Skocz do zawartości

Nie zatrać samego siebie w konfrontacji ze współczesnym światem. Grillowe reminiscencje


Obliteraror

Rekomendowane odpowiedzi

  • Obliteraror zmienił(a) tytuł na Nie zatrać samego siebie w konfrontacji ze współczesnym światem. Grillowe reminiscencje

Nie obrzydza cię i nie tracisz szacunku do mężczyzn, którzy pozwolili sobie wejść na głowę?

 

Ja z automatu tracę do takich szacunek i nie chce mieć w nich kumpli, z kim przystajesz takim się stajesz.

 

Słabe, męskie beta samce tylko drenują z energii.

 

Są żałośni.

 

Dystans dystansem, trzeba mieć własne zdanie i w razie w odgryźć się w  odpowiedniej sytuacji.

 

To jak wygląda dzisiejsze społeczeństwo, spowodowane jest między innymi faktem, że wszędzie widzisz tego typu mężczyzn, nie potrafiącym walczyć o swoje, nie stawiających się.

 

Bez własnego zdania, uległych, poddanych, słabych, grubych, reprezentujących kobiecie cechy charakteru.

 

Jeśli tolerujesz wszystko, za niczym nie stoisz.

  • Like 8
  • Dzięki 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za parszywiec, potencjalnie rozbił dwa małżeństwa. Strach iść w gości w tych czasach. ;)

 

 

5oecep.jpg

 

 

13 minut temu, RENGERS napisał:

Ja z automatu tracę do takich szacunek i nie chce mieć w nich kumpli, z kim przystajesz takim się stajesz.

Słabe, męskie beta samce tylko drenują z energii.

Są żałośni.

 

Wylewasz z siebie żółć, ale co zrobiłeś, żeby to zmienić? Samym tylko "napierdalaniem" pogardy i w domyśle - jaki Ty jesteś wspaniały na tym tle -  możesz co najwyżej tasować sobie własną gruszkę. Myślisz, że jakby gospodarz zjebał jak burą sukę jedną z drugą, świat byłby z automatu lepszy? Dając numer biedakowi zrobił już 100 razy więcej niż Ty i zasiał być może ziarno zmiany u dwóch par.

 

Edytowane przez Exar
  • Like 14
  • Dzięki 4
  • Haha 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Exar napisał:

Co za parszywiec, potencjalnie rozbił dwa małżeństwa. Strach iść w gości w tych czasach. ;)

 

One już były "rozbite" przed tym grillem. @Obliteraror tylko to ładnie zauważył. Najlepsze jest to, że Panie dzisiaj w ogóle nie są w tych sprawach subtelne.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowe polskie rodziny, naprawdę takich relacji jest zatrważająco dużo. Dziwne, że u nas jest tak mało przemocy domowej bo faceci latami dają się poniżać w swoich związkach i ciekawe jak to odreagowują. Może poniżanie innych w pracy? Kto wie.

 

Jak byłem dzieckiem to kiedyś myślałem dlaczego moje ciotki to w przeważającej większości takie suki a wujkowie spoko ziomki. To jest specyfika naszego kraju, ale też powoli standard na zachodzie; agresywne, często wulgarne kobiety i służalczy faceci.

Edytowane przez NoHope
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłop prowadził u mnie siłkę, taki naprawdę kozak. Mieliśmy zajebistą relację, dopingował mnie, gadaliśmy czasami o pierdołach. Generalnie prawdziwy mężczyzna na pierwszy rzut oka. Wchodzi i czujesz szacunek, bo dojebany i ciężko zapierdala z uśmiechem na ustach. Mam podobny klimat w życiu. Ale raz przyszedłem w sobotę i on był ze swoją żonką. Mała kobiecina, 3 razy mniejsza od niego, kurdupel ktoś mógłby powiedzieć. I od do niej tak misiaczku, oczywiście misiaczku, jak chcesz misiaczku, ty wiesz najlepiej misiaczku. Kurwa. Myślałem, że jebnę mu sztangą, przysięgam. Stracił cały szacunek, na który robił u mnie latami xD Czyste frajerstwo. Tamta sytuacja dała mi nauczkę, bo uwierzyłem w wizerunek przez niego zbudowany, ale ten wizerunek różni się przy kobiecie. Kolesi twardych i w związkach nie ma zbyt wielu. Mnie uległość u kolesi brzydzi i wzbudza agresję. Nie wierzę również, że uległy koleś cokolwiek porucha, a na pewno nie porucha tak, jak chce. To po prostu nie może działać. Frajera trzeba gnębić i to panie robią w życiu z rozkoszą. Uległość nawet we mnie wywołuje nieprzyjemne reakcje, a nie mam z tym człowiekiem nic wspólnego.

  • Like 8
  • Dzięki 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Obliteraror napisał:

Pogarda, radość, uśmiech, zażenowanie, obrzydzenie - każdy ten stan naprawdę można zobaczyć w oczach

Racja, wystarczy spojrzeć w czyjeś oczy, żeby móc bardzo wiele z nich wyczytać.

 

Godzinę temu, Obliteraror napisał:

Godność i szacunek - wobec samego siebie. Zawsze. W każdej sytuacji

Jedna z moich żelaznych zasad, której nie mam zamiaru zmieniać.

 

Godzinę temu, Obliteraror napisał:

Jeżeli w takim momencie życia Ci za przeproszeniem odjebie sodówka, to już przegrałeś.

Zbyt mocno przyzwyczaiłem się do braku komplementów, żeby w razie pojawienia się ich nadmiaru epatować nimi (bywam uparty jak koza w kapuście). I raczej nie należę do grona osób, którym uderza sodówka do głowy, po pojawieniu się czegoś w życiu. Ba, nawet potrafię całkowicie je ignorować.

 

1 godzinę temu, Obliteraror napisał:

I nie, nie wszystko ma swoją cenę.

Też tak uważam. 

 

1 godzinę temu, Obliteraror napisał:

Lojalność buduje się latami. Jest bezcenna.

No i w dzisiejszych czasach powoli staje się towarem luksusowym. 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mac napisał:

Kolesi twardych i w związkach nie ma zbyt wielu. Mnie uległość u kolesi brzydzi i wzbudza agresję. Nie wierzę również, że uległy koleś cokolwiek porucha, a na pewno nie porucha tak, jak chce. To po prostu nie może działać. Frajera trzeba gnębić i to panie robią w życiu z rozkoszą. Uległość nawet we mnie wywołuje nieprzyjemne reakcje, a nie mam z tym człowiekiem nic wspólnego.

Polska to kraj quazimatriarchalny. Masz managera, szefa firmy czy innego zapierdzielacza który pracuje by utrzymać fajny lifestyle dla swojej rodzinki (faceci są idealistami). Kto realnie sprawuje władzę w takiej konfiguracji; wół czy osoba która pogania woła? Według feministek wół ponieważ więcej zarabia i ma stanowisko kierownicze. Do tego tacy ludzie swój brak męskości w związku rekompensują w patologiczny sposób w innych miejscach na przykład pracy albo na siłce (jak opisywałeś).

 

Najsmutniejsze jest to, że te kobiety na samym końcu też przegrywają bo są w relacji z typem którego nie kochają, nie szanują, gardzą nim. Przez to zakwaszają życie sobie i jemu.

 

Widziałem jak erasmusi podrywają a jak podrywają polacy. Polacy się przeważnie kobiet boją, szczerze? ja też się trochę boję, ale u nas jest taka po prostu kultura, a polki są generalnie bardzo nieprzyjemnymi kobietami (przeważnie). 

Edytowane przez NoHope
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RENGERS napisał:

Nie obrzydza cię i nie tracisz szacunku do mężczyzn, którzy pozwolili sobie wejść na głowę?

 

Nie, nie tracę. Ja lubię z ludźmi rozmawiać i obserwować ich reakcje w różnych sytuacjach. Szczególnie takich, których (jak im) moim zdaniem niczego nie brakuje. Rokujących. W temacie damsko - męskim też. Przykro się tylko robi, że ktoś sobie na takie coś pozwala przy tak mizernym małżeńskim stażu. Stażu, który ledwo wykracza poza okres największej fascynacji sobą kobiety i mężczyzny. A raczej powinien wykraczać. Póki życia, póty nadziei :)

Pójdę na piwo z jednym i drugim, bo to fajni faceci. Mam nadzieję, że żony im pozwolą. A jak nie, załatwię im jakieś alibi : )

Edytowane przez Obliteraror
  • Like 9
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, NoHope napisał:

Polska to kraj quazimatriarchalny.

Nie!

Polska to kraj  quasipatriarchalny - a naprawdę matriarchalny z tylnego siedzenia. W umysłowości narodu i sztuce - ojczyzna jest kobietą. Plus wagina na piedestale i stąd uwielbienie do matki Polki.

A teraz jeszcze czołowy wyrównywator szans wszelkich, który ma wprowadzać postępowe zachodnie wzorce - dowalił na dowód TEŚCIOWĄ! 😁

 

2 minuty temu, Obliteraror napisał:

A jak nie, załatwię im jakieś alibi : )

 

Powiedz, że bierzesz ich na akcje pt. "Jak mężczyzna może doskonale posprzątać śmieci w swoim domu". Ryba powinna chwycić robaka. ;)

Edytowane przez Exar
  • Like 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Obliteraror napisał:

Rokujących. W temacie damsko - męskim też. Przykro się tylko robi, że ktoś sobie na takie coś pozwala przy tak mizernym małżeńskim stażu. Stażu, który ledwo wykracza poza okres największej fascynacji sobą kobiety i mężczyzny. A raczej powinien wykraczać. Póki życia, póty nadziei :)

Pójdę na piwo z jednym i drugim, bo to fajni faceci. Mam nadzieję, że żony im pozwolą. A jak nie, załatwię im jakieś alibi : )

 

To nieźle rokują ;D

 

Spoko, rób jak chcesz.

 

Najgorszy jest fakt, że tacy jak im próbujesz oleju wlać do głowy, to CIEBIE zaczynają nienawidzić.

 

 

Tak przynajmniej wynika z mojej autopsji.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RENGERS napisał:

Najgorszy jest fakt, że tacy jak im próbujesz oleju wlać do głowy, to CIEBIE zaczynają nienawidzić.

Jep, myszka kolegę skreśli, kolega staje się wrogiem. To są ludzie bez kręgosłupa. Dlatego ciężko nimi nie gardzić, po prostu pogarda pojawia się intuicyjnie xD

Edytowane przez NoHope
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Exar napisał:

Wylewasz z siebie żółć, ale co zrobiłeś, żeby to zmienić? Samym tylko "napierdalaniem" pogardy i w domyśle - jaki Ty jesteś wspaniały na tym tle -  możesz co najwyżej tasować sobie własną gruszkę.

 

Nie wylewam żółci.

 

Po prostu mówię, jak jest :D 

 

Nie można mieć prawa do swojej opinii?

 

Takie uległe zachowania są obrzydliwe, jeżeli ciebie to nie brzydzi, to nie wiem co z ciebie za facet.

Edytowane przez RENGERS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RENGERS napisał:

Tak przynajmniej wynika z mojej autopsji.

Może tak być :) Ale niewiele tracę. Przy takim stażu jest szansa (chociaż w teorii), by mąż nie robił za szmatkę do podłogi. Nic mnie tak nie wkurwia (zaakceptowałbym jakby nawet ktoś mi machał czerwoną flagą przed nosem i chwalił Razemków pod moim dachem) niż to, niż obniżanie wartości drugiego człowieka przez jego partnera w obecności obcych (albo i znajomych) osób. Nie ma rzeczy bardziej doprowadzającej mnie do białej gorączki, niż to. A nie widzę tego ani pierwszy, ani drugi raz.

 

Nie ma gorszej pogardy w zachowaniu, będąc z kimś w relacji.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, NoHope napisał:

Do tego tacy ludzie swój brak męskości w związku rekompensują w patologiczny sposób w innych miejscach na przykład pracy albo na siłce (jak opisywałeś).

Mam w rodzinie wojskowego, wysoki stopniem. Miał pod sobą masy ludzkie. Kolesi ustawiał do pionu momentalnie, a żonka, zero kwalifikacji, nic nie umie zarządza nim kurwa xD To jest przekomiczne. Nie czuję do gościa żadnego szacunku. Jego dzieci też nie czują. To wszystko jest skrzywiony obraz. Jakby jego ludzie wiedzieli, co on odpierdala przy żonce żadnego rozkazu by nie posłuchali i same skargi by na typa leciały. Stary chłop, a dalej słucha rozkazów żonki. To jest pojebane.

 

Ziomeczek, kiedyś mój mentor, który dał się wjebać w związek 10 lat i zdrada powiedział mi coś takiego. Mac, przecież nie chcesz krzywdy osoby, którą kochasz i wierzysz w to, że ona też tak myśli. Chłop się poświęcał, po 16 godzin w pracy, w chuj twardziel, pomagał jej w chorobie i w innych sprawach, woził, ogarniał za nią, a ona mu zdradą podziękowała. Chłop był przez wiele lat moim mentorem, przechuj kozak pod kątem inteligencji, sylwetki, stylu życia, światopoglądu, a i tak dał się nabrać. Płakał mi przez to nawet, jak gadaliśmy. Nie mogłem w to uwierzyć.

 

Jak słyszę pierdolety babskie to mi się niedobrze robi. Wystarczy, że ten głos skrzeczący usłyszę przy ploteczkach i już mam dość. Jak coś takiego można znosić na co dzień? Ja wolę całe życie już nie ruchać, ale żeby mi baba nad głową nie pierdoliła z tym nienawistnym, niezadowolonym wiecznie spojrzeniem. Kolesie to cienkie bolki generalnie. Ta twardość, siła to wszystko na pokaz. Tak naprawdę to chcą się oddać w babskie ręce i zrzucić ciężar. Dla mnie to żałosne. Ale kogo ja przekonam xD

 

 

  • Like 15
  • Dzięki 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Obliteraror napisał:

Nie ma gorszej pogardy w zachowaniu, będąc z kimś w relacji.

Ty, ja i część innych facetów się zgadza ale co z tego. Próba pomocy jak @RENGERS pisze, nic nie da. Muszą sami zrozumieć, większość z nich nie zrozumie a laski się z nimi rozstaną bo same nie będą mogły tego znieść. To jest smutne ale takie jest życie. Oni świadomie to wybrali. Żeby był kat to musi być ofiara.

Edytowane przez NoHope
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że taki mąż jeden z drugim albo zupełnie nie widzi co sie dookoła dzieje, albo, co dużo częściej, doskonale wie co jest grane, ale jednocześnie nic z tym nie robi. Jedyna reakcja to ucieczka w krzaki za papierosem, pójście do gospodarza i przeproszenie za nią, podczas gdy to ona tak naprawdę powinna to zrobić lub zwykłe westchnięcie będace wyrazem kompletnej rezygnacji i pogodzenia się z tym parszywym losem. A weź teraz takiemu zwróć uwagę, to nie to nie tak, moja myszka taka nie jest, przesadzasz, nie znasz jej, mnie czy nas. Kiedy to wszystko doskonale jak na patelni masz wyłożone. Totalne zaprzeczenie jako ucieczka przed tym fatalnym losem jakim jest małżeństwo i wejście pod pantofel. Zwróć z kolei uwagę żonie na nietaktowne zachowanie, to wszyscy cię zjedzą i zostaniesz nazwany chamem oraz prostakiem, który niepotrafi sięw towarzystwie zachować😆

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mac napisał:

Kolesie to cienkie bolki generalnie. Ta twardość, siła to wszystko na pokaz. Tak naprawdę to chcą się oddać w babskie ręce i zrzucić ciężar. Dla mnie to żałosne. Ale kogo ja przekonam xD

Jep, ale to się wszystko zaczyna od edukacji i rodziny. U nas edukacja zdominowana jest przez kobiety, w rodzinach rządzą kobiety, ojcowie często nie chcą wychowywać dzieci. Lata tłamszenia chłopców bo są energiczni i nie mogą usiedzieć w ławce. Dlatego zwykłe gadanie nic nie daje, trzeba się samemu przeprogramować i to praca na lata. 

 

Rynek matrymonialny nie pomaga, moim zdaniem faceci gorzej znoszą samotność niż kobiety. Może to kwestia libido nie wiem. Ale też faceci boją się samotności i dlatego wchodzą w niekorzystne związki bo wiedzą że inaczej czekają ich lata posuchy.

 

Kobiety naprawdę mają dużą nieformalną władzę i coraz większą formalną, ale wszyscy o tym wiemy. Te młodsze roczniki, julki, są jeszcze gorsze niż starsze polki. Bo to hybryda polskiego matriarchatu z zachodnim feminizmem. Krzyż na drogę zoomerom i młodym facetom bo czeka ich ścieżka zdrowia.

Edytowane przez NoHope
  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Obliteraror, dzięki za ten bardzo wartościowy post. Można z niego wynieść kolejne lekcje. 

Z pewnością warto mieć kregosłup, własne zasady, nie dać się sprowokować. Będąc świadomym tego, co się dzieje wokół Ciebie, zareagować ze stoickim spokojem - Tobie się udało wybrnąć na szóstkę z plusem. 
Ja jednak zadam pytanie... Jak zdusić w sobie ten cały gniew na to wszystko wokół? Bo widzę tego tak dużo, że już powinno przestać mnie to szokować czy ruszać. 
Należę jednak do tych cierpiętników, którzy całym sobą czują spierdolinę tego świata, i czasem zazdroszczę tym wszystkim, po których to spływa, którzy dobrze czują się w tym bagnie i pływają w nim kraulem. 
Bardzo możliwe, że gdybym znalazł się na Twoim miejscu, to zrównałbym złośliwie te niewiasty z ziemią. Nie wiem, jak mam się pozbyć tej złości, bo jest jej we mnie aż nadto. 

Jestem na świeżo jeszcze po rozstaniu, więc kipi we mnie wiele, czuje fizyczny ból. Jednak dużo gorsze jest chyba to, że człowiek już nie widzi nadziei. 
Od kilku lat buduję swój redpillowy światopogląd na wlasnych i cudzych doświadczeniach. 
Kiedyś bardzo mocno skupiłem się na jednej osobie w moim życiu, uważając ją za wyjątkowo złą i zmanierowaną... po kilku latach uważam, że inne wcale nie są lepsze. 

Ostatnio z qmplem wspólnie wyśmiewamy się z tych lasek na portalach randkowych. Ja mu podsyłam wartościowe treści z różnych źródeł, kiedyś się z tego śmiał, dziś po cichu przyznaje mi rację z rezygnacją (miał się hajtać w tym roku, nie pykło bo katoliczka niedoszła żonka pokazała, że jednak pomimo corocznych pielgrzymek i alleluja liczy się dla niej status, a nie wartości). 
Ostatnio byliśmy na domówce ze starymi znajomymi, i jak na wejście usłyszałem historie, że kolejna laska okradła typa po rozstaniu, to tylko wymieniliśmy się spojrzeniami. I tak sobie obserwuje, zbieram, dokładam do wora... 

Jakbym miał tak streścić obserwacje z bliższego i dalszego otoczenia (pomijając własne i wyżej wymienione - rodzina, znajomi bliżsi i dalsi) : 
 - nawet status bogatego, charakternego Alfy nie pomaga - bardzo czesto obserwuje pewne malzenstwo, gdzie żona (druga) robi awantury co weekend, obwinia go za rzeczy absurdalne i zdaje się czasem prowokować, wbijając szpile; po zaobrączkowaniu mentalność zmieniona.. nagle ze skromnej osóbki niewiele zostało; 
 - znam przystojnego, kasiastego gościa przedsiębiorcę kolo 50tki, którego żona trzyma za jaja i puszcza się na lewo i prawo - nie pracuje od lat, ale zarządza jego majątkiem; Córunia z resztą nie lepsza, bo ostatnio wzięła rozwód po kilku latach z fajnym gościem (przystojny, dobrze zarabiający), na rzecz jakiegoś gościa bogatego, z którym już ma dziecko, choć temat rozwodu świeży; 
 - byłem jakiś czas temu na grilu u znajomych - widziałem, jak znajoma traktuje swojego przyszłego męża, który skacze za nią jak piesek zakochany. Warczy na niego, zawsze ma racje i jedzie po nim równo. Ona sama mi przyznała, że nie czuje do niego nic i tylko dziecko ich trzyma, to byłem przerażony - oczywiście na fb i insta - love story jak z magazynu, a dziecko to w sumie taka maskotka do pochwalenia się na social mediach + prosby do znajomych, zeby zaglosowali, zeby synek znalazl sie na okladce jakiegos czasopisma, bo za to nagrody też jakieś są... 
 - znam malzenstwo, gdzie kobieta uwaza sie za niewiadomo kogo - wszystkie rozumy pozjadała, nosi się jak dama - jej facet bardziej skromny... zawsze marzył o motorze, i w koncu na starośc sobie kupił - fajna sprawa, no nie? spełnił marzenie... no ale od żonki pogarda i prychanie; 
 - kolejny przyklad: bogaty ojciec - zona korzysta z luksusów, 3 córki... po 20+ latach rozwód, paskudne wywlekanie rzeczy przed sądem, nakłananie córek do zeznań byle tylko z Ojca ściągnąć ile się tylko da... 
 - obserwacja z przeszłości: cichy facet boi się odezwać w domu, mimo iż wie, że żona nie ma racji... nie staje w obronie własnych dzieci.. zamiast tego talerz w zupę albo idzie rąbać drewno; 
 - ... wiele, wiele innych; 

Mogę tak mnożyć i mnożyć... W przeciwieństwie do jakichś dobrych przykładów, wzorców...
Uczę się tego spokoju, ale czasem nie wiem jak okiełznać w sobie te emocje, gdy wciąż we mnie kipi. Układam to sobie w głowie, ale to wciąż jest proces. 

Pomijając już przykłady z życia wzięte... Nawet oglądając filmy, czytając jakieś bluepillowe artykuły, czy nawet sluchajac rad pseudopsychologów... jestem załamany. 
Pranie mózgów jest na tak wielu płaszczyznach, że aż mnie skręca. Nawet sobie ostatnio wszedlem na dział audiobooków pt. Romanse i przerwertowalem te ksiazki, które namietnie czytają kobiety... 
Przecież to jest tak wszystko banalne, tak klarowne... Zawsze chodzi albo o jakiegoś włocha "Massimo", który rżnie bez opamiętania, jest badboyem, albo o jakiegoś Greya, który prowadzi kilka biznesów równolegle, ale jeszcze znajduje czas na podróże, wymyślne randki i inne zabawy... Albo schodzimy do działu dziecięcego, gdzie mamy same wzorce księżniczek wkładane do głów od małego... 

I tak już na zakończenie dodam... lubię sobie czasem kupić Forbesa. Jakoś tak czasem lubie poczytać, o ciekawych biznesach, o ludziach sukcesu etc. 
I tak kiedyś zwróciłem uwagę,  że jest Forbes i Forbes Woman.  W sensie nie ma Forbes Man Forbes Woman , tylko jest ten ogólny i ten tylko o kobietach... no ale nic walić to... 
Ale tak wertuje tego Forbesa zwykłego, a w nim i tak spora część artykułów jest poświęcona kobietom, w dodatku co ileś kartek jakaś feministyczna reklama o równości zarobków albo coś innego... 
W dodatku, w samych artykułach, jak jakaś statystyka jest na korzyść kobiet, to jeszcze jest podkreślana. 
I tak sobie myśle... co tu się kuźwa odpindala? 

Edytowane przez Peter Quinn
  • Like 13
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.