Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Drogie Panie, 

 

Mam pytanko odnosnie prania. Jak zrobic aby jak najlepiej pachnialo ? Niestety nie moge spytac mamy a kolezanek w realu tez jakos glupio wiec do rzeczy...

Obecnie do bebna dodaje 2 kostki "Bryza do koloru", ale powiem szczerze, efekt nie jest taki jakiego bym oczekiwal. 

Macie jakies super sposoby, zeby pranie po wyschnieciu naprawde ladnie pachnialo ? 

WIem, jest internet, ale tam jest masa artykulow i jakbym mial z kazdego cos wyciagnac to... Wiec wole zapytaj tutaj. 

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Lalka napisał:

będę prała w kasztanach.

Ale mam sprany musk, sobie wyobraziłem "dubajskie kasztany"🤮:D

 

Godzinę temu, krysteq napisał:

Jak zrobic aby jak najlepiej pachnialo ?

A jak i gdzie suszysz?

Może przechodzi "zapachem" ze strychu.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze - w jakim stanie jest pralka?! 

Warto dbać o pralkę (środki do czyszczenia pralek, wymiana filtrów, czyszenie uszczelek, podajników). 

Ja używam tylko płynu i perełek? do prania. 

W ogóle nie używam proszków. 

Wiem, że to czasochłonne, ale wysuszone pranie warto przeprasowac od razu (woda aromatyzowana do żelazka). 

W szafie trzymać saszetki zapachowe. 

Jeśli używasz dobrych perfum i mieszkasz sam, to zrobić saszetkę aromatyzowaną Twoim perfumem.

Jeśli na mieszkaniu/w jakimś pomieszczeniu masz wilgoć albo/i coś z ukladem doprowadzającym wodę do pralki, to zapach "mokrej szmaty" 😛 będzie się cały czas utrzymywał na ubraniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam jednej kapsułki Persil lub Ariel (zależy, co w promocji) z żelem do jednego prania i po wypraniu i wysuszeniu jest delikatny, odpowiadający mi zapach świeżości :)

 

Dodatkowym plusem, oprócz zmniejszonego zużycia kapsułek, że nie pozostaje piana w zbiorniku, po ostatnim płukaniu i wirowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, krysteq said:

Drogie Panie, 

 

 

Współczesne panie to moga uja wiedzieć o praniu. 

 

Walisz tyle płynu do płukania aż ci się ze zbiornika w szufladzie pralki wylewa i gotowe. Możesz również ustawić krótszy program prania z 1:30h

 

A teraz prawdziwy tip - pranie susz w domu. Nie na zewnątrz bo wywietrzeje i gówno będzie czuć. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam pranie ręczne (kupuję płyn do prania ręcznego). Wbrew pozorom nie zajmuje to specjalnie więcej czasu. Zawsze możesz rzucić kilka rzeczy do wody z płynem, wymieszać i po godzinie do tego wrócić.

 

Nie lubię gdy ubrania pachną płynem. Kojarzy mi się to z chemią i detergentami. Dlatego dokładnie je płukę, kilka razy w czystej wodzie. Jak chcę pachnieć to dezodorant i heja. No i myję się i noszę czyste ubrania xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Leniwiec said:

Im bardziej pachnie, tym więcej chemii.

Ja kupuje nie chemiczne środki do prania na stronce betterland (nie reklama)

trudno, kiedys pewnej dziewczynie tak ladnie ubrania pachnialy sweeeeeeeeeeet

chce tez tak ladnie pachniec 😜

 

Wynajmuje i to nie predko sie skonczyc wiec nie dosc, ze nie korzystam ze swojej pralki to rur tez nie bede raczej czyscil ;/ ale dzieki za porade

 

Jesli chodzi o prasowanie to mi sie nie chce : D wystarczy, ze sam gotuje, prasowac nienawidze, po prostu jak wieszam ubrania to w taki sposob, ze sa nie pogiete jak sie wysusza. 

3 hours ago, maggienovak said:

Jeśli na mieszkaniu/w jakimś pomieszczeniu masz wilgoć albo/i coś z ukladem doprowadzającym wodę do pralki, to zapach "mokrej szmaty" 😛 będzie się cały czas utrzymywał na ubraniu.

Wlasnie, zawsze jak piore na chacie to mi lekko smierdzi, za to jak bylo lato to ladnie pachnialo. Co dziwne nie mam wilogoci, raczej wilgoc jest po suszeniu przez pare dni haha 

 

1 hour ago, AT91SAM7S256 said:

Używam jednej kapsułki Persil lub Ariel (zależy, co w promocji) z żelem do jednego prania i po wypraniu i wysuszeniu jest delikatny, odpowiadający mi zapach świeżości :)

 

Dodatkowym plusem, oprócz zmniejszonego zużycia kapsułek, że nie pozostaje piana w zbiorniku, po ostatnim płukaniu i wirowaniu.

A co to za zel ?

 

 

Dzieki za wszystkie odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krysteq

Mieszkasz na kawalerce umiejscowionej w niewyremontowanej kamienicy, a sąsiedzi nie ogrzewają mieszkania? Jeśli tak, to jedynie doradzam zmianę mieszkania, bo zapach wilgoci jest w pakiecie tego miejsca zamieszkania.

 

Ja na punkcie grzyba i wilgoci na mieszkaniu jestem pierdolnięta i powinnam z tego robić doktorat 🤣 (grzyb w domu rodzinnym za dzieciaka, grzyb w domu rodzinnym męża i nawracający grzyb na kawalerce).

 

Jeśli mieszkanie masz w innym typie budownictwa, to profilaktycznie na czas suszenia prania wietrzyć mieszkanie! 

Na gorącym (na grzejniku) suszyć tylko bielizne (by było jak najmniej powierzchnii szybko i dużo parującej).

 

Polecam kupić pralkę z funkcją suszarki - cudowna sprawa! 

 

Suszenie na balkonie nawet poza sezonem (srogą zimą nawet na chwilkę wywiesić).

 

Jeśli nie masz balkonu i nie mieszkasz na parterze suszarki okienne na stałe wskazane. 

 

Raz w miesiącu wietrzyć szafki, serio. Otworzyć tym bardziej te szafki, które z racji gormadzenia rzeczy pozasezonowych nie są otwierane.

@krysteqpomysl może o rozkładanej elektrycznej suszarce. 

Ponoć są awariogenne, ale cenowo nie są złe, jeśli mieszkasz sam, to aż tyle nie używasz jej, co rodzina z dzieckiem.

Kup pochłaniacze wilgoci do każdego pomieszczenia.

 

Fajnie Ci się sprawdzi suszarka na wannę (jeśli nie masz możliwości zamontować nad wanną).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Moja aktualne hobby 😅:

pranie i prasowanie. 

Od razu po wysuszeniu (choć koszule, sztywną bawełnę prasuję, gdy są lekko wilgotne) prasuję z dużą ilością pary. 

 

Rzeczy dłużej zachowują zapach świeżości. 

 

W szafie mam zapachy (saszetki, słoiki) o zapachu... świeżego prania. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.