :)

23 godziny temu, sol napisał:

Niektórzy by chyba chcieli żeby kobiety podchodziły do smutno wyglądających na ulicy obcych chłoptasiów czy tam starych dziadów i proponowały zrobienie laski na pocieszenie xD

Dokładnie, mały gest a cieszy :)

12 godzin temu, Libertyn napisał:

Bezinteresowna pomoc nie istnieje.

Biblie poczytaj, to nie będziesz wiedział co robi prawica bez lewicy

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Fury King napisał:

Karma wraca. Stop donosicielstwu. 

A gdyby tobie stało się coś takiego?

 

14 minut temu, Fury King napisał:

Mądrze, trzy dychy na karku, nie ma sensu spędzać życia na wirtualne zabawy :)

Lepiej grać w gry, niż np pić alkohol, ćpać itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Anna napisał:

@Yolo prawda, że pomogłam?

Już pisałem że to się nie liczy. Nie próbujcie się tu budować moim kosztem. 

 

Najpierw kupują bilety na pociąg, opychają jakimiś starymi, ogryzionymi zapiekankami, potem podsuwają papierosy pod nos mimo że nie palę, a potem próbują zaciągnąć do łóżka. 

 

Do dziś mam traumę.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do mnie dzisiaj "karma" wróciła 😁 Załadowałam sobie zakupów ponad swoje mozliwości (bo jak się kończy to wszystko na raz) i wracam ze sklepu jak ten wielbłąd, co chwilę robiąc przystanek na odsapnięcie... i podszedł jakiś miły pan i się zlitował, zaniósł mi co cięższe toboły pod moją klatkę 😁 Serce rośnie na takie gesty 

 

Kiedyś tez pamietam jak auto mi odmówiło posłuszeństwa (akumulator własciwie) i stałam jak ten osioł na poboczu to jakiś randomowy facet przejeżdżając obok po prostu sie zatrzymał i pomogl mi go odpalić 🤘🏻

Takie gesty są fajne i pokazują, że mamy w sobie empatię

 

Edytowane przez MalVina
Coś mi się forum wiesza i dubluje 🤔
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bezinteresowna pomoc istnieje wśród kobiet ale jest po prostu bardzo rzadka, nie mniej jak bezinteresowna pomoc panów. No chyba, że mówimy o "bezinteresownej pomocy" ładnej koleżance licząc na coś więcej, lecz w moim słowniku to nie jest bezinteresowne.

 

A nawet gdyby przyjąć, że żadna kobieta przez cały czas trwania gatunku ludzkiego nie zrobiła nic bezinteresownie dla innego fagasa to i tak kobiety są świetnym dziełem - nic dodać nic ująć, szkoda tylko że zapomniano dodać instrukcję obsługi :D 

 

Chciałbym nie skromnie przypomnieć tylko, że ten temat jest o tym co baba zrobiła dla obcego dziada miłego.

 

A temat o bezinteresowności można założyć i tam o tym dyskutować.

 

Poza tym kilka dziewczyn dało fajne przykłady, miejmy nadzieję że w drugą stronę faceci będą mieli czym się pochwalić, obyśmy nie wyszli na łysych przy dziewczynach z rezerwatu, bo co wtedy, co wtedy?! Cały imejcz psu w budę 🤯'

 

Pozdro.

 

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Iceman84PL napisał:

jako kobieta nie jesteś zdolna do bezinteresownej pomocy zwłaszcza obcym mężczyznom.

To ja tylko chciałbym się dowiedzieć czy dobrze zrozumiałem - chcesz tym zasugerować że tylko mężczyźni są w stanie bezinteresownie pomagać? Wszyscy?

 

Idąc dalej, kobiety nie są w stanie bezinteresowanie pomóc. Wszystkie?

23 minuty temu, Fury King napisał:

Karma wraca. Stop donosicielstwu. 

Serio? Ktoś komuś jebnął w samochód i uciekł, nie chcąc ponosić konsekwencji, druga osoba to zanotowała - to Ty nazywasz to donosicielstwem? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Yolo napisał:

Najpierw kupują bilety na pociąg, opychają jakimiś starymi, ogryzionymi zapiekankami, potem podsuwają papierosy pod nos mimo że nie palę, a potem próbują zaciągnąć do łóżka. 

Co za samiec alfa za friko pojeździł, pojadł, popalił i…., a co należy się:D

Godzinę temu, Iceman84PL napisał:

@Anna Ojoj prawda zabolała😁

Zamiast drapać pazurkami pora zaakceptować fakt, że jako kobieta nie jesteś zdolna do bezinteresownej pomocy zwłaszcza obcym mężczyznom.

To tyle kończę z wami dysputy na ten temat szkoda mojego czasu i tłumaczenia oczywistych rzeczy.

Ok, bije się w mą obfitą pierś. Nie odchodź o nieznajomy, wstyd mi strasznie i bolą mnie moje kobiece ułomności. Jak to naprawić? Poręczyć za ciebie kredyt w banku? Poprawić kondycje oddechowe metodą usta usta?
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Fury King napisał:

tylko moment w którym Pani z Rezerwatu podeszła do gościa z uszkodzonego samochodu

A po co ona ten numer notowała, by sobie na niego patrzeć wieczorem?? Naturalna kolej rzeczy że daje go osobie poszkodowanej.

 

Hipotetyczna sytuacja - ktoś uderza w Ciebie samochodem i ucieka. W szoku nie zdążyłes zanotować rejestracji. Ktoś był bardziej ogarnięty od Ciebie i zanotował. Rozumiem że wg Ciebie nie powinien Ci go podawać? Masz dosyć pokrętną logikę muszę przyznać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Taboo napisał:

Rozumiem że wg Ciebie nie powinien Ci go podawać?

Powinien mi go podać. Mógłby powiedzieć, że nie jest konfidentem i co bym mu zrobił. 

@Hatmehit  Nie dziwię się, mogliby dziwnie zareagować na wiadomość  "Jestem w rezerwacie Braci Samców" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/5/2021 at 11:33 AM, Iceman84PL said:

czy spisanie numerów sprawcy wypadku😆😂🤣

Pytanie dotyczy obcych ludzi. Spisanie komuś blach i zeznanie dla policji to super przysługa dla obcego (choć to równie mogła być kobieta właścicielem uszkodzonego auta). 

On 9/5/2021 at 12:09 PM, Hatmehit said:

powinna być wiedza obowiązkowa sprawdzana co jakiś czas u pełnoletnich obywateli). Mały gest, ale wystarczyło. 

Nie jeśli zrobisz z tego przymus, egzaminy, ludzie tym bardziej nie będą chcieli pomagać. Zdałaś egzamin ale połamałaś komuś mostek przy masażu serca =  prokurator lub/i potencjalny pozew.

Nie powinno się wyciągać na siłę z auta (może być uraz kręgosłupa) a mnie kobieta której pomagałem sama w panice wysiadała z połamanymi nogami.

Gdybym miał egzamin itd. to co, przyjechało by pogotowie i zaczęło od oskarżenia że wiem ale ją z auta wyciągam ... . W tej sytuacji zresztą ani OSP ani policja nie zainteresowała się ofiarą. Pewnie dlatego że oni jak by coś źle zrobili to byli jednak w robocie.  

W tej sytuacji w trzech chłopa się zajęliśmy, pamiętam dwie pasażerki PKSa które siedziały i płakały.

Do dziś żałuje że nie op&^%& ich z góry do dołu za zero pomocy i szlochy jak by to im się coś k&^& stało.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.