Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dziś popełniłem swój pierwszy chleb. 

W podobny wątku na tym forum, którego już nie chcę odkopywać znalazłem ten przepis: https://www.youtube.com/watch?v=1vazR5nmLyU

Jako że nie toleruję glutenu to nie jem chleba, poza takim drogim i niedobrym ze sklepu, ale coś czuję że się to zmieni. 

Dodałem tylko ocet jabłkowy, pestki dyni, siemię lniane, a od siebie jeszcze trochę mąki bezglutenowej.

Jedyny minus to to że kiepsko się kroi.

 

chleb1.jpg

chleb3.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rnext

Badań nie robiłem, może to będzie śmieszne ale zdiagnozował mi to "znachor" z wahadełkiem jak szukałem pomocy w związku z bolącym kręgosłupem. Myślałem że gość jest zwykłym masażystą, ale uparł się że najpierw zrobi swoje badanie. 😜 Powiedział, że gluten się nie trawi i odkłada w całym ciele. Miałoby to sens, bo wówczas żywiłem się głównie zamawianą pizzą. Do dziś nie chciało mi się zrobić normalnych badań i nie wiem co o tym sądzić, niemniej odkąd unikam glutenu schudłem i lepiej się czuję.

 

Dzięki za info, nie miałem pojęcia o tych starych odmianach więc doczytam.

 

Co do chleba jak ostygł to kroił się bardzo dobrze. Super sprawa.

Edytowane przez Syfik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Syfik said:

Powiedział, że gluten się nie trawi i odkłada w całym ciele. Miałoby to sens

Nie no, nie ma najmniejszego a wręcz jest jawną bzdurą. Gluten to po prostu białko. Ta jego forma bywa (dla niektórych - szacunkowo 1.9% populacji) alergenem, ale nic się nie odkłada (jak zresztą żadne białko). A to że schudłeś i lepiej się czujesz po zaprzestaniu odżywiania się pizzą na zamówienie, kompletnie nie powinno dziwić. Białka w mące jest circa 12% (o ile jest dobrej jakości, zwykle 9-10%), reszta to węglowodany. To trochę (przesadnie powiem) tak, jak byś się odżywiał w 90% cukierkami. Oprócz "znachora", może pogadaj z kumatym dietetykiem. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rnext

Z fp: kwelka gotuje

 

Składiki: 240g półtłustego twarogu, 3 jajka, 90 g otrąb (ja użyłam 50g żytnich, 30g jaglanych i 20g pszennych), duża szczypta soli, pół łyżeczki ziół np. oregano, kminek, tymianek (u mnie oregano), 1 łyżeczka proszku do pieczenia, szczypta czarnego czosnku.

Rozgrzej piekarnik do 180 stopni. Twaróg rozgnieć widelcem i wymieszaj z jajkami, ziołami, solą i proszkiem do pieczenia. Wsyp otręby i wymieszaj. Uformuj 8 bułeczek. Piecz 25-30 min.

 

Faktycznie, ja dałam więcej otręb/otrąb

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rnext

Mnie też kuje, ale w sumie lubię takie. 😅

P.S.jestem na keto, więc moja familia będzie oceniać moje najbliższe wypieki chlebowe. 

Cieszę się, że przemyciłam w/do ich upodobania/ń kulinarne/ych lavash i bazlamę. 

Bazlamę sama robię, lavash kupuję od ormian. 

 

Teraz planuję zrobić to:

https://www.dietamojapasja.com/2020/07/niemieckie-bulki-kohla.html

 

Ale coś mi się dziwnie czyta ten przepis. 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

@meghan - brak szydery. Wiem że net tonie w fotach takiej bladej, ale Włosi to nawet chleba tak blado nie wypieką.

Pamiętaj, że rodowód włoskich wypieków to są piece ceglane na drewno z temperaturami po 400-500C. No jak w tym zrobić coś tak bladego? Chyba że opału zabrakło i na wygaszonym się piekło. Ale to by musiało trafić na wyjątkową skąpą nonnę ;)

 

ps. Chociaż jak tak wspomnę, to faktycznie w piekarniku ciężki temat do ogarnięcia. Ile tam wyciągnie? 230C?

Ale to raczej powinno być coś takiego (rzecz jasna plus kto jakie dodatki chce, ale sam odpiek).

Focaccia to przecież taki ni to chlebek ni to pizza ;)

FOCACCIA.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, meghan said:

No nic, następnym razem podhajcuję na maxa, ale kto mi przypalone zje w domu?

Ponoć lepsze efekty są już po zastosowaniu kamienia do pizzy, dobrze wygrzanego tuż pod grzałką grilla. A może gdzieś po gospodarstwie nawet Ci się wala jakiś kawał płytki szamotowej, to też świetny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rnext

Z cegły szamotowej tata grill zrobił (środek), ale chyba nic mi większego rozmiaru nie zostało, ale poszperam, może coś posklejam 😅😅😅😅😅

A lidlowski kamień do pizzy polecisz? 

Np.:

https://www.lidl.pl/p/grillmeister-kamien-do-pizzy-utrzymujacy-cieplo-1-sztuka/p100344675001?mktc=shopping&gclid=CjwKCAjws8yUBhA1EiwAi_tpERWF7ADBuMk3bjIPFe67Knky17MDXpEyyZ4Gq95OJDHRlt5139-mLRoCwacQAvD_BwE

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.