Skocz do zawartości

Fejs, WhatsApp, Insta mają awarię


maroon

Rekomendowane odpowiedzi

7 minutes ago, Peter Quinn said:

Na ile obstawiacie, że to celowe - np. w celu przetestowania totalnego odcięcia... kiedyś tam, może w niedalekiej przyszłości w ramach jakiejś grubszej akcji?

No mają to w agendzie. Schwab pisał o tym, jako możliwym scenariuszu. Na bald tv też masz odcinek o tym. 

 

 

@SzatanKrieger Ten od międzynarodowego forum ekonomicznego w Davos. 

 

Edytowane przez manygguh
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Peter Quinn said:

Na ile obstawiacie, że to celowe - np. w celu przetestowania totalnego odcięcia... kiedyś tam, może w niedalekiej przyszłości w ramach jakiejś grubszej akcji? 
 

Raczej efekt owczego pędu za apdejtami i fiuczerami. 

 

Sweterki klepią gówniany kod, ciągłe zmiany, ciągle jakieś nowe gówno dodawane i coraz większe ryzyko, że coś się rozjebie. 

 

System się od środka rozwala. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, BlacKnight napisał:

Jestem leśnym dziadkiem bo nie mam serwisów społecznościowych więc rzeknę ,,a komu to potrzebne a na co”.

W zasadzie zarówno FB, Instagram jak i Whatsupp nie mają żadnego znaczenia dla kontynuacji normalnego życia. Gdyby znikło mi konto na FB nie płakałbym za bardzo, Instagrama nie mam, a zamiast Whatsuppa mogę używać Vibera lub wrócić do starych dobrych smsów.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aczkolwiek teraz tak sobie myślę, że może ktoś się zemścił za cenzurę covidową. 😁

 

W dużych, rozproszonych aplikacjach webowych jest tyle miejsc, w których można wywrócić system, że głowa mała. 😁 Bezpieczeństwo to fikcja, teraz to wszystko na gumę do żucia się lepi. 

Edytowane przez maroon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę nikt nie wie co się dzieje. Otóż Gwizdkodmuchaczka Frances Haugen dzisiaj zeznaje przed kongresem.

Skopiowała tysiące plików z serwerów pejsa i wyjechała z grubymi oskarżeniami odnośnie negatywnego wpływu appek m.in. na nastolatków i bierności korpo w temacie. Zapewne dzisiaj roboty ryją kontent szukając i usuwając treści, które mogą im zaszkodzić albo jakiś zmasowany atak DoS, ale stawiałbym na pierwsze. Facebook jest pod okiem antitrustu od dawna i padały hasła o podzieleniu firmy, podobnie zresztą jak np. Google. Przed chwilą oglądałem na CNN, że od strony senatorów demokratów będzie to szło w stronę kontroli i narzucenia regulacji.

 

Mając akcje fejsa pewnie zamknąłbym pozycję w ostatnich dniach. Zresztą widać po kursie co się dzieje. Liczę, przy okazji porządków politycy nie zaczną kolejnego krachu a la 2001.

 

 

Edytowane przez Exar
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.