Skocz do zawartości

Podstawowe ubezpieczenie bez rejestracji w urzędzie pracy


Jorgen Svensson

Rekomendowane odpowiedzi

Mozesz albo opłacać dobrowolną składkę, w wysokości chyba jak dla działalności gospodarczej, bądź cudować z 1/8 etatu czy umowy zlecenie, tyle że nie wiem czy to jeszcze przechodzi, jak to jedyny tytuł ubezpieczenia. Słyszałem też o kombinacjach z fikcyjnym zatrudnieniem za granicą na jakieś ułamkowe etaty. 

 

Zasadniczo to ciężki temat. Robiłem sobie jakiś czas temu symulację, że bardziej mi się kalkuluje być trwale bezrobotnym i właśnie składkę dobrowolnie opłacać, niż podatki odprowadzać. 

 

PS. Karetki i tak nie jeżdżą. 

 

 

Edytowane przez maroon
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ubezpieczenie przysługuje ci też na okres zwolnienia lekarskiego, jeśli pójdziesz na nie po ustaniu stosunku pracy (nawet za porozumieniem stron) do 30 dni. Do tego dostaniesz zasiłek. Podobno nie ma zdrowych tylko nie zdiagnozowani bywają. Można się tak 6 miesięcy przebujać.

 

2. Z tego co kojarzę masz Fundację, doczytaj jak jest z zatrudnianiem zarządu i wolontariuszami. Kiedyś można było nie płacić większości ZUSu (podatek dochodowy normalnie) dla osób w zarządzie. A praca prezesa to nie musi być na cały etat. Kiedyś widziałem nawet umowę na 1/40 etatu, ale teraz to chyba nie przejdzie. 

 

Edytowane przez Piter_1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.