Jump to content

Recommended Posts

Ja dziś popełniłem swój pierwszy chleb. 

W podobny wątku na tym forum, którego już nie chcę odkopywać znalazłem ten przepis: https://www.youtube.com/watch?v=1vazR5nmLyU

Jako że nie toleruję glutenu to nie jem chleba, poza takim drogim i niedobrym ze sklepu, ale coś czuję że się to zmieni. 

Dodałem tylko ocet jabłkowy, pestki dyni, siemię lniane, a od siebie jeszcze trochę mąki bezglutenowej.

Jedyny minus to to że kiepsko się kroi.

chleb1.jpg

chleb3.jpg

• Like 1

@Rnext

Badań nie robiłem, może to będzie śmieszne ale zdiagnozował mi to "znachor" z wahadełkiem jak szukałem pomocy w związku z bolącym kręgosłupem. Myślałem że gość jest zwykłym masażystą, ale uparł się że najpierw zrobi swoje badanie. 😜 Powiedział, że gluten się nie trawi i odkłada w całym ciele. Miałoby to sens, bo wówczas żywiłem się głównie zamawianą pizzą. Do dziś nie chciało mi się zrobić normalnych badań i nie wiem co o tym sądzić, niemniej odkąd unikam glutenu schudłem i lepiej się czuję.

Dzięki za info, nie miałem pojęcia o tych starych odmianach więc doczytam.

Co do chleba jak ostygł to kroił się bardzo dobrze. Super sprawa.

Edited by Syfik
3 hours ago, Syfik said:

Powiedział, że gluten się nie trawi i odkłada w całym ciele. Miałoby to sens

Nie no, nie ma najmniejszego a wręcz jest jawną bzdurą. Gluten to po prostu białko. Ta jego forma bywa (dla niektórych - szacunkowo 1.9% populacji) alergenem, ale nic się nie odkłada (jak zresztą żadne białko). A to że schudłeś i lepiej się czujesz po zaprzestaniu odżywiania się pizzą na zamówienie, kompletnie nie powinno dziwić. Białka w mące jest circa 12% (o ile jest dobrej jakości, zwykle 9-10%), reszta to węglowodany. To trochę (przesadnie powiem) tak, jak byś się odżywiał w 90% cukierkami. Oprócz "znachora", może pogadaj z kumatym dietetykiem. 

• Like 2
  • Similar Content

• By Optimus Prime
      O syfie zwanym coca cola chyba każdy słyszał.
      Wstawiam parę linków dla przypomnienia aby nie wspierać tego produkcji tego syfu jak tylko można. 
      Zdrowotne aspekty, Wyzysk ludzi czy marnotrastwo wody to tylko mały procent tego co ma ta korporacja za uszami. 

Chciałem dać linka jeszcze do filmu kiku pod tytułem "nie pij coli bo cie rozpierdoli" ale widzę kanał usunięto. 

• By Rodanek
      Urzędnicy warszawskiego ratusz zapłacili influencerce za łyk wody z kranu ponad 12300 zł :
      [
      Jednak dział o takim tytule jest jak najbardziej potrzebny. Widać jak nasza "władza kochana" wydaje pieniądze podatników.
    • By Patton
      Teoretycznie ciąg dalszy dojenia podatnika.

https://finanse.wp.pl/podwyzki-cen-wody-mozliwe-przez-wzrost-stawki-vat-6347348062890113a
    • By maggienovak
      W tym wątku zbieramy wszystkie informacje/wiedzę/rady/przepisy odnośnie wypieku chleba i innych wypieków. 
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.