Skocz do zawartości

Witaminy warte zakupu


Amnesia Haze

Rekomendowane odpowiedzi

To co ja biorę w tym momencie:

D3- tylko z Visanto, w kroplach. Droga ale nie ma lepszej, nie ma, a brałem już niejedną, nawet końską ;) 

Jod- płyn lugola, robię sam, składniki z biomus

Magnez- w postaci oleju, robię sam, chlorek magnezu z biomus

DMSO- 20% do oczu, 50-60-70% roztwór na skórę, biomus. 

Ziemia okrzemkowa- eksperymentalnie- biomus. 

 

Na wszelkie kompleksowe zestawi witamin moim zdaniem szkoda pieniędzy, zwłaszcza ,że nie wiesz nawet czy one coś dają, nie poczujesz zmiany. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, $Szarak$ napisał:

Testosteron domięśniowo, 1000 mg tygodniowo.

Gram testa...a jaki estr mistrzu ?

Bo mistrzu "długi" estr doprowadzi do kumulacji stężenia. O aromatazie słyszałeś? 

Do hiperwitaminozy czy w przypadku dużych dawek wit b 6 do neuropatii obwodowej, doprowadzić nie jest łatwo. Ale taki debilizm jak napisałeś może być szkodliwy.

 

Polecam TRT. Po 35 r.ż. inne dawki.z dhea i hcg. 

 

Co do witamin. D + k, b6.b12. Omega 3. Z supli czosnek w tabsach, żeń szeń, magnez.

Po 35 r z i jeśli miałeś do czynienia z saa-prostatan i podobne. 

 

Na lato : clen/thermo/clen. Przy bilansie 0.lub lekki +.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Akadyjczyk napisał:

nie za duzo, zbadano ze 2000 jednostek powinno sie brac

witamina d3 + k2, omega 3 + dodatkowo kupiłem ashwagande, inne witaminy powinieneś mieć w normie dlatego nie warto je brać

 

Odnośnie witaminy D to sprawa indywidualna, jednakże zgodnie z tym co opisują naukowcy (patrz niżej) większość ma jej niedobór.

 

Osobiście od kilkunastu lat codziennie używam oliwy z oliwek, kapsułek omega3 pochodzenia rybnego(6-8 tab dziennie), plus orzechy i jaja codziennie.

 

Ponad miesiąc temu zwiększyłem suplemacje wit D do 12000UI dziennie, efekty trudno mi przytoczyć ale to co zauważyłem to mniejsze chrupanie w stawach pozostałe trudno mi odpowiedzieć jednoznacznie.

Ponieważ nie choruje przeziębiam się, ostatnio miałem katar 2-3 lata temu od klimy (zadaje się zasyfiałej), nie miewam też stanów zapalnych.

 

Sumplemacja to sprawa indywidualna, teraz ćwiczę 3-5 razy  w tygodniu (w większości rekreacyjnie) kiedyś trenowałem tyle razy i także nie chorowałem.

Jeżeli nie masz wiedzy i miewasz problemy ze zdrowiem skonsultuj się dietetykiem klinicznym (i taka ogólna uwaga jeżeli dietetyk jest sam zaniedbany to prawdopodobnie też słabo poradzi ;) )

 

 

 

Odnośnie wit D warto obejrzeć na ich kanałach jest tego sporo, ogólnie sugerują przeciętnej osobie 10000UI, ale zaznaczają że trzeba dobrać to indywidualnie po badaniu.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie, że na forum gdzie panuje antyszczpionkowość i podważa się sens szczepionek, tak wielu jest zwolenników suplementacji witaminami. Do momentu pojawienia się pandemii to właśnie suplementy przynosiły krocie zysku Big Pharmie. 

 

Jak czytam posty w tym temacie to mam wrażenie, że zaczynacie dzień jak Adaś z Dnia Świra z tymi jego pastylkami. 

 

 

Proponowalbym oddać krew do analizy i sprawdzić poziom witamin a nie łykać coś bo się tak wydaje. 

 

W dzisiejszych czasach, przy obfitości zróżnicowanego jedzenia wątpię aby dorosłemu człowiekowi potrzebna była stała suplementacja witaminami. 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RealLife napisał:

W dzisiejszych czasach, przy obfitości zróżnicowanego jedzenia wątpię aby dorosłemu człowiekowi potrzebna była stała suplementacja witaminami. 

witamina D w okresie zimy prawie na pewno, omega 3 pewnie też bo nasza dieta uboga w te skladniki, reszta to raczej ściema, każdy ma w normie poziom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Zwykły Facet napisał:

Napiszesz coś wiecej? Wszędzie strasza o soli ukrytej w szynkach itp. Mamy nic nie solic. Rozwiń swój pogląd na ten temat. 

https://www.elsevier.com/books/nutrition-and-enhanced-sports-performance/bagchi/978-0-12-813922-6
 

26 minut temu, Szczery Człowiek napisał:

Znam lepszą firme. 

W 1 kaps 1000mg oleju rybiego, 500mg EPA, 250 DHA, 90 kaps za okolo 30 zl. :)

Widzisz ale to nie jest optymalne ratio EPA/DHA, więc taki suplement nie będzie optymalnie się wchłaniać.

Generalnie to zamiast brać kapsułki z omega3 można brać łyżkę dobrego tranu i wyjdzie na to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Barry napisał:

Super że znasz. Jeszcze lepiej że nie wstawiasz linka. Sporo daje to wartości 

Zainteresowany czy chciałeś tylko wtrącić swoje trzy grosze? 

 

@UncleSam napisał że lepszej nie ma jakościowo/cenowo, więc napisałem, że moim zdaniem jest. 

 

Proszę bardzo. 

Ps:  jednak troche podrożała przez ostatni miesiąc ale dalej bardzo korzystna opcja. 

 

https://ostrovit.com/pl/products/ostrovit-omega-3-extreme-90-caps-500-epa-250-dha-25585.html

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2021 o 13:52, Amnesia Haze napisał:

Witajcie. Chciałbym sobie kupić jakiś kompleksowy zestaw witamin, ale niestety nie do końca orientuje się co jest warte uwagi. Co sądzicie o swanson century formula with iron? 

 

Pracując łącznie +5 lat w "biznesie suplementacyjnym" stwierdzam że suplementy działają - ale w większości przypadków nie doświadczymy ich benefitów, jeśli nie zadbamy o PODŁOŻE (to tego wrócę w późniejszej części)

Realną skuteczność oceniam na kilka- kilkanaście % w ogólnym rozrachunku zysków.

Jeśli chodzi o ratio zyski/wkład to jest bardzo kiepsko.

 

W tym roku podobnie jak autor uznałem że nie będę sobie żałował jeśli chodzi o suple prozdrowotne więc jakoś na początku września wrzuciłem następujące suplementy w dużych dawkach - z sprawdzonych firm,

głównie NOW, forest, pharmovit, swannson.

 

D3 w kroplach między 12-20tys 

K2MK7 300-400mcg krople

Cynk pikolinian 50mg

Selen 200-400mcg

Vitamina C (róża, nie jakiś kitowy L-askorbinian) 3-5g 

Magnez - chelat, cytrynian w dni treningowe ok 600mg

Omega 3 -  ok 4g kwasów EPA-DHA ( wysokie stężenie- normalnie 1 tabletka ma ok 0,3g - więc jak łatwo obliczyć jakieś 14tb normalnych)

B-complex metylowany 2tb

Glutamina 2x15g 

 

Formy suplementów jak widać powyżej najlepsze a nie jak w stackach witaminowych gufno dawki i formy słabo przyswajalne.

 

 

Na takim zestawie rozchorowałem się - a jak wspominałem wyżej suple sprawdzone i dobrych firm.

Zastanawiam się co w przypadku osób, które kupują słabej jakości towar i biorą go w dawce producenta (czytaj 0.3g EPA+DHA z omegi 3) np. ???

 

 

Tak więc reasumując taki prozdrowotny cykl wychodzi parę stów i nie warto.

 

Co natomiast warto?

Warto zainwestować w podłoże.

 

1, Ruch/ aktywność fizyczna na świeżym powietrzu (czyt. spacery - las, góry, morze a nie ścieżka rowerowa przy drodze 😛 )

 

2. Hartowanie - ekspozycja na ciepło zimno (czyt. morsowanie)

 

4. Dieta - a) Ciała - Nie przetworzone jedzenie, dopasowanie stylu żywieniowego do potrzeb, dużo warzyw, ryb, produktów gęstych odżywczo- itd. wymieniać można dużo :) 

b)Mózgu - odrzucenie tego całego tiktokowego szajsu, telewizji, ograniczenie lub wylączenie się z SM.

 

5. Kumulacja męskiej energii (nasienia) - 0 wytrysków lub ograniczenie do minimum

Tak wiem, wiele osób mnie wyśmieje - ale mam to w dupie. Co do tego jestem dokładnie przekonany, o tym pisał również MANTAK CHIA.

Żadne suple, leki czy anaboliki nie dają takiego value+ jak oszczędność nasienia.

 

6.Podświadomość-Element często pomijany natomiast bardziej działający na zasadzie wiary* - każdy powinien sprawdzić to na sobie.

Odsyłam do książek Havkinsa, Zalanda, W.Simielnikow - większość chorób tworzymy sobie sami.

Chodzi głównie o tłumienie emocji, które uderzają w nas samych - odsyłam do książki "Tajemnice podświadomości"

 

Pzdr.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 4
  • Dzięki 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Morfeusz napisał:

które bardzo dobrze się wchłaniają i smakują

Pozazdrościć i życzyć każdemu aby codziennie jadł polędwicę wołową z łososiem :) 

 

Godzinę temu, Morfeusz napisał:

Nie powodując tylu skutków ubocznych, co syntetyki:

Suplement to dodatek- nie wiem w jaki sposób miałby szkodzić - chyba tylko wtedy jak go przedawkujemy :) chyba że mówisz o portfelu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2021 o 21:19, Szczery Człowiek napisał:

Proszę bardzo. 

Ps:  jednak troche podrożała przez ostatni miesiąc ale dalej bardzo korzystna opcja. 

 

https://ostrovit.com/pl/products/ostrovit-omega-3-extreme-90-caps-500-epa-250-dha-25585.html

 

Nie wiem co to za firma, ale ma sporo specyfików w dobrym stosunku ceny do zawartości substancji aktywnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Brat Jan napisał:

 

Nie wiem co to za firma, ale ma sporo specyfików w dobrym stosunku ceny do zawartości substancji aktywnych.

Zgadza się, jedna z lepszych. Kiedyś dawno temu jako jedna pierwszych sprzedawała białko serwatkowe i inne suplementy dla trenujących. Ja bardzo polecam, suplementy działają i w dobrej cenie. Bo te z KFD, SFD, All nutritrion i inne z typowo sportowych forów nakładają sobie niezłą marżę. 

 

Na ostrovit zawsze masz jeszcze załączone aktualne badania produktu udowodniające jego skład.  Swego czasu jedna z firm o których wspomniałem powyżej zaliczyła kiedyś niezła wtopę jak oddano produkty do analizy bo wyszło, że zaniżają stężenia, skład inny itp. 

Edytowane przez Szczery Człowiek
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Mordimer napisał:

Ile brać wit D ?

Bierzesz X dawkę i po 4-6tyg idziesz do placówki medycznej zbadać poziom 25OH.

Na podstawie wyniku dobierasz dawkę- jakiej potrzebujesz.

Weźmy pod uwagę dodatkową suplementację K2MK7 lub witaminy B5 która poprawia wchłanianie witamin D3 :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2021 o 20:49, Szczery Człowiek napisał:

W 1 kaps 1000mg oleju rybiego, 500mg EPA, 250 DHA, 90 kaps za okolo 30 zl.

Dużo tańszą opcją jest o3 w płynie - ostrovit 300ml - 330/220 z kodem zniżkowym 10% wychodzi ok 45zł lub można polować na allegro na oleje do 3r.z mullera cena ok 9.99 za 250ml 😛 

W dniu 4.11.2021 o 20:12, EMKEJ napisał:

Magnez- w postaci oleju, robię sam, chlorek magnezu z biomu

Chlorek ma bardzo kiepską przyswajalność - nie przypadkowo używany jest przemysłowo 😛 

Dodatkowo jak poczytasz o barierze ochronnej skóry to będziesz wiedział że jej przepuszczalność jest niska w połączeniu z chlorkiem to wyrzucanie pieniędzy do kosza.

W dodatku suplementowanie magnezu w większości osób jest niepotrzebna ponieważ można łatwo dostarczyć 400mg z diety :)  Być moż jesteś sportowcem trenującym 3x dziennie, tego nie wiem wtedy można pomyśleć o dawkach ok 1g w postaci ltreonianu lub cytrynianu/chelatu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.