Skocz do zawartości

Squid Game - koreański hit na Netflixie bez poprawności politycznej


mac

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam ten serial Squid Game. Żadnej poprawności politycznej i wiele ciekawych smaczków manipulacyjnych. Dawno się tak nie wkręciłem w fabułę. Na weekend idealnie :)Brak poprawności politycznej jest odświeżający. Czułem się, jakbym oglądał serial z dawnych czasów. Mega klimat.

 

 

  • Like 11
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kleofas napisał:

Ale faktycznie jest fajny

Też polecam, bo świetny jest. Obejrzałem go jeszcze przed tym boomem, parę dni po premierze we wrześniu. Praktycznie ciągiem, w dwa dni. Kopalnia obserwacji socjologiczno - psychologicznych. Zdecydowanie nie dla nastolatków, moim zdaniem.

 

Wrzucę też ciekawą dyskusję nt. fenomenu serialu

 

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy odcinek moim zdaniem może trochę przynudzać (powolne rozkręcanie akcji) ale potem już zaczyna się główna fabuła.

Produkcja na pewno nie dla dzieci, momentami dzieją się naprawdę brutalne sceny :D Z pewnością polecam, bez zbędnej propagandy LGBT i takie tam.

 

Ja uwielbiam Koreańskie (nie mylić z Japońskimi, Chińskimi) filmy/seriale za to, że są naprawdę starannie zrobione, bez poprawności politycznej, bez homopropagandy itp.

 

No i te Koreańskie kobiety... Boże Święty... 12/10

 

Jeżeli chodzi o produkcje spod tego kraju to polecam również:

 

The Call (2020) - science fiction o kobiecie, która rozmawiała przez telefon w czasie rzeczywistym z kobietą, która żyła w tym samym domu co ona tylko, ze 20 lat wcześniej :D Momentami brak logiki i końcówka zrobiona na siłę, ale dobrze się przy tym filmie bawiłem.

 

Zombie express (2016) - W rzeczywistości owładniętej przez zoombie grupka ludzi próbuje uciec pociągiem do schronienia.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle przy tej okazji polecam stary serial Outer Limits - ehhh gdyby go tak odświeżyli...

 

Po tamtej stronie (Serial TV 1995-2002) - Filmweb

 

Co do serialu, faktycznie polecam szkoda tylko że człowiek za dużo tego widział i niestety przewidziałem w 90% jak się skończy - spokojnie nie będę spoilerować. Problem z takim serialem jest taki, że jak człowiek sobie uświadomi, że część ludzi faktycznie w realu bierze udział w takich grach, to za wesoło nie jest. A na bank podobne gry są realizowane za kulisami. Zresztą taką tematykę filmową lubię, jest kilka filmów zrealizowanych na podobnej zasadzie. Jak ktoś chce coś podobnego obejrzeć na netflixie to jest dostępny:

 

"Alice in Borderland" - nie jest może aż tak fajny ale też można obejrzeć.

 

Alice in Borderland | Official Trailer | Netflix - YouTube serial zrealizowany na podstawie mangi i anime. Co ciekawe zagadki z Squid game bym przeszedł ale z Alice to bym się zesrał i umarł na pierwszej :P Pewnie manga o wiele lepsza jak zwykle ale tam, można obejrzeć.

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem, ogólnie momentami mocne sceny.

Zwłaszcza pod koniec sezonu, gdzie nadchodzą już te właściwe rozgrywki :)

 

A ja tam czekam jeszcze na Wiedźmina, chociaż przyznam, że czarnuchów tam napchali na siłę ( i te plastikowe zbroje Nilfgaardu) ale no.. 😕

Jedyny serial o Wieśku, który da się oglądać

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no muszę powiedzieć, że jestem pozytywnie zaskoczony, aż sam się zainteresowałem😁

Jak nie oglądam tego chłamu jak netflix to ta produkcję z przyjemnością obejrze.

Ciekawe czy tak będzie wyglądać niedaleka przyszłość bo psychopaci rządzący tą planetą są zdolni do wszystkiego.

Zauważyliście tam ludzie są tylko numerami natomiast Ci co ich zwerbowali do gry kombinezony, zakryte twarze czy to czegoś nie przypomina😉?

 

31 minut temu, Fury King napisał:

Po Parasite miałem odruch wymiotny,

 

Nie przesadzaj najlepszy film ostatnich lat, który był wart 4 oscarów.

25 minut temu, Quo Vadis? napisał:

A ja tam czekam jeszcze na Wiedźmina,

 

Ja też😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Ace of Spades napisał:

Z koreańskich filmów polecam zajebisty PARASITE z 2019r.

Jeden z lepszych filmów jakie ostatnimi czasy oglądałem.

Bardzo mocne nawiązanie do prawdziwego życia.

Widziałem kiedyś film dokumentalny o biedzie w krajach azjatyckich. Co biedniejsi to nawet w kafejkach internetowych wynajmują miejsce, żeby mieć gdzie spać i żyć. Tragedia i bieda na maxa. Zresztą w USA kraj mlekiem i miodem płynącym ludzie też mieszkają na parkingach w samochodach. Nawet są do tego specjalne place. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Johny_B napisał:

dla mnie beznadzieja

 

Czemu, z ciekawości zapytam? :)

Tu widać wpływy dziesiątków dzieł popkultury, od czystego gore w rodzaju Piły, przez "Czyż nie dobija się koni?"- słynnego filmu z lat 70-tych, jak również idei produkcji Battle Royale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ten serial ma wiele odświeżających motywów i bardzo spójną narrację, do tego ciekawe tło, skąd to się wzięło, kto to wymyślił, dlaczego tak, a nie inaczej. W ostatnich latach było wiele gówno produkcji, w tym wpychanie na siłę murzynów, kobiety wszędzie. A tutaj proszę bardzo. Serial dla mas, a jednocześnie z ogromnym polem do interpretacji, czymś oryginalnym. Z tego powodu poleciłem. Rzadko już oglądam seriale, filmy. Ciekawa odmiana i szansa poznania koreańskiego stylu. Według mnie robią robotę. Mają kilka wyjątkowych filmów i się z poprawnością polityczną nie pierdolą. Dla mnie odświeżenie i nie tylko dla mnie. Widać, czego ludzie potrzebują. Ten serial to doskonale pokazał. Całe szczęście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem 15 min i męcząca jest dla mnie przesadna emocjonalność głównego bohatera i jego durnie podejmowane decyzje.

 

Szkoda mi czasu dalej to ciągnąć.

 

Żółtki tym razem niezbyt się postarały.

Niech lepiej drugi mur chiński zbudują, kurła.

@Iceman84PL Gdzie mogę obejrzeć Parasite, za darmo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem naprawdę wiele fajnych seriali, jestem także fanem mocnego kina gdzie przeżywasz wszystko razem z bohaterem, ale powiem szczerze, że nie rozumiem fenomenu tego serialu.

Taniutka, tandetna produkcja. I niestety widać to na każdym kroku. Świetna propozycja jak ktoś by chciał zjarać łeb i się wkręcić, bo wtedy takiemu widzowi to wszystko jedno.

Jak dla mnie 4.5/10 i jednocześnie bardzo mnie rozczarowała ostatnia scena ostatniego odcinku... Mogli to po prostu skończyć, tymczasem szykuje się koreańska drama na 10 sezonów 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.