Skocz do zawartości

Zderzenie z madkom


maroon

Rekomendowane odpowiedzi

Przypowiastka z cyklu historie niewiarygodne, acz realne. 

 

Znajomy pyta się mnie, czy nie znam jakiegoś adwokata sensownego. Znam, w czym problem? 

 

Opowiada. 2 lata temu wszedł w konflikt sąsiedzki z jedną sąsiadką (samotna mama) i drugą sąsiadką (zawód mama), która od tamtej wynajmowała miejsce w garażu (znaczy mąż płacił). 

 

Problem polegał na tym, że pani wynajmująca notorycznie zastawiałago tak, że miał duży problem z wyjechaniem, jak go nie było to sobie wjeżdżała kołami na jego miejsce, itp. 

 

Znajomy pokazuje zdjęcia i faktycznie baba parkuje jak chce. Mówi, że dwa, czy trzy razy grzecznie prosił zarowno wlaścicielkę miejsca, jak i parkującą, nie pomagało, w końcu nerw mu puścił i zbluzgał ostro panią parkujacą. 

 

O dziwo poprawiło się, pani zaczęła normalnie parkować. 

 

Minął rok, drugi, kolo zapomniał o sprawie. 

 

Jakież było jego zdziwienie jak dostał ostatnio wezwanie na rozprawę w charakterze oskarżonego o stalking pani, która wynajmowała miejsce postojowe i uwaga(!) właścicielki tego miejsca. 😁

 

Wychodzi na to, że panie urazę długo żywiły i w końcu wpadły na pomysł jak kolesiowi dojebać w rewanżu. 

 

Teoretycznie sprawa prosta do wybronienia się. Ale wiadomo, że u nas wszystko się w sądzie może zdarzyć. 

 

Także nie zwracajcie madkom czasem uwagi, bo stalkerami zostaniecie. 😁

 

Paranoja w pl postępuje z prędkością światła. 

  • Like 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalkingu w Polsce nie ściga się z oskarżenia prywatnego, tylko zawiadamia się organy, które następnie wszczynają postępowanie przygotowawcze. Ziomek musiałby więc najpierw zostać powiadomiony, że jest podejrzanym w sprawie, a to wiąże się z przesłuchaniem w prokuraturze przed skierowaniem aktu oskarżenia do sądu.

 

Więc albo coś mu się popierdoliło i dopiero teraz idzie składać wyjaśnienia jako podejrzany, albo cała historia wyssana z dupy.

 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Fury King said:

Jak nie potrafi okazać szacunku Madkom Polkom to co się dziwi. Przez takich typów jest "piekło kobiet". Jak trafi na sędzinę to długo na swoim miejscu nie zaparkuje. 

Powiem mu, że jest gupim choojem i powinien jeszcze miejsce za darmo odstąpić. 😁

8 minutes ago, GriTo said:

 

 

Różne są pieszczoty. Pewnie ma taką TROMBESŁONIA i sobie zasysa z zewnątrz, tudzież z pupy...

Że zamknięty łańcuch pokarmowy? 😂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minutes ago, Libertyn said:

Za takie tytuły Madkom może Ci zrobić z konta jesień średniowiecza :P. A tak serio to nie wiem gdzie żyją takie baby bo nigdy jeszcze na takie coś nie trafiłem. 

Jak ktoś ładnie napisał przy okazji tematu o kaszlącym gościu w pracy, jak nie chcesz żeby cię zajechano, to obecnie ciągle musisz wchodzić w konflikty z ludźmi.

 

Ale to literalnie ciągle i o byle gówno, bo taki teraz jest mental. Zamiast "sorry bro, mea culpa" mamy "ale z czym masz problem?" i rżnięcie głupa i cwaniaka. 

 

Wyrosło jakieś niedojebane pokolenie nie potrafiące przyznawać się do błędów. W swoim otoczeniu też to widzę, a takie sytuacje jak z przypowiastki, to tylko tego konsekwencje. 

 

Fakt na wsi i w mniejszych ośrodkach jest tego dużo dużo mniej. Wawa to ekstremalny przypadek, bo poziom frustracji ludzi jest tu ogromny. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, Leniwiec said:

 

O co jej chodzi ? Zatrzymał się przecież ?

Wystarczającej pokory nie okazał. 

 

Powinien wysiąść i czerwony dywan rozwinąć. 

 

Też taką akcję ostatnio miałem, pani się pluć zaczęła, a nosidełko z tyłu przyklaskiwało. 

 

Miałem też akcję, gdzie gówniak się moto przestraszył i zaczął ryczeć, a madunia na mnie z ryjem. 

  • Like 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, maroon napisał:

 

Opowiada. 2 lata temu wszedł w konflikt sąsiedzki z jedną sąsiadką (samotna mama) i drugą sąsiadką (zawód mama), która od tamtej wynajmowała miejsce w garażu (znaczy mąż płacił). 

 

 

Ciekawe, czy za wynajęcie odprowadza podatek od wynajmu. ;)

  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maroon

Zwrócę uwagę, że madka właśnie w rzeczony konflikt weszła. Problemem jest to, że mężczyźni oduczani są i dystansują się od konfrontacji. W ich rolę wchodzą kobiety - tak jak potrafią, wtedy gry uważają za stosowne i potrzebne, co doprowadza do surrealistyczno-żenujących sytuacji jak na filmiku. Szkoda mi tych dzieciaków, które muszą być "wychowywane" przez takich "rodziców" i potem w przyszłość pato doświadczenia ze sobą niosą.

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalking trzeba udowodnić. Jest to notoryczne, rozciągnięte w czasie dręczenie. Tak więc widzę dwie opcje:

1. Twój znajomy nie mówi całej prawdy.

2. Baba to mściwa suka (bardzo prawdopodobne) i chce się zemścic.

 

Po wygranej sprawie twój znajomy może również założyć jej sprawę o zniesławienie albo stalking. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, maroon napisał:

Wychodzi na to, że panie urazę długo żywiły i w końcu wpadły na pomysł jak kolesiowi dojebać w rewanżu.

Ja sądzę że mogły sprawę zgłosić od razu po zdarzeniu ale dopiero teraz coś ruszyło. W Polsce po zgłoszeniu czeka się latami. Później jeszcze dłużej trwa proces.

Nie mniej grubo pojechały żeby az stalking zgłaszać xD

7 minut temu, RealLife napisał:

1. Twój znajomy nie mówi całej prawdy.

2. Baba to mściwa suka (bardzo prawdopodobne) i chce się zemścic

Mógł do nich wydzwaniac i pisac smsy na początku co podciągnęły pod stalking. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, maroon said:

Zamiast "sorry bro, mea culpa" mamy "ale z czym masz problem?" i rżnięcie głupa i cwaniaka. 

Wyrosło jakieś niedojebane pokolenie nie potrafiące przyznawać się do błędów.

Usunęliśmy z procesu wychowania sprzężenia negatywne. Jak reaguje system bez sprzężeń negatywnych, kiedyś uczono na fizyce w podstawówkach - stanie się niestabilny. Mówiąc to językiem prostszym, jak się debil za dzieciaka nigdy nie oparzy ogniem, to potem będzie pchał całą łapę - bo "do tej pory działało".

Kiedyś Jaś i Małgosia złapane przez czarownicę, kończyły w piecu - dziś udaje im się uciec. Michałek co nie chciał jeść zupy na trzeci dzień umierał z głodu - ta bajka praktycznie zniknęła z kanonu. Kiedyś spotkanie misia grizzly w lesie oznaczało obiad - dziś kreskówki Misia Yogi przedstawiają wyłącznie miły, dobry świat. Kiedyś widziałem wyniki badań z USA, że kreskówka z Yogim przyczyniła się do kilkuset zgonów dzieci, które - zamiast na widok misia spier... w drugą stronę, podchodziły bo "tak pokazywała telewizja".

 

Brak negatywnych konsekwencji swych czynów (a więc w sumie esencja "bezstresowego wychowania") niszczy także zdolność przewidywania i wyobraźnię, usuwając niejako część negatywną ze zbioru możliwych wyników jakiejkolwiek czynności/decyzji. Poczekajmy, aż doczekamy się wychowanych bezstresowo polityków - to będzie jazda bez trzymanki.

A w tej konkretnej sytuacji, na 99% kobieta nie ogarnia że proces sądowy - może przegrać, i ponieść z tego powodu konsekwencje. Sam fakt że ma potencjalny dochód (bezpłatne miejsce) - i już pojawia się US z pytaniem o podatek od dochodu. Nie mówiąc o obciążeniu przegranej strony kosztami procesu.

44320bb39c4459cb6e0ee561c53da816.webp

  • Like 3
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, IBRA napisał:

 

Różne Madki mają pomysły.

 

Zastanówcie się czy nienawiść do kobiet nie przesłania wam zdrowego myślenia. 

Jedyną osobą winna w tej sytuacji jest cham p0lak, który łamie przepisy przejeżdżając na przejściu na którym znajdują się piesi.

Tfu mu na ryj p0lakowi cebulakowi śmierdzielowi w normalnym kraju został by ukarany surowo i musiał by ponownie odbyć kurs na prawo jazdy.

  • Haha 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, Fizzmm123 said:

Jedyną osobą winna w tej sytuacji jest cham p0lak, który łamie przepisy przejeżdżając na przejściu na którym znajdują się piesi.

 

Och serio? Elegancko i bezpiecznie się zatrzymał. Podziękować jeszcze powinni, ja bym podziękował, bo zawsze dziękuję jak ktoś mnie puszcza na pasach, nieważne czy ma taki obowiązek, czy nie. Ruszył jak już schodzili. Powoli, bez pisku opon. Też zawsze jeździsz 30kmh +/- 0?

 

Agresja całkowicie nieadekwatna. 

 

Wkurwia mnie usprawieliwianie chamskich zachowań takich pajaców jak ta madka. 

 

 

Edytowane przez maroon
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, maroon napisał:

Och serio? Elegancko i brzpiecznie się zatrzymał. Podziękować jeszcze powinni. Ruszył jak już schodzili. Też zawsze jeździsz 30kmh +/- 0?

Niech spróbuje cham p0lak tak elegancko zatrzymać się w Szwajcarii, to zobaczy jak elegancko zostanie ukarany.

 

2 minuty temu, maroon napisał:

Agresja całkowicie nieadekwatna. 

Co ty piszesz w ogóle, jak nie adekwatna cebulak p0lak stwarza zagrożenie śmiertelne.

 

 

5 minut temu, maroon napisał:

Wkurwia mnie usprawieliwianie chamskich zachowań takich pajaców jak ta madka. 

Jedynym pajacem w tamtej sytuacji jest cham p0lack, takich cebularzy należy tępić jak karaluchy. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.