Skocz do zawartości

Za broń na planie "Rust" odpowiadała 24-letnia "alternatywka"


Rekomendowane odpowiedzi

Na szczęście kobieta żyje w kraju gdzie kobiety są karane za przestępstwa i odpowiadają prawnie.

Za swoje niedopatrzenie lub lenistwo zapłaci bo zginął człowiek a ona była za to odpowiedzialna.

Cały czas powtarzam, że pokolenie płatków śniegu to zagrożenie, nie dość, że to zaburzone psychicznie dzieciaki w ciałach dorosłych ludzi to jeszcze nie przejmujące się innymi w około.

Zastanawia mnie kto taką osobę zatrudnił i czy nie było to celowe bo chyba pamiętacie z przeszłości już kilku aktorów w ten sposób zginęło bo ktoś pomylił naboje.

  • Like 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Iceman84PL said:

Zastanawia mnie kto taką osobę zatrudnił i czy nie było to celowe 

LOL, mam wrażenie, że niektórzy tutaj urodzili się wczoraj.

Zatrudniono młodą, niedoświadczoną laskę, bo tak jest TANIEJ. Poza tym dzieciuch pewnie nie był w związkach, tylko robiła jako "prywatny podwykonawca". Do tego młodym i niedoświadczonym łatwo wcisnąć nadliczbowe obowiązki, tak żeby tyrali na dwa etaty (podobno tak było w tym wypadku).

 

Quote

Instead of hiring seasoned, union professionals because of the higher costs, the armorers were young, inexperienced, and non-union members who did not take their job as seriously as they should, the source said.

 

Kapitalizm wymaga ofiar składanych na ołtarzu optymalizacji kosztów. 😈

 

Nie ma się co oburzać - it's not a bug, it's a feature.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2021 o 22:57, DOHC napisał:

A wyrok pewnie i tak dostanie zaniżony, z reguły kobiety mają mniejsze wyroki.

Jej obrońcy już twierdzą, że to pewnie sabotaż i oczywiście nie jej wina. Choć przygotowanie broni należało do jej obowiązków. Za to jej płacili.

W dniu 1.11.2021 o 07:22, Janek Horsie napisał:

Tutaj prawdopodobnie wdarła się rutyna i brak wyobraźni, jak w większości wypadków z bronią.

O jakiej rutynie mówisz, jeżeli to jej dopiero drugi raz na planie z bronią? Sama twierdzi, że dopiero się uczy po ojcu, znanym rusznikarzu. Podejrzewam, zawód: córka.

W dniu 1.11.2021 o 07:59, maroon napisał:

Przychodzi pierwszoplanowy aktor do smarkuli i mówi, że chce sobie na boku postrzelać. I co odmowi mu? 

W sedno.

W dniu 1.11.2021 o 09:08, Personal Best napisał:

Prawdopodobnie padła ofiarą rutyny a nie swojego wyglądu który nie podoba się jakiemuś chłoptasiowi.

O jakiej rutynie mówisz, jeżeli to jej dopiero drugi raz na planie z bronią? Sama twierdzi, że dopiero się uczy po ojcu, znanym rusznikarzu. Podejrzewam, zawód: córka.

W dniu 1.11.2021 o 10:14, Baca1980 napisał:

Agencja podała za portalem informacyjnym The Wrap, że kilka godzin przed wypadkiem niektórzy członkowie ekipy filmowej strzelali do puszek po piwie. 

Kolorowa smarkula, zamiast zabezpieczyć broń, pozwala na zabawę.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co tłumaczyć, laska jest bez wątpienia winna zaniedbań, nie ważne , co nosi.

Specjalista od broni na planie jest po to, aby absolutnie nic się nie stało - po to płaci się specjaliście, bo taką bazową obsługę broni to zna większość Amerykanów.

 

Jedyny problem będzie, że (zapewne) zostanie potraktowana ulgowo sądownie, bo :

-pussy pass (za bycie kobietą)

-alternatywka pass (za wizerunek niezależnej, silnej kobiety walczącej z patriarchatem)

-ewentualnie lbqwerty pass (jeśli okaże się którąś z wyimaginowanych płci lub urojonej preferencji)

 

Jeśli dostanie typowy wyrok za nieumyślne zabójstwo / doprowadzenie do śmierci, to będzie ok.

Jednak stawiam dolary przeciw zapałkom, że tak nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2021 o 20:01, Sundance Kid napisał:

LOL, mam wrażenie, że niektórzy tutaj urodzili się wczoraj.

Zatrudniono młodą, niedoświadczoną laskę, bo tak jest TANIEJ. Poza tym dzieciuch pewnie nie był w związkach, tylko robiła jako "prywatny podwykonawca". Do tego młodym i niedoświadczonym łatwo wcisnąć nadliczbowe obowiązki, tak żeby tyrali na dwa etaty (podobno tak było w tym wypadku).

 

 

Kapitalizm wymaga ofiar składanych na ołtarzu optymalizacji kosztów. 😈

 

Nie ma się co oburzać - it's not a bug, it's a feature.

 

 

Ciekawe czy tak było rzeczywiście? Po pierwsze, przy filmach musi być procent związkowych pracowników i związki są bardzo silne w Hollywood. Po drugie właśnie niedawno wprowadzono "standardy" ile to osób trans, kobiet i niepełnosprawnych ma być zatrudnianych, bo inaczej film może np. być nie klasyfikowany do Oscara. Więc to prędzej lewackie macki, jak już ktoś chce szukać ideologicznego dna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Morfeusz napisał:

O jakiej rutynie mówisz, jeżeli to jej dopiero drugi raz na planie z bronią? Sama twierdzi, że dopiero się uczy po ojcu, znanym rusznikarzu. Podejrzewam, zawód: córka.

 

Bardzo możliwe, że jest jak napisałeś: zawód - córka.

Wcale jej nie usprawiedliwiam, tylko staram się zrozumieć w jaki sposób doszło do tragedii.

Pisałem, o co mi chodziło w poście, który częściowo zacytowałeś. Założyłem, że dziewczyna będąc córką rusznikarza strzela od dziecięcia, powiedzmy od 6-go roku życia. Ma teraz 20 kilka. To masz 14 lat obycia z bronią. Tę rutynę miałem na myśli. Obcując na co dzień z bronią nie postrzegasz jej jako coś niedostępnego, egzotycznego, tylko jak zwykły przedmiot użytkowy jak młotek, piłka, śrubokręt. Wtedy wdziera się rutyna. I takie podejście dotyczące broni może być niebezpieczne.

 

U nas, w Polsce także zdarzają się wypadki z bronią. Gdzie najczęściej?

U służb mundurowych i myśliwych, czyli czysto teoretycznie wśród grup, które są w opinii ogółu dobrze wyszkolone w posługiwaniu się bronią.

Strzelam, że 90% (wartość na oko) tych wypadków było spowodowane niedbałością i rutyną.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Janek Horsie napisał:

U nas, w Polsce także zdarzają się wypadki z bronią. Gdzie najczęściej?

U służb mundurowych i myśliwych, czyli czysto teoretycznie wśród grup, które są w opinii ogółu dobrze wyszkolone w posługiwaniu się bronią.

I jedyne posiadające/używające częściej.

Polska to nie USA, gdzie - no ok, zależy od stanu - każdy, kto nie ma zakazu, może sobie kupić broń praktycznie od ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BumTrarara

Oczywiście, masz rację. Polska to nie Stany. I bardzo dobrze.

Porównałem te dwa kraje w kontekście wypadków z bronią. Tam mają większe nasycenie broni wśród obywateli, inne podejście do broni palnej i może właśnie z tego powodu mają takiego rodzaju wypadki. Ja tam nigdy w filmie nie grałem, ale u nas chyba się nie zdarza, żeby sobie pan Linda, czy pan Dorociński strzelał do puszek gdzieś w krzakach, w przerwie między zdjęciami.

Tam był taki przypadek, że służby znalazły mnóstwo amunicji bezpośrednio na planie - w miejscu, gdzie tej amunicji być nie powinno.

Kogoś tam sąd za to skaże, bo z powodu niedbalstwa tej osoby zginął człowiek. Czy to była właśnie ta dziewczyna? Tego nie wiem. Jeśli rzeczywiście ona zawiniła, powinna ponieść konsekwencje.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.