Skocz do zawartości

Policja


david001

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,  bo nie wiem w jakim temacie to zamiescic, czy jest ktos tutaj z forum kto pracuje w policji albo chociaz ma jakies doswiadczenie odnosnie tego testu multiselect? Niedlugo bede go mial i nie wiem tak naprawde jak sie przygotowac.. bo tez slysze rozne glosy zeby wyluzowac i poprostu isc, bez przygotowania, choc nie dokonca mi sie to podoba, bo jednak trzeba sie tam wstrzelic mocno w ten profil policjanta.. a z racji pewnych cech charakteru ktore mam, lepiej zeby calej prawdy nie mowil bo duzo moich cech, raczej jest tam niepozadana..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos musze robic w tym skurwialym zyciu, a bycie podczlowiekiem kierowca mnie meczy, dlatego probuje, cos zmienic. Nie wiem o co chodzi z tym 01 ale jestem rocznik 93 wiec raczej ostatni chwila na jakakolwiek zmiane, co bedzie to bedzie, wiadome jest ze chcialem miec inne zycie niz moje obecne ale cos musze z nim zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj żadnych testów, bo po prostu dostaniesz materiały, które są dostępne w internecie za darmo i do tego z pewnością wiele nie aktualnych i złych odpowiedzi. Jeżeli chcesz zdać multiselect, to wystarczy abyś przejrzał materiały z kanału Elitarna Szkoleniowa na YT https://www.youtube.com/channel/UCngZeogfEK8rX7xKX9mSGdQ oraz z drugiego kanału Multi95 https://www.youtube.com/c/Multi95/videos Dodatkowo zapisz się na DARMOWY Newsletter (dostaniesz dodatkowe materiały za darmo). Nie musisz zapisywać się na płatny kurs prowadzony przez Pana Dariusza ponieważ w jego darmowych filmach jest 95 procent klucza odpowiedzi do profilu policjanta. Tutaj jest strona m.in. z pytaniami na Test Wiedzy Ogólnej https://www.zostanpolicjantem.com/Czy-potrzebujesz-Szkolenia.html 

 

Jaki jest haczyk wiedzy za darmo? Żaden, bo możesz wykorzystać całą wiedzę za darmo i już. Ale możesz też wysłać relację z testów (jakie były pytania na testach, jakie odpowiedzi, o co pytał psycholog) i pomóc udoskonalić bazę pytań.

 

PS: Jak już wspomniano, sytuacja w Policji jest tragiczna i biorą prawie każdego z pocałowaniem ręki, szczególnie w dużych garnizonach jak np. Warszawa.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji, iż przyjmowałem się do firmy w czasach, kiedy punkty rekrutacyjne miały znaczenie a MultiSelect zdawało 2 na 5 podchodzących do niego, sprzedam Ci parę rad. 

 

Pytania do MS czytałem ale z ciekawości bardziej niż uczenia się schematu - ironią tego systemu jest, że profil budowano na podstawie ludzi, którzy w tej firmie już pracują. Co to oznacza? Wypaczenie zawodowe, inne spojrzenie na świat od normalnego człowieka, ciężko oczekiwać od młodego adepta by miał taki sam tok rozumowania. 

 

Nie wiem na ile przez te kilka lat formuła się zmieniła ale na pewno przećwicz matrycę Ravena (jeśli nie jest na MS to na pewno spotkasz ją na PZP) oraz liczenie kwadratów w 3D (nie pamiętam już jak to się dokładnie nazywa ale chodzi byś mógł szybko podliczyć ile kwadratów znajduje się na obrazku). 

 

Co do pytań, za mało nie możesz mieć ale i za dużo też. Oznacza to, że musi być trochę niezgodności. Co do zgodności nie daj się złapać na idiotyzmy (jeśli zaznaczasz, że nie pijesz alkoholu to później nie zaznaczaj, że pijesz więcej niż Twoi znajomi, prawidłowa odpowiedź to "nie wiem", tak samo na pytanie, czy ludzie są bardziej zawistni od Ciebie, skąd masz wiedzieć?). 

 

Nie ucz się schematów, gotowych odpowiedzi. Kiedyś zamysłem MS było stworzenie ludzi na miarę zawodu, jeśli zdawałeś to znaczy, że się nadawaleś, jeśli nie to znaczy, że ta praca nie jest dla Ciebie. 

 

Wiem po sobie i innych starych wygach, że egzaminy te dawały radę, szkoła, która nie była wakacjami dawała swoje. 

 

Teraz pracuje z ludźmi po 2 miesięcznym kursie, którzy rekrutację zdali bo mieli dwie ręce i dwie nogi. Jak z takimi wyjeżdżam to ani nie łapie zbójów, ani dilerów, ani nietrzeźwych kierujących. Dlaczego? Bo cenię swoje życie a z kimś, kto przy pobieraniu kopyta do roboty postrzelił prawie dwa razy kogoś nie jest gwarancją udanie przeprowadzonej interwencji. 

 

Najgorsze, że nieudacznicy w tej firmie robią największą karierę, dlatego mimo, iż za kilka lat przy tych durniach powinienem mieć szanse na dobre awanse będzie zgoła inaczej. 

 

Robota fajna, tylko przełożeni i ludzie.... Sam sobie dokończ.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz prawie 29 lat, w wieku 54 będziesz mógł odejść na emeryturę z tejże policji, na początku będziesz zarabiał koło 3000 do łapy, może 3500 maks, po 5 latach jakies 4-4500 ibtobraczej sufit jak idziesz z ulicy bez układu... W wieku 53 lat dostaniesz mniej niż 3 tys emerytury. Czy za takie grosze warto w weekendy i święta chodzić po patrolach w zimie i deszczu, użerać się z debilami i zwyrolami? Nie zniechęcam, ale mówię jak to wygląda, cześć ludzi odchodzi po 2-3 latach, bardzo dużo po 15 (ty będziesz mógł dopiero po 25 dostać emeryturę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można odejść po 25 ale pełna emerytura jest po 27.5 - co to oznacza? Że wtedy możesz zacząć inną pracę na pełen etat. W innym wypadku po przekroczeniu jakieś pensji ucinana jest emerytura. 

 

Poza tym do Policji nie idzie się dla kasy - bo wszędzie dostaniesz podobną pensje, na pewno nie będziesz mieć 3 weekendów pracujących i narażenie życia lub odpowiedzialność karną. Policja to albo zbieranina niedojd, którym ta instytucja uratowała życie (bo wszędzie za nic nie robienie by wyrzucili z pracy) albo ludzi zafiksowanych, oddanych pasji, która często dokłada z własnej kieszeni na prywatne szkolenia i sprzęt, który tani nie jest. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Zgredek napisał:

Można odejść po 25 ale pełna emerytura jest po 27.5 - co to oznacza? Że wtedy możesz zacząć inną pracę na pełen etat. W innym wypadku po przekroczeniu jakieś pensji ucinana jest emerytura. 

 

Poza tym do Policji nie idzie się dla kasy - bo wszędzie dostaniesz podobną pensje, na pewno nie będziesz mieć 3 weekendów pracujących i narażenie życia lub odpowiedzialność karną. Policja to albo zbieranina niedojd, którym ta instytucja uratowała życie (bo wszędzie za nic nie robienie by wyrzucili z pracy) albo ludzi zafiksowanych, oddanych pasji, która często dokłada z własnej kieszeni na prywatne szkolenia i sprzęt, który tani nie jest. 

 

 

W nowych zasadach pełna jest chyba później niż po 27.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie płatne nadgodziny (płatne są tylko na papierze), ruchomy grafik non stop, w zależności od wydziału częsta bardzo dużo presja, praca 3 weekendy w miesiącu, mam sporo znajomych plus rodzina. Nie ma co się oszukiwać narzekają okrutnie ale co mają robić skoro nic innego w życiu nie umieją. Zagrożenie odpowiedzialnością karną, dostaniem wpierdolu itd. Na te chwila policja jest masą, masą ludzi którzy nic sobą nie reprezentują poza mundurem, który też już stracił szacunek. Jak chcesz pisać kwity za mandaty które są niezgodne z prawem to śmigaj. Mi sumienie by na to nie pozwalało żeby tak gnębić ludzi bo władza tak chce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Mmario napisał:

W nowych zasadach pełna jest chyba później niż po 27.5

Literówka. Po 28.5 - nie popatrzyłem co się wpisało na telefonie 🤫

47 minut temu, david001 napisał:

Mysle ze jak im powiem na starcie ze mam 28lat, kawaler i mieszkam z matka, to juz bedzie wyrok niezdolny do pracy wiec chuja mi to da czy sie przygotuje czy nie xD

Nie no, lepiej powiedz, że masz 28 lat, dwie kochanki i żonę, ogólnie to Twoje życie jest pasmem sukcesów i dlatego przyszedłeś do Policji XD

Ty nie masz kłamać, masz nie mowic wszystkiego. Mieszkanie z mamą zamień na pomaganie jej w życiu rodzinnym, chcesz się wyprowadzić bo w swoim życiu masz zamiar wprowadzić dużo zmian, jedna z nich jest Policja. A co Ty myślisz, że policjanci nie mieszkają z matkami? 

30 minut temu, Jonash napisał:

Nie płatne nadgodziny (płatne są tylko na papierze), ruchomy grafik non stop, w zależności od wydziału częsta bardzo dużo presja, praca 3 weekendy w miesiącu, mam sporo znajomych plus rodzina. Nie ma co się oszukiwać narzekają okrutnie ale co mają robić skoro nic innego w życiu nie umieją. Zagrożenie odpowiedzialnością karną, dostaniem wpierdolu itd. Na te chwila policja jest masą, masą ludzi którzy nic sobą nie reprezentują poza mundurem, który też już stracił szacunek. Jak chcesz pisać kwity za mandaty które są niezgodne z prawem to śmigaj. Mi sumienie by na to nie pozwalało żeby tak gnębić ludzi bo władza tak chce. 

Nie chce obrażać nikogo z Twojej rodziny i otoczenia ale jak dają sobie srać na głowę to tak mają. Ja u siebie za nadgodziny dostałem ostatnio 4 kapcie, tyle mi się przez pół roku uzbierało - są one z obligu chyba, że napiszesz o oddanie to w ramach wolnego. Jak komedianci i inne chcieli żebym im usługiwał - to nie dostałem podwyżki dodatku służbowego 50 brutto, wielkie mi halo. Jak wrąbali mnie na 4 zmiany w Grudniu od 24 do 27 włącznie to rzuciłem L4, mogli dać 2 to solidarnie z innymi bym przyszedł, chcieli mnie ukarać to ja ukarałem ich. 

 

Nie tylko z kobietami trzeba trzymać ramę - w tej pracy również. Czy zamieniłbym na coś innego? Nie lubię monotonii kocham adrelanine - nigdy kurna w życiu. 

Edytowane przez Zgredek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popytaj w mieście, najlepiej kogoś kto jest w służbie od niedawna. Bo lokalnie może być różna specyfika. Znajomi znajomych na fb. Nie zaszkodzi popytać.

 

Moi znajomi ok. 10-15 lat temu szli do jednego psychiatry, który przygotowywał, do egzaminu. Wtedy jeszcze rozmowy były choć testy też jakieś zdawali. Ci co do niego poszli potem wypadali bardzo dobrze, więc to takie testy.

 

Omawiał różne przypały z życia z delikwentem. Nie chodzi o nie wiadomo co oczywiście, ale żeby odpowiadać sensownie czemu się przerwało studia czy czemu zrobiło tatuaż (teraz pewnie pytają jak się nie ma). 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jonash napisał:

Tylko debil tego nie zda jak się nie przygotuje, aktualnie biorą wszystkich jak leci.

No widzisz jestem debilem. :) 

Byles na tym teście ze masz takie informacje? Bo mi jakiś z rodziny policjant tez mówił ze każdego biorą, a na testach sprawnościowych spotkałem z 5 chłopów którzy już po 3-4 raz startują bo odpadli na ms.

 

Sam się nie dostałem i kolega piłkarz po studiach tez się nie dostał. Chuj wie czego tam chcą i jak się tam dostać. Testom do kupienia na necie tez nie ufam. 
 

Przygotuj się na 3-6 godzinne parowanie bani, bez przerwy na nic. Możesz iść siknąc tylko. Nawet nie próbuj kłamać bo na pytaniu nr 6 odpowiesz ze nie pijesz alkoholu, a na pytaniu nr 6969 odpowiesz ze wychodzisz czasem na piwo ze znajomymi. To wsystko rosyjska ruletka, dostają się tam takie jełopy czasem, a czasem naprawdę ogarniętych gości odrzucają, także nie wiem co ci doradzić. Napewno nie próbuj kręcić. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja startowałem do Policji w 2010 roku. Multiselekt a potem rozmowa z psychologiem - na tym odpadłem. Czemu? Wydaje mi się (bo nie wiem tego na 100%), że dla tego bo powiedziałem psychologowi, że rok wcześniej chciałem iść do wojska (nie dostałem się z innych względów), interesuje się militariami, historią... Takich rzeczy też się nie mówi bo klasyfikują Cię jako gościa który jak dostanie broń to będzie tylko szukał okazji by jej użyć.

Edytowane przez Dassler89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, ZamaskowanyKarmazyn said:

Nawet nie próbuj kłamać bo na pytaniu nr 6 odpowiesz ze nie pijesz alkoholu, a na pytaniu nr 6969 odpowiesz ze wychodzisz czasem na piwo ze znajomymi.

 

Do wojska miałem takie testy. Szczerze powiedziawszy to te testy są porąbane. Ja pisząc ten test musiałem sie ostro pilnować, bo jak czytałem pytania to chciałem dawać coraz bardziej różniące się od siebie odpowiedzi. Na te testy trzeba sobie wyobrazić najprostszą konstrukcję charakterologiczną jaką się da i pod nią je pisać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zgredek napisał:

Literówka. Po 28.5 - nie popatrzyłem co się wpisało na telefonie 🤫

Nie no, lepiej powiedz, że masz 28 lat, dwie kochanki i żonę, ogólnie to Twoje życie jest pasmem sukcesów i dlatego przyszedłeś do Policji XD

Ty nie masz kłamać, masz nie mowic wszystkiego. Mieszkanie z mamą zamień na pomaganie jej w życiu rodzinnym, chcesz się wyprowadzić bo w swoim życiu masz zamiar wprowadzić dużo zmian, jedna z nich jest Policja. A co Ty myślisz, że policjanci nie mieszkają z matkami? 

Nie chce obrażać nikogo z Twojej rodziny i otoczenia ale jak dają sobie srać na głowę to tak mają. Ja u siebie za nadgodziny dostałem ostatnio 4 kapcie, tyle mi się przez pół roku uzbierało - są one z obligu chyba, że napiszesz o oddanie to w ramach wolnego. Jak komedianci i inne chcieli żebym im usługiwał - to nie dostałem podwyżki dodatku służbowego 50 brutto, wielkie mi halo. Jak wrąbali mnie na 4 zmiany w Grudniu od 24 do 27 włącznie to rzuciłem L4, mogli dać 2 to solidarnie z innymi bym przyszedł, chcieli mnie ukarać to ja ukarałem ich. 

 

Nie tylko z kobietami trzeba trzymać ramę - w tej pracy również. Czy zamieniłbym na coś innego? Nie lubię monotonii kocham adrelanine - nigdy kurna w życiu. 

Na nowych zasadach pełna raczej koło 32 lat, inaczej liczona niż na starych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Trevor napisał:

Na te testy trzeba sobie wyobrazić najprostszą konstrukcję charakterologiczną jaką się da i pod nią je pisać. 

Moj kolega tak sobie to wyobraził i zdał za pierwszym, może to jest jakiś sposób. 
Racja, pytania są pojebane, przykładowo pytanie czy kochasz swoją matkę? Na chuj im to wiedzieć, co to ma w ogóle do rzeczy, jeszcze przedział czasowy na odpowiedz, równie dobrze mogli zapytać jak często poleruje Konfucjusza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.