Skocz do zawartości

Dietetyka zaoczna online


elogejter

Rekomendowane odpowiedzi

Siema wszystkim, od pazdziernika zaczalem studia online, wszystko w 100% online, kolosy, sesje, 0 zjazdów. 5k niecałe za rok płace.

 

Do czego zmierzam, wykladowca z anatomii tak zapierdala z materiałem i tyle daje materiału który jest zbędny, nie wiem co dalej z tego będzie. Jeszcze rozumiem np kolos z jednego działu typu osteologia, a nie 5 działów naraz gdzie w książce na ten temat jest 500 stron.... Uklad oddechowy i krwionosny, uklad nerwowy z narzadami zmyslow + osteologia, plaszczyzny, osie okolice, kosci, stawy, miesnie, skóra... no kurwa tyle materiału jak na medycynie...

 

Dziękuje @Gromisek za pomoc w ogarnięciu anki, troche już przyswoiłem, codziennie staram sie ogarniać fiszki, ale i tak to jest mało...

 

Za niedługo mam pierwszą sesje z anatomii, 5 działów, stresuje się że nie zdam, 60% na zaliczenie. Nie chcę rezygnować z studiów jedynie przez anatomie...

 

Jedynie dwa przedmioty mam naprawdę fajne, przyjemnie się słucha babki co wykłada, dużo z nich wynoszę, mam duża wiedze też na te tematy które przerabiamy więc wiem po prostu co z czym się je.

A tak poza tym to są jakieś nudne wykłady, chemia żywności też jest trudna, ale jeszcze do przyswojenia.

 

Zależy mi bardzo żeby zrobić tego licencjata na tej uczelni i w tej formie, tylko nie mam zielonego pojęcia jak to będzie wyglądało, gość z anatomii przesadza, materiału jak na medycynie...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mojej uczelni dało się spotkać ziomków na 5-tym roku, którzy jeszcze nie mieli popchniętych wszystkich przedmiotów z 1-go czy 2-go roku. Wyluzuj. Nie popchniesz tego za pierwszym razem, to może za drugim albo trzecim. Na studiach warunki, poprawki, grupy pościgowe i inne spędy to normalka tak samo jak kampania wrześniowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adams napisał:

Na mojej uczelni dało się spotkać ziomków na 5-tym roku, którzy jeszcze nie mieli popchniętych wszystkich przedmiotów z 1-go czy 2-go roku. Wyluzuj. Nie popchniesz tego za pierwszym razem, to może za drugim albo trzecim. Na studiach warunki, poprawki, grupy pościgowe i inne spędy to normalka tak samo jak kampania wrześniowa.

Wlasnie strasznie się zacząłem spinać i pisać czarne scenariusze

Ta anatomia mnie przeraza

Chyba fakt trzeba wyluzować. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elogejter dostajesz jednorazowo dawkę materiału jakbyś chodził na studia dzienne. Tylko na jednym spotkaniu i głowa się lasuje.

Potrzebujesz się uczyć regularnie by pamiętać całość.

Ucząc się w ostatniej chwili potem zapominasz. Z biegiem czasu wiedza będzie się zazębiać i będzie łatwiej.

 

Co do samej anatomii. Tak jak jesteś w stanie się nauczyć tabliczki mnożenia, map w csgo/gta czy innej grze. Regularnie siadanie do nauki. Część zrozumiesz ale na początku trzeba trochę na pamięć. Potem będziesz mógł bardziej kreatywnie operować na tym zbiorze danych. :) 

 

   

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elogejter Ściągnij sobie Fizjologie Górskiego w pdfie, a najlepiej kup 80zł (szaleństwo). 200 stron normalnym językiem. Więcej od Ciebie nie będzie wymagał ogarniesz te działy przez weekend (jeden dział 20-25 stron poza nerwówką, która jest największa 80). Pocieszę, że tylko innym tam samo głupim przedmiotem będzie biochemia, ale to pewno max poziom liceum dasz radę.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ceranthir Normalka na zaoki idą często ludzie po 30 i nie wiedzieli co było ich pasją. Jeśli naprawdę chcą się dostać na taki kierunek, to najwyżej pisze się jeszcze raz maturę. Na lekarski często 2-3 razy powtarzają i to normalka. Czasem egzaminy końcowe muszą powtarzać, jak to w życiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ostatnio też bardzo kusi żeby zrobić sobie studia w UK. Z tym że musiałbym zdać tutaj ich maturę tzw. A-Levels z 2-3 przedmiotów. Nie sądzę że byłby to jakiś problem. Pewnie w 3-6 miesięcy bym się przygotował żeby zdać elegancko, ale nie wiem czy to dobry pomysł porywać się na to mając 60+ godzinny tydzień pracy 🤣

 

W każdym razie dociera do mnie, że traktując UK jako mój kraj w którym pew je spędzę resztę życia, wypadałoby zrobić też tutejsze papierki.

 

@elogejter dasz radę bracie :) co cię nie zabije to cię wzmocni.

Pamiętam jak jeszcze w pl byłem na informatyce, ale ogarnąłem też dodatkowe zlecenia zarobkowe, jak kiedyś nie miałem wgl czasu żeby się uczyć na kolosa. Cały dzień nad projektem dla klienta, potem całą noc nauki na kolosa, pojechałem, napisałem i urwałem się koło 14. Wróciłem do domu o 16 i spałem potem 24 godziny xD były jajca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.