Jump to content

Jak sobie dorobić? Jakieś pomysły?

Recommended Posts

16 minut temu, Obliteraror napisał:

Kwestie moralne już pominę.

Wskaż mi, proszę, szpilkę która mogła by kogokolwiek ukłuć.

Przecież tak na dobrą sprawę, jeśli ja sprzedam w dropie produkt z allegro, to i tak (allegro)wicz na tym zarabia - bo nie jest tak że, jak to nazwałeś, "kradnę" od niego grafikę w zamian nic nie dając. Daję mu potencjał na większa sprzedaż. Jemu nie robi różnicy czy sprzedał na allegro komuś, kto dalej pogoni towar z marżą, czy finalnemu konsumentowi. Ważne, że sprzedał na platformie, na której operuje. A to na jekiej operuje, to już kwestia jego wyboru.

Deal is deal.

Tak na dobrą sprawę, powinien mi jeszcze dziękować, że poszerzam mu rynek zbytu, a nie pluć się o prawa autorskie.

23 minuty temu, Obliteraror napisał:

Inna rzecz, że jeżeli allegrowicz sprzedaje w modelu DS, to i tak nie widzę potencjału na świąteczny zarobek, biorąc pod uwagę czas dostawy

Nikt normalny nie robi już dropa z Chin, bo na dłuższą metę tak się nie da. Na boga... ludzie są głupi, ale wszystko ma swoje granice. DS głównie z hurtowni, dogadanych sklepów albo wprost od producentów idzie a oni na allegro chodzą jak w zegarku. Mają takie obostrzenia, że zaraz ich allegro będzie rozliczać nie za godzinę a minutę wysłanej paczki.

• Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Zarejestruj się na Roksie.     A nie chwile, to nie Rezerwat. Przepraszam.

Ja nie żartuje, śmiechy hihy, współczesnych słabych mężczyzn należy wykorzystywać. Jedne gacie za 1 k latają, kupię parenaście gaci koronkowych na bazarze,  sam założę, pobiegam w tym parę kilome

Zależy gdzie mieszkasz ja np. rzuciłem budowlankę w pizdu i aktualnie jestem kurierem z jedzeniem na rowerze, jak masz kondycję i lubisz rower to polecam. Najlepsi po 6k netto wyciągają, ja robią

52 minutes ago, Vlad_Lokietnichuk said:

Tak na dobrą sprawę, powinien mi jeszcze dziękować, że poszerzam mu rynek zbytu, a nie pluć się o prawa autorskie.

Wystarczy poprosić o zgodę na użycie efektów jego pracy

19 godzin temu, Januszek852 napisał:

Był taki śmieszny ziomek na wykopie, nazywał się wykopekbordo, zrobił parę strimów o incelach i ci "biedni przegrywi z polski B, którzy nie mają na dentystę" zapłacili mu łącznie 3000 PLN w jednym z miesięcy działalności. Nie wiem, ile z tego było od twitcha, a ile z donejtów, ale gostek pokazywał przelew.

Chodziło mi o polskie kanały nadające po angielsku. 

Zadzwonił dziś rano facet. Montaż drzwi.

CV raczej nie czytał, bo pytał ile mam lat i gdzie mieszkam.

A teraz najlepsze, po co on mnie pytał czy jestem żonaty i czy mam dzieci? XD

4 godziny temu, bernevek napisał:

Zadzwonił dziś rano facet. Montaż drzwi.

CV raczej nie czytał, bo pytał ile mam lat i gdzie mieszkam.

A teraz najlepsze, po co on mnie pytał czy jestem żonaty i czy mam dzieci? XD

Bo single i bezdzietni mają mniej obowiązków. Jesteś bardziej dostępny dla pracodawcy. Nie będziesz się musiał zwalniać z pracy bo dziecko zachorowało bo to bo tamto... Czyli bardziej można cie wykorzystać za takie same pieniądze jak dzieciatego i żonatego. Oczywiście takie myślenie mają pracodawcy, że jak nie masz żony i dzieci to znaczy, że twoim jedynym zajęciem jest praca... 🤷‍♂️👍

• Like 1
  • Confused 1
On 10/27/2021 at 6:43 PM, Januszek852 said:

Sporo osób prowadzi kanały z małym fanbase pozwalającym za skromne, ale już całkowicie zauważalne zarobki. Zwłaszcza wtedy, gdy żyje w Polsce, ale tworzy treści anglojęzyczne. Do tego donejty, które wpadają w dolarach.

Był taki śmieszny ziomek na wykopie, nazywał się wykopekbordo, zrobił parę strimów o incelach i ci "biedni przegrywi z polski B, którzy nie mają na dentystę" zapłacili mu łącznie 3000 PLN w jednym z miesięcy działalności. Nie wiem, ile z tego było od twitcha, a ile z donejtów, ale gostek pokazywał przelew.

No to najwyraźniej incele są lepszym źródłem dochodów niż inne grupy społeczne, bo większość ludzi, którzy w tym siedzą, zgodnie mówi, że tylko niewielka grupa twórców tzw. contentu jest w stanie się z tego długofalowo utrzymywać.

• Like 2

Czasem wstawiam coś na grupy lub ogłoszenia że sprzedaję rzecz naprawioną, pospawanie detalu trudnego do naprawy i zdarza się, iż ludzie nie chcą kupić ale proszą mnie o naprawę ich detalu. Znam się też na pewnym antyku który jeszcze można w miarę łatwo i tanio dostać, naprawić i sprzedać. Różnie wychodzi, 20-100 na godzinę, zależy za ile kupię, ile wysyłka, czasem da się kupić hurtem, czasem się uszkodzi w transporcie i więcej pracy, czasem okaże się że jest grubsza wada itd ale i tak wliczając statystycznie wpadkę jestem ładnie na plus. Kiedyś robiłem detaling, mogłem zarobić 50-100 ma godzinę za wypolerowanie lamp itd. 

Moja najlepsza dniówka netto z ekstra kasą to z 1100zł, sprzedałem antyk, dwie czy trzy paczki i wywiozłem stare części na złom, i mówię o czystym zarobku, nie o obrocie.

• Like 2

Naucz się jakiegoś fachu fizycznego, żeby sobie w wolnych chwilach dłubać, np. produkcja stolików z drewna w żywicy, kładzenie kafelek, formowanie żywopłotów, trza by poszukać na olx z czym się ludzie fizyczni ogłaszają i wybrać coś co do nas pasuje. 

• Like 2

@radeq Tak, tylko trzeba się tego gdzieś nauczyć. Mogę też kupić x kafelek i samemu się uczyć na ścianie, jeżeli pozwalałyby mi na to fundusze.

Facet miał dziś zadzwonić, ale zbliża się 17 i nie zadzwonił xD Potwierdza to co wcześniej już mysłałem, że jak ktoś nie poda konkretnej godziny, czy nie zadzwoni z rana to dup... i robienie barana. Już nie zadzwoni. Nie wiem jaki błąd popełniłem: mam ciągłość zatrudnienia. Starałem się być pewny w głosie. Młody chłop 28 lat i go do budowlanki nie chco xD 

Tego się obawiałem - zderzenia z polskim rynkiem pracy. (xD) 

Edited by bernevek

Kilka zarzucę pomysłów:

1 Pisanie tekstów jako copywriter

2 Praca z uber glovo eats, rozwożenie jedzenia

3 Ulotki

4 Praca na jakiś liczeniach magazynowych

• Like 3
  • 1 month later...

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.