Skocz do zawartości

Jak i ile razy się myjecie?


ZamaskowanyKarmazyn

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, krzy_siek napisał:

Używam szarego mydła do całego ciała w tym wacka i włosów. Nie mam nigdy problemów ze skórą, z podrażnieniami, z przetluszczonymi włosami.

A jaką miałeś skórę głowy, zanim zacząłeś używać szarego mydła do mycia włosów? Miała skłonności do przetłuszczania się? 

 

Pytam, bo ja ze skórą głowy mam, niestety, ten problem, że od lat mocno się przetłuszcza, więc włosy myję codziennie, a jeśli tego nie zrobię, to nast. dnia wyglądam niemal jak zmokła kura. Pomimo tego, gdy mam wolne, to i tak daję odpocząć włosom i robię sobie krótką przerwę (choćby dzień), bo ileż można. Twarz przemywam 1-2 razy dziennie płynem hipoalergicznym do skóry przetłuszczającej się.

 

Ja z reguły biorę prysznic codziennie, chyba że mam trochę wolnego i nie pracuję, więc wtedy daję odpocząć skórze i robię to np. 2x w tygodniu. Podczas prysznica oczywiście obowiązkowe mycie członka i pachwin. 

Są żele pod prysznic z dodatkiem probiotyków, ale nie wiem, ile to jest warte.

 

Dodatkowo wpoiłem sobie taki nawyk, że każdorazowo po oddaniu moczu, przecieram/osuszam członka papierem toaletowym/chusteczką higieniczną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Player89 napisał:

A jaką miałeś skórę głowy, zanim zacząłeś używać szarego mydła do mycia włosów? Miała skłonności do przetłuszczania się? 

Tak, miałem przetłuszczające włosy. Przetłuszczały mi się bardziej gdy używałem szamponu (testowałem Shauma, Nivea, jakieś ziołowe nie pamiętam nazwy coś z Natura). Pod względem ogólnego wyglądu - puszystość itd. też lepiej mydłem. No i wielokrotnie taniej i też szybciej, bo jednym mydłem załatwiasz całe ciało. Tylko zęby myję pastą, żeby nie było :) nie tak jak blondynka z dowcipu która nie myje zębów bo kostka mydła się nie mieści się.

Przy używaniu szamponów miałem czasem jakieś pryszcze we włosach, skóra głowy mnie swędziała. Może to przez to, ze myję włosy 2 razy dziennie i dla szamponu to było za dużo a dla mydła OK.

 

Serio panowie polecam szare mydło do wszystkiego, tam nie ma żadnej chemii i dodatków, to nawet widać po jego zapachu. Celem tego mydła jest pienić się i zmyć tłuszcz ze skóry. Nie słyszałem jeszcze kiedykolwiek żeby komuś szare mydło zaszkodziło.

 

A co do tego że dwa razy dziennie się myję - ja duzo się ruszam, ćwiczę, spaceruję, przez co pocę się, lubię czuć komfort ze jestem świeży, takie mycie to dla mnie parę minut od wejścia pod prysznic do wysuszenia się, dodatkowo rano oraz po popołudniowej drzemce to mnie wybudza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ZamaskowanyKarmazyn napisał:

Temat niby głupi

 

Kiedyś bacowa mówiła :" gupi gupi a też podupi"

13 godzin temu, ZamaskowanyKarmazyn napisał:

pierwsza dziewczyna mnie upomniała ze moj członek jej śmierdzi podczas robienia loda

 

Ale czy to znaczy, że dostałeś żółtą kartkę a stopień smrodu nie przeszkodził jej w kontynuowaniu loda?

Czy też zaprzestała. Upomnienie można wielorako zinterpretować.

 

Czasami w chwili uniesienia zupełnie niespodziewanie bąk się wymknie. No i co wtedy? ... :) 

Godzinę temu, Grzesiek napisał:

szare mydło to jest to

 

Popieram. Szare jest spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się myje wieczorem, w ciągu dnia tylko gdy gdzieś wychodzę ;) zwykły żel pod prysznic+gąbka/szczotka, włosy niedrogim szamponem, małego normalnie ręką żelem pod prysznic i nigdy mi nic nie było ani nikt nie narzekał xd planuje też spróbować szarego mydła czy będą jakieś spektakularne rezultaty. Twarz żel peelinguajcy z cynkiem od bielendy+potem krem również z cynkiem i krem pod oczy (mi takie combo pomogło bardzo na skórę twarzy, polecam spróbować). Golenie trymer 2x w tygodniu (mam krótki zarost) + golarką lub brzytwą kontury brody, potem obowiązkowo jakaś woda po goleniu żeby nie było pryszczy, olejek do brody i chłopak jak z żurnala xD może trochę więcej zabawy niż umyć się cały czymkolwiek ale ja lubię dbać o siebie a poza tym no płeć przeciwna komplementuje więc to też plus ;) pamiętajcie żeby nawilżać skórę bo to najważniejsze! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, UncleSam napisał:

Wystarczy iść do publicznej toalety... Dotkniesz wackiem deski albo klopa i już pozamiatane. Będzie infekcja albo wysypka. To jest najczęściej przyczyną takich akcji.

Dlatego ja poza domem jak mam ze sobą plecak noszę między innymi na takie sytuację to, psik psik i bakterie z wirusami do piachu 😆 nie mówiąc już o tym jak się skaleczę w miejscach publicznych czy w komunikacji, od razu widzę jak jakieś żule czy inne chodzące zarazy dotykały to miejsce i mam przed oczami żółtaczki, HIV i inne cuda. Dlatego psik-psik to must have.

 

i-octenisept-ze-spryskiwaczem-250ml.jpg

Edytowane przez bassfreak
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, krzy_siek napisał:

Ja myję się 2 razy dziennie. Używam szarego mydła do całego ciała w tym wacka i włosów. Nie mam nigdy problemów ze skórą, z podrażnieniami, z przetluszczonymi włosami.

Może to jest Twój problem, używasz substancji naszpikowanych chemią, które mają na celu tworzenie podrażnień, byś kupił od nich krem na podrażnienia xd

 

Miałem tak na przykładzie pasty do golenia, której producent reklamował też płyn i krem po goleniu. Ja kupiłem samą pastę tylko. I miałem mocno podrażnioną skórę. Dla testu tylko wysmarowalem twarz tą pastą, nie goliłem się i po 3 minutach ją zmyłem. Skóra tak samo podrażniona była.

 

Spróbuj szare mydło np. firmy Barwa i przypuszczam że będzie git

 

 

 

 

Kiedyś próbowałem myć włosy szarym mydłem, ale dostałem takiego łupieżu, że musiałem przestać:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Grizzly napisał:

Kiedyś próbowałem myć włosy szarym mydłem, ale dostałem takiego łupieżu, że musiałem przestać:(

Może akurat Tobie nie posłużyło. A może - serio - to było niedokładnie spukane mydło. I po wysuszeniu się kruszyło z włosów i skóry

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ZamaskowanyKarmazyn napisał:

Podsumowując pytania:

Jak często bierzecie prysznic?

Jak często myjecie Wacka?

Czym myjecie Wacka? 
Czy myjecie Wacka przed i po każdym stosunku? 
Jak często szorujecie włosy? 

Prysznic Latem biorę ze 2-3 razy dziennie ale tylko raz myje się żelem a tak to tylko spłukać się wodą, teraz jak nie jest gorąco to codziennie tylko żelem pod pachami, wacka i nogi. Chyba że jestem po pracy (ciągle na rowerze) to wtedy prysznic całe ciało z żelem.

Wacka myję żelem raz na dobę albo raz na dwa dni albo zależy czy dziewczyna będzie mnie atakować :P mycie go codziennie nawet delikatnym żelem nie jest dobre. Po stosunku mokre chusteczki do higieny intymnej z rumiankiem np, żeby zachować ekstra świeżość za każdym razem gdy się odleję dobrze "strzącham" i co zostanie mokre to wycieram kawałkiem papieru. Przy takiej praktyce czasami majtki wieczorem nic nie śmierdzą prawie jak po praniu.

Jak już jesteśmy w temacie mycia to 4 litery myję za każdym razem po dwójce jak mogę a jak nie to potrafię zużyć pół rolki papieru i pół paczki chusteczek mokrych aż nie będzie czyste 😆 mam pierdolca na tym punkcie.

Włosy myję szamponem raz na 2-3 dni.

Twarz rano po przebudzeniu i wieczorem przed snem.

Golę twarz raz na 3-4 dni bo aktualnie nie nosze zarostu.

 

Maska/żel do golenia https://www.rossmann.pl/Produkt/Produkty-do-golenia/Natura-Siberica-pianka-maska-do-golenia-2w1-150-ml,369513,8599

Balsam po goleniu https://www.rossmann.pl/Produkt/Produkty-po-goleniu/Natura-Siberica-chlodzacy-zel-po-goleniu-dla-mezczyzn-150-ml,369514,8834

Żel do mycia twarzy https://www.rossmann.pl/Produkt/Zele-i-pianki-do-twarzy/Natura-Siberica-Men-zel-myjacy-do-twarzy-Uscisk-Niedzwiedzia-150-ml,265648,8690

Krem pod oczy https://www.rossmann.pl/Produkt/Kremy-pod-oczy/Natura-Siberica-Men-liftingujacy-krem-do-skory-wokol-oczu-Spojrzenie-Orla-30-ml,265644,9224

Krem do twarzy rano https://www.rossmann.pl/Produkt/Kremy-do-twarzy/Natura-Siberica-Men-krem-tonizujacy-dla-mezczyzn-na-dzien-50-ml,265642,9223

Krem do twarzy wieczorem https://www.rossmann.pl/Produkt/Kremy-do-twarzy/Natura-Siberica-Men-krem-intensywny-przeciwzmarszczkowy-dla-mezczyzn-na-dzien-50-ml,265643,9223

Szampon https://www.rossmann.pl/Produkt/Szampony/Natura-Siberica-Men-szampon-do-wlosow-dla-mezczyzn-przeciwlupiezowy-Moc-Syberyjskiego-Jelenia-250-m,270309,8657 

Żele pod prysznic : https://www.rossmann.pl/Produkt/Zele-pod-prysznic/Natura-Siberica-zel-pod-prysznic-dla-mezczyzn-Alpha-Wolfmale-250-ml,369694,8578 

https://www.rossmann.pl/Produkt/Zele-pod-prysznic/Natura-Siberica-zel-pod-prysznic-dla-mezczyzn-White-Bear-250-ml,369695,8578

https://www.rossmann.pl/Produkt/Zele-pod-prysznic/Natura-Siberica-Men-zel-pod-prysznic-dla-mezczyzn-Tigers-Roar-250-ml,369693,8578

Pasta do włosów (Cena ceną ale skład i jakość bardzo dobra, nie te sklepowe chemikalia) https://www.hairstore.pl/depot-no-301-pasta-matujaca-75ml-p14510.html

 

BTW najlepsze kosmetyki dla facetów, skład/cena super tym bardziej jak masz suchą skórę. Polecam czaić się w rossmanie na promocję 2+2 albo coś w tym rodzaju.

Oczywiście do tego wszystkiego perfumy 👉tylko pamiętajcie że one nie zastąpią wam na co dzień prysznica, używać po myciu! 🤣

 

248025958_2969872953229225_3929057991192

 

Edytowane przez bassfreak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bassfreak napisał:

Twarz rano po przebudzeniu i wieczorem przed snem.

Ja twarz częściej, do kilku razy dziennie jeśli się pocę. Kiedyś miałem stan pod zapalenie spojówek, przez mało snu dużo kompa. Wtedy czytałem o tym jak dbać o oczy i miedzy innymi dobrze jest oczy przemyć delikatnie wodą z mydłem, bo pot zawiera sole i to oczy podrażnia. Zmywasz z powiek pozostałości po pocie oraz wymywasz kanaliki łzowe - lepsze nawilżenie, pot nie podrażnia oczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, krzy_siek napisał:

Ja twarz częściej, do kilku razy dziennie jeśli się pocę. Kiedyś miałem stan pod zapalenie spojówek, przez mało snu dużo kompa. Wtedy czytałem o tym jak dbać o oczy i miedzy innymi dobrze jest oczy przemyć delikatnie wodą z mydłem, bo pot zawiera sole i to oczy podrażnia. Zmywasz z powiek pozostałości po pocie oraz wymywasz kanaliki łzowe - lepsze nawilżenie, pot nie podrażnia oczu.

Wtedy okolicę oczu to tak ale cała twarz max dwa razy dziennie i dobrymi środkami + kremy po.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wysypka na wacku )), zrobilem testy na HIV, kile i nie wiadomo co jeszcze.

Na wyzmazie nieliczne bakterie i to samo w moczu. Drobna infekcja i od razu strach...

 

Leczenie to triderm - masc, antybiotyk i nadmanganian potasu - kapiele.

 

W tej chwili jeszcze walcze z suchoscia, ciezko dobrac odpowiednie mydlo - uzywam takich dla dzieci, i nie wyobrazam sobie nie myc jaszczura ).

 

Prysznic rano i wieczorem inaczej nie umiem.

 

Btw nadmanganian potasu po bzykanku to bylaby idealna sprawa, a pozniej wazelinka na nawilzenie :D Niestety od kobiety latwo zlapac infekcje...

 

Swoja droga okazalo sie po ponad 35 latach zycia ze zle sikam ) i napleta trzeba naciagac przed osuszaniem Jaszczura, wtedy bakterie z moczu sie nie rozchodza )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, RENGERS napisał:

Szampony jak i żele pod prysznic to straszliwa chemia, która wnika przez skórę, pamiętajcie.

Rangers- gdyby tak było to nikt by się nie kopał w morzu, bo poziom sodu w organizmie byłby x razy norma, co w efekcie mogło by doprowadzić w najlepszym wypadku do odwodnienia.

Podobnie jak woda w której się kąpiesz - zawiera inne metale ciężkie, zanieczyszczenia, fluor, rdzę - one również nie byłby obojętne dla twojego ciała.

14 godzin temu, RENGERS napisał:

Głównie chodzi mi tutaj o bogactwo mineralne i witaminowe twojej diety

Trzeba to sprecyzować - cynk, witamina E, omega 3

zrezygnować z produktów mocno przetworzonych, zawierające utwardzone kwasy tłuszczowe, zadbać o gospodarkę insulinową i wrażliwość.

 

Co to ciekawostek to możesz rozważyć detoksykację wątroby (wlewy), lub suplementację preparatem typu: NAC, himalaya purim, Liv52 ds.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prysznic dwa razy dziennie - po porannym treningu i przed snem (na brudnego zasnę tylko w "terenie"); zimną wodą (po ciepłej czuję się jak kurczak wyjęty z rosołu), środki myjące z serii AZS Ziaja (żel + szampon - bardzo sobie chwalę efekty na skórze po odstawieniu "popularnych" środków) + żel do higieny intymnej (żadna nie wspomniała o dziwnych zapachach); sporo kosmetyków na twarz (kiedyś tragiczny trądzik, więc teraz trzymam top); nawilżenie dłoni (praca); około raz na tydzień mikro spa: przycinanie / usuwanie owłosienia, długość brody, całe ciało kremem z tej serii Ziaja - bardzo fajny efekt.

 

@bassfreak wspomniał o serii Syberica - miałem od nich szampon i bez szału, ale ostatnio skusiłem się na tę maskę do golenia i jestem bardzo zadowolony!

 

Tego nikt nie uczy (jak i miliona rzeczy związanych ze zdrowiem), ale kosmetyki, (zapachy i leki) trzeba dopasować - próbować, próbować i oceniać! To, że ktoś musi używać szarego mydła nie znaczy, że inny nie będzie jechał spokojnie na najtańszym żelu ze Stonki (choć może, rzeczywiście, powinien rozważyć swoje zdrowie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Monsieur napisał:

 

 

@bassfreak wspomniał o serii Syberica - miałem od nich szampon i bez szału, ale ostatnio skusiłem się na tę maskę do golenia i jestem bardzo zadowolony!

 

 

Szukaj szamponów dobrej jakości u barberów, są drogie ale warte ceny z masą naturalnych olejków i wyciągów do tego nie mają SLS-ów i parabenów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bassfreak napisał:

Szukaj szamponów dobrej jakości u barberów, są drogie ale warte ceny z masą naturalnych olejków i wyciągów do tego nie mają SLS-ów i parabenów.

 

J.w. już mam, z tej (chyba tego, to był facet) Ziaja AZS, też polecam 😉

 

U barberów uważam, że czasem przeginają z tymi cenami, na bardzo upartego można byłoby sobie kupić składniki, tygiel i samemu ukręcić te kosmetyki, skoro takie proste i naturalne 😄

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.