Skocz do zawartości

Piłka nożna: temat zbiorczy


cst9191

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, cst9191 napisał:

@Chcni żenujące to już jest.

 

Kilka dni temu: To już pewne! Shevchenko dogadał się z Kuleszą!

Wczoraj: Przeciek z PZPN! Nawałka wróci do kadry!

Dzisiaj: Nagły zwrot akcji! Jednak Michniewicz!

 

 

Jak nie wierzysz, to sobie zjedź na meczykach do: 

NAJPOPULARNIEJSZE OSTATNIO

Czytałem ostatnio tylko nagłówki, nie chciało mi się nawet tego czytać, bo codziennie piszą co innego. Czekam tylko na oficjalną prezentację nowego trenera.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, cst9191 napisał:

 

To kogo obstawiasz? Ja Michniewicza.

Ciężko stwierdzić, ale temat Nawałki chyba jednak upadł, skoro do tej pory jeszcze nie został oficjalnie zaprezentowany. Wolałbym Michniewicza i niech już go w końcu wybiorą, bo zrobiło się zamieszanie za duże, a baraże coraz bliżej i lepiej żeby nowy trener zaczął już pracę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Michniewicz nie rozwiązał dziś kontraktu z Legią bo nieetycznie jest pobierać pensję nic nie robiąc, tylko dlatego, że w poniedziałek podpisuje kontrakt z kadrą.

Ps. Na przekór covidiodebilom :) Michniewicz to król szurów wśród trenerów bo podawał dłoń kolegom trenerom na zgrupowaniu, nie chodził w szmacie na stołówce i opowiadał, że piłkarze z Covidem grali mecz bo ich o to poprosił a nie pieprzyli się w izolacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak nie zagramy na MŚ więc co to znaczenie kto jako statysta poprowadzi ten jeden albo dwa mecze? 

 

Cieszę się, że Juventus przechodzi spore zmiany - pozbywamy się drewna a ściągamy Vlahovica. Do tego możliwe jeszcze 2 transfery, także pchamy to i na następny sezon wracamy po pisane nam tytuły 😎

Edytowane przez Zgredek
  • Like 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Zgredek napisał:

I tak nie zagramy na MŚ więc co to znaczenie kto jako statysta poprowadzi ten jeden albo dwa mecze? 

Najlepiej od razu oddajmy walkowera, po co wychodzić na boisko. Bez urazy, ale prezentujesz mentalność typowego Janusza.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Chcni napisał:

Najlepiej od razu oddajmy walkowera, po co wychodzić na boisko. Bez urazy, ale prezentujesz mentalność typowego Janusza.

Nie zrozumiałeś - ja się wypowiadam w kontekście trenera. Wszyscy się podniecają, spuszczają kto będzie trenował. A jakie to ma znaczenie w tym momencie? Trener jest wybrany tylko na te mecze do baraży, później znów będzie się rozglądanie za nowym, dlatego dla mnie to może być i nawet Jerzy Engel. 

 

Nie zbudujesz kadry na takim ciągłym zmienianiu trenera. Od końca ery Nawałki jesteśmy pośmiewiskiem, nie możemy nawet dobrać selekcjonera. To jest Januszowskie dopiero... 

Edytowane przez Zgredek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Zgredek napisał:

Nie zrozumiałeś - ja się wypowiadam w kontekście trenera. Wszyscy się podniecają, spuszczają kto będzie trenował. A jakie to ma znaczenie w tym momencie? Trener jest wybrany tylko na te mecze do baraży, później znów będzie się rozglądanie za nowym, dlatego dla mnie to może być i nawet Jerzy Engel. 

 

Nie zbudujesz kadry na takim ciągłym zmienianiu trenera. Od końca ery Nawałki jesteśmy pośmiewiskiem, nie możemy nawet dobrać selekcjonera. To jest Januszowskie dopiero... 

Gdyby kadrę miał objąć np. taki Szewczenko, to podpisałby kontrakt na dłużej, niż dwa mecze barażowe w roli strażaka. Co do reszty zgoda, a główną winę za taki stan rzeczy ponosi Boniek, który kompletnie nie trafił z wyborem, a do tego przez dwa lata nie potrafił przyznać się do błędu i trzymał na stanowisku wuefistę Brzęczka. Dzięki temu ten czas został całkowicie stracony i kadra nie zrobiła żadnego postępu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Chcni napisał:

główną winę za taki stan rzeczy ponosi Boniek, który kompletnie nie trafił z wyborem, a do tego przez dwa lata nie potrafił przyznać się do błędu i trzymał na stanowisku wuefistę Brzęczka. Dzięki temu ten czas został całkowicie stracony i kadra nie zrobiła żadnego postępu. 

Tak się zastanawiam co zależy od selekcjonera kadry. Przychodzą mi do głowy tylko 2 rzeczy. Pierwszy i chyba najważniejszy to nastrój wokół kadry. Tu trener coś tam może. Ma konferencje prasowe, ma jakieś tam różne spotkania. Ale i tak jest to powiązane z konkretnym działaniem PZPN, I z tym co piszą dziennikarze, a nie tylko ja zauważam, że głównie piszą głupoty, żeby nabijać oglądalność swoich wypocin, bo za to mają płacone.

Drugie to dobór kadry, taktyka gry, jakieś tam przygotowanie motoryczne. Tu też mały wpływ. Kadry mamy bardzo ograniczone, polska liga praktycznie ich nie dostarcza, grający za granicą piłkarze z różnym powodzeniem walczą o grę w swoich klubach.

Przygotowanie fizyczne, to też ograniczone, bo spotkanie przedmeczowe są krótkie, kilka razy w roku. Taktycznie przed meczem to głównie chyba stałe fragmenty gry. System trzeba dostosować do umiejętności piłkarzy, tu przykład Sousy najlepszy i tracenie głupich bramek.

W takim marazmie przynajmniej na razie myślę, że nikt nie jest w stanie podnieść wyraźnie poziomu gry polskiej reprezentacji. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, balin napisał:

System trzeba dostosować do umiejętności piłkarzy, tu przykład Sousy najlepszy i tracenie głupich bramek.

Nie mam pojęcia po co na siłę gramy systemem z trzema środkowymi obrońcami i wahadłowymi. Powinniśmy wrócić do 4-4-2.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, cst9191 napisał:

Nie mam pojęcia po co na siłę gramy systemem z trzema środkowymi obrońcami i wahadłowymi. Powinniśmy wrócić do 4-4-2.

 

 

Taki system to w rzeczywistości system 4 obrońców i 2 defensywnych pomocników = 6 obrońców. Pozostaje 2 bocznych pomocników i 2 ofensywnych. Czyli wracamy do czasów Smudy, znaczy główna taktyka laga do przodu na Lewego.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@balin Ile znaczy trener pokazał choćby przykład Beenhakkera, który miał do dyspozycji bardzo przeciętnych zawodników, a zrobił awans na euro z pierwszego miejsca w trudnej grupie, po drodze wyprzedzając Portugalię. Wygrana z Portugalczykami na Śląskim to najlepszy mecz reprezentacji jaki pamiętam w swoim życiu i odkąd oglądam mecze. 

Co do taktyki, w systemie 4-4-2 jeden ze środkowych pomocników może grać wyżej, na tzw. ósemce. Ja też uważam, że powinniśmy wrócić do tego ustawienia, bo nie mamy wykonawców do 3-5-2. W przyszłości można pokombinować z ustawieniem z trzema środkowymi pomocnikami, bo na tej pozycji mamy teraz dużą konkurencję i niezłych zawodników (Zieliński, Moder, Klich, Linetty, Krychowiak, Żurkowski, Szymański), a o kimś jeszcze pewnie zapomniałem.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Chcni napisał:

@balin Ile znaczy trener pokazał choćby przykład Beenhakkera, który miał do dyspozycji bardzo przeciętnych zawodników, a zrobił awans na euro z pierwszego miejsca w trudnej grupie, po drodze wyprzedzając Portugalię. Wygrana z Portugalczykami na Śląskim to najlepszy mecz reprezentacji jaki pamiętam w swoim życiu i odkąd oglądam mecze. 

 

Niestety następne eliminacje poległ z kretesem, zajmując zdaje się przedostatnie miejsce w grupie z pamiętną porażką ze Słowenia 0:3.

Pokazuje, to o czym mówiłem, że selekcjoner to jeden z elementów układanki tworzącej wyniki całej reprezentacji. Oglądałem niedawno program o Górskim, on sam po jednej z porażek po 1978 roku powiedział gorzką prawdę. Co ja mogę, gdy głowy piłkarzy są gdzie są, związek piłkarski działa tak jak działa, a gazety jada po nim bez litości, bo spodziewają mistrzostwa olimpijskiego, czy mistrzostwa świata.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, balin napisał:

Niestety następne eliminacje poległ z kretesem, zajmując zdaje się przedostatnie miejsce w grupie z pamiętną porażką ze Słowenia 0:3.

Widziałem ten mecz i miałem wrażenie, że piłkarze celowo przegrali, aby pozbyć się Beenhakkera. Słoweńcy prowadzą kontrę, a nasi biegną sobie truchcikiem za nimi. 

 

3 minuty temu, Fury King napisał:

Leo zrobił z piłkarzami ogromną pracę psychologiczną. Wmówił im że potrafią grać. Potem zaczęły się konferencje że są beznadziejni i się bajka skończyła. 

Porównać w jakich klubach grali nasi reprezentanci te 12-14 lat temu, a nawet 10, a gdzie grają dzisiaj. Jest duży postęp.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, cst9191 napisał:

Porównać w jakich klubach grali nasi reprezentanci te 12-14 lat temu, a nawet 10, a gdzie grają dzisiaj. Jest duży postęp.

Trzeba też zadać pytanie jaka pełnią w nich role. 

To może ci co grali z Portugalią. Chyba nie wyglądąło to tak źle.

Maciej Żurawski - Celtic Glasgow podstawowy zawodnik

Euzebiusz Smolarek - Borussia Dortmund podstawowy zawodnik

Jakub Błaszczykowski - Wisła Kraków za dobrych czasów podstawowy zawodnik jedna noga w Borussi Dortmund

Arkadiusz Radomnski - Austria Wiedeń podstawowy zawodnik

Grzegoez Rasiak - Tottenham Hotspur nie podstawowy zawodnik

Wojciech Kowalewski - Spartak Moskwa podstawowy zawodnik

Jacek Bąk - Austria Wiedeń podstawowy zawodnik

Mariusz Lewandowski - Szachtar Donick podstawowy zawodnik

Paweł Golański - Korona Kielce podstaowy zawodnik

Grzegorz Bronowicki - Legia Warszawa podstaowyw zawodnik 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@balin to dzisiaj:

 

Lewandowski - Bayern

Milik - Marsylia

Piątek - Fiorentina

Buksa, Świderski - kluby MLS

 

Zieliński - Napoli

Moder - Brighton

Klich - Leeds

Linetty - Torino

Krychowiak - Krasnodar

Jóźwiak - Derby County

Frankowski - RC Lens

 

Bednarek - Southampton

Bereszyński - Sampdoria

Matty Cash - Aston Villa

Glik - Benevento

Helik - Barnsley

Kędziora - Dynamo Kijów

Rybus - Lokomotiv

 

Szczęsny - Juventus

 

z drużyny u-21 tak na szybko:

Jakub Kamiński, Kacper Kozłowski, Żukowski, Bogusz, Benedyczak, Marchwiński, Nicola Zalewski

 

Warto obejrzeć jak zagrali z Niemcami. Tak powinna grać 1. reprezentacja.

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz młodzieżówki mocno przypadkowy we mgle. :) 

Co do porównania piłkarzy z tych dwóch drużyn. To Glik i Bąk mocno porównywalni. Błaszczykowskiego w tamtym gazie, to i Cash by nie dal rady. W bramce osobiście wolałbym Kowalewskiego, facet dawał spokój drużynie, ze Szczęsnym to różnie bywa, zwłaszcza ta bramka dla Angoli siedzi mi w pamięci. Radomski i Bednarek porównywalni. Smolarek i ZIeliński no niby Zieliński, ale ta przebojowość Smolarka. Milik wraz Piątkiem i Grzegorz Rasiak wraz Frankowskim no nie wiem podobnie. Obrońcy boczni trzeba dodać Krzynówka, Bronowicki i Golański kariery nie zrobili takiej jak Rybus, czy Bereszyński, Wygrywa tylko zdecydowanie Lewandowski. Choć Żurawski super napastnik. Lepszy niż Piątek i pewnie Lepszy niż Buksa, ze Świderskim. Ale tutaj jeszcze kariera przed nimi. Może pokażą się jeszcze w jakimś dobrym europejskim klubie typu Celtic jak na tamte czasy.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cst9191 tak, tylko wtedy Leo wziął pod skrzydła takich gości jak Bronowicki, Golański, Matusiak, Rasiak i zrobił z nich drużynę. Co z tego że teraz grajki są jak wygląda to blado. 

 

@balin daj spokój z tym porównywaniem, jakby nie zrobili wyniku to by zostali ogórkami. Największą gwiazdą był Hasz Bomber Smolarek, znany z tego że był zawieszony za narkotyki. Blaszczu czy Krzynówek byli nieźli ale w Europie się mało liczyli. Bąk był znany z tego że się modnie ubiera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie porównujecie mimo wszystko dwie różne epoki piłkarskie. 

Tego nigdy nie można przekładać 0 do 1.

Czy moje łzy radości były bardziej obfite przy meczu z Portugalią na Śląskim. 

Czy też może w czasie meczu z Niemcami na Narodowym?

Ciężko to zwazyć.

Oby takich wzruszeń jeszcze kilka w życiu było;)

 

Wówczas Leo był postrzegany jako trener z innej galaktyki.

Ktoś kto zaistniał w wielkim świecie zachodniego futbolu .

Był takim świeżym powiewem optymizmu.

Coś jak Raul Lozano w siatkówce .

 

Jak się skończyła przygoda Holendra w reprezentacji PZPN dobrze jednak pamiętamy.

 

Ale dosyć o przeszłości.

 

Wygląda na to że Kulesza może postawić na Michniewicza.

Który to jest świetnym zadaniowcem i ma olbrzymie rozeznanie jeśli chodzi o sowiecki futbol.

Do tego jest po prostu sympatycznym gościem, który z pewnością będzie potrafił dotrzeć do drużyny.

 

Także wypada dać mu szanse ,gdyż czasu coraz mniej .

Mam tylko nadzieję że to będzie kontrakt stricte na baraże.

Z opcją jego ewentualnego przedłużenia w przypadku awansu na turniej.

 

Razi mnie mocno ,że jeszcze nie został wybrany a w mediach już nakręcana jest spirala hejtu z korupcją w tle .

Nie twierdzę że Czesław jes święty.

Nikt nie jest.

Ale prawomocnego wyroku zdaję się nigdy nie przytulił.

🤔

 

W każdym razie.

Taka postawa dziennikarskich hien z pewnością nie pomoże nikomu w spokojnej pracy .

Byśmy wszyscy razem mogli się cieszyć w marcu.

Z awansu naszej reprezentacji na ten wyjątkowy ,bo rozgrywany na przełomie listopada i grudnia Mundial.

 

Pozdrawiaju .

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noi ostatecznie Michniewicz. Ciekawy jestem, jak mu pójdzie. Hejtu w sumie niektórych nie rozumiem. Chyba zapomnieli wtopy Nawałki. Jakby wzięli obcokrajowca to dupsko by było lizane... Najlepiej czarującego Włocha, Portugalczyka....

Obcokrajowiec może przegrać wygrane mecze a i tak będzie wszystko ok.

Edytowane przez $Szarak$
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.