Skocz do zawartości

Dr. Jacek Bartosiak wyjaśnia beton


Fizzmm123

Rekomendowane odpowiedzi

Def. betonu

Słowem beton określa się człowieka lub grupę ludzi, którzy zajmują jakieś stanowisko i dzięki swoim koneksjom, układom i znajomościom nie da się ich z tych stanowisk usunąć, mimo ich częstej nieudolności.

 

Link

 

Polecam obejrzeć materiał ilustrujący różnicę między pokoleniami. Niby śmieszne ale jednak skłania do refleksji nad stanem polski. Dopóki nie usuniemy betonu z wszystkich dziedzin które mają jakikolwiek wpływ na kształtowanie polski, nigdy w tym kraju nie będzie dobrze.

 

Najlepiej zacząć od polskich uczelni tutaj jest najwięcej betonu na m^2 nieudolnych profesorów z śmiesznymi osiągnięciami „naukowymi”. Stare dziady zamiast przekazywać w miarę aktualną wiedze to klepią to samo od 15 lat. Już współczuje pierwszakom na studiach tego momentu gdy zderzą się z betonem na polskich uczelniach cytując klasyka szkoda szczepić na to ryja.

 

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjątkowo* się z nim zgodzę bo powiedział coś czego nawet albo  zwłaszcza Szereremietiew i jemu podobni nie rozumie bądź nie chce zrozumieć.

Musimy mieć porządne wojsko, tak żebyśmy mieli co do powiedzenia, bo bez tego nie Rosja a Niemcy przyjdą po ziemie utracone i nie będziemy mieli nic do powiedzenia. A  wtedy przyjdą ruscy, cescy, szwedzcy i  Bóg wie kto jeszcze  bo na pochyłe drzewo każda koza skacze.

 

 

* Bartosiak i jego geopolityka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, Fizzmm123 said:

Najlepiej zacząć od polskich uczelni tutaj jest najwięcej betonu na m^2 nieudolnych profesorów z śmiesznymi osiągnięciami „naukowymi”. Stare dziady zamiast przekazywać w miarę aktualną wiedze to klepią to samo od 15 lat. Już współczuje pierwszakom na studiach tego momentu gdy zderzą się z betonem na polskich uczelniach cytując klasyka szkoda szczepić na to ryja.

A teraz spróbuj to zrobić w praktycę. Usuwasz ileś dziesiąć % kadry na uczelniach. Kim zastąpisz? Tutaj trzeba pisać nowy program nauczania itp, reofrmy. Poza tym nie dostrzegasz jeszcze jednego szkopułu. Oni przecież mają swoich znajomych, ci znajomi jeszcze swoich itd. Masz całą sieć powiązań i układów. Zdajesz sobie sprawę, że te struktury mogą zacząć sabotować funkcjonowanie państwa (strajki włoskie, nieposłuszeństwo, masowe urlopy zdrowotne itp.) w celu wywarcia nacisku na taki rząd, który by zaczął to robić? A teraz wyobraź sobie, że równocześnie strajkują nauczyciele, lekarze, rolnicy, pracownicy zus, inni urzędnicy, koleje, strażacy itp. Jesteś w stanie zarządzać takim kryzysem, oraz manewrować pomiędzy różnymi grupami interesów? Brzmi to jak typowy Janusz: "Gdybym ja został premierem, to panie, w miesiąc bym porządek zrobił i poustawiał wszystkich". Aha.

 

EDIT. Bartosiak to mitoman z ambicjami politycznego stołka. Mówi o reformie państwa, nie wspominając słowem o służbach specjalnych. Żart. Jedzie na retoryce "ku pokrzepieniu serc", ale naiwne pelikany to łykają i płacą hajsik za dostęp do S&F.

Edytowane przez manygguh
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, manygguh napisał:

A teraz spróbuj to zrobić w praktycę. Usuwasz ileś dziesiąć % kadry na uczelniach. Kim zastąpisz? Tutaj trzeba pisać nowy program nauczania itp, reofrmy. Poza tym nie dostrzegasz jeszcze jednego szkopułu. Oni przecież mają swoich znajomych, ci znajomi jeszcze swoich itd. Masz całą sieć powiązań i układów. Zdajesz sobie sprawę, że te struktury mogą zacząć sabotować funkcjonowanie państwa (strajki włoskie, nieposłuszeństwo, masowe urlopy zdrowotne itp.) w celu wywarcia nacisku na taki rząd, który by zaczął to robić? A teraz wyobraź sobie, że równocześnie strajkują nauczyciele, lekarze, rolnicy, pracownicy zus, inni urzędnicy, koleje, strażacy itp. Jesteś w stanie zarządzać takim kryzysem, oraz manewrować pomiędzy różnymi grupami interesów? Brzmi to jak typowy Janusz: "Gdybym ja został premierem, to panie, w miesiąc bym porządek zrobił i poustawiał wszystkich". Aha.

Po krótce

1.Kadra się znajdzie lub stworzy gdy dostaną satysfakcjonujące pensje.

2.Nie trzeba od razu zmieniać wszystkiego.

3.Znajomkowie się skończą gdy zacznie się palic pod dupą (będzie walka o możliwość prac).

4. Uczelnie polski mogą sobie strajkować tylko się ośmieszą, żaden myślący student nie poprze betonu będzie analogiczna sytuacja do kodziarzy.

5. Tak naprawdę wystarczy zastosować zasadę student płaci, więc wymaga.

 

Godzinę temu, manygguh napisał:

EDIT. Bartosiak to mitoman z ambicjami politycznego stołka. Mówi o reformie państwa, nie wspominając słowem o służbach specjalnych. Żart. Jedzie na retoryce "ku pokrzepieniu serc", ale naiwne pelikany to łykają i płacą hajsik za dostęp do S&F.

 

Po co ma niby wspominać o służbach specjalnych on zajmuje się innymi zagadnieniami. I czemu zakładasz że służby specjalne będą sabotować przemianę. Na oglądałeś się za dużo hollywoodzkich produkcji filmowych. Nie bierzesz w ogóle pod uwagę, że w służbach tez pracują młodzi ludzie, którym ten stan rzeczy przeszkadza bo np. nie mogą awansować z powodu betonu.

Jak dla mnie rzeczowo i logicznie zarysowuje sytuacje geopolityczną, podaje przykłady oraz argumenty, a co najważniejsze jest gotowy na dyskusje z każdym. Może nie widziałem wszystkich materiałów Bartosiaka ale jestem na 99% pewny nie ma tam żadnych naiwnych teorii dla pelikanów. A co do zarabiania to nie wiem o co tobie w ogóle chodzi gość wykonuje pracę, którą ludzie chcą kupować więc w czym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Fizzmm123 said:

1.Kadra się znajdzie lub stworzy gdy dostaną satysfakcjonujące pensje.

2.Nie trzeba od razu zmieniać wszystkiego.

3.Znajomkowie się skończą gdy zacznie się palic pod dupą (będzie walka o możliwość prac).

4. Uczelnie polski mogą sobie strajkować tylko się ośmieszą, żaden myślący student nie poprze betonu będzie analogiczna sytuacja do kodziarzy.

5. Tak naprawdę wystarczy zastosować zasadę student płaci, więc wymaga.

1. "Się znajdzie" to nie jest strategia. Żeby dostać profesora, dr hab. czy dr nadzwyczajnego to są lata. Jak chcesz skrócić ten czas?

2. Im dłużej zwlekasz, tym bardziej beton się betonuje. Wtedy kończysz na kosmetycznych zmianach.

3. Ciekawe co proponujesz, żeby to osiągnąć? 

4. Oczywiście, że mogą i to bez ośmieszania się. Jeszcze większa olewka studentów, urlopy pracowników, zajęcia na ćwierć gwizdka. 

5. Ooo i co nagle się stanie? Większość studentów sobie na to nie pozwoli żeby dziennie studiować i płacić. Studia tylko dla bogatych? Życzę sukcesu w następnych wyborach.

 

13 minutes ago, Fizzmm123 said:

Po co ma niby wspominać o służbach specjalnych on zajmuje się innymi zagadnieniami.

Jak ktoś chce żeby Polska była mocarstwem, to MUSI się zajmować, a nie mieć małe poletko i na nim tylko fantazjować. Tu jest potrzebne holistyczne podejście.

 

14 minutes ago, Fizzmm123 said:

czemu zakładasz że służby specjalne będą sabotować przemianę. Na oglądałeś się za dużo hollywoodzkich produkcji filmowych. Nie bierzesz w ogóle pod uwagę, że w służbach tez pracują młodzi ludzie, którym ten stan rzeczy przeszkadza bo np. nie mogą awansować z powodu betonu.

Słabiutko. W Polsce służby są pod USA. Jest też ogromna agentura Niemiecka. Jeśli myślisz, że służby specjalne to James Bond i inne filmy hollywódzkie, to beka z ciebie, bo to nie niemiecki James Bond przeszkadza Polsce w budowie elektrowni atomowej, czy modernizacji kopalń. Po za tym, to służby specjalne mają haki na polityków oraz swobodę działania do robienia brudnej roboty. Jeśli ktoś się zachowa źle, to skończy jak senator Piesiewicz albo Lepper. Nie bierzesz również pod uwagę, że każdego można wpisać w procesy i zaproponować fajną fuchę. Nie bierzesz też pod uwagę, że do służb trafiają ludzie po selekcjach i młodzi gniewni się tam nie przebiją. Bo to właśnie beton rekrutuje i tego, widać, nie za bardzo rozumiesz.

 

20 minutes ago, Fizzmm123 said:

Może nie widziałem wszystkich materiałów Bartosiaka ale jestem na 99% pewny nie ma tam żadnych naiwnych teorii dla pelikanów.

Jeszcze w 2015/2016 roku mówił, że Amerykanie nam pomogą, że uczynią Polskę nadzorcą w tej części świata, bo strategiczne położenie, bo pomost bałtycko-czarnomorski, bo łatwo wejść do Bramy Smoleńskiej itp. A jak USA przekazały klucze Niemcom w 2021, to już o tym nie wspomina, tylko "musimy sami, musimy kosmos itp." To było naiwne.

 

Pomijam bełkot, o tym jaka to rosyjska armia jest słaba i że Polska może ją pokonać (tak tak, nie mów, że nie mówił xD), a tu nagle w symulacjach wojennych się okazuje, że Rosja w 5 dni dochodzi do Wisły. No i gdzie te jego kalkulacje? A teraz pomyśl, że ktoś ze Sztabu Generalnego wziął to na poważnie, że Polska może pokonać armię rosyjską. Jaki efekt?

 

23 minutes ago, Fizzmm123 said:

A co do zarabiania to nie wiem o co tobie w ogóle chodzi gość wykonuje pracę, którą ludzie chcą kupować więc w czym problem.

Nie mam z tym problemu, że zarabia. Skoro płacą mu ludzie, to znaczy że jest popyt na takie treści. Ale spójrz z takiej strony, zbiera wokół siebie ludzi marzących o Polsce jako mocarstwie, takie treści im też podsuwa. Oni za to płacą. Obie strony są zadowolone. A to, że to farmazony, to inna kwestia. Potrzeby odbiorców są zaspokojone, nisza rynkowa tak samo.

 

 

O Bartosiaku pisałem jeszcze w tym temacie:

 

 

 

  • Like 1
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię Bartosiaka, uważam, że ma kilka sensownych pomysłów, ale facet czasem lubi przygwiazdorzyć. Poza tym - na papierze, w tym ich Kanapowym Gabinecie Geostrategów może wszystko wygląda jasno i klarownie, ale inaczej jest, gdy rzeczywiście masz jakąś "sprawczość" (hie, hie...) i jednocześnie musisz się przebijać przez beton. A niektóre jego pomysły (np. wypchnięcie logistyki do sektora cywilnego) są po prostu głupie i szkodliwe. Gościu trochę padł ofiarą własnej sławy.

No i Bartosiak nie może (albo nie chce) zrozumieć, że 100-tysięczna armia jest praktycznie pozbawiona rezerw ludzkich. A ten by jeszcze redukował.

 

Co do linku, to nie odniosę się - najpierw muszę obejrzeć.

 

 

5 godzin temu, Fizzmm123 napisał:

w służbach tez pracują młodzi ludzie, którym ten stan rzeczy przeszkadza bo np. nie mogą awansować z powodu betonu.

Zapewniam cię, że tacy ludzie nie mają tam czego szukać. Info z pierwszej ręki, nie z ynternetów. Po to są służby, aby trwał beton.

Edytowane przez zychu
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 10.10.2021 o 18:04, zychu napisał:

Lubię Bartosiaka, uważam, że ma kilka sensownych pomysłów, ale facet czasem lubi przygwiazdorzyć. Poza tym - na papierze, w tym ich Kanapowym Gabinecie Geostrategów może wszystko wygląda jasno i klarownie, ale inaczej jest, gdy rzeczywiście masz jakąś "sprawczość" (hie, hie...) i jednocześnie musisz się przebijać przez beton. A niektóre jego pomysły (np. wypchnięcie logistyki do sektora cywilnego) są po prostu głupie i szkodliwe. Gościu trochę padł ofiarą własnej sławy.

No i Bartosiak nie może (albo nie chce) zrozumieć, że 100-tysięczna armia jest praktycznie pozbawiona rezerw ludzkich. A ten by jeszcze redukował.

 

Co do linku, to nie odniosę się - najpierw muszę obejrzeć.

 

 

Zapewniam cię, że tacy ludzie nie mają tam czego szukać. Info z pierwszej ręki, nie z ynternetów. Po to są służby, aby trwał beton.

Lepiej Grygucia posłuchaj. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do gościa byłem sceptyczny,aczkolwiek czytam jego książkę nadchodzi III wojna światowa napisaną z Zychowiczem i jest bardzo dobra. Myślę,że w ogólnym zarysie jego koncepcje geopolityczne są słuszne. Przed wszystkim to,że trzeba uprawiać politykę pragmatyczną ,nie ma trwałych sojuszy tylko interesy, potrzebujemy nowoczesnej niekoniecznie dużej armii.

 

Według mnie problem jest bardziej złożony. Po pierwsze rządzą nami ludzie, pokolenia 60+, którzy mają wyobrażenie wojny z czasów  ,,czterech pancernych i psów",nowoczesna wojna jest inna i wymaga innych środków.

 

Niemniej najważniejsze jest to, że RP straciła sprawczość, podmiotowość i niezależność wraz,a nawet przed rozbiorami i jej już nie odzyskała. Komu ma na tym zależeć? No chyba nie obcym państwom. Przecież to,że Niemcy są bogaci,a my biedni wynika z tego,że my pracujemy na nich. Gdybyśmy my mieli być bogaci to niebyli by Niemcy to jest proste. O tym poniekąd mówi tez Bartosiak w kontekście konfliktu Chiny-USA,łańcuchów dostaw itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Trevor napisał:

 

 

Dotrwałem do połowy tego biadolenia. Człeniu pomylił pracę ze służbą wojskową. I najwidoczniej nie nadaje się do woja.

Mój tata służył ponad trzydzieści lat. Musiał się użerać z betonem, idiotami i chamstwem. Ale robił swoje, bo był żołnierzem z powołania (i wysokiej klasy inżynierem w dziedzinie, której większość trepów nie rozumiała).

A ten typek to jakiś szwej. Płacze, bo nie mógł sobie weekendu zaplanować. No kurwa. Nie chcę, aby tacy ludzie służyli w wojsku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/10/2021 at 1:10 PM, Fizzmm123 said:

1.Kadra się znajdzie lub stworzy gdy dostaną satysfakcjonujące pensje.

Na politechnikach są ludzie, którzy są niezatrudnialni w przemyśle. Oraz trochę ideowców, plus kilku po zawałach którzy poszli "na lekkie".

Ale: przeciętnej uczelni nie stać na zatrudnienie fachowców światowej klasy, po prostu nie ta skala (albo nie ta waluta). No i jakby "wyborca" usłyszał, że wykładowca IT zarabia np 600k zł brutto rocznie...

A szkoły humanistyczne pomińmy milczeniem, także ze względu na rozrzut specyfik zawodu - gdzie poza uczelnią można znaleźć np. polonistę, to jednak ma sens.

On 10/10/2021 at 1:10 PM, Fizzmm123 said:

żaden myślący student nie poprze betonu

Przeciętny "demokratyczny" student poprze każdego, kto da mu tróję "za chęć do życia". To nie czasy Cambridge i Oxfordu :)

On 10/10/2021 at 1:10 PM, Fizzmm123 said:

5. Tak naprawdę wystarczy zastosować zasadę student płaci, więc wymaga.

Patrząc na listę czołowych technicznych uczelni świata, większość z nich stosuje prostą zasadę - student generalnie nie ma NIC do gadania - może sobie w każdej chwili iść płacić i wymagać GDZIE INDZIEJ. Na przykład do Akademii Paznokcia. Albo po prostu kupić sobie papierek w ramkach na bazarku.

Inaczej - student który powie, że "płaci i wymaga", nie powinien nigdy zostać studentem, nie mówiąc o pozostaniu studentem. I dobra uczelnia tej zasady przestrzega.

 

On 10/10/2021 at 1:43 PM, manygguh said:

Większość studentów sobie na to nie pozwoli żeby dziennie studiować i płacić. Studia tylko dla bogatych? Życzę sukcesu w następnych wyborach.

Sedno problemu - powszechność. Studia to już nie jest nauka, to jest przemysł nadawania dyplomów. Za kredyt. W USA są "naganiacze", którzy szukają odpowiednich kandydatów, i namawiają ich na nisko oprocentowane kredyty edukacyjne. I potem taki "trailers" się dziwi, że nikt go nie chce zatrudnić - a wystarczy parę podstawowych pytań z fizyki, by odróżnić ziarno od plew.

Wbrew pozorom, ideowcy u nas jeszcze jako tako trzymają poziom, tam gdzie się uchowali.

 

A większość ludzi nie powinna mieć dyplomu, kropka. Podstawowe dla każdego kto chce, średnie dla ~30-50%, wyższe - 1-3%. Takie kiedyś były rozkłady, i od tego czasu ludzie raczej zgłupieli, a nie stali się mądrzejsi.

 

Z drugiej strony - wystarczy popatrzeć jak funkcjonowały stypendia prywatne sto lat temu, by wiedzieć że najzdolniejsi mogli studiować, nawet jeśli byli biedni jak mysz kościelna. Ale nie każdy jest najzdolniejszy. Studia - tylko dla najzdolniejszych. Dopiero to hasło wkurzyłoby "przeciętnego wyborcę". Nawet jeśli - ma sens.

On 10/10/2021 at 1:43 PM, manygguh said:

tu nagle w symulacjach wojennych się okazuje, że Rosja w 5 dni dochodzi do Wisły

To był bodajże wynik graniczny. Przeciętnie wystarczały trzy dni.

Ale i tak mój ulubiony scenariusz to szybkie bombardowanie elektrociepłowni, elektrowni i sieci przesyłowych WN zimą - w kilka dni SAMI politycy by przyjęli "bratnią pomoc". Fakt że "terroryści islamscy" zamiast tego, wolą widowiskowo atakować pojedyńcze osoby lub medialne cele, najlepiej świadczy o ich "zaangażowaniu w sprawę" - porządne "zielone ludziki" takich akcji nie robią.

On 10/10/2021 at 1:43 PM, manygguh said:

Skoro płacą mu ludzie, to znaczy że jest popyt na takie treści. ...

Potrzeby odbiorców są zaspokojone, nisza rynkowa tak samo.

Taka prostytutka od marzeń, zasada działania polityka w demokracji ochlokracji - im więcej pociągnie na siebie, tym więcej zarobi.

Zadowolona jest też trzecia strona, bo piąta kolumna sama się finansuje, a potencjalne "źródła problemów" są skanalizowane i kontrolowane.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Kespert said:

Taka prostytutka od marzeń, zasada działania polityka w demokracji ochlokracji - im więcej pociągnie na siebie, tym więcej zarobi.

Zadowolona jest też trzecia strona, bo piąta kolumna sama się finansuje, a potencjalne "źródła problemów" są skanalizowane i kontrolowane.

Nie mam żadnych dowodów, ale myślę, że gość jest lobbystą amerykańskiej zbrojeniówki. Jest Senior Follow w Potomac Foundation, czyli amerykańskie granty. Dla mnie to podżegacz, który momentalnie stąd ucieknie, jeśli zacznie się jakaś wojna. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, manygguh napisał:

Nie mam żadnych dowodów, ale myślę, że gość jest lobbystą amerykańskiej zbrojeniówki. Jest Senior Follow w Potomac Foundation, czyli amerykańskie granty. Dla mnie to podżegacz, który momentalnie stąd ucieknie, jeśli zacznie się jakaś wojna. 

No właśnie ciekawe na jakiej podstawie skoro krytykuje zakup amerykańskiego uzbrojenia typu F-35 czy Abramsy. Myślę,że w polskim grajdole nikt nigdy nie zrobi niczego konstruktywnego,bo każdy będzie obrzucany gównem i podejrzewanym o agenturę niezależnie od swoich koncepcji i pomysłów.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, ManOfGod said:

No właśnie ciekawe na jakiej podstawie skoro krytykuje zakup amerykańskiego uzbrojenia typu F-35 czy Abramsy

To, że krytykuje akurat te zakupy, to nic nie znaczy. W przypadku wojny z Rosją F-35 jest bezużyteczne, bo Rosja ma technologie która pozwala strzelać do niego jak do kaczek. No nie będzie się tak kompromitować przecież. Abramsy tak samo. Co ci po abramsach jak ugrzęzną gdzieś na bagnach albo zostaną zniszczone mosty? Albo jak są drony bojowe? Za to nagania na systemy rakietowe i broń w kosmosie. Jak myślisz, gdzie dla producentów broni jest wyższa marża? 

Edytowane przez manygguh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, manygguh napisał:

To, że krytykuje akurat te zakupy, to nic nie znaczy. W przypadku wojny z Rosją F-35 jest bezużyteczne, bo Rosja ma technologie która pozwala strzelać do niego jak do kaczek. No nie będzie się tak kompromitować przecież. Abramsy tak samo. Co ci po abramsach jak ugrzęzną gdzieś na bagnach albo zostaną zniszczone mosty? Albo jak są drony bojowe? Za to nagania na systemy rakietowe i broń w kosmosie. Jak myślisz, gdzie dla producentów broni jest wyższa marża? 

Jakoś cały MON i rząd się kompromituje podpisujac te umowy i nikomu to nie przeszkadza.Przecież Bartosiak właśnie o tym mówi o czym ty piszesz więc nie wiem o co Ci chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minutes ago, ManOfGod said:

nie wiem o co Ci chodzi.

O lobbowanie interesów amerykanskiej zbrojeniówki w kategorii broń kosmiczna i rakietowa. 

 

41 minutes ago, ManOfGod said:

Jakoś cały MON i rząd się kompromituje podpisujac te umowy i nikomu to nie przeszkadza.

Oni to robią, by wejść w tyłek USA, pokazać że są sojusznikiem i kupić sobie ich przychylność. Bartosiak, według mnie, ma inne motywy (łącznie z politycznymi) i to właśnie napisałem. I według mnie Bartosiak robi to bardziej umiejętnie, ale nie ma zasobów politycznych. I nad tym teraz pracuje. Tyle i aż tyle. 

Edytowane przez manygguh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, manygguh napisał:

O lobbowanie interesów amerykanskiej zbrojeniówki w kategorii broń kosmiczna i rakietowa. 

 

Oni to robią, by wejść w tyłek USA, pokazać że są sojusznikiem i kupić sobie ich przychylność. Bartosiak, według mnie, ma inne motywy (łącznie z politycznymi) i to właśnie napisałem. I według mnie Bartosiak robi to bardziej umiejętnie, ale nie ma zasobów politycznych. I nad tym teraz pracuje. Tyle i aż tyle. 

Ok,dla mnie jest to jakiś fajny powiew realizmu,a czy z tych koncepcji coś wyjdzie?Chcialbym,ale jestem realistom.
 

Polityka polega na grze interesów,a tak jak pisałem komu zależy żeby w tej części Europy istniało względnie niezależne, rozwinięte gospodarczo państwo z nowoczesną armią? Nie widzę takowych podmiotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propo studiów to serio patologia z tymi prywatnymi. I wkurwia mnie to strasznie, że wizerunek studenta kierunku humanistycznego cierpi (ogólnie wszystkich ale skupiam się na sobie, taki ze mnie egoista). 

Najebali prywatnych psychologii i socjologii, naprzyjmowali debili z ledwo zdaną maturą z matmy (z całym szacunkiem dla guru, on udowodnił po stokroć, że głupi nie jest) i teraz pójdziesz studiować te kierunki na dobrej uczelni, gdzie trudno jest się dostać i zostaniesz zmieszany z szarą masą idiotów.

 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.google.pl/amp/s/www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/kraj/artykuly/8296618,sondaz-polityczny-pis-ko-polska-2050-konfederacja-lewica.html.amp
 

Gdyby wybory do Sejmu odbywały się w najbliższą niedzielę, PiS uzyskałoby 30,6 proc. głosów, KO 21,7 proc., Polska 2050 13,3 proc., Lewica 7,7 proc., Konfederacja 5,8 proc., a PSL 5,1 proc. - wynika z opublikowanego w poniedziałek sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski.

 

Nic się nie zmieni. Szkoda energii życiowej na to wszystko.

,,Chipsy, browar, cola. Jutro jest jak dziś- dziś jest jak wczoraj”.

Większości ludziom nic więcej nie potrzeba do szczęścia. Stać ich na kolorowy telewizor 4K, 12 letnie auto z Niemiec i kredyt na mieszkanie, więc mają ,,namiastkę luksusu”. Wczoraj na suchara w odbyt, jutro już o tym nie pamięta bo dostanie promocje w markecie na  kiełbasę.

 

Ja dalej uważam, że ludzie w większości są głupsi od zwierząt (chociaż nie możemy mierzyć ich do końca naszą skalą porównawczą), chociaż wydaje im się, że jak pojęli obsługę smartfona czy prowadzenie auta to nad nimi królują.

Jakby otworzyć zagrody świniom czy klatki kurom to by spierdalały gdzie pieprz rośnie. A ludzie w nich się urządzili, krzyczą ,,chcemy więcej” bijąc przy tym brawo.

 

 

Zobaczcie jakie tłuki chodzą po ulicach. Oni pójdą sobie na wybory. I jeszcze masa innych inteligentów.

Z kim chcecie kruszyć beton?

Jeszcze Was zlinczują.

 

Ja już straciłem nadzieje, bo tutaj na prawdę nic się nie zmieni. Nie będzie lepiej i im szybciej sobie to uświadomimy, tym będzie lżej na psychice.

 

Polecam wyprowadzkę gdzieś, gdzie czas płynie wolniej, jest więcej słońca i mniej ludzi. Akurat w dzisiejszych czasach jest dużo możliwości w tej kwestii- nie bać się, korzystać. Na zmiany nigdy nie jest za późno.

Edytowane przez Jan III Wspaniały
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Jan III Wspaniały napisał:

Zobaczcie jakie tłuki chodzą po ulicach. Oni pójdą sobie na wybory. I jeszcze masa innych inteligentów.

Z kim chcecie kruszyć beton?

Jeszcze Was zlinczują.

To nie ma wbrew pozorom,aż takiego znaczenia. Czy w USA czy Niemczech są ludzie mądrzejsi na ulicach? Wątpię. Tam się mówi,że stado baranów jest prowadzone przez grupkę orłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.