Skocz do zawartości

Witaminy warte zakupu


Amnesia Haze

Rekomendowane odpowiedzi

Nie warto brać takich multiwitamin, bo tam połowa rzeczy się wchłonie, jeśli ma dobrą postać, a w większości to najtańsza i najgorzej przyswajalna forma. 

 

Witaminy B - od siebie polecam B-50 Medverita, Aliness

Witaminy A, D, E, K - ja biorę z podkowy

Cynk - pikolinian ze strony magiczny ogród

Jod - płyn lugola

Selen - mam z Medverity

Magnez - mam z Aliness chelat i jabłczan, polecam

Potas - najlepiej w postaci cytrynianu, obojętnie jaki

Sód - sól kłodawska, himalajska

 

Wapnia i żelaza nie suplementujemy, bo wapnia i tak w chuj w pożywieniu, żelazo też nie potrzebujesz jeśli jesz mięso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie suplementuje partnerka. Jeśli chodzi o multiwitamine to biore vita min multiple z olimpu, omega 3 z potasem z olimpu i teraz bo zima to, olej z watroby rekina z d3. 

Biore oczywiscie niecodziennie tylko co drugi dzien. 

Te multivitaminy polecam bo mi one akurat poprawiły wyniki nasienia wiec działają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micha to podstawa - codziennie warzywa (sałata, szpinak - robi porządek z trawieniem i robi dobrą robotę ogólnie dla organizm), kiszone - ogórk czy kapusta, jabłko, dobre tłuszcze - oliwa z oliwek, jaja.

 

Wit D. - 10000 jednostek - codziennie 

Omega-3 - najlepiej pochodzenia rybnego do posiłku

*Priobiotyki ogólne - jeżeli masz problemy z trawienie lub rozwalone jelita.

 

Resztę jesteś sobie w stanie zapewnić dobrymi zwyczajami żywieniowymi, czyli zero cukrów, przetworzonego żarcia - sam jestem tego dobrym przykładem. 

  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scitec Mega Daily One - najlepsze w swojej klasie cenowej. Mają najlepiej przyswajalne formuły.

 

Omega 3 z kfd - idealny stosunek kwasów tłuszczowych. Najlepsza na rynku cena. Nie ma sensu kupować innych.

 

Elektrolity, które są mega ważne a prawie każdy je pomija w suplementacji.

Magnez i potas - ponownie z kfd. Najlepszy skład i cena.

 

Sód dostarczamy z soli, więc solić posiłki panie i panowie. Sol jest nam bardzo potrzebna.

 

Witaminę d3, ponownie kfd.

 

Nie jestem fanboyem, po prostu suplementuje się lata i sprawdzam składy. Taki zestaw wychodzi najlepiej na zdrowiu i finansach. Dla porównania wcześniej brałem suple z Solgara które były mega drogie a jakościowo nie zawsze dorównują kfd.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że lepiej w zimie łyknąć tran albo biovital jak cię stać. 

 

A jeszcze lepiej naturalnego miodu i kiszonki pojeść. 

 

W Niemczech w ogóle prawie nie ma "rynku suplementów" w takim rozumieniu jak u nas. To syf. Tak jak ktoś napisał, jedno to skład drugie co się wchłania. Jak masz anemię to jedzenie gwoździ (bo z żelaza) nie pomoże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zwykły Facet napisał:

Mnie suplementuje partnerka

Myślałem, że to ty ją suplementujesz poprzez oral, dajesz jej cenne minerały i witaminy 😁

 

2 godziny temu, Zwykły Facet napisał:

Jeśli chodzi o multiwitamine to biore vita min multiple z olimpu

Radzę dokończyć paczkę i więcej gówna nie kupować. Dlaczego? Na kanale bodajże Okiem Chemika na YT masz wyjaśnione, że organizm nie jest w stanie przyswoić wszystkich witamin jednocześnie np. nie można przyswoić na raz w pożywieniu czy suplemencie chyba wapnia z magnezem, ale to już proszę sobie doczytać. 

30 minut temu, Zwykły Facet napisał:

Napiszesz coś wiecej? Wszędzie strasza o soli ukrytej w szynkach itp. Mamy nic nie solic. Rozwiń swój pogląd na ten temat. 

Tak jak jakiś lekarz tłumaczył, to, że posolimy chleb czy zupę to ułamek soli, która znajduję się w pożywieniu. Zobacz ile soli dodaje się do wędlin, słonych przekąsek, ogólnie do mięs. Kopalnia soli, to, że posolimy kanapkę niewiele znaczy. Trzeba ograniczyć spożycie produktów wysoce przetworzonych, to właśnie one zawierają mnóstwo soli.

1 godzinę temu, Mordimer napisał:

Micha to podstawa - codziennie warzywa (sałata, szpinak - robi porządek z trawieniem i robi dobrą robotę ogólnie dla organizm), kiszone - ogórk czy kapusta, jabłko, dobre tłuszcze - oliwa z oliwek, jaja.

 

Wit D. - 10000 jednostek - codziennie 

Omega-3 - najlepiej pochodzenia rybnego do posiłku

*Priobiotyki ogólne - jeżeli masz problemy z trawienie lub rozwalone jelita.

 

Resztę jesteś sobie w stanie zapewnić dobrymi zwyczajami żywieniowymi, czyli zero cukrów, przetworzonego żarcia - sam jestem tego dobrym przykładem. 

Dokładnie. Codziennie warzywa, trochę owoców w ciągu tygodnia, ryby, jaja i mięso dobrej jakości. Witaminę D rzekomo powinno się suplementować zwłaszcza teraz, gdy nie ma słońca. Co do Omega 3, to w łyżce oleju lnianego jest podobno więcej kwasów tłuszczowych właśnie Omega 3 niż w jednej tabletce.

Podsumowanie : Dostarczajcie witaminy i minerały z wartościowego jedzenia. Wydałem na takie gówna wiele kasy, nawet nie powiem ile, bo mi głupio i nic to nie dało. Nie dawajcie zarabiać cwaniakom, którzy żerują na waszych portfelach i chętnie sprzedadzą Wam tableteczke, po której rzekomo będziecie zdrowi 😏. Dobre żarty

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, MarkoBe napisał:

Myślałem, że to ty ją suplementujesz poprzez oral, dajesz jej cenne minerały i witaminy 😁

Też. 

21 minut temu, MarkoBe napisał:

Radzę dokończyć paczkę i więcej gówna nie kupować. Dlaczego?

Są tak skomponowane ze nie zachodzi ryzyko. Np maja bardzo znikomą ilosc wapnia. Za to dużo związków które ułatwiają wchłanianie. Głównie po nich wyniki mi sie spektakularnie poprawiły dlatego wierzę w ich działanie. Oczywiście nie bede ich brał stale ale sporadycznie. 

23 minuty temu, MarkoBe napisał:

Trzeba ograniczyć spożycie produktów wysoce przetworzonych, to właśnie one zawierają mnóstwo soli.

Tak samo uważam stąd moje pytanie do kolegi o ta sól. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarkoBe

 

Cytat

Co do Omega 3, to w łyżce oleju lnianego jest podobno więcej kwasów tłuszczowych właśnie Omega 3 niż w jednej tabletce.

Oczywiście, tylko, że w zdecydowanej większości są to kwasy ALA z których konwertują się EPA i DHA, jednak ta konwersja jest w cholerę bardzo mało wydajna. 

 

Cytat

Radzę dokończyć paczkę i więcej gówna nie kupować. Dlaczego? Na kanale bodajże Okiem Chemika na YT masz wyjaśnione, że organizm nie jest w stanie przyswoić wszystkich witamin jednocześnie np. nie można przyswoić na raz w pożywieniu czy suplemencie chyba wapnia z magnezem, ale to już proszę sobie doczytać. 

Oczywiście, że są pewne minerały i witaminy których nie przyjmuje się razem. Na przykład selen i cynk. Jak to się ma przyswoić dobrze, skoro są wchłaniane tym samym kanałem i rywalizują jakby o miejsce?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto suplementowac Wit d3 + k2 oraz jakieś minerały, ja biorę chela min z olimpu. Witaminy z żarcia. Zobacz sobie ile wartości ma taka wątrobka drobiowa, po prostu bomba. 

1 hour ago, Zwykły Facet said:

Napiszesz coś wiecej? Wszędzie strasza o soli ukrytej w szynkach itp. Mamy nic nie solic. Rozwiń swój pogląd na ten temat. 

 

A cała teoria o ilości soli opiera się na jednym wadliwym badaniu. Sól nie odpowiada za ciśnienie i inne tym podobne brednie. Ja będąc na keto dosłownie muszę na potęgę wszystko solić bo brakuje mi sodu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PoProstuMarek napisał:

Sól nie odpowiada za ciśnienie i inne tym podobne brednie. Ja będąc na keto dosłownie muszę na potęgę wszystko solić bo brakuje mi sodu. 

Hmm. Ja czytalem jakies badania nt jak dłużej żyć. Podobno ważna jest proporcja sodu do potasu. Iles czesci potasu na iles sodu. Natomiast w naszej diecie zazywyczaj jest malo potasu a dosc duzo sodu. To mnie bardziej przekonuje wiec lepiej w mojej opinii ograniczyc sód a zwiekszyc potas. Bo jedzac duzo sodu bedzie ciezko nadrobic potas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw podumaj jak to się stało że ludzie przetrwali setki tysięcy lat bez suplementów

 

Potem kup dobrej jakości warzywa (najlepiej uprawiane lokalnie z targu lub bio z supermarketu), kup też dobrej jakości mięso, no i to co lubisz zazwyczaj jeść, ale dobrej jakości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, Zwykły Facet said:

Hmm. Ja czytalem jakies badania nt jak dłużej żyć. Podobno ważna jest proporcja sodu do potasu. Iles czesci potasu na iles sodu. Natomiast w naszej diecie zazywyczaj jest malo potasu a dosc duzo sodu. To mnie bardziej przekonuje wiec lepiej w mojej opinii ograniczyc sód a zwiekszyc potas. Bo jedzac duzo sodu bedzie ciezko nadrobic potas

 

 

100%racji. Potas ciężko dostarczyć z pożywienia; szpinak, orzechy, po za tym ciężko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.