Skocz do zawartości

Piłka nożna: temat zbiorczy


cst9191

Rekomendowane odpowiedzi

Pomyślałem, że przyda się wątek gdzie można podyskutować dosyć ogólnie o różnych klubach, rozgrywkach, czy piłkarzach.

 

W PSG sytuacja coraz bardziej napięta. Coś czuję, że Mbappe po sezonie odejdzie do Realu.

https://www.meczyki.pl/newsy/kolejna-burza-w-psg-kylian-mbappe-skarzyl-sie-na-zachowanie-neymara/174226-n

Edytowane przez cst9191
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W barażach najpierw z Rosją, później Szwecja lub Czechy. Dobrze, że nie trafiliśmy na Portugalię lub Włochy. Tak w ogóle to któryś z tych zespołów nie pojedzie na mundial. 

 

Natomiast na rosyjskich portalach ludzie trochę obawiają się, że zagrają z Polską.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Losowanie szczęśliwe można powiedzieć, że nawet bardzo. Z drugiej strony zawsze lepiej nam leżeli ci teoretycznie mocniejsi rywale, a gdy nam przyszło stawać w roli faworyta w decydujących meczach zazwyczaj wychodziła kupa (chociażby euro 2012 i mecz z Czechami lub ostatnie euro i mecz ze Szwecją, czyli potencjalnymi rywalami w finale). Czas przełamać ten trend, jeśli mamy awansować na mundial i nie skompromitować się tam, to nasi piłkarze muszą się nauczyć grać mecze pod taką presją i wytrzymywać ciśnienie.

 

@RabarbaR Pamiętam z dawnego Śląskiego wygrany mecz w dobrym stylu z Czechami jeszcze za Beenhakera, powtórka mile widziana :)

 

@Perun82 Też pomyślałem o tym, że z naszym ręcznikiem w bramce będzie ciężko. Jeśli Szczęsny nie wyleci z powodu jakiejś kontuzji to raczej nie ma co liczyć na zmianę, pozostaje liczyć na to że się w końcu ogarnie.

Edytowane przez Chcni
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ace of Spades to masz bardzo nieaktualne informacje, gdyż Dariusz Mioduski chce go ściągnąć do nowej, odradzajacej się po spadku Legii od przyszłego sezonu, a do Motoru ma przyjść Neymar. To będą w przyszłym sezonie nowe Derby Polski na poziomie 1 ligi. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie wygra, choć zasłużył moim zdaniem najbardziej na nagrodę. Żabojady pewnie pamiętają mu cały czas, jak nazwał ich galę "le cabaret". Ja typuję Messiego lub Jorginho - gość zwyciężył w Lidze Mistrzów i na Euro.

 

Pytanie do was panowie, którą ligę aktualnie oglądacie najchętniej? Ja od zawsze najbardziej lubiłem angielską, ale odkąd wyjechałem do UK, poznałem angoli i ich mentalność, do tego teraz doszło klękanie przed meczem, tęczowe opaski i cała ta zjebana otoczka sprawiła, że nie chce mi się tego oglądać. Ostatnio najbardziej lubię odpalić sobie włoską Seria A, hegemonia Juventusu została przerwana, walka o mistrzostwo jest bardzo ciekawa i gra w niej sporo naszych rodaków.

Edytowane przez Chcni
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Chcni napisał:

Pytanie do was panowie, którą ligę aktualnie oglądacie najchętniej? Ja od zawsze najbardziej lubiłem angielską, ale odkąd wyjechałem do UK, poznałem angoli i ich mentalność, do tego teraz doszło klękanie przed meczem, tęczowe opaski i cała ta zjebana otoczka sprawiła, że nie chce mi się tego oglądać.

 

Zgoda z angielskim chamstwem, ale muszę uczciwie przyznać, że ich liga jest najlepsza. Gra od bramki do bramki bez zbędnego kalkulowania. Mają też najlepszych kibiców, podoba mi się jak wspierają swoje zespoły.

 

Inne ligi:

-niemiecka, ale ograniczam się do Bayernu;

-hiszpańska - wrzucam czasami w tle Real lub Barcelonę. To już nie jest ta sama liga co 5 lat temu;

-polska - by podziwiać piłkarskie umiejętności zawodników;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cst9191 Angielska najlepsza piłkarsko bez wątpienia. Co do kibiców, to moim zdaniem są tragiczni. Wspierają w jakiś sposób na pewno oklaskując każde udane zagranie, ale ogólna atmosfera na trybunach bardziej przypomina piknik, niż prawdziwą atmosferę wielkiego meczu ze śpiewami, odgłosem bębna, oprawami, sektorówkami, racami, flagami na kijach itd. Byłem na kilku meczach i byłem mocno rozczarowany, parę razy coś pokrzyczeli, wstawali tylko jak była jakaś akcja a reszta meczu na siedząco. Do chociażby polskich kibiców i ich poziomu fanatyzmu nie mają nawet podjazdu, dla mnie prawdziwe wsparcie to doping non stop przez 90 minut. O ruchu ultras nawet nie wspominam, który w Anglii praktycznie nie istnieje. Swego czasu nawet Guardiola narzekał, że kibice City mogliby bardziej wspierać jego zespół. Angielscy piłkarze z Leicester jak przyjechali do Polski na mecz z Legią i poczuli na własnej skórze atmosferę na Łazienkowskiej, później mówili że to było coś, czego wcześniej nigdy nie widzielii i czuli jak doping gospodarzy niósł swoich zawodników.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, nowy00 napisał:

Jestem za Lewym, ale mam złe przeczucia. 

 

W Football Managerze są pomeczowe oceny zawodników (np. 6,79/10)  i tak sobie myślę, że powinno istnieć jakieś grono oceniające piłkarzy za każdy mecz i na tej podstawie wybierać najlepszego, czyli tego, który uzyskał najwyższą średnią w sezonie. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to jako fan Realu, średnio lubię Messiego. Doceniam go, ale obiektywnie patrząc to nie zasłużył na złotą piłkę. Pierwsza trójka ok, ale nic więcej. Czy Lewy zasłużył? Też nie wiem. Przyznawanie tej nagrody, patrząc wstecz, jest niezrozumiałe. Cannavaro, Modric... Oni dostali głównie za osiągnięcia drużynowe. Nie jest to spójne. Patrząc na drużyny to jorginho zasłużył na złotą piłkę, ale czy to oznacza że indywidualnie był najlepszym piłkarzem? 

 

Co do samej gali. Czemu Lewemu nie dali się wypowiedzieć? Słabe to. Co jeszcze zauważyłem? Mbappe, gdy Lionel dostał nagrodę, wyglądał jakby coś w stylu: gość słaby, a Wy mu nagrodę dajecie? Może tylko to moje spostrzeżenie, ale tak odczułem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jednoznacznych kryteriów ZP, bo to nagroda indywidualna w sporcie drużynowym. Co do meritum to wybór Cannavaro nie był taki szokujący wówczas, w końcu gra w silnej lidze i jego liderowanie w Juve czy ekipie mistrzów świata było poza dyskusją. Wydaje się, że Lewandowski podzielił los...Sneijdera, który jakieś 11 lat temu zgarnął prawie wszystko co było możliwe w reprezentacyjnej i klubowej piłce, a i tak musiał obejść się smakiem. Holender nigdy też nie był mocny w marketingu. Wiele kwestii decyduje o takim, a nie innym rezultacie. Też nie wiem kto zasłużył na ZP za ostatni sezon, ale totalnie nie wierzyłem w triumf Polaka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Matthew88 napisał:

Ogólnie to jako fan Realu, średnio lubię Messiego. Doceniam go, ale obiektywnie patrząc to nie zasłużył na złotą piłkę. Pierwsza trójka ok, ale nic więcej. Czy Lewy zasłużył? Też nie wiem. Przyznawanie tej nagrody, patrząc wstecz, jest niezrozumiałe. Cannavaro, Modric... Oni dostali głównie za osiągnięcia drużynowe. Nie jest to spójne. Patrząc na drużyny to jorginho zasłużył na złotą piłkę, ale czy to oznacza że indywidualnie był najlepszym piłkarzem? 

Messi nie zasłużył ani w 2010(Snejider/Iniesta), ani w 2013(Ribery), ani w 2019(Van Dijk), ani w 2021(Lewandowski).

 

20 minut temu, Matthew88 napisał:

Co do samej gali. Czemu Lewemu nie dali się wypowiedzieć? Słabe to. Co jeszcze zauważyłem? Mbappe, gdy Lionel dostał nagrodę, wyglądał jakby coś w stylu: gość słaby, a Wy mu nagrodę dajecie? Może tylko to moje spostrzeżenie, ale tak odczułem 

Sam Messi dał jasny przekaz, że Lewego źle potraktowano :)

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Matthew88 napisał:

 

 

Co do samej gali. Czemu Lewemu nie dali się wypowiedzieć? Słabe to. 

Robert wypowiedział się na tej gali odbierając nagrodę dla najlepszego napastnika świata. 

Zresztą udane wystąpienie.

Typowo kurtuazyjne ,lecz na dobrym poziomie.

 

Podobnie zresztą jak apel triumfatora do organizatorów, 

by przyznać Lewemu nagrodę za zeszły rok.

(Event nie odbył się z powodu plandemii)

 

Zwycięzcę plebiscytu France Football wyłania głosowanie dziennikarzy z całego świata. 

Tu liczy się globalny pijar i szerokopojęty marketing.

Same liczby i trofea mogą nie wystarczyć.

 

W każdym razie.

 

Szacunek dla kapitana reprezentacji Polski!!

 

Gdy w końcówce lat 90tych ubiegłego wieku grywałem w reprezentacji regionu i marzyłem jeszcze o karierze piłkarskiej.

Takie osiągnięcie polskiego piłkarza było z gatunku since fiction.

 

Brawo Robert.

Zasługujesz na uznanie .

💪

Edytowane przez RabarbaR
  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.