Skocz do zawartości

Trening z rana jak śmietana? :)


antyrefleks

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Bracia, młodszy kolega przychodzi do Was z pytaniem. Jako, że mocno intensyfikuje działania na każdej możliwej płaszczyźnie chciałbym zapytać czy ktoś może wprowadza się rano w odpowiedni rytm dniowy treningiem/aktywnością fizyczną - jak zwał tak zwał. Otóz kiedyś uprawiałem sport, była siłownia rano (to jednak obecnie odpada, za dużo czasu na organizację tematu i trenuje po pracy), było bieganie, były jakieś ćwiczenia ogólnorozwojowe, jednak szczerze mówiąc, pomimo tego, że mam dryg do sportu, nie znalazłem tego czegoś, czego szukam i nie poczułem tego (choć wpływało to na mnie dość korzystnie). Od jakiegoś czasu rozważam zakup trenażera i wdrożenie 30minutowej jazdy na rowerze szosowym w pokoju każdego poranka jako, że uwielbiam jeździć. No ale właśnie, może ktoś bogatszy doświadczeniem podsunąłby mi coś lepszego, co zarówno wzmocni moją formę fizyczną jak i dostarczy endorfin dzięki czemu nadal będę mógł funkcjonować bez kawy mając energii na cały dzień :) Czekam za propozycjami, pozdrawionka! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz rzucić okiem na kanał "Człowieku, rusz się" na YT, jest tam playlista on nazwie Rozrusznik poranny, może znajdziesz tam coś dla siebie. Są tam raczej proste ćwiczenia, żeby się rozruszać(tak jak nazwa wskazuje).

 

Godzinę temu, antyrefleks napisał:

dzięki czemu nadal będę mógł funkcjonować bez kawy mając energii na cały dzień

Polecam sen :)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdego ranka zaraz po przebudzeniu na rozruch robię 40 pompek, później spacer 10 km a wciągu całego dnia nawet do 30 km, po południu wysiłek fizyczny, rozciąganie.

Samo ruszanie się jest pro zdrowotne, działa korzystnie na organy wewnętrzne oraz poprawia nastrój, samopoczucie.

Z samego rana człowiek ma mnóstwo energii i warto wtedy to wykorzystać.

Jeżeli rower daje Ci dużo frajdy to te 30 minut każdego ranka rób i wtedy zobacz jaki wpływ ma na twoje ciało, humor.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"I love the smell of napalm in the morning"

 

Trenuj tak, żeby się paliło! (musiałem)

 

Jak już będziesz kupował trenażer, to wiedz, że musisz zainwestować koło 3k w samo urządzenie, inaczej i Ciebie i sąsiadów będzie ... denerwował ten hałas, zwłaszcza rano.

 

Jeszcze na BS nie reklamowałam, ale na prawo i lewo polecam darebee.com, masz tam tony ćwiczeń, wyzwań, programów, całkiem motywujące forum.

 

W mojej opinii lepiej nie rzucać się na coś grubego od razu, tylko po woli przez miesiąc - dwa zbudować sobie nawyk. Sam bieganie rano zaczynałem kiedyś od jedynie przygotowania sobie rzeczy wieczorem, nawet nie wychodziłem przez kilka dni na zewnątrz... Aż zaskoczyło.

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.