Skocz do zawartości

Największe minusy polskich kobiet


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, SzatanKrieger napisał:

P.S - Czekam na największe minusy polskich mężczyzn (temat)

Poczekam na temat i zbiorę więcej kwiatków, ale zauważalny jest brak ambicji, nadużywanie alkoholu/narkotyków i pochodnych tego typu środków, brak zainteresowań i pasji oraz zbyt duże przechwalanie się pieniędzmi, bądź kreowanie (pseudo)bogactwa którego realnie się nie posiada.

 

Ostatnio był na mieszkaniu u nas chłopak w okolicach trzydziestki. Złego o nim nie powiem, bo niczym mi nie podpadł, ale mówił ile płaci za mieszkanie, jakie ma zabawy, a potem koleżanki zabawiał launch controlem w swoim aucie (choć one totalnie nie zczaiły czym było to 'wbijanie w fotel' i stwierdziły, że po prostu tragicznie jeździ xD).

 

Niemniej, ja z rówieśnikami właściwie nie podejmuję dyskusji, bo mnie nudzą. Wolę osoby bliżej dwukrotności mojego wieku (choć i oni potrafią zawodzić w rozmowie), ale ja jestem niereprezentatywna, więc moje słowo nie będzie miało większego znaczenia.

 

Edytowane przez melody
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką tylko ostatnią refleksją smutną się podzielę w tym temacie. Poszłam odebrać dzieciaki z przedszkola dzisiaj i wyszła do mnie pani dyrektor, że mi bardzo dziękuję, że się wstawiłam za tą panią przedszkolanką, i że oni już czasami nie wiedzą o co tym mamom chodzi, bo przecież starają się wkładać całe swoje serce w pracę.

Czasami mnie irytuje moja porywcza, wymykająca się kontroli natura, ale w takich momentach cieszę się, że ją mam.

Po prostu wszędzie działa podobna zasada: w związkach, pracy, relacjach. Panuje roszczeniowość i brak jakiegokolwiek docenienia czyjegoś zaangażowania i wysiłku.

Takie przytyki, deprecjonowanie, wieczne pretensje potrafią osuszyć skutecznie każde serce z jakiejkolwiek chęci zrobienia czegoś więcej, dla idei, dla drugiej osoby. Tak też jest w związkach. Zakochujesz się, spotykasz z kimś, starasz się na swoją miarę coś komuś dać, okazać, poświęcić część siebie - a w zamian masz te pytania, jak tych mam w przedszkolu "a dlaczego nie zrobiłeś tego lepiej?", "a dlaczego dopiero teraz?", "a dlaczego nie postarasz się jeszcze bardziej?" itd. itd. Do tej pory myślałam, że cyberprzestrzeń, rozrost korporacji są największym współczesnym problemem, teraz widzę, że to totalny brak zauważenia tego, co druga osoba nam daje swoją pracą i zaangażowaniem (na jej własną miarę, czyli niespektakularnie).

Wniosek jest jeden i przygnębiający na dzień dzisiejszy: nie warto nic więcej, nic ponadto to, co każą. Dostaniesz tylko po plecach za tę chęć dania czegoś od siebie: odpuść, idź spać, Nic nie możesz zrobić, nic nie możesz zmienić, słuchaj tylko tego grania kręconego korbą kolejnych kataryniarzy propagandy i idź spać.

 

Oczywiście, piszę trochę przewrotnie. Ludzi przyzwoici muszą przestać być tacy zachowawczy i pokorni, wtedy karta się odwróci,

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mac
jeśli Twój komentarz jest bez ironii, to b.dziękuję za dobre słowo! 

Dyskusja, która ma doprowadzić do poznania prawdziwości i przyczyn zjawiska, które jest problematyczne wymaga... dużej otwartości, która może paradoksalnie niekorzystnie wpływać na skuteczność zminimalizowania tego problematycznego zjawiska (bo obie strony barykady zawsze dbają o swoje interesy i WIZERUNEK, OBIE!). 

Posty tutaj umieszczane są nacechowane emocjami i doświadczeniami, więc... jak można od tego się "odkleić" na rzecz dyskusji? Nawet "oschłość", "dystans" jest emocją/postawą emocjonalną. Jest to jak najbardziej ok, nie ok jest wtedy, gdy nie umiesz się do tego przyznać, co Tobą naprawdę kieruje. 

Jesteśmy zgodni, że skrajności są złe. 

Jeszcze raz : co jest prawdziwym problemem dla autora postu @bad intentions?
Skoro rażą Cię przytoczone przez Ciebie zachowania/cechy charakteru Polek, to JAK NA CIEBIE I NA TWOJE RELACJE DAMSKO-MĘSKIE WPŁYWAJĄ PRZYTOCZONE PRZEZ CIEBIE ZACHOWANIA/CECHY CHARAKTERU POLEK? 
Podpowiadam - zawsze widzimy coś złego, wtedy gdy potencjalne "zło" może nas dotknąć. Naturalny mechanizm obronny. 

Co do rezerwatowego składu, to bardzo doceniam posty @Amperka, bo... reprezentuje ona takie postawy w życiu i taki styl życia, który chciałabym mieć (ranczo, dzieci, ciągły ruch wokół domu, w domu, w lokalnej społeczności i w pracy). 
A z obiektywnych pobudek - @Amperkato typ ambitnej, rozsądnej, pracowitej kobiety, która po prostu... działa i robi. 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, maggienovak napisał:

@mac
jeśli Twój komentarz jest bez ironii, to b.dziękuję za dobre słowo!

Bez ironii. Doceniam podejście.

49 minut temu, melody napisał:

Poczekam na temat i zbiorę więcej kwiatków, ale zauważalny jest brak ambicji, nadużywanie alkoholu/narkotyków i pochodnych tego typu środków, brak zainteresowań i pasji oraz zbyt duże przechwalanie się pieniędzmi, bądź kreowanie (pseudo)bogactwa którego realnie się nie posiada.

Przecież z takimi się głównie ruchacie xD No sory, ale jak mi bóg miły xD

 

Jak nadużywałem alkoholu/narkotyków to kobiety za mną szalały, bawiły się ze mną, chciały wychodzić. Wyszedłem na czysto, uspokoiłem się, ogarnąłem z pasjami, biznesem i co? I gówno 😆 Jakiś nudny się zrobiłem. Matko boska. Ale ryknąłem ze śmiechu po tym komentarzu. Dzięki 😆 Ten temat to prawdziwa gratka dla ludzi z poczuciem humoru. Myślisz, że byś chciała słuchać o mojej pasji, chociażby rynku kapitałowym, albo polityce monetarnej, z której robiłem specjalizację xD Albo o epsilonie z modelu ekonometrycznego? xD Kolesie nie dzielą się pasjami z kobietami, bo to droga do towarzyskiego samobójstwa. Stwierdziłabyś od razu, że jestem nudny. Pasje, oczywiście chodzi o pasje jacht, drogie samochody, wycieczki i tak dalej, o lans. Już znam podobne numery. Podzielisz się własną duszą i pasją to baba zjedzie, że zmuła.

 

Taki wizerunek kolesia to wizerunek, którego pożądacie i same właściwie zbudowałyście ten model pseudo pewności siebie. Wszystko działa na zasadzie sprzężenia xD Piękne, po prostu piękne.

56 minut temu, melody napisał:

 ja jestem niereprezentatywna

Jesteś reprezentatywna bardziej niż myślisz :) Coś chyba w ego swędzi, co nie? xD

 

Jedną pochwaliłem, drugą pojechałem. Równowaga w naturze musi być.

Edytowane przez mac
  • Like 9
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mac @smerf @melody

Aż przydałby się temat w rezerwacie o tych mitycznych pasjach pań by powiedziały coś więcej. @SzatanKrieger Ty tam lubisz nurkować, łap pomysł za friko.

 

Zara się okaże że parzenie kawy, głaskanie kota i robienie na drutach :D A tak serio to dobry eksperyment, tylko mnie się nie chce.

Edytowane przez Imiennik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Imiennik panienki sprawdzają, czy koleś ma pasję, żeby mu ją zabrać i zniszczyć. Tylko w tym celu to funkcjonuje xD Przecież każdy z nas to przerabiał. Za dużo  poczucia humoru? xD Nie bierzcie mnie na poważnie. Jestem błaznem i kapłanem bez święceń xD

 

Robienie na drutach, wyszywanie to akurat jest niezła pasja. Moja matka wyczynia cuda na drutach. Robi sobie ciuchy od 20 lat z hakiem i nikt takich kreacji nie ma. No i trzeba mieć manualnego skilla, żeby pewne przejścia robić prawidłowo. Umiem tylko zrobić prostą kratkę xD

Edytowane przez mac
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, smerf napisał:

 

Pasje i zainteresowania kobiety obecnych czasów:

 

- Robienie selfie

- Insatgram 

- Facebook

 

Można spuścić wodę i zgasić światło.

Przykro mi, że znasz kobiety tylko z takimi zainteresowaniami. 

 

34 minuty temu, mac napisał:

Przecież z takimi się głównie ruchacie xD No sory, ale jak mi bóg miły xD

Dlatego dodałam, że ja jestem niereprezentatywna i moje słowo nie będzie miało większego znaczenia.

 

Ale pewnie tak jest jak napisałeś. Ostatnio przekonałam się np. że mit o mokebe i erasmusach wcale nie jest mitem. Co ciekawe, jak zaczepił mnie mokebe na stoisku z papierem toaletowym, to dalej nie rozumiałam co kobiety w nich widzą.

 

34 minuty temu, mac napisał:

Myślisz, że byś chciała słuchać o mojej pasji, chociażby rynku kapitałowym, albo polityce monetarnej, z której robiłem specjalizację xD Albo o epsilonie z modelu ekonometrycznego? xD Kolesie nie dzielą się pasjami z kobietami, bo to droga do towarzyskiego samobójstwa. Stwierdziłabyś od razu, że jestem nudny. Pasje, oczywiście chodzi o pasje jacht, drogie samochody, wycieczki i tak dalej, o lans. Już znam podobne numery. Podzielisz się własną duszą i pasją to baba zjedzie, że zmuła.

Wyszło jeszcze śmieszniej, bo ja właśnie interesuje się rynkiem kapitałowym (jestem inwestorką) i polityką monetarną (studiuje z pasji kierunek ekonomiczny, w planie mam pracę z rynku kapitałowego) XD

 

Ale nie przeczę, że w większości przypadków raczej mało która kobieta chciałaby o tym posłuchać. Nie mam koleżanki z którą mogłabym na ten temat porozmawiać... nawet na swoim wydziale. 

 

Napisałam w komentarzu Szatana o panach, ale moja opinia jest taka, że mało ludzi ma realne zainteresowania ( @Imiennik ;) ) .

Edytowane przez melody
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie do końca rozumiem emocje wokół tego tematu.

O ile dobrze pamiętam był kiedyś temat o grzechach głównych polskich mężczyzn, teraz jest o kobietach... z resztą, nawet gdyby nie było takiego tematu...

 

To, że "większość Polek" jest taka, sraka i owaka nic nie mówi o mnie. To, że ktoś napisze że Polki "chujowo gotujo" nie znaczy, że moja kuchnia jest słaba (jest OK, ale bez uniesień). To, że ktoś napisze, że Polki karmią dzieci syfem nic nie mówi o mnie. Jeśli ktoś napisze, że się nie myją to też nic nie mówi o mnie. 

Po pierwsze każdy z nas obraca się w jakiejś bańce, najczęściej ludzi podobnych sobie, choć oczywiście różnie to bywa. Stąd może się mu wydawać, że "90% Polek...". Ja znam niewielu ludzi którzy głosowali na PiS, a jednak poparcie w sondażach utrzymuje im się całkiem spore. 

 

Znaczące powinno być to co myślą na Twój temat ludzie, którzy Cię znają, na ogół to jest najbliższe prawdy. Sami o sobie myślimy jak najlepiej, więc do tego  radzę mieć podobny dystans jak do tego co przeczytacie na forum ;) 

 

@Amperka szanuję za postawę na zebraniu rodziców... :) 

Edytowane przez catwoman
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mac napisał:

@Imiennik panienki sprawdzają, czy koleś ma pasję, żeby mu ją zabrać i zniszczyć. Tylko w tym celu to funkcjonuje xD Przecież każdy z nas to przerabiał. Za dużo  poczucia humoru? xD Nie bierzcie mnie na poważnie. Jestem błaznem i kapłanem bez święceń xD

Żeś mnie teraz zainteresował. W jaki sposób się to u Ciebie objawiło? W sensie - jak się tę pasję komuś bierze i niszczy? Może mi sie to kiedys przydać, bo taka wybrakowana jakaś jestem 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, MalVina napisał:

Żeś mnie teraz zainteresował. W jaki sposób się to u Ciebie objawiło? W sensie - jak się tę pasję komuś bierze i niszczy? Może mi sie to kiedys przydać, bo taka wybrakowana jakaś jestem 😉

 

Prosty przykład. Miałem kumpla motocyklistę na studiach. Spotykaliśmy się u niego na wódce regularnie. Była też jego Pani czasami. Jak zaczynał mówić, że kupi sobie szybszy model to jego wpadała w szał, zaczynała płakać, albo przekomiczne siadała po turecku na kanapie z mojej strony fotela i obserwowała go wrogo zza moich pleców, czytaj, żeby przestał pierdolić po pijaku. Ostatecznie przyprawiła mu rogi. Tym się objawia, że nawet spokojnie wódki z kolegą facet nie wypije po ciężkim zapierdolu. I moto nie kupił ostatecznie, bo tak mu zależało na szczęściu jedynej myszki.

 

Na własnym przykładzie. Była zniszczyła i zajebała moje rysunki, ponad 100 oryginalnych szkiców. I już nie wróciłem do tematu. Jak zaczynałem rysować to ciągle mi się z nią kojarzyło. Takie negatywne emocje we mnie wywołała. Rysowałem z głowy prawdziwe cuda i oryginały. Wybaczyłem, ale do tej pasji nie wróciłem już nigdy. Za bardzo mnie to zabolało. Jak można zniszczyć i ukraść unikalną pracę kogoś, kto był bliski i komu się dawało dupy? Wytłumaczysz? xD Nie robię z siebie ofiary, tylko stwierdzam fakt.

 

Macie to w genach, więc nie musisz się niczego uczyć. To przyjdzie naturalnie 😆 Nie bój się moja droga.

Edytowane przez mac
  • Like 1
  • Haha 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mac 

Ja to lubię jak słuchają z niebywałym zaciekawieniem i nagle pytam o czym mówiłem xD Yyyyy no ten *moje ostatnie słowa* :D Dzielenie się czymś bardziej skomplikowanym, a już jakieś nowinki techniczne to zapomnij. Zapytałem jedną myszkę inżynierkę co twierdziła że zna się m.in. na silnikach o ich budowę, chyba akurat w tamtym czasie prezentacja wypadła jej z głowy :D

 

@melody No właśnie. Nikomu nie chcę umniejszać, tu bardziej chodzi o statystykę. Niestety wyjdzie tak że poza pewnymi jednostkami będzie to tzw. chill&netflix.

 

 @MalVina Popacz, a ja nie pamiętam.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Imiennik panie myślą, że zrobią z nas debili, ale ja już tyle razy zostałem zrobiony w debila, że się nauczyłem xD

 

Otrzymałem od wszechświata tytuł mistrza kiszenia ogórków. Dobre i to.

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Imiennik napisał:

Aż przydałby się temat w rezerwacie o tych mitycznych pasjach pań by powiedziały coś więcej. @SzatanKrieger Ty tam lubisz nurkować, łap pomysł za friko.

Napiszę to bez sarkazmu - akurat kobiety z rezerwatu w mojej ocenie mają pasje we większości, bo to w ogromnej większości kobiety, które mają zdecydowanie mocniejszą polaryzację swojego istnienia bym to nazwał roboczo - męską. Stąd wiele w nich energii do działania, ambicji, zainteresowań, chęci zarabiania, niezależności, różnych pasji ale również problemów ze związkami chociażby, czy samymi sobą.

Idę o zakład że wielu panów by się zdziwiło realnie, że większość obecnych rezerwatek na dzień dzisiejszy akurat ma "mityczne pasje" oraz wręcz kipi ambicjami ale oczywiście nie wszystkie.

Kobiety z rezerwatu są na tej stronie, ponieważ same mają problem z naszą płcią, właśnie przez to, że są dosyć męskie w swoim zachowaniu i charakterze (mają również podłe charaktery i krótkie włosy - to taka anegdotka do postu icemana84 :D  🤣🤣🤣)

 

Chociaż mówię typowa przeciętna kobieta, nie ma zbyt wielu pasji podobnie jak mężczyzna, choć realnie statystycznie wydaje się, że faceci mają więcej zainteresowań - ale to też ewolucja, kobietom nie było potrzebne, bo kobieta we wieku 20 lat już miała pierwsze dziecko albo i wcześniej, więc nie miała czasu za bardzo na pasje - bo pasją było przeżycie, donoszenie ciąży, przeżycie poród, wybranie samca odpowiedniego, który jej nie zostawi i jej dziecka itd, itp, gotowanie, szycie ubrań itd, itp. Najzwyczajniej dawniej kobiety pasją wydaje się, że była rodzina i dzieci.

Stąd też nie bardzo bym wymagał od kobiety szczególnych pasji, bo biologia ten koncept uznała za mniej praktyczny dla kobiety i pasje dopiero rozwijają gdy dzieci są odchowane, aczkolwiek są oczywiście kobiety z pasjami, jakby chociaż @Hatmehit do Egpitu - jeśli to nie pasja to nie wiem co nią jest.

 

Kobiety żyją dłużej i ich rozwój może eskplodować gdy gody mają za sobą - tak naprawdę. Zresztą dawniej starsze kobiety były niezwykle szanowane, właśnie za swą mądrość. Stąd też, każdy facet, który ma w sercu dobro dla kobiety, będzie jej sugerował by znalazła sobie wartościowego faceta i go zaobrączkowała i potem skupiła się na ewentualnej karierze, tak jest praktyczniej i o wiele mądrzej.

 

To tyle - zaznaczam, że to nie prawda objawiona tylko szatańskie spostrzeżenia i wiedza mądrzejszych.

6 minut temu, mac napisał:

@Imiennik panie myślą, że zrobią z nas debili, ale ja już tyle razy zostałem zrobiony w debila, że się nauczyłem xD

 

Kobiety są sprytniejsze i mądrzejsze od nas, one się naturalnie odnajdują w takich gierkach - mechanizm przetrwania i ewolucji - dobrze dla nich + kobieca intuicja :P 

My natomiast mamy mechanizm twardej dupy :D 

Edytowane przez SzatanKrieger
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mac

Ze mnie sobie mogą robić debila, ale za drzwiami :D

Zawsze powtarzam że są rzeczy ważne i ważniejsze. Kobiety są ważne, ale stawianie ich na piedestale to porażka. Traktowałbym raczej w kategorii dekoracji, gdy wszystko inne zabezpieczone co do życia i wygody potrzebne, wtedy można się rozejrzeć.

 

@SzatanKrieger Masz takie wrażenie, policz te rezerwatki, potem podziel przez ich resztę. Kilka mi przychodzi na myśl i nie wezmą one udziału w rozmowie, bo co niby mają napisać? Są rzeczy które widać i których nie widać, ale granice obszaru są znane.

 

Kobiety są sprytne, ale na szczęście nie są w tym najlepsze :D

 

Edytowane przez Imiennik
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, mac napisał:

Jak można zniszczyć i ukraść unikalną pracę kogoś, kto był bliski i komu się dawało dupy? Wytłumaczysz? xD Nie robię z siebie ofiary, tylko stwierdzam fakt.

Nie rozumiem. I nigdy nie zrozumiem. Ale serio chcesz zmarnować swój potencjał przez jakąś labadziarę?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, smerf said:

Jeśli facet koło 35-40lat nie ma nic, dobrego auta, swojego mieszkania czy domu jest uważany za społeczeństwo za przegrywa. Często jest nawet pomiatany i wyzywany przez społeczeństwo i kobiety właśnie z tego powodu.

 

Kobieta wystarczy, że ma trochę urody, przypicuje się makijażem i już siedzi w nowym mietku na miejscu pasażera lub jest szefową w firmie misia... Wyjdź na powietrze i zobacz jakie dupy siedzą w dobrych furach misiów.

Jeśli ktoś do 35-40 r.ż. nic nie odłożył i nie ma jakiegokolwiek zabezpieczenia, to może coś źle w życiu robi. Nie mówię o skrajnościach, ale jak się ma łeb na karku to jednak cokolwiek się zbuduje. A to, że ludzie oceniają po pozorach i tak podchodzą, to zupełnie inna rzecz.
Pomiatanie i wyzywanie to chyba sprawa respektu do osoby, a nie tego co ma. Nikt nie pomiata napakowanym "sebą", bo się wszyscy boją, że dostaną w ryj. Więc w tym temacie może jest więcej na rzeczy niż samo "dorobienie się". 

A to, że kobieta MOŻE (nie każda i nie cały czas) łatwo robić misia to czyja to wina? Kobiet?
Właśnie nie, to wina facetów, którzy są miękkimi fajami.
To nie kobiety powinno się obwiniać o zły stan rzeczy, tylko facetów.
I tylko na facetów mamy bezpośredni wpływ (na samych siebie), dzięki temu możemy wpływać na świat i tworzyć coś normalnego wokół siebie, nawet jeśli "na zewnątrz" w większości jest marazm i materializm.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, MalVina napisał:

Nie rozumiem. I nigdy nie zrozumiem. Ale serio chcesz zmarnować swój potencjał przez jakąś labadziarę?

Już lata temu zmarnowałem, bo nie rozumiałem procesów. To nie była labadziara, tylko zwykła, normalna dziewczyna. Żaden potwór, a jednak chciała mojej krzywdy i żebym żałował straty. Ale to nie tylko moja historia. To historia nas wszystkich. Ludzie ludziom ciągle robią krzywdę. Chcę przez poczucie humoru pokazać nieco inne paradygmaty, albo się staram dla dobra nas wszystkich tutaj zgromadzonych 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Imiennik napisał:

@SzatanKrieger Masz takie wrażenie, policz te rezerwatki, potem podziel przez ich resztę. Kilka mi przychodzi na myśl i nie wezmą one udziału w rozmowie, bo co niby mają napisać? Są rzeczy które widać i których nie widać, ale granice obszaru są znane.

Może się w tej kwestii nie zgodzimy ale uważam, że większość akurat rezerwatek ma pasje. Zaznaczam, to nie czyni z nich jednorożców, w zasadzie nakręca im problemów w życiu bo nie wiedzą czy się oddać karierze, pasji, czy budowaniu podłego charakteru lub szukaniu chłopa. Tutaj akurat nie ma czego im zazdrościć. 

 

Wiem, że wychodzę na "adwokata diabła" - ale staram się być obiektywnym i akurat panie z rezerwatu, tych kilka aktywnych posiada pasje i uważam, że to nie jest zasłona dymna tylko faktycznie realnie mają zainteresowania. 

 

Chociaż uważam, że to czy kobieta ma pasje czy nie, nie bardzo czyni ją lepszą, ciekawszą może tak ale czy lepszą? Ludzie mają różne pasje i niech się cieszą robieniem czegoś czy nie robieniem, mi tam obojętnie niech se będą ludzie szczęśliwi.

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.