Skocz do zawartości

Wątek do polecania przydasiów


sol

Rekomendowane odpowiedzi

Czy kupiliście ostatnio jakąś drobną rzecz, która ułatwiła wam życie i możecie ją polecić? Może inni skorzystają;) 

 

Moje odkrycie to...

 

1) ręcznik-frotte na mokre włosy, o specjalnym kształcie z guzikiem i pętelka. Co za cudowny wynalazek xD nigdy więcej rozwalającego się mokrego turbana ze zwykłego ręcznika i skapywania wody!  

 

2) samolot ze styropianu z allegro za 5 zeta. Najlepsza zabawka dla dzieci (i nie tylko) na całe miesiące. Potrafi polecieć mega daleko przy dobrym wietrze. Najlepiej zainwestowane 5 zł ever :))

  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sol napisał:

2) samolot ze styropianu z allegro za 5 zeta. Najlepsza zabawka dla dzieci (i nie tylko) na całe miesiące. Potrafi polecieć mega daleko przy dobrym wietrze. Najlepiej zainwestowane 5 zł ever :))

1. Lidlolot - to dopiero cudo chociaż droższy kilkakrotnie.

2, etui na klucze - do tej pory zawsze miałem dziury w plecaku i po jakimś czasie musiałem wymieniać

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sol napisał:

Czy kupiliście ostatnio jakąś drobną rzecz, która ułatwiła wam życie i możecie ją polecić? Może inni skorzystają;) 

 

Super temat!

 

2 godziny temu, sol napisał:

1) ręcznik-frotte na mokre włosy, o specjalnym kształcie z guzikiem i pętelka. Co za cudowny wynalazek xD nigdy więcej rozwalającego się mokrego turbana ze zwykłego ręcznika i skapywania wody!  

 

 

O, też się zastanawiałam. A dobrze wchłania wodę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręcznik do osuszania lakieru. Konkretnie chodzi o lakier samochodu. Po myjni często wyjeżdżamy mokrym autem prosto na brudny asfalt, bo nam się spieszy i umyte auto łapie drobinki brudu. 

Przejazd ręcznikiem zajmuje dosłownie 2-3 minutki, bo nim nie trzemy, tylko zarzucamy na element i po nim przeciągamy. Autko czyste, suche i pełne blasku wyjeżdża z myjni :)

Edytowane przez sekacz19
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, maggienovak said:

Mleczka do czyszczenia płyt grzewczych i zlewów z Rossmana.

 

Będę spamować w tym wątku, bo to mój konik. ;)

Z Douglasa 😉

Autentycznie zasłyszane "z boku" na pchlim targu: Panie do czego te złączki są? I po ile?  Po piętnaście sztuka nie wiem do czego są. Wezmę dziesięć ale po dychę, bo nie wiem do czego to jest.😁😁😁

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WolfSkin
Napiszę poprawnie po polsku :P (jeśli chodzi o ten błąd, że płyty grzewcze i zlewy z Rossman 😜)
Środek do czyszczenia (z Rosmmana; Domol) ceramiki (np.płyty indukcyjnej w kuchnii)
https://produkty.mamotoja.pl/rossmann/domol-glaskeramik-reiniger-srodek-do-czyszczenia-ceramiki

Czy ktoś używał gąbeczek ScrubDaddy? Ponoć są genialne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mydełko z Rossmana dr. Beckmann do odplamiania.

No i on: Gallus - płyn do piekarnika. Byłam na mieszkaniu, które wynajmuję - myślałam, że tego brudu z kuchenki i piekarnika (kupiony rok temu) niczym nie zdejmę - szorowałam 20 minut cifem szybę od piekarnika i nic. I nagle on - Gallus. Psiukasz i brud spływa dosłownie.

Ta chemia niemiecka z jednej strony mnie przeraża, z drugiej fascynuje.

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Amperka większość środków czystości kupuję od niemieckich znajomych, czy w marketach niemieckiego kapitału. :P Są b.dobre. 
Wczoraj rozkręcałam piekarnik do czyszczenia, patent spryskania odtłuszczaczem i przykryciem streczem spożywczym - super! Ruszt i szyny wymoczone w sodzie z wrzątkiem - nawet ładnie zeszło. 
Z Gallusa co jeszcze używasz, co polecisz? 

Zastanawiam się nad produktem The Pink Stuff. 

Ostatnio co mi się jeszcze sprawdza : 
czyścik do szczotek do włosów;
woreczki na suwak i inne bajery foliowe (multum tego dostałam od ciotki z USA);
mop parowy (nigdy więcej tradycyjnego!);
ściereczki bambusowe - trochę lepsze od ręcznika papierowego


 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, KrólowaŁabędzi napisał:

O, też się zastanawiałam. A dobrze wchłania wodę

Ja mam jakiś za parę złotych z Rossmana i wchłanianie ma średnie, włosów nie wysuszy ;) ale przynajmniej najgorszą, pierwszą wodę zbierze. No i ja zazwyczaj nie mam czasu suszyć włosów od razu po umyciu, więc na luzie chodzę w nim po domu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga HIT! 

Badziew do krojenia warzyw, wpiszcie sobie w gugle siekacz do cebuli. Taka plastikowa miseczka zamykana z nożami, wyposazona w raczke ze sznurkiem. Pare pociagniec sznurka i mamy sałatkę z czego tam chcemy. No more cebula tears, cena jakieś 4 dyszki na allegro (model o wiekszej pojemności, są i mniejsze za ...20 zeta!)

 

Thermomixy mogą się schować ;)

  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blaszka do pizzy. 

Zwykle robiłam w formie prostokąta, albo formowałam i kładłam na blaszkę, kształtem nie przypominało to ostatecznie pizzy.

 

Klamry do włosów. Używam od wielu lat do jakiegokolwiek spinania włosów, żadnych gumek, które niszczą włosy. 

 

Nożyczki do włosów, za jakieś 180 zł, ale od 5 lat nie chodzę do fryzjera, końcówki obcinam sama. Dzięki czemu zawsze są idealnie przycięte. 

 

Nabłyszczacze i inne preparaty konserwujące do skór, używam ich do butów i torebek. Regularnie ich używam, dzięki czemu moje rzeczy wyglądają jak nowe. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 29.09.2021 o 08:04, sol napisał:

Badziew do krojenia warzyw, wpiszcie sobie w gugle siekacz do cebuli. Taka plastikowa miseczka zamykana z nożami, wyposazona w raczke ze sznurkiem.

Ostatnio "dostałam" coś takiego od mojego. 

Inne kobiety dostają perfumy, biżuterię, itp.  A ja narzędzia do kuchni, żeby, uwaga cytuję: "było mi lżej przyrządzać jedzenie".  

 

Jakie to cholernie romantyczne.  

 

 

 

Edytowane przez JudgeMe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.09.2021 o 08:04, sol napisał:

Uwaga HIT! 

Badziew do krojenia warzyw, wpiszcie sobie w gugle siekacz do cebuli. Taka plastikowa miseczka zamykana z nożami, wyposazona w raczke ze sznurkiem. Pare pociagniec sznurka i mamy sałatkę z czego tam chcemy. No more cebula tears, cena jakieś 4 dyszki na allegro (model o wiekszej pojemności, są i mniejsze za ...20 zeta!)

 

Thermomixy mogą się schować ;)

Też to mam i polecam. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.