Skocz do zawartości

Diablo 2 Resurrected - nienormalność poprawności politycznej


mac

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko dąży w kierunku "wykułaczenia" białego, heteroseksualnego mężczyzny ze społeczeństwa chyba, że przedstawi się jako homo, trans, albo mężczyzna zaburzony, z problemami,  w depresji itd.

 

Zdrowy, silny, biały, hetero, NORMALNY mężczyzna to według "nich" choroba psychiczna, która jest sukcesywnie tępiona.

 

Spierdalać z zachodu jak najprędzej!

 

 

Edytowane przez RENGERS
  • Like 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden "ciekawy" trend. "Zbrzydzanie" postaci w grach komputerowych i to zarówno kobiecych (dużo częściej), jak i męskich. Oczywiście, że nie wszyscy są piękni jak greckie posągi, ale co to kurwa za trend plus - size (poniżej wszystko z nowego Far Cry i Horizon Forbidden West 2). Ciałopozytywność? : D

Ot, takie kwiatuszki:

 

000099044_enGB_Lola_Special_Ops.png

 

KVNLe8SsoPbNi4jfppY8bh.jpg

 

16224685379455.jpg

 

Horizon-Forbidden-West-has-divided-the-p

Edytowane przez Obliteraror
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, darktemplar napisał:

W GTA V też  byli brzydcy ludzie i to także jako main charactery 😉

Czy oni tacy brzydcy byli? :) Nie lubię zbyt tej części, ale pod te tezę bym jej nie podciągał. W gamingu GTA 5 to już inna epoka (2013). Ideologicznie głównie. Tu chodzi o trochę coś innego - przekaz, łączący dwa trendy: słabi mężczyźni, silne kobiety, wizualnie gorzej u obu płci. I nie jest to budowanie heroiny na poziomie tego, co zrobił Cameron trzy dekady temu w Obcym Decydującym Starciu, tworząc jedna z pierwszych, ale bardzo dobrze zrobionych silnych postaci kobiecych. Zapewne dziś byłaby już to polityczna niepoprawność, bo drugi Obcy silnie akcentował rolę nie tyle i tylko wojowniczki, ale tak samo matki :) Pojedynku matek: Ripley vs królowa Obcych.

 

Gaming obecnie ewoluuje głównie graficznie (chociaż też powoli), fabularnie trzyma w większości kiepski albo mierny poziom, dodatkowo zalewany jest w ostatnich latach przez jedynie słuszne ideolo. Coraz tego więcej i coraz bardziej to niesmaczne.

 

Dlaczego tak się dzieje, dlaczego twórcy są tak "grzeczni" i w zdecydowanej większości żaden tytuł AAA nie przekracza żadnych granic, to temat na osobny wpis.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 21.10.2021 o 07:07, Obliteraror napisał:

Czy oni tacy brzydcy byli? :) Nie lubię zbyt tej części, ale pod te tezę bym jej nie podciągał. W gamingu GTA 5 to już inna epoka (2013). Ideologicznie głównie. Tu chodzi o trochę coś innego - przekaz, łączący dwa trendy: słabi mężczyźni, silne kobiety, wizualnie gorzej u obu płci. I nie jest to budowanie heroiny na poziomie tego, co zrobił Cameron trzy dekady temu w Obcym Decydującym Starciu, tworząc jedna z pierwszych, ale bardzo dobrze zrobionych silnych postaci kobiecych. Zapewne dziś byłaby już to polityczna niepoprawność, bo drugi Obcy silnie akcentował rolę nie tyle i tylko wojowniczki, ale tak samo matki :) Pojedynku matek: Ripley vs królowa Obcych.

 

Gaming obecnie ewoluuje głównie graficznie (chociaż też powoli), fabularnie trzyma w większości kiepski albo mierny poziom, dodatkowo zalewany jest w ostatnich latach przez jedynie słuszne ideolo. Coraz tego więcej i coraz bardziej to niesmaczne.

 

Dlaczego tak się dzieje, dlaczego twórcy są tak "grzeczni" i w zdecydowanej większości żaden tytuł AAA nie przekracza żadnych granic, to temat na osobny wpis.

 

 

Akurat ja lubię GTA V, ale może dlatego że głównie w to grałem (GTA IV, GTA SA nie grałem) i gra taka politycznie poprawna akurat nie była :) i były tam elementy kontrowersyjne - np. scena tortur w garażu z możliwością wyboru "narzędzi" ;). Ale prawda: gry teraz idą w kierunku poprawności i ugrzecznienia, ale wynika to z $$$.

 

I np. seria CoD czy BF nigdy jakoś, wbrew pozorom historyczne nie były, ale teraz to już to przypomina bardziej chyba jakiś komiks czy coś: rok 1940, a kobieca bohaterka, liderka ruchu oporu, w fantastycznym stroju (współczesnym a nie z epoki) trzepie Niemców gdzieś tam w zimowej Norwegii :D W sumie teraz to co za różnica czy to jest Narwik 1940, Verdun 1916, czy Endor w SW, bo nierealistyczna papka nastawiona tylko na akcję jest taka sama.

No ale wszystko rozbija się o wspomniane już $$$ i np. zauważanie mniejszości (LGBT+wszystko inne) to też jest po prostu duży potencjał na biznes.

Na szczęście są chyba jeszcze gry w  które można normalnie pograć (W3?).

 

A np. teraz te wszystkie opcje w RPG romansów z osobami tej samej płci, no to ja po prostu nie klikam  w takie opcje, tylko jadę po staremu klasycznie hetero :))

 

Co do samego Diablo 2 to jest już fantastyka więc wszelkie opcje są bardziej dozwolone niż np. w WWII no i fakt że akcja dzieje się w regionie pustynnym, więc pretekst by wstawić ciapatych/czarnych jest dużo większy  :)

W oryginale zresztą chyba paladyn też był ciapaty ;)

 

Na szczęście w przemyśle rozrywkowym:  kiedyś (przed Spectre) były jakieś takie polemiki na temat Bonda, by zrobić z głównego bohatera murzyna/geja czy coś, ale to jednak nie przeszło bo bohater jest jednak silnie zakorzeniony jako white male.

Zmieniono więc drugoplanowców i jest murzynka, gej i tak dalej, ale jednak główny bohater nadal jest białym samcem alfa (przynajmniej z wyglądu ).

Więc może jest jeszcze nadzieja ;)

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Trevor napisał:

W USA biorą też sporo opioidów. 

To aż tylu ludzi na ulicach, w Polsce są też narkomani, ale jakoś ich mało widać na ulicy w miastach, dużo mniej niż te jeszcze 20, 25 lat temu.

W dniu 18.10.2021 o 20:03, Obliteraror napisał:

t, takie kwiatuszki:

Chcą pokazać , że brzydkie też jest ładne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Boromir said:

To aż tylu ludzi na ulicach, w Polsce są też narkomani, ale jakoś ich mało widać na ulicy w miastach, dużo mniej niż te jeszcze 20, 25 lat temu.

 

No. W dużych miastach jest tego pełno w USA. Gość który wrzucił ten filmik nagrywa prawie codziennie jeżdżąc samochodem po Philadelphii. Jest tego masa. Tam jest w pewnych miejscach dużo gorzej niż się wydaje. Problemem nie są tylko narkołyki ale też złodziejstwo morderstwa itd. Prawdziwa ameryka która się ostała to małe miasteczka. Tam nadal czuć ducha USA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2021 o 15:13, Martius777 napisał:

 

Murzyni w Ani z Zielonego Wzgórza.

Teraz kolej na to, że Zulus Czaka był Polakiem albo Martin Luther King pochodził z Białegostoku i był krewnym Majora Suchodolskiego.

1 minutę temu, Trevor napisał:

Prawdziwa ameryka która się ostała to małe miasteczka.

Strach chodzić, żeby nie dostać od jakiegoś ćpuna strzykawką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Powiem, że nie przeszło mi nawet przez myśli by kupić Resurrected, bo 40 euro za remaster wydaje się średnio opłacalne.

Jednak ten hype skłonił mnie by powrócić do zwykłego diablo 2 z dodatkiem z platynowej kolekcji.

Z nudów odpaliłem na chwilę i jakoś grając po trochu najpierw przeszedłem normalny poziom trudności, później koszmar i pierwszy akt piekła. ☺️

 

Nigdy nie byłem pro w tę grę, najwyższy poziom trudności jest dojebany.

Na koszmarze baal pokonany bez większych problemów, a na piekle wyszedłem z osady i za chwilę trzeba było spierdalać szybciej niż z płonącego budynku, bo prawie mnie szczury zabiły.

Nabijając parę leveli na baalrunach itd + znajdując lepsze przedmioty szło to już dużo lepiej, wciąż jednak mozolnie. 

Także może w wolnej chwili jeszcze popykam, zobaczę.

Edytowane przez Dworzanin.Herzoga
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2021 o 13:19, cst9191 napisał:

Ale gdyby tak dodali tam Kononowicza w stroju ormo, to bym się zastanowił nad wydaniem 10zł.

 

"Na wschód. Zawsze na wschód. Do Choroszczy."

Diablo II: Lord of Belveder

 

I taki dialog w filmiku między aktami między kśkiem a majorem mógłby się pojawić:

 

- Kto w piekielnej kuźni kamień duszy Mefisto na nitro zamienił?

- Ooo, w kuźni! Jak ja cały czas w domu siedzę.

- Nie kłam! Skieruję pismo do ministerstwa wszystkich archaniołów, Tyrael pojedzie po tobie jak po szmacie.

- Ciekawe za co?

- Za spiskowanie.

- Sranie! Będę się wymeldowywać stąd. W kurast pełno domów jest, ja mogę mieszkać wszędzie.

 

☺️

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dworzanin.Herzoga napisał:

"Na wschód. Zawsze na wschód. Do Choroszczy."

Diablo II: Lord of Belveder

 

I taki dialog w filmiku między aktami między kśkiem a majorem mógłby się pojawić:

 

- Kto w piekielnej kuźni kamień duszy Mefisto na nitro zamienił?

- Ooo, w kuźni! Jak ja cały czas w domu siedzę.

- Nie kłam! Skieruję pismo do ministerstwa wszystkich archaniołów, Tyrael pojedzie po tobie jak po szmacie.

- Ciekawe za co?

- Za spiskowanie.

- Sranie! Będę się wymeldowywać stąd. W kurast pełno domów jest, ja mogę mieszkać wszędzie.

 

☺️

 

Przydałoby się jeszcze jakieś zdjęcie okuratne na okładkę :P

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.