Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

https://allegro.pl/oferta/ekspres-cisnieniowy-krups-ea8298-1450-w-czarny-10744065124?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=wybrane&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_elktrk_rtvagd_pla_ss&ev_adgr=rtvagd&ev_campaign_id=15011587598&gclid=Cj0KCQiAsqOMBhDFARIsAFBTN3faVeZBvnkV7xHoFylExqYYigw02GzgmwG6Ag67sQc0aiUanYLZmmAaApCgEALw_wcB

W domu rodzinnym mieliśmy KrupsEA8...

Ten w linku ma spieniacz mleka inaczej podłączony niż rurką. 

Krups serii EA8... ma bardzo szybki czas przelewu. Dla mojej dużej rodziny był super, więc przy tak ogromnej eksploatacji w końcu jego naprawa była bez sensu. 

Jak przypomnę sobie dokładnie jaki model miałam, to Ci podlinkuję.

 

https://m.ceneo.pl/1738760

Naprawdę polecam, nieskomplikowany wyświetlacz, szybko kawa się robi, nawet można oszukać ekspres, by cały czas nie latać i nie wywalać fusów (po prostu zaznaczasz na panelu, że oprozniles komorę). Tylko ten spieniacz podłączony rurką... Czyszczenie/wymiana rurki jest dość uciążliwa. 

 

Co tam na razie masz dla Mamy wybrane?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja polecam kolbowy.. Automatyczne z milionem programów to tak na prawdę ta sama kawa z różną ilością mleka i wody. No i dodatkowe możliwości zepsucia się czegoś droższego, więc ja polecam zwykły ekspres kolbowy ze spieniaczem, osobny młynek. 

Ekspresy takie sprawdzają się rónież w firmach:

https://www.tchibo-coffeeservice.pl/

Co do firm, to niezłe opcje oferują oni. 

Edytowane przez robert_m
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja tam lubię oldschool. Nie naprawiłam ekspresu przelewowego z '94. 

Tata zrobił nam mały prezent, podarował Ekspres TEFAL Uno CM1218. 

Może szkoda pieniędzy i prądu na przelewowy ekspres, a mnie się podoba, kawa z tego ekpresu mi smakuje.

Ograniczyłam kawę, więc ekspres jest odpalany max.2 razy w ciągu dnia, ładnie wygląda. 

Gdy wyremontuję górę u rodziców, to taki mały ekspresik się przyda, bo nie będę żerować na wypasionym ekspresie rodziców (który dla mnie na ten moment robi za mocną w smaku kawę). 

 

W ogóle filtry do tego ekspresu idealnie pasują do powolnego procesu odsączania miąższów z niektórych nalewek. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kawiarkę na indukcję.

Codziennie po południu albo rano nastawiam na indukcji na "6" i przez ten czas jak się parzy robię 100 przysiadów - dokładnie tyle trwa zaparzenie kawy.

Kawa = przysiady. Jak mi się bardzo chce kawy, trzeba dymać :D Polecam

 

Hahha, teraz czytam temat i widzę, że moja odpowiedź jest taka jak na stronach o bieganiu:

Pytanie: Jakie buty polecacie do biegania?

Odpowiedź: Lepiej iść na siłkę, bieganie jest dla leszczy ;)

Edytowane przez Amperka
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.