Jump to content

Szanghaj 1973, Szanghaj współcześnie


Recommended Posts

 

 

 

Pomijając aspekt propagandowy i politykę chińskiego reżimu, powiedzieć że różnica jest miażdżąca, to mało powiedzieć.

 

Pozwólcie Chinom spać, bo jak się obudzą, będzie to wielki kłopot dla świata.

 

Napoleon Bonaparte

Link to post
Share on other sites

W Chinach, jeżeli zniszczysz ławkę, albo dokonasz czynu, który szkodzi członkom społeczności to dostajesz masę minusów w punktacji społecznej, co trzeba później mocno odrabiać. A przy okazji wolontariatu sąsiedzkiego, nawet po wniesieniu babci zakupów na piętro dostajesz plusy. Tam wójt spaceruje, czy burmistrz i pyta ludzi, czego lokalnie potrzebują. Do tego reklama rekrutacji do armii chińskiej, że wszystko mają i życia zabraknie, żeby wszystko poznać, a reklama armii USA to kobieta na czele. Komedia. Pewnie jesteśmy ostatnim pokoleniem, które dożyje w jeszcze w dominacji USA, ale to już końcówka. Tego syfu i zgnilizny nie da się uratować.

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, mac napisał:

 Do tego reklama rekrutacji do armii chińskiej, że wszystko mają i życia zabraknie, żeby wszystko poznać, a reklama armii USA to kobieta na czele. Komedia.

 

Akurat wojsko myślę, że sprawnie przerobi każdego ochotnika na mięso armatnie. Reklama jest by w ogóle nakłonić do zaciągu. Takie instytucje raczej zmiotą indywidualizm, zauważ co się dzieje na Uniwersytetach, w wojsku nie do pomyślenia. Tam zmiany zachodzą tylko w tych miejscach, które widać w tv i są niejako na widelcu.  

Link to post
Share on other sites
18 godzin temu, mac napisał:

. Tam wójt spaceruje, czy burmistrz i pyta ludzi, czego lokalnie potrzebują.

To tak jak u nas prezes Obajtek. A te mendy z TVN 24 jeszcze go wyśmiewały, że "wójt czekoladka".

Się rozwineły skośnokie. Mój brat tam był na występach artystycznych, zachwycony był  miejscową publiką, a i miastem też. Przypominam, że w 2007 roku Robert Kubica jechał tam po zwycięstwo w deszczowym GP Chin, póki niestety silnik odmówił posłuszeństwa.

Link to post
Share on other sites

Kolejnym ciekawym przykładem z naszego europejskiego podwórka jest Irlandia, która w latach 40tych była typowo chłopska, bez przemysłu itd., później totalnie się zamknęła na zewnątrz, w latach 80tych mega bezrobocie, migracja, za to dzisiaj najbogatszy kraj wg PKB per capita, 56k Euro (Polska 11k Euro).

 

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Gospodarka_Unii_Europejskiej

Link to post
Share on other sites
W dniu 13.10.2021 o 15:25, cst9191 napisał:

Co prawda nie Chiny...

 

0bdef09943d847ba4193ef21391fd012.jpg

Zalecam poczytać o polityce gospodarczej Japonii. O specyfice Keiretsu i wcześniejszych Zaibatsu. 

Tam urzędnicy zalecali jaką działalność powinno się podjąć. Obok wolnego rynku to Japonia nie stała, wprost przeciwnie. Blisko jej było do gospodarki sterowanej centralnie. 

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.