Jump to content

Przepowiednie Nostradamusa


Martius777

Recommended Posts

Nostradamus to fascynująca postać. Napisał wiele przepowiedni i co najważniejsze wszystkie się sprawdziły, jedyny problem jest taki, że układał centurie w taki sposób, że dopiero po fakcie wszystko stawało się jasne. Dlaczego pisał w formie zagadek, gier słownych, symbolami? Żył w czasach inkwizycji i musiał tak pisać aby wybronić się w razie oskarżenia o herezję.

 

Moje najbardziej ulubione centurie dotyczą roku 3797:

 

Persage II 13
Dusza bez ciała nie będzie dłużej cierpieć,
Przywdzieje ona swoje nowe odzienie,
Dzień Śmierci stanie się dniem Narodzenia,
Duch Święty znów się w nim rozraduje,
Kiedy dusza z nowego ciała ujrzy Świat,
Dla niej wieczny w całej swej okazałości.

 

Persage III 2
Słowo Boże obróci w czystą substancję Niebiosa, Ziemię i gwiazdy,
A wszelkie zło tajemne zostanie zniszczone, kiedy Śmierć zostanie powalona,
Dusze z otchłani mrocznej obleczone w nowe ciała przywitają żywych,
I zaludnią nieskończone Niebiosa na Świetlistych żaglowcach mrocznego Oceanu na chwałę Swojego Stwórcy,
Pan połączy wszystkie jego dusze obleczone w nieznane ciała nad niebem i Ziemią,
Taki będzie ostateczny rezultat!

 

Zanim zacznę wrzucać centurie dotyczące przyszłości pokażę przykład centurii na temat Napoleona:

 

Persage III 1, 60
Na Korsyce w pobliżu Italii urodzi się Cesarz,
Za którego królestwo drogo zapłaci.
Narody, z którymi zawrze przymierze powiedzą,
Jest bardziej rzeźnikiem niż księciem.
)
Ze zwyczajnego żołnierz stanie się cesarzem,
Od krótkiego munduru przejdzie do krótkiej szaty,
Dzielny pod bronią; w kościele gdzie silniej płonie ogień,
Wysysać będzie królów i księży, tak jak gąbka czyni to z wodą.
)
Przedsięwzięcie do kraju Słowianina,
Zakończy się wielkim zamętem:
Sroga zima przetrzebi jego żołnierzy,
Nad Łabą dozna drugiej klęski.
)
Internowany na Elbie i pokonany cesarz,
Przeprawi się koło Genui przez morze i dotrze aż do Marsylii,
Dzięki wielkim wysiłkom obcych narodów w wielkiej bitwie zostanie pokonany,
Nie trafi go kula, beczka z miodem, lecz za morza na małą wyspę będzie zesłany.

 

I wojna światowa

 

Persage IV 10, 8
Na Bałkanach szaleniec przez Ferdynanda wywoła Wielką Wojnę,
Po wybuchu Drugiej, Pierwszą ją będą nazywać.
Głupi Serb zabije księcia co wywoła w Austrii wielkie wzburzenie,
Pochopna Germania wypowie wszystkim wojnę!


Oto wersety dotyczący Rewolucji Październikowej w Rosji:


Persage II 13, 4
Z nad rzeki Leny, gdzie był więziony pojawi się władca z krasomówczym językiem,
W czasie Wielkiej wojny wywoła na Rusi wielką Rewoltę,
W jego imieniu zesłańcy awansują do partii panujących,
A ich słowa będą rozumiane jak boskie objawienie.
)
Od strony gdzie naród słowiański słychać śpiewy, pieśni i prośby,
Tak długo jak książęta i wielcy panowie wtrącali do więzień ludzi,
W przyszłości robić to będą głupcy bez rozumu,
Którym nienawiść ich przywódców zgotuje śmierć i więzienie.

 

Nostradamus w swoich centuriach pisał też (a żył w XVI wieku), że kiedyś w przyszłości na Ziemi będzie tak, że:


- ludzie będą ze sobą rozmawiać, chociaż nie będą się widzieć, bo będą od siebie oddaleni nawet o setki kilometrów.


- nie będą potrzebni malarze portreciści, bo obraz ludzi będzie przy pomocy specjalnych małych pudełek uwidoczniony na kartce papieru.


- ludzie będą sami siebie widzieli w specjalnych pudełkach, których przód będzie podobny do lustra, będą tam się poruszali i mówili do siebie, to wszystko będą całymi dniami oglądali zapominając o spacerach, będą tam przekazywane wiadomości z całego świata, bo świat stanie się dla nich mały.


- będą jeździli w karetach nie ciągniętych przez zwierzęta, bo te będą same jeździły.


- statki morskie i rzeczne nie będą miały żagli ani wioseł, będą za to szybko pływały, będą to całe miasta na wodzie, niektóre będą pływały pod wodą.


- w powietrzu będą latały podniebne statki, tak jak orły i inne ptaki - jedne będą duże, drugie mniejsze lub małe.


- kobiety będą się ubierały tak jak mężczyźni i obie płcie czasami będzie trudno rozpoznać.


Nostradamus nie znał takich słów jak: samolot, samochód, telewizor, telefon, komputer, satelita, pociąg, metro itd. itp. - musiał to jakoś opisać.


Co byście o nim powiedzieli, gdybyście tak jak on żyli w XVI wieku - na pewno, że gada BZDURY I ZBZIKOWAŁ! I tak o nim mówili mu współcześni, duchowni określali go wariatem opanowanym przez SZATANA i ostrzegali przed nim wiernych w czasie mszy św. Musiał więc zmieniać miejsce swojego zamieszkania i kamuflować swoje przepowiednie. Nie wiem czy wiecie, ale zdecydowana ich większość ukazała się dopiero po jego śmierci - za życia bał się ich wydać!

 

Do dzisiaj nazywany jest WARIATEM I PSYCHOLEM bo podam kilka przykładów o życiu ludzi w późniejszych czasach, to jest do roku 3797 (chociaż później lata będą inaczej liczone - po kontaktach z cywilizacjami pozaziemskimi).


Przykłady postępu technicznego ludności z centurii Nostradamusa:


- ludzie będą się przemieszczać na Ziemi i poza Ziemią w czasie krótszym niż mrugnięcie oka, nie będą do tego potrzebne żadne pojazdy: na Ziemi; na wodzie, pod nią; w powietrzu, w niebie; na Księżycu i planetach.


- będą latali do gwiazd świecących na niebie, które się okażą takie jak nasze Słońce, tam odkryją nowe ziemie i będą je kolonizować.


- ludzie będą mieli takie statki niebieskie, że po ich starcie z Ziemi na dużą odległość od niej, żeby nie było na niej katastrofy wystrzelą jak z muszkietu kula, a przed nimi niebo się zmarszczy i znikną przy pomocy tajemnej, żeby nagle znaleźć się przy wybranej gwieździe na niebie w ciągu sekundy.


- po Ziemi i poza nią, na Księżycu i innych ciałach niebieskich będą chodziły istoty wytworzone sztucznie przez ludzi i tak będą do nich podobne, że trudno będzie je można od ludzi rozróżnić.

 

Później wrzucę kolejne inne :)

 

Centurie zostały skopiowane z już nieistniejącego zamkniętego forum pana Centuriona, który został zbanowany za tłumaczenie przepowiedni Nostradamusa, na szczęście zdążyłem wszystko zapisać.

 • Like 29
 • Thanks 4
 • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

Nostradamus opisał najważniejsze wojny w dziejach ludzkości oraz wydarzenia, które mocno wpłynęły na ludzi.

 

Opisywał odkrycia, między innymi wspomniał o Einsteinie, Tesli czy Curie, lot na księżyc, wyprawę na Marsa, która będzie tragiczna (z pięcioosobowej załogi zginą dwie osoby na Marsie, cała załoga będzie uznana za zaginiona, bo stracą łączność, dopiero przed lądowaniem nawiążą łączność, przywloką marsjańską zarazę, skóra zarażonych będzie zielona, na szczęście naukowcy odkryją lekarstwo) i wiele, wiele innych wydarzeń aż do prawie 4000 roku. Opisał także, że przybędzie Stwórca Ludzkości, jego rządy mają trwać na Ziemi aż do czasu kiedy nasza galaktyka Droga Mleczna zderzy się z Andromedą, wtedy czarna dziura połknie cały Układ Słoneczny, przed zderzeniem ludzkość będzie ewakuowana :)

 

Jego zdaniem najważniejszymi wojnami miały być:

 

I wojna światowa

 

II wojna światowa

 

III wojna światowa - najokrutniejsza wojna religijna w dziejach historii naszej planety, przeżyje jedynie 1/4 ludzkości, wywołana przez Mahdiego, przywódcy Talibanu, w trakcie jej trwania będą dwie katastrofy kosmiczne, po niej wszystko będzie inne, nowe mapy, nowe technologie, tylko 40 państw przetrwa, nowe mocarstwa (Polska, Francja, RPA, Chiny, Brazylia (szok!) nowy kalendarz, nowe liczenie czasu, rok zerowy będzie końcem wojny, od tego momentu będą liczone nowe lata - od kamienia lupanego do urodzenia Jezusa będą to czasy archaiczne, od urodzenia Jezusa do wybuchu wojny starożytnością, (my żyjemy w starożytności w perspektywie ludzi w przyszłości(!!!), zaś po wojnie będą Nowe Czasy. Po kontakcie z obcymi będzie kolejna reforma - lata gwiezdne. Wojna ma trwać tajemnicze 7 i 20 lat. 

 

IV wojna światowa - niestety Nowe Czasy będą miały trzyletnią wojnę światową. Szalony Szkot ma odkryć na nowo twierdzenie Einsteina (doda do równania grawitację) i odkryć zatrzymywanie czasu za pomocą cytuję "niebieskiego światła, po którym ludzie zatrzymują się jak kukły" (!!!) Szkocja sterroryzuje cały świat bez żadnego wystrzału, Szkot ma być koronowany na króla świata. Na szczęście sterroryzowany świat ukradnie jego technologię i oświetli Szkocję zatrzymując wszystkich Szkotów zaś Szalony Szkot trafi na krzesło elektryczne. Jego odkrycie posłuży do skonstruowania jednosekundowych lotów na wybraną gwiazdę. Po tym wydarzeniu państwa będą scalać się w państwo planetarne. Po tej wojnie Ziemianie spotkają obcych z konstelacji Wodnika przy Neptunie, koło Trytonu. Wielki szok na Ziemii, że istnieje życie... Powstaje pierwszy nowy gatunek człowieka - człowiek morski, zdolny do życia w wodzie, następuje kolonizacja mórz i oceanów.

 

Wojna globalna - potrwa 1 miesiąc. Naukowcy z Księżyca przejmą ziemski  superkomputer dokonując ataku hakerskiego. Ogłoszą się superkastą rządzących i fakt, że Ziemia ma być im poddana.To będą czasy istnienia robotów, superkomputerów. Baza naukowców zostanie spalona laserem z Ziemi, który zostanie skonstruowany poza supersiecią.

 

Wojna z maszynami - ziemski superkomputer kontrolujący każdą elektronikę zyskuje świadomość i uznaje mężczyzn za wrogów planety. Maszyny zabijają mężczyzn. Zdolny stary człowiek wgra "myśl", która doprowadzi do samobójstwa superkomputera. Wojna potrwa 2 lata. Będzie mało mężczyzn, kobiety będą musiały przejąć męskie obowiązki. Stworzą sztuczną macicę i od tej pory każdy zapłodniony zarodek będzie transportowany do niej. Powstaną wielkie "porodówki". Odda się zapłodnione jajeczko i odbiór za 9 mc.

 

Wojna z obcymi - Ziemia walczy z obcymi przez 10 lat i wygrywa.

 

Wojna Myśli - 13 miesięcy, ludzie będą mieli chipy w mózgach, wirus komputerowy będzie podkładać własne myśli do mózgu, doprowadzając do strasznych czynów, po czasie ludzie zorientują się, że to nie są ich myśli, że to wirus przejmuje ich wolę i kieruje mięśniami.

 

Wojna z Kolonistami - 40 lat. Mars odłącza się od Ziemi, tak jak USA odłączyły się od Anglii. Ciekawostka - ludzie żyjący na Marsie staną się wysokimi albinosami.

 

Wojna w niebiosach - 100 lat. Ziemianie uwikłają się w miedzygalaktyczną wojnę z różnymi obcymi. 

 

Wojna z Upiorami - 14 dni. Obcy z konstelacji Łabędzia będą chcieli zatrzymać ziemski triumfalny marsz do gwiazd. Przegrają. Ziemianie stają się hegemonami w kosmosie.

 

Wojna z duchami - ciężko to zrozumieć ale mniej więcej chodzi o to, że Ziemianie odkryją drzwi do korytarzy zmarłych. Tu nic nie powiem bo mózg smaży się i żaden tlumacz nie chce tego tykać.

 

Wojna ze śmiercią - Przybywa Książę Piekieł, zniewala ludzkość. Przybywa Stwórca Ludzkości i oswobadza Ziemian. Ziemianie pokonują śmierć. Będą mogli przenosić własną duszę w dowolne ciało. Chcesz odwiedzić podwodną cywilizację a nie masz skrzeli? Zmieniasz ciało jak ubranie i tyle.

 

Prezent od Stwórcy - wehikuł czasu - ludzkość może badać przeszłość, niestety nie będzie mogła na nią wpływać. Nostradamus napisał, że my widząc UFO na Ziemi tak naprawdę widzieliśmy ich z przyszłości. Mózg rozjebany.

 

Centuria Nostradamusa:

 

Przez wieki na niebie niektórzy widzieć będą moce tajemne
Błyszczące obracające się okrągłe okna,cicho snujące talerze
Będą migać różnymi kolorami świateł jak z krainy baśni 
Nikt nie będzie znał tajemnicy,bo nie będzie szeroko uznawana 
Tylko w ukryciu przed narodami rządy ich mocarstw wiedzą o ich istnieniu
Ale nie wiedzą,że Boskie statki z przyszłości będą badać historię człowieka

 

Ziemscy aniołowie z przyszłości,
tylko na krótko mogą być widoczni,
Stwórca nigdy nie pozwoli im na zmianę,
tego co się PRZEZ NIEGO już wypełniło.

 

Zderzenie Drogi Mlecznej  z  Andromedą.

 

I tutaj kończą się centurie Nostradamusa.

 

W kolejnych postach skoncentruję się na najbliższej przyszłości, koło 50 lat. Dalsze lata zostawiam potomnym.

 

 • Like 9
 • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

A można jakoś zweryfikować prawdziwość historyczną tych przepowiedni, że naprawdę były napisane te kilka wieków temu? Bo wiesz, tak wstecz, to ja sobie też mogę wszystko przepowiedzieć i mieć blisko 100% skuteczność. 

 

No i druga, kluczowa rzecz. Skąd wiesz, że to, co skopiowałeś jest prawdziwe? Rozumiem, że autor forum sam pochylał się nad manuskryptami napisanymi po starofrancusku i wszystko sam zweryfikował? 

 • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Brat Jan Forum istniało jako podforum Gazety Prawnej, potem zamknięto i zlikwidowano bo dużo osób zgłaszało Centuriona.

 

Niesamowicie go wyśmiewano a on po prostu zamieszczał dla tych co chcieli poznać twórczość Nostradamusa. Udzielał się tam przez jakiś czas.

 

Był starszym, schorowanym człowiekiem, miał mieć operację. Kojarzę, że chyba miał jeszcze drugi nick Arteuza. Były raz wpisy jako Arteuza i raz jako Centurion.

 

Szukałem go na innych forach poświęconych centuriom.  Już od 8 lat nie dokonał wpisów. Nie wiem czy jeszcze żyje.

 

To był jedyny polski kompetentny badacz twórczości Nostradamusa. Znał kilka języków. Miał ciekawe interpretacje. Dokonał dużo przekładów na j. polski.

 

Zapisałem te centurie. W poprzednim poście na temat kalendarium wojen w przyszłości napisałem wszystko z głowy wklejając jedynie skopiowane centurie.

 

W Polsce praktycznie nie istnieją książki z centuriami Nostradamusa, są jedynie anglojęzyczne.

 

@Dassler89

 

Co do II wojny, przepisałem ci kilka tlumaczeń:

 

)
Dwadzieścia po pierwszej będzie druga,
Przedtem Hister z podnóżka Germanii przejmie władzę,
Język węża i charakter wilka będzie jego domeną,
Splugawiony znak krzyża będzie na jego sztandarach.
)
Aryjczycy z pokręconymi czarnymi krzyżami,
Rozbudzą wielką nienawiść do dzieci Izaaka,
Tak,że będą ginąć milionami z rąk Drugiego Antychrysta,
W wielu obozach głodem i gazem będą niszczeni.
)
Hilter-Wielki krętacz i Oszust wszystkich otumani,
Jego żelazne karety będą rozjeżdżać pola i drogi Europy,
Doprowadzi to do wielkich zwycięstw i klęski pięknej Francji,
Druga bez wypowiedzi zacznie się nad ranem atakiem na kraj przedmurza

2 minuty temu, manygguh napisał:

A można jakoś zweryfikować prawdziwość historyczną tych przepowiedni, że naprawdę były napisane te kilka wieków temu? Bo wiesz, tak wstecz, to ja sobie też mogę wszystko przepowiedzieć i mieć blisko 100% skuteczność. 

 

Możesz, wystarczy pojechać do muzeum Nostradamusa we Francji lub do Watykanu, który skonfiksował część jego pracy i poprosić o dostęp.

 

Istnieją książki anglojęzyczne ze skanami centurii, możesz kupić i tłumaczyć na polski.

 

Istnieją strony internetowe ze skanami. Możesz tłumaczyć.

 • Like 4
 • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@Jonash Może bzdury, może nie.

 

Zastawia mnie fakt, że widziałem skany jego rękopisów na temat Napoleona, Hitlera czy innych wydarzeń. Wszystko wydarzyło się wiele lat po jego śmierci. Poszukaj w necie i zobacz na własne oczy.

 

Skąd wiedział?

 

Jego centurie świadczą o tym, że miał dostęp do przyszłości, widział ją i opisał.

 

Do dzisiaj uważany jest za oszołoma i szaleńca. Ludzie boją się tych centurii.

 

Dlaczego? Bo nikt nie chce znać przyszłości i woli wierzyć, że czeka nas spokojne życie.

 

Forum jest jak szwedzki stół, wybieraj tematy, które cię interesują. Dziękuję za konstruktywne skomentowanie jego dzieł.

 • Like 11
Link to comment
Share on other sites

@Martius777 kiedyś się interesowałem z ciekawości, nie tylko nim ale i mnóstwem innych "nadnaturalnych" zjawisk. 

 

Wszystkie niestety mają tyle dziur i kontrargumentów, że w końcu uznałem to za stratę czasu. 

 

Ta dowolność interpretacji i brak określenia czasu już całkowicie wyklucza dalsze rozmyślania na ten temat. 

Edited by Jonash
Link to comment
Share on other sites

@Jonash Jesteśmy w mentalnej starożytności, dopiero odkrywamy prawa wszechświata, tajemnice fizyki, ledwo zobaczyliśmy kawałek kosmosu, jeszcze nie zbadaliśmy morskich głębin, jeszcze nie zrobiliśmy przełomu technologicznego aby móc podróżować w sekundę na inne planety. Jeszcze nie uzyskaliśmy dowodu istnienia świata zmarłych. Dosłownie jesteśmy jak dzieci i nic nie wiemy, raczkujemy. To jest smutne ale pocieszające jest to, że ludzkość idzie do przodu i odkrywa tajemnice.

 • Like 4
Link to comment
Share on other sites

@Jonash Czy ludzie żyjący w starożytności kiedykolwiek śnili o samochodach, wiedzieli o świecie bakterii, że istnieją czarne dziury, czy pomyśleli, że można latać? Dla nich to była czarna magia.

 

Gdybyś ich odwiedził i opowiedział o XXI wieku to by cię spalili.

 

Nostradamus "wrócił" z czasów kiedy galaktyki zderzyły się tworząc Milkomedę i mówi do nas co się wydarzyło, mówi o Stwórcy, nieśmiertelności a my go palimy :D

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Cień

 

1. Chcesz samodzielnie zweryfikować?

 

a) Kupujesz pierwsze wydania Centurii, proszę masz aukcję.

 

https://www.abebooks.com/PROPHETIES-M-MICHEL-NOSTRADAMUS-de-Troyes/1088314398/bd

 

Za drogo? To skan najnowszego wydania.

 

https://archive.org/details/PropheciesOfNostradamusEPUB/mode/2up

 

b) Jedziesz do Watykanu, bo on posiada oryginalne RĘCZNE zapiski Nostradamusa, piszesz wniosek do papieża o zgodę na zerknięcie w specjalnym pomieszczeniu i na badania izotopem węgla. Zatrudniasz naukowców i językoznawców. Nie dostaniesz się bo jest zakaz udostępniania. Udostępniono jedynie kilka stron wybranym osobom. Od bodajże jeśli dobrze pamiętam, od 1982 roku ani razu nie udostępniono. Podpowiedź jeśli chcesz się włamać - są tak w zwanej 13 szafie. 

 

2. Chcesz znać opinie ekspertów?

 

Wpisujesz w google odpowiednie frazy typu ekspertyza manuskryptów, badania rękopisów Nostradamusa, czy centurie są autentyczne, skany centurii, archiwum ksiąg Nostradamusa, historia powstania centurii itp obowiązkowo w języku francuskim bądź włoskim albo odwiedzasz stronę watykańskiego archiwum. Nie znajdziesz na polskich stronach. Generalnie Nostradamus nie jest znany w Polsce i brakuje dobrych opracowań na temat jego twórczości. 

 

Eksperci generalnie potwierdzają autentyczność centuriów oprócz jednego manuskryptu podpisanego jako Nostradamus Młodszy.

 

Źródła opisujące manuskrypty bądź potwierdzające autentyczność i tłumaczenia jak je odczytywać.Nie będzie łatwo, literatura jest obcojęzyczna. Na początek pierwsze wydania, potem książki traktujące zagadnienia manuskryptów. Będziesz musiał szperać w wirtualnych bibliotekach w języku francuskim, włoskim i niemieckim bo większość jest nie do kupienia. Polskie książki to dno. Możesz używać translatora.

 

Nostradamus najbardziej znany jest we Francji i Włoszech, to tam musisz szukać źródeł i potwierdzeń. Wklejam najczęściej polecane źródła dla początkujących w temacie.

 

Przykro mi, w Polsce nie bada się jego dzieł i traktowany jest jako ten co przepowiedział koniec świata co jest bzdurą, nigdy tego nie napisał, wystarczy zerknać do centurii. Mówił jedynie o zniszczeniu Ziemi 


Nostradamus, Michel:Orus Apollo, 1545, 

 

Niepublikowane ms; Almanachy,

Zapowiedzi i Pronostication, 1550–1567; Ein Erschrecklich und Wunderbarlich Zeychen ..., Norymberga, 1554; Les Propheties, Lyon, 1555, 1557, 1568; Traite des fardemens et des confitures, 1555, 1556, 1557; Paraphrase de C. Galen sus l'exhortation de Menodote, 1557; Lettre de Maistre Michel Nostradamus, de Salon de Craux en Provence, A la Royne mere du Roy, 1566

 

Benazra, Robert (1990). Répertoire chronologique nostradamique: 1545–1989 (po francusku). Éd. la Grande conjonction. 
Brind'Amour, Pierre (1993). Nostradamus astrophile: les astres et l'astrologie dans la vie et l'œuvre de Nostradamus (po francusku). Presses de l'Université d'Ottawa. 
Brind'Amour, Pierre (1996). Les premières centuries, ou, Prophéties: (édition Macé Bonhomme de 1555) (po francusku). Librairie Droz. 
Chevignard, Bernard (1999). Présages de Nostradamus. Seuil. 
Chomarat, Michel; Laroche, Jean-Paul (1989). Bibliographie Nostradamus: XVIe-XVIIe-XVIIIe siècles. Koerner. 
Clébert, Jean-Paul (2003). Prophéties de Nostradamus: les centuries : texte intégral (1550–1568) (po francusku). Relié. 
Dupèbe, Jean (1983). Lettres inédites (po francusku). Librairie Droz. 
Gruber, Elmar R. (2003). Nostradamus: Sein Leben, sein Werk und die wahre Bedeutung seiner Prophezeiungen (po niemiecku). Scherz Verlag GmbH. 
Lemesurier, Peter (1999). The Nostradamus Encyclopedia: The Definitive Reference Guide to the Work and World of Nostradamus. St. Martin's Press. 
Lemesurier, Peter (2003). The Unknown Nostradamus: The Essential Biography for His 500th Birthday. Wydawnictwo John Hunt. 
Lemesurier, Peter (2003b). Nostradamus: The Illustrated Prophecies. Wydawnictwo John Hunt. 
Lemesurier, Peter (2010). Nostradamus, Bibliomancer: The Man, the Myth, the Truth. Career PressInc.
Leoni, Edgar (1961). Nostradamus and his prophecies. Publikacje Dover.
Leroy, Edgar (1993) [1972]. Nostradamus: Ses origines, sa vie, son oeuvre (po francusku). Jeanne Laffitte. 
Prévost, Roger (1999). Nostradamus, le mythe et la réalité: un historien au temps des astrologues. le Grand livre du mois. 
Randi, James (1990). The mask of Nostradamus. Scribner. 
Rollet, Pierre (1993). Interprétation des hiéroglyphes de Horapollo (po francusku). M. Petit.
Watts, P.M. (1985). Prophecy and Discovery: On the Spiritual Origins of Christopher Columbus' 'Enterprise of the Indies. American Historical Review.


Wilson, Ian (2003). Nostradamus: Dowody. Orion Books Limited. 

 

Życzę owocnej lektury! 

 

 • Like 2
 • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Problem z Nostradamusem jest taki, że jeszcze się taki nie urodził co by go potrafił odczytać przed faktem. A po fakcie to on mi może.

 

W tym momencie niczym się nie różni od Jackowskiego a kto to jest to chyba nie muszę dodawać*.

 

 

*Jakbym  jednak musiał: Policjanci ujawniają jak działa Jackowski

„Wyborcza” w 2013 roku zapytała byłego rzecznika policji ile wskazań Krzysztofa Jackowskiego było trafnych? Okazuje się, że… zero! Co więcej, rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji powiedział, że Jackowskiemu zdarza się wprowadzać funkcjonariuszy w błąd.

 

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

http://www.paranormalne.pl/topic/38720-kalendarium-iii-wojny-swiatowej-europa-i-swiat/

 

 

" dzięki uprzejmości użytkownika kamilus mieliśmy szansę zapoznać się z tekstami niejakiego Aretuzy, który opisywał przygotowania, wybuch, przebieg i zakończenie III wojny światowej według wizji Nostradamusa (dzięki, kamilus http://www.paranormalne.pl/public/style_emoticons/default/wink2.gif ). Teksty te pierwotnie pochodzą z forum Gazety Prawnej (http://www.gazetapra...ic.php?p=198761). "

 

PRELUDIUM ZNISZCZENIA

świat przed wybuchem III wojny światowej

 

1. „Dekada superterroryzmu” oraz katastrofy naturale (m.in. wywołane działalnością człowieka).
2. Rewolucja we Włoszech spowodowana rządami amanta i rozpustnika.
3. Wojna domowa we Francji wywołana przez mniejszości muzułmańskie.
4. Zamieszki w Anglii po objęciu tronu przez nowego króla.
5. Tworzenie sieci muzułmanów w Europie i destruktywna działalność tej V kolumny (która m.in. używa „TORRENTU”) oraz organizacji lewackich.
6. Francja, Niemcy i kraje Beneluksu opuszczają Unię Europejską i tworzą własną inicjatywę – Stany Zjednoczone Europy, odcinają się od Europy, a Unia Europejska umiera.
7. „Wielkie Oszustwo Rusi”, wojna z Ukrainą i wojna domowa w Rosji (walka dwóch młodych współrządców; „młody niedźwiedź”, „młody tygrys” – bardzo osłabi to Rosję).
8. Wojna domowa w USA za rządów Obamy.
9. Zajęcie Tajwanu przez Chiny i wysłanie wojsk chińskich na pomoc „młodemu niedźwiedziowi”.
10. Powstanie Wielkiego Talibanu (od momentu jego uformowania, do wybuchu III Wojny Światowej ma minąć ok. 10-12 lat):"

 

Nr 8 się nie sprawdził lub ktoś źle zinterpretował przepowiednię.

 • Like 4
Link to comment
Share on other sites

@Brat Jan

 

Muszę zobaczyć tę stronę.

 

Domyślam się w czym tkwi błąd w punkcie 8.

 

Tłumacz na siłę dopasował istniejące postacie do centurii a tak nie wolno robić. Trzeba zostawić oryginał, który brzmi - za śniadego wybuchnie wojna domowa., Nostradamus nigdy nie pisał słowa Obama. Nigdy. To jest nadinterpretacja :)

 

Wielki problem z centuriami jest taki, że niektórzy polscy tłumacze w pogoni za sensacją samowolnie na siłę podstawiają różne osoby! Tak nie wolno. W wolnym czasie wkleję centurie o śniadym w USA. Zobaczysz ogromną różnicę.

 

To ogromny problem w polskim internecie - za dużo tłumaczy podstawia żyjące osoby lub na siłę wciskają słowa, które w ogóle zmieniają sens. Robią wielką szkodę Nostradamusowi i ośmieszają go. Największy porządek jest na stronach francuskich i włoskich. tam zostawiają w oryginale i pod spodem tłumaczą jak najwierniej.

 

Tutaj będę wklejać centurie BEZ SUGEROWANIA O KOGO CHODZI z zadbaniem jak najbliższego ducha centurii.

 

 • Like 4
 • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

...

67. Polska i Niemcy podpisują z Talibanem traktat, wprowadzają islam i udzielają pomocy wojskowej.

...
69. W Niemczech wybuchają walki, zostaje przywrócone Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego.
70. Niemcy proponują Polsce przyłączenie się, Polska odmawia, więc Niemcy ją atakują. Niemcom nie udaje się desant w Kołobrzegu oraz walka nad Odrą, a Mahdi ostrzega Niemców… więc wkracza do południowych Niemczech i przyłącza do Talibanu Bawarię.
71. Rosja, mająca granice tylko do Uralu, atakuje Ukrainę (gdy Niemcy atakowały Polskę), państwa nadbałtyckie i Białoruś. Mahdi ostrzega Rosję i każe jej się wycofać. Do tych krajów wchodzą wojska polskie.

...

 

desant w Kołobrzegu  ;DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

 • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

23 minuty temu, Ace of Spades napisał:

desant w Kołobrzegu  ;DDDD

No właśnie większość chce dopasować przepowiednie do aktualnych czasów i robi się z tego komedia przez te tłumaczenia i interpretacje robią się one niewiarygodne.

Edited by Brat Jan
 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

No tak bo należy interpretować tylko po fakcie. Wiecie, że jak napisze tysiąc zdań o przyszłości i nie określe w nim czasu (tzn, określe ale jako szósty eon czwartego magistrum ósmej centurii czwartego rzędu) a będę pisał ogólnikowo w sposób taki że będzie można to interpretowac w miarę dowolnie to część z nich się sprawdzi (według ludzi którzy będą to interpretować) za 500 lat i na tej podstawie ludzie będą twierdzić że reszta rzeczy też się wydarzy a ja byłem wielkim Nostradamusem Drugim? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Martius777 said:

Nostradamus nigdy nie pisał słowa Obama

Pamiętasz może jakie trzy nazwiska zostały zapisane wprost w centuriach? Prawie na pewno był Hister, ale kto jeszcze?

 

Les fléaux passées diminue le monde.
Long temps la paix tenes inhabitées:
Seur marcherà par ciel, terre, mer et onde;
Puis de nouveau les guerres suscitées.

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Brat Jan napisał:

http://www.paranormalne.pl/topic/38720-kalendarium-iii-wojny-swiatowej-europa-i-swiat/

 

 

" dzięki uprzejmości użytkownika kamilus mieliśmy szansę zapoznać się z tekstami niejakiego Aretuzy, który opisywał przygotowania, wybuch, przebieg i zakończenie III wojny światowej według wizji Nostradamusa (dzięki, kamilus http://www.paranormalne.pl/public/style_emoticons/default/wink2.gif ). Teksty te pierwotnie pochodzą z forum Gazety Prawnej (http://www.gazetapra...ic.php?p=198761). "

 

PRELUDIUM ZNISZCZENIA

świat przed wybuchem III wojny światowej

 

1. „Dekada superterroryzmu” oraz katastrofy naturale (m.in. wywołane działalnością człowieka).
2. Rewolucja we Włoszech spowodowana rządami amanta i rozpustnika.
3. Wojna domowa we Francji wywołana przez mniejszości muzułmańskie.
4. Zamieszki w Anglii po objęciu tronu przez nowego króla.
5. Tworzenie sieci muzułmanów w Europie i destruktywna działalność tej V kolumny (która m.in. używa „TORRENTU”) oraz organizacji lewackich.
6. Francja, Niemcy i kraje Beneluksu opuszczają Unię Europejską i tworzą własną inicjatywę – Stany Zjednoczone Europy, odcinają się od Europy, a Unia Europejska umiera.
7. „Wielkie Oszustwo Rusi”, wojna z Ukrainą i wojna domowa w Rosji (walka dwóch młodych współrządców; „młody niedźwiedź”, „młody tygrys” – bardzo osłabi to Rosję).
8. Wojna domowa w USA za rządów Obamy.
9. Zajęcie Tajwanu przez Chiny i wysłanie wojsk chińskich na pomoc „młodemu niedźwiedziowi”.
10. Powstanie Wielkiego Talibanu (od momentu jego uformowania, do wybuchu III Wojny Światowej ma minąć ok. 10-12 lat):"

 

Nr 8 się nie sprawdził lub ktoś źle zinterpretował przepowiednię.

Wydaje mi sie ze 10 tez jest juz jest afganistan zostal zajęty.

 

5 godzin temu, Martius777 napisał:

@Brat Jan

 

Muszę zobaczyć tę stronę.

 

Domyślam się w czym tkwi błąd w punkcie 8.

 

Tłumacz na siłę dopasował istniejące postacie do centurii a tak nie wolno robić. Trzeba zostawić oryginał, który brzmi - za śniadego wybuchnie wojna domowa., Nostradamus nigdy nie pisał słowa Obama. Nigdy. To jest nadinterpretacja :)

 

Wielki problem z centuriami jest taki, że niektórzy polscy tłumacze w pogoni za sensacją samowolnie na siłę podstawiają różne osoby! Tak nie wolno. W wolnym czasie wkleję centurie o śniadym w USA. Zobaczysz ogromną różnicę.

 

To ogromny problem w polskim internecie - za dużo tłumaczy podstawia żyjące osoby lub na siłę wciskają słowa, które w ogóle zmieniają sens. Robią wielką szkodę Nostradamusowi i ośmieszają go. Największy porządek jest na stronach francuskich i włoskich. tam zostawiają w oryginale i pod spodem tłumaczą jak najwierniej.

 

Tutaj będę wklejać centurie BEZ SUGEROWANIA O KOGO CHODZI z zadbaniem jak najbliższego ducha centurii.

 

Ja czytalem o przepowiedni ze bedzie wojna z islamem pozniej przejma wladze talibowie w Europie. Ale o tym tez pisal ojciec klimuszko

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.