Skocz do zawartości

Przejście z UoP na działalność jednoosobową


ManBehindTheSun

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panów.

W najbliższym czasie kończy mi się umowa o pracę (stanowisko inspektor nadzoru na budowie). Podczas rozmowy z pracodawcą wspomniał o możliwości przejścia na działalność i w związku z tym mam kilka pytań do bardziej ogarniętych. Na początek może ktoś mi podpowiedzieć jaka stawka jest warta zmiany sposobu zatrudnienia? Ogólnie chodzi mi o to jak przypuśćmy na UoP jest X zł netto to ile zaśpiewać w przypadku działalności aby było to opłacalne. Druga kwestia to jakie znacie minusy działalności. Moja wiedza ogranicza się jedynie do braku płatnego urlopu czy też chorobowego. Dodatkowo słyszałem , że w przypadku działalności odpowiada się za ewentualne błędy całym majątkiem a nie tylko bodajże 3x pensją jak w przypadku umowy o pracę. Jak wiadomo na budowie istnieje ryzyko błędów na gruby hajs co zbytnio nie zachęca. Chyba , że można to jakoś ominąć. Z plusów to chyba łatwiej o dodatkowe zlecenia mając swoją "firmę". Może ktoś z was stawał przed takim wyborem i mógłby mi podpowiedzieć. Jest jeszcze kwestia "nowego ładu" gdzie ponoć są plany dojechania właśnie osób prowadzących takie drobne jednoosobowe działalności. No ale póki co to tylko chyba plany. Dzięki z góry za wszelkie podpowiedzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.